Skocz do zawartości
macmf75

PS3 - wyrzucone pieniądze w błoto?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy drodzy forumowicze nie macie czasami wrażenia, że z tego PS3 naszego nic wielkiego nie będzie, że umrze w Europie tak jak PSP, które dostało łomot od NDS? Ja coraz częściej sceptycznie przyglądam sie temu co stoi u mnie na półce i sobie myślę, czy nie wywaliłem kasy w błoto. Gier jak na lekarstwo, terminy też nie są dotrzymywane z ukazywaniem się nowych. PSStore polski raczej nigdy nie będzie... Ogólny mrok.

Prosze o Wasze sceptyczne przemyslenia........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziemy grać online w MS aż nastąpi armagedon :)

A tak na poważnie to osobiście liczyłem, że inaczej to będzie wyglądało. Że po 1-2 miesiącach polecą fajne gierki a po następnych 3-4 mega hity. Niedługo będzie 3 miesiące po premierze w EU i jak narazie dupa blada. Inaczej tego nazwać nie można. Na PL PS Store to sobie można czekać. Zresztą jak ma być uaktualniany tak jak inne europejskie jego oddziały to w sumie lepiej żeby go nie było. Premiery gier co chwila przesuwane - wiadomo - wkurzające na maksa.

Wydaje mi się jednak, że gdybym 22 marca miał wiedzę z dnia dzisiejszego to i tak bym o 23:50 poszedł do Centrum Sony :)

O pieniądzach wywalonych w błoto bym nie mówił. Za jakiś czas nie będziesz żałował zakupu. Byleby nastąpiło to jak najszybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również  nie uważam ze wrzuciliśmy pieniądze w błoto mam ps3  gram w ressistance ,ojca chrzesnego i cod3  wiem o tym ze jeżeli nie kupił bym jej na poczatku  już nie kupił bym jej wcale a teraz spokojnie mam na co czeka  tekken 6 gta 4  spokojnie będzie jeszcze sporo fajnych gierek . dodatkowo ja nigdy nie mialem  PlayStation  wiec jak mi sie znudzą giery  na ps3 odkrywam jakieś ekstra klasyki z ps2  ;D

jestem zadowolony  I CIERPLIWY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego , że...PS3 jest niedopracowana.

Jedyne co się zmieniło od czasu jej premiery (nie rozpoczęcia sprzedaży) , to pozbawienie jej wielu elementów(miały być bodajże 4 złącza HDMI) i zmiana pudełka.

Postawiono na wygląd i dano materiały , które wyglądają świetnie przez pierwsze 2 tygodnie...jeśli konsola leży w gablocie  :(

Żeby obniżyć koszty produkcji obcięto połowe pamięci RAM(pierwotnie miało być 512mb na system i 256mb na karte graficzną) , ale za to dano pięknie wyglądającą "obudowe" , która i tak po paru miesiącach będzie do wymiany (po normalnym użytkowaniu).

Z filmami to też wielki niewypał (tytułów raczej jest mało) , a szybkość napędu pozostawia wiele do życzenia.

Podsumowując :

Konsola pod względem wizualnym jest arcydziełem wartym każde pieniądze , ale pod względem technicznym mogłoby być lepiej.

Gry póki co i to są grywalne , a hity i tak muszą wyjść.

Z jednej strony warto było kupić tą konsole , ale biorąc pod uwage inne elementy (ilość gier itd.) jej zakup jest wręcz bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie żałuję. Wku*** mnie trochę polityka robienia wielkiego hypeu przy każdej pierdole, którą SONY ogłasza, jednakże wiem, że w ostatecznym rozrachunku PS3 będzie górą. Że musimy poczekać na gry? To samo było przy starcie PS2, tak samo było z PSP (że nie wspomnę o niedopracowanym firmware).

SONY już wie, że politykę musi zmienić.

Moje zdanie? Ja jeszcze troszkę poczekam, nie ma co się niepotrzebnie nakręcać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja Dorzuce swoje 3gr.

