Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Onimusha: Warlords

 

onimusha-warlords-boxart-656x1066.jpg

 

Zremasterowana wersja pierwszej odsłony serii Onimusha z 2001 roku. Produkcja, która łączy cechy slashera i survival horroru, przenosi nas do XVI-wiecznej Japonii i stawia zadanie uratowania porwanej księżniczki z rąk przebiegłego Ody Nobunagi oraz jego armii demonicznych sług.

 

Onimusha: Warlords to zremasterowana wersja klasycznej gry akcji z elementami survival horroru, której akcja osadzona została w XVI-wiecznej Japonii. Producentem tytułu jest firma Capcom. Pierwotnie Onimusha: Warlords ukazało się w 2001 roku na konsoli PlayStation 2, a w późniejszym czasie także na Xboksie i komputerach PC. Tytuł zapoczątkował serię Onimusha, która przez kilka lat od czasu debiutu święciła triumfy popularności, by potem dość szybko popaść w zapomnienie. Pierwsza część cyklu rozeszła się na świecie w liczbie ponad dwóch milionów egzemplarzy. Gra początkowo planowana była jako spin-off cyklu Resident Evil, co odbiło się na jej mechanice rozgrywki, stanowiącej połączenie slashera z survival horrorem.

 

Fabuła

W trakcie przygody gracze przenoszą się do pogrążonej w wojnie XVI-wiecznej Japonii i wcielają w samuraja Samanosuke Akechiego oraz młodą ninja o imieniu Kaede. Oboje starają się uratować księżniczkę Yuki z rąk tajemniczych demonów, które zaatakowały zamek Inabayama. Para protagonistów wkrótce odkrywa, że za atakiem stoi przebiegły lord Oda Nobunaga, który został wskrzeszony przez demony i planuje poświęć Yuki w mrocznym rytuale.

 

Mechanika

W grze Onimusha: Warlords akcję obserwujemy z perspektywy trzecioosobowej. Poszczególne lokacje zostały ukazane w podobny sposób, co w dwóch pierwszych częściach Resident Evil.Mamy więc do czynienia ze statyczną kamerą, która pokazuje jedynie wycinek danego miejsca. W trakcie rozgrywki gracze przemierzają względnie liniowe lokacje, tocząc boje z demonicznymi przeciwnikami Podczas walki Samanosuke posługuje się bogatym arsenałem zaklętych mieczy, a także demoniczną rękawicą, pozwalającą mu na wchłanianie dusz pokonanych wrogów i używanie ich do różnych celów, takich jak regeneracja zdrowia lub ulepszanie umiejętności bojowych. Kaede posługuje się z kolei lekkimi broniami trikowymi, które kojarzone są z ninja.

Twórcy remasteru zmodyfikowali dostęp do łatwego poziomu trudności, który możemy teraz wybrać na samym początku zabawy, a nie po serii porażek w walce. Ułatwieniem w zabawie jest z pewnością także wsparcie dla gałki analogowej gamepada, które nie było dostępne w oryginale. Wprowadzono także drobne zmiany w interfejsie gry oraz poprawiono mniejsze błędy i niedoróbki oryginału.

 

Kwestie Techniczne

Remaster oferuje odświeżoną oprawę graficzną, przystosowaną do współpracy ze współczesnymi rozdzielczościami ekranu. Gra może wyświetlać obraz zarówno w proporcjach ekranu 4:3, jak i w standardowych dzisiaj 16:9. Poprawiono wygląd postaci, tekstur oraz interfejsu. Duże zmiany zaszły także w warstwie dźwiękowej. Gra posiada nowy instrumentalny soundtrack, poprawiony angielski dubbing, a także japońską ścieżkę dialogową – udostępnioną po raz pierwszy w zachodnim wydaniu tytułu.

 

 

 

Czy ktoś coś mi powie ile to warte?? NIGDY w żadną Onimushe nie grałem :( Boję się 1 to jednak za bardzo archaiczna...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprościej rzecz ujmując mechanika z pierwszych rezidentów w feudalnej Japonii i chlastanie kataną, klasyka gatunku, jedna z najlepszych w swoim gatunku.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Strife napisał:

Najprościej rzecz ujmując mechanika z pierwszych rezidentów w feudalnej Japonii i chlastanie kataną, klasyka gatunku, jedna z najlepszych w swoim gatunku.

 

Wiedziałem że to ty odpiszesz ty Nintendowy świrze :P;) 

 

Hmmm klasyka gatunku?? Ok zerknę na jakieś info / gameplaye z gry :) Klimat mnie  BARDZO ciekawi tj. feudalna Japonia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, DigitalMan_PL napisał:

Wiedziałem że to ty odpiszesz ty Nintendowy świrze :P;) 

To akurat ogrywałem na plejaku lata temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś moja ulubiona gra na Pleja. Dodatkowo kochałem oglądać trailery i gameplaye jak czasem na Hyperze puścili :)
Chyba pora obczaić, chociaż ostatnio całkiem entuzjazm gierkowy opadł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×