Skocz do zawartości
Yamajczyk

Bardzo wolne pobieranie na ps4

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam problem z pobieraniem czegokolwiek na mojej konsoli, sprawdzajac predkosc na kompie mam ok. 170mbps/20mbps 

Konsola podłączona na kablu w dodatku jest to jedyne urzadzenie podłączone do internetu, podczaszy sprawdzania predkosci  miałem maximum 19mb/s.. Znajomemu na internecie 100/10 patcha pobiera 25min mi 4-6h.

 

Próbowałem zmieniać mtu dnsy orqz testowałem różne metody na które wpadłem na internecie, moze macie jakis swój domowy sposób jak to przyspieszyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Yamajczyk napisał:

moze macie jakis swój domowy sposób jak to przyspieszyć?

Zmienić platformę. PSN znane jest z wolnego pobierania i problemów z działaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze pobieram cokolwiek na wyłączonej konsoli, tzn, pozostawionej w tryb czuwania. Wtedy zasysa znacznie szybciej, przy włączonej, idzie żółwim tempem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, okoni napisał:

Ja zawsze pobieram cokolwiek na wyłączonej konsoli, tzn, pozostawionej w tryb czuwania. Wtedy zasysa znacznie szybciej, przy włączonej, idzie żółwim tempem. 

To też nie zawsze działa. Zdarzało mi się, że włączyłem konsolę po paru godzinach, a pobieranie staneło w miejscu. Najlepszym sposobem jest zresetowanie konsoli i zatrzymywanie, wznawianie pobierania dopóki nie zacznie się pobierać w przyzwoitym tempie. Można wtedy uśpić. Na maksymalną prędkość nie ma co liczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że Twoja konsola zapycha przepustowość modemu bądź routera. Mnie zawsze dobrze pobiera niezależnie czy konsola jest w trybie spoczynku czy normalnie odpalona. Dodam, że moja konsola nie jest podpięta kablem a internet leci przez wi-fi.

 

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wina leży po stronie sony. Jak jest obciążony psn to przecinają transfery na downloadzie aby odciążyć sieć. Nic z tym nie zrobisz. Czasem pomaga testowanie połączenia internetowego z poziomu konsoli w ustawieniach sieci. Wtedy konsola zrywa połączenie z psn i ustanawia je na nowo. Jak masz szczęście to za którymś razem wpadniesz w pulę konsol bez przeciętnego download. Ja mam 60MB download łącze a psn czasem ciągnie po 3-4mb. Wtedy testuje połączenie i po n-tym razie wskakuje ok 30mb i to już jest coś. Nic więcej nie zrobisz. Legenda głosi że w trybie uśpienia zawsze jest szybciej. Ja tego potwierdzić nie mogę. Jakoś nie zauważyłem tej prawidłowości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz kombinowałem na rozne sposoby. DNSy googlowskie i inne i nic nie daje

podejrzewam ze moze to zalezec od lokalizacji. Ludzie z takimi samymi ustawieniami ale w róznych lokalizacjach maja rozne transfery. 

Tak chu..wo działa PSN :FailFish:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi, jedynie co działa to testowanie połaczenia i czekanie na dobry serwer.

 

Czytalem tez ze dobrze jest zablokowac w routerze niektore serwery sony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 
Czytalem tez ze dobrze jest zablokowac w routerze niektore serwery sony.


Ooo, ciekawy temat, zgłębię to i jak osiągnę jakieś wyniki dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz ustawione stale IP dla kosnsoli w wpisane do DMZ?

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A masz ustawione stale IP dla kosnsoli w wpisane do DMZ?

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka


Ja mam i nie pomaga. Jedynie nat otwarty dzięki temu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za tip. Podejrzewam jednak, że w EU będzie inna pula IP do zablokowania. Sprawdzę jednak czy w ogóle łącze się z tymi co podali może niski download wynika z tego że zasysasz z innego kontynentu. Jak nie to posnifuje z czym się łącze podczas pobierania wolnego i zablokuje to IP. Ale to potrwa bo musi mi się nudzić gdyż będę musiał przygotować pieca na linuxie do tej operacji. Co prawda to tylko jedno popołudnie ale właśnie wyszedł ragnarok w Arku więc nudy nie planuje ;) Tak czy siak jak coś ustalę dam tutaj znać. Szkoda też że trzeba będzie co chwila przeladowywac ustawienia routera. Jedne do ściągania z poblokowanymi IP, drugie do grania bez blokady. Fix do zastosowania tylko jak masz dużo GB do ssania i ci się spieszy. W przeciwnym wypadku niech kapie i przez noc i tak się sciagnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się męczyłem tak samo jak Ty przez ostatnie 2tyg. Wyłączyłem DHCP na routerze i narazie leci pełną prędkością.

Wysłane z mojego LG-H320 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja się męczyłem tak samo jak Ty przez ostatnie 2tyg. Wyłączyłem DHCP na routerze i narazie leci pełną prędkością.

Wysłane z mojego LG-H320 przy użyciu Tapatalka



Przypadek, połączyło cię z dobrym serwerem psn, dhcp nie używam z reguły tylko przypisuje sztywne IP urządzeniom podpięty na stałe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypadek, połączyło cię z dobrym serwerem psn, dhcp nie używam z reguły tylko przypisuje sztywne IP urządzeniom podpięty na stałe.

Ale u mnie problem występował na wszystkich urządzeniach podpiętych po wifi jak i kablu.

Tak że raczej to nie przypadek.

Wszystko chodziło ładne parę lat a nagle coś się zesrało, coś mnie podkusiło żeby wyłączyć DHCP i pomogło.

 

Wysłane z mojego LG-H320 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio nawet były newsy o naukowych rozważaniach dlaczego tak wolno sciąga się z psn.

 

Odpaliłem jakąś dużą grę na próbę to mi ciągnie 1 GB / min.

 

Jak na moje to cały problem leży w tym co się ściaga. Jak coś popularnego to mega wolno, pamiętam że tego plusowego drivecluba ściągało się 4 dni bo wszyscy się rzucili, podobnie jest z paczami do popularnych gier. Starocie co ściąga garstka ludzi idą całą mocą łącza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Ostatnimi dniami zmieniłem dostawcę internetu na światłowodowy o prędkości 100Mb/s, problem polega na prędkości pokazanej w teście na Ps4 pobieranie owszem pokazuje 100Mb/s lecz przesyłanie 4-9Mb/s co może być problemem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kablu czy wifi? I nie sugeruj się tym bo to zawsze źle pokazywalo:)

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×