Kupiłem PS3 miesiąc po premieże w EU.

Nie uważam konsoli za niedopracowaną.. ale też nie podoba mi się polityka SONY zwłaszcza w naszym Kaczogrodzie  :-

Jeśli chodzi o gry to nie ma ich wielu ale wiem jakie się zbliżają.. i wiem że będą świetne.. można nażekać że trzeba czekać.. ale jestem cierpliwy.. :)

Zacznijmy od tego , że...PS3 jest niedopracowana.

Jedyne co się zmieniło od czasu jej premiery (nie rozpoczęcia sprzedaży) , to pozbawienie jej wielu elementów(miały być bodajże 4 złącza HDMI) i zmiana pudełka.

Miały być DWA łącza HDMI... ale Sony zauważyło.. że mało kto ma w domu 2 TV HD :P

Żeby obniżyć koszty produkcji obcięto połowe pamięci RAM(pierwotnie miało być 512mb na system i 256mb na karte graficzną)

PS3 od początku miało mieć 512 MB i ma.. nie wszyscy czytali chyba dokłądnie specyfikację bo od samego początku pisało w nich że 256 jest dla Grafiki i 256 dla procka..

Czy drodzy forumowicze nie macie czasami wrażenia, że z tego PS3 naszego nic wielkiego nie będzie, że umrze w Europie tak jak PSP, które dostało łomot od NDS? Ja coraz częściej sceptycznie przyglądam sie temu co stoi u mnie na półce i sobie myślę, czy nie wywaliłem kasy w błoto. Gier jak na lekarstwo, terminy też nie są dotrzymywane z ukazywaniem się nowych. PSStore polski raczej nigdy nie będzie... Ogólny mrok.

Prosze o Wasze sceptyczne przemyslenia........

Cóż masz prawo do własnej opini tak jak każdy z nas.. ale mimo swojej frustracji brakiem gier przyznasz że są gry na PS3 na które warto czekać..

Poza tym zawsze możesz opchnąć PS3 (kupca znajdziesz na 100% jeśli dasz dobrą cene.. i potem kupić x360.. konsola jest dobra, ma sporo gier.. ale nie wiele z nich jest (w moim odczuciu) wartych kupna konsoli.. może 3 do 5 tytułów.

A warcając do braku gier.. wakacje zawsze były sezonem ogórkowym ( na PSX, PS2 i PS3)  jesli chodzi o premiery.. z prostej przyczyny.. wszyscy wydawcy zbroją się na święta. I wtedy czeka nas wysyp Hitów.

The Darkness

Eye of Judgment: Conquerors of 9 Fields

Ninja Gaiden Sigma

Alone in the Dark

Tom Clancy’s Ghost Recon Advanced Warfighter 2

Burnout Paradise

Afrika

John Woo Presents Stranglehold

Ratchet & Clank Future: Tools of Destruction

SingStar

BlackSite: Area 51

Coded Arms Assault

Army of Two

Assassin’s Creed

Turok

Unreal Tournament 3

Brothers in Arms: Hell’s Highway

Getaway

Haze

Warhawk

Grand Theft Auto IV

Heavenly Sword

Half-Life 2: Orange Box

Te tytuły powinny ukazać się jeszcze w tym roku.. wiem że to tylko lista.. ale jest na co czekać.. więc ja zaciskam żeby i szukam roboty na wakacje ... bo pieniądze na te tytuły same się nie znajdą..

Clive Barker’s Jericho

Mercenaries 2: World in Flames

Super Stardust HD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt faktem jest, że działy marketingu i PR w Sony potrzebują potężnego wstrząsu (typu bye bye ludzie z doświadczeniem po studiach, welcome ludzie z pomysłem z kręgów "okołogrowych" - więdzący co tak naprawdę "kręci" graczy).

Z tego co pamiętam to całkiem podobnie było z PS2, cena na dzień dobry z księżyca, technologia no niby OK, ale jakby czegoś brakowało, start title do pogrania (na PS3 są całkiem przyzwiote), ale bez rewelki. A co się działo dalej to wiemy :D

Cała ta sytuacja przypomina mi trochę obecną sytuację z Windowsem Vista (jak i każdym poprzednim ^^). No przecież przy przesiadce z 95 na 98 ludzie narzekali i narzekali :D, a 98 na Millenium tudzież inny 2000 - łolaboga toż przecież to było nie do pomyślenia i co ? No jak to co ! Z krzywo zaciśnięto szczęka później przesiadali się na XP`ka itd itp. Taka już nasza natura :D

Niestety nie mogę dokończyć piszęz pracy cdn.

/edit. Część rzeczy już została powiedziana po tym jak miałem zedytować posta, więc nie będe powtarzał tego samego ^^.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Buson

Oczywiście że nie umrze, to jest za duże przedsięwzięcie dla SONY, zrobią wszystko aby potrzymać życie naszej konsolki, nie uważam też abym wyrzucił pieniądze w błoto, od marca do teraz miałem 5 gier i wystarczyło mi, teraz kupiłem MS'a i mam następną długoterminową zabawę w wakacje wyjdą następne dobre tytuły, które przez te 2 miesiące raczej mi się nie znudzą, a po wakacjach to już lawina ŚWIETNYCH tytułów, i tak naprawdę fenomen PS3 zacznie się dopiero pod koniec tego roku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja nigdy nie miałem takich odczuć, że kasa wywalona w błoto, ale jak nie miałem jeszcze PS3 i miałem tylko X360 to wiedziałem, że to kasa wywalona itp.. ale konsola MSu nie ma tego "czegoś" (nie wiem czego , ale tego czegoś :P ), a PS3 ma to "coś"! Może dlatego tak uważam bo jestem fanboyem ::)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Masta88

Gdybym wydał 2,5k na ps3 to moze bym sie zastanawiał ale ja dałem 1 800 :D jak ogladam materiały w jakosci HD to kopara opada, nigdy w zyciu nie widzialem takiego czegos, do kina sie nie chce chodzić bo w domu jest duża lepsza jakość. Mam dwie gierki i grając w nie delektuje się grafiką którą też jeszcze nigdzie nie widziałem (grałem w xboxa360, chodziłem po wielkich sklepach, bla bla bla tego co jest w ps3 nie widziałem ! ) A najlepsze jest to że napęd blu-ray sie przyjął :D filmy nie są takie drogie jak myślałem, gierki też nie :D gadacie o tytułach, ale ja sobie znalazłem dwie gierki któe na dwa miesiące przyniosły mi dużo radości i bla bla PStore to było wiadome że w Polsce nie powstanie, jak powstanie jeszcze w tym roku będę się cieszył. Jak na razie sony mnie nie zawiodło czekam teraz do 29 czerwca na dwa mocne tytuły i mam nadzieje że też mnie nie zawiodą, a później tylko z górki aby ps3 miało dużo gier to musi je mieć jak najwięcej osob, a osoby będą kupować ps3 po takich hiciorach jak gta 4 czy mgs 4, tekken, FF jesli po tych tytułach społeczność sony sie nie zmieni można się zastanawiać czy wybraliśmy właściwą konsole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yankee

do wszystkich opisow dodam, ze odtwarzacz blue-ray kosztuje od 700 do 1500 euro, gdzie w PS3 mam net, giercowanie, filmy i inne cuda w jednym

w/g mnie inwestycja jak najbardziej sie oplacila. I bedzie lepiej!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Buson
do wszystkich opisow dodam, ze odtwarzacz blue-ray kosztuje od 700 do 1500 euro, gdzie w PS3 mam net, giercowanie, filmy i inne cuda w jednym

w/g mnie inwestycja jak najbardziej sie oplacila. I bedzie lepiej!

O az sie dziwie ze jeszcze tego nikt nie napisale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tylko, wiecie może się okazać że inne odtwarzacze BD "zjedzą" PS3 pod względem jakości wyświetlania filmów. Może się tak stać, ale nie musi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Buson
Tylko, wiecie może się okazać że inne odtwarzacze BD "zjedzą" PS3 pod względem jakości wyświetlania filmów. Może się tak stać, ale nie musi:)

Myślę ze nie, jakość odtwarzania przy Ps3 i dobrym tv Full hd jest taka ze naprawdę nie potrzebuje lepszej przez następne 10 lat =]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Masta88

no ps3 naprawde daje rade jesli chodzi o materiały HD. więc Ci co lubią filmy to dla nich to jest bardzo dobra inwestycja (czyli ja) można i pograć i posłuchać muzy czy puścić fotki. jak dla mnie jest to mega wygodne i jakby nie patrzec i tak tanie w porównaniu do tego co byśmy potzrebowali aby mieć taki sam efekt co w tym jedym urządzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moja pierwsza konsola i powiem wam ze jestem zadowolony. Mam kilka gierek (Resistance, Tekken5:DR, Sonic, Virtua Tenis, Splinter Cell, MotorStorm, Oblivion, NFS Carbon, Virtual Fighter5) w ktore i tak zbyt duzo nie gram bo czasu brak. Przyslali mi rowniez film na Blue Ray, ktorego jakos i dzwiek wbily mnie w fotel. Najbardziej zirotowal mnie fakt iz po zakupie sprzetu okazalo sie, ze nie moge podlaczyc moich glosnikow poniewaz nie maly one wyjsca optycznego co pociagnelo za soba kupno nowych, ktore zresza tanie nie byly. Teraz uzywam osobnych do komputera i osobnych do PS3.

Jako, ze jestem fanem gier- bijatyk (od kad pierwszy raz zagralem w Moral Kombat na swoim 386 + 4 ram) dlatego z niecierpliwoscia czekam na Tekkena6. Ale jesli okraze sie, ze gra bedzie malo grywalna z pewnoscia pozegnam sie z PS3 ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jako, ze jestem fanem gier- bijatyk (od kad pierwszy raz zagralem w Moral Kombat na swoim 386 + 4 ram) dlatego z niecierpliwoscia czekam na Tekkena6. Ale jesli okraze sie, ze gra bedzie malo grywalna z pewnoscia pozegnam sie z PS3 ;-)

Tekken co by nie mówić nie dawał nigdy ciała (ocena profana) nawet szybkie przejście tylko żeby wszystko odkryć dawała mi radochę  :)

Polecam jednak poczekać na Soul Calibur 4  ;D Ta gra skopie tyłek  :D

// edit by mod

Panowie trzymamy się tematu!

edit by Allu

Wydaje mi się że dywagacje na temat nadchodzących gier jak i ich poziomu wchodzą w zakres omawianego tematu... Jeśli nie to przepraszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z konsoli jestem zadowolony. Mam na razie 3 gry, mało czasu na granie, ale jak już usiądę to ciężko mi się od TV oderwać. HD wygląda bosko, lista zapowiedzi niczego sobie. Wkur... mnie tylko psstore.

W każdym razie z narzekaniem bym jeszcze poczekał. Zobaczy się za pół roku.

A co ciekawe mimo małej ilości gier nie ciągnie mnie do zakupu x-a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, że tak od lutego/marca przyszłego roku PS3 zrobi WTFPWN wszystkim konkurentom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gudig9

Wiecie, ja dopiero przymierzam sie do kupna PS3... ale przekonuje mnie sam fakt ze właściwie ta konsola będzie mogla mi zastąpić komputer... można podłączyć klawiaturę, internet jest - komunikacja ze światem, po za tym, żeby złożyć ponoć taka sama konfiguracje jaka ma PS3 na kompie to trzeba wydać 10k... Przekonuje mnie również fizyka w grach i to ze będą jak mniemam świetnie chodzić. Nie mam telewizora HD, jedynie stary telewizorek... zastanawiam sie czy będę zmuszony kupić nowy, ale mam nadzieje ze i na takim będę sie dobrze bawić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz korzystać z PS3 jak z komputera to zapomnij o zwykłym TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blind75

Osobiście zdecydowałem się na zakup PS3 zaraz po tym jak mój x360 padł :(

Niby Linux , sieć za darmo etc . etc ale i tak nie ma w co grać !!! Kupiłem COD 3 i po prostu nędza (chodzi mi o grę w sieci !!!)Wiecie co zrobiłem ? Kupiłem sobie drugiego x360 (świadom jego awaryjności chociaż problem podobno został wyeliminowany :))i ponownie gram !!!

Zaznaczam ,że tryb onlain jest sprawą priorytetową !!! Starzy kumple z xbox live czekali !!

Jeszcze jedno :

To co mnie dziwi ,że filmiki pochodzące z nowych gier w 99,9% pochodzą z wersji na xa .

Poczekam jeszcze z 3-4 m-ce i jak nic się nie zmieni będę starał pozbyć się tego czegoś czarnego z pod mojego telewizora z logo PS (jeżeli ktoś to będzie chciał kupić :(( )

P.S

Nie wiem jak Wam ale mi się PS3 nie podoba (chodzi o wygłąd zewnętrzny )i ogólnie też.

W chwili obecnej najgorszy zakup w mojej karierze :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Masta88

ps3 ma wyglad zewnetrzny bardzo dopieszczony powiedzialbym adekwatny do ceny, widać już optycznie że nei jest to żadne gówno to jest opinia większości, ale widać gusta są różne. Dla mnie Xbox nie wygląda jak konsola. Wygląda jak... jak nie coś co kosztuje 1000 zł... Mnie ps3 online już nie zawiodło a wiemy że będzie lepiej. Zresztą ps3 pod żadnym względem mnie nie zawiodło nie wiem czemu inni narzekają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja coraz bardziej zaczalem rozwazac zakup x360 zaraz przed premiera ps3 (glownie za sprawa fanboyow na youtube :D) bo:

1. Taniej

2. Jest w co grać

3. Ładniejsze gry

Więc pomyslalem sobie ze xbox bylby lepszym wyborem ( jeszcze nie wiedzialem o rysowaniu plyt i ze ring of death jest tak czestym zjawiskiem :)). W tym momencie spojrzalem na swoja PS2 i pomyslalem, "kurcze, to w końcu playstation, nie moze byc tak zle." i zaryzykowalem i... dobrze ze zakupilem ps3 :) dzis nie zaluje wyboru.

Na brak gier nie narzekam, Motorstorm (swietne wyscigi z niesamowitym klimatem), Resistance (najmniej lubie :D ale ma fajny online) no i Oblivion na ktorym stracilem juz 40godzin zycia :). Skoncze obliviona, wyjdzie The Darkness ktory zapowiada sie smakowicie albo Ninja Gaiden Sigma (exclusive :)).

Wszyscy mowia ze x kradnie nam exclusive'y, hmmmm... ok, DMC co dalej.... eee... FF ? Nie. MGS? Nie. GoW? Nie. GT? Tez nie!

Wiekszosc swietnych gier nadal zostaje w stajni Sony!

No i Blu-ray, napewno wszyscy slyszeli o gta IV i o przewadze nad hd-dvd to sie nie bede rozpisywal :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Masta88

mi motorstorm nie podpasował wczoraj włączyłem jeszcze raz zagrałem online i tu się zaczęła zabawa. Od razu przystąpiłem by zdawać reszte gry po to aby odkryć autka. Motorstorm, myślałem że niepotrzebnie wydane 150zł ale teraz dopiero pokazała pazurki. To jest gra na miare ps3. Nawiasem mówiąc i tak musiałem kupić jakieś dvd a przedziesz nei kupie sobie zwykłego za 400zł, wiec myslalem jakis czytni blu-ray bo jak widac to on zwycieszyl z plytkami hd-dvd. No i odrazu playstation3 i mam to co chciałem. Może Ci co nie wykorzystują mocy ps3 mogą mówić że wyrzucili kase w błoto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×