Skocz do zawartości
DaraS

FORMUŁA 1

Rekomendowane odpowiedzi

cudów dziś nie oczekuję, ale trzymam kciukithumbsup.gif , myslę że dzisiejszy wyścig da nam jakies spojrzenie na mozliwosci roberta w tym sezonie

edit: oczywiście kwali nie wyscigthumbsup.gif

Edytowane przez KrisPora_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może na jakich kanałach puszczają F1 w HD? O ile w ogóle puszczają?

Bo jakoś się jeszcze nie spotkałem z tym faktem, a mamy już 2010 i taki sport jak F1 nie byłby puszczany w jakości HD?

Jak kogoś interesuje to leci transmisja na RTL'u, rzecz jasna po niemiecku :) W dodatku obraz jest znacznie lepszy od naziemnego Polsatu.

Nie chcę nic mówić, ale od czasu odejścia Pana Mikołaja od zespołu komentatorskiego wszystko idzie na łeb na szyję.

O ile sezon 2009 był jeszcze do zniesienia, to pierwszy wyścig w Bahrajnie po prostu nie dało się już ich słuchać.

Borowczyk to jak zwykle gada od rzeczy, a drugi komentator powinien być czymś w rodzaju korektora, a tutaj oboje teraz gadają od rzeczy...

W dodatku spostrzegawczość taka, że ja nie wiem co oni robią i gdzie oni patrzą, ale na pewno nie na tor.

A o studiu "ekspertów" to wolę nie wspominać...wypowiedzi Pana Zientarskiego...no nie wiem co mam o nich myśleć...

Nie chcę ujmować jego inteligencji, ale po jego wypowiedziach można naprawdę dojść do jednego wniosku.

I niestety nie jest to tylko moja opinia, ale większości ludzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja oglądałem na polsacie HD i obraz był całkiem zacny..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale to chyba nie jest pełne HD, tylko normalny przekaz skalowany do HD?

Słyszałem gdzieś, że podobno na jakimś kanale typu Sky Italia leci w pełnym HD, ale to nawet u nas dostępne nie jest, także tyle co widziałem :)

Dobra znalazłem informacje o przekazie w HD i...dopiero od 2011 ma być F1 w HD...

http://www.f1fanatic.co.uk/2010/01/07/f1-in-hd-not-until-2011/

I tutaj:

http://f1ultra.pl/index.php/wiadomosci-f1/117696-f1-w-hd-dopiero-od-2011.html

PS.

Swoją drogą może warto by zmienić zawartość pierwszego posta :)

Już troszkę jest nieaktualny :)

Edytowane przez Patricko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może na jakich kanałach puszczają F1 w HD? O ile w ogóle puszczają?

Bo jakoś się jeszcze nie spotkałem z tym faktem, a mamy już 2010 i taki sport jak F1 nie byłby puszczany w jakości HD?

F1 w HD to chyba raczej rzadkość, nawet na BBC w zeszłym sezonie nie było transmisji w HD, chociaż F1 w Wielkiej Brytanii jest tam o wiele popularniejsza niż w Polsce, nie wiem jak to się ma w tym sezonie. Pozostaje nasz Polsat.

Co do komentatorów oraz ''ekspertów'' z Polsatu: totalna żenada. Zacznę może od tego, że F1 to sport bardzo emocjonujący, w którym cały czas się coś dzieje, nie ma nudy na torze. Tylko nam się tak wydaje, że nic tam ciekawego nie ma, ponieważ komentatorzy po prostu są smętni i nie potrafią nadać ani trochę ''emocjonalności'' tym wyścigom. Wystarczy posłuchać komentatorów chociażby z niemieckiego RTL czy angielskiego BBC, nawet nie trzeba znać języka, aby zauważyć, że próbują oni zaciekawić widza i wciągnąć w wyścig swoim komentowaniem. Natomiast w Polsce totalne przeciwieństwo, aż nie chce się ich słuchać. ''Nasi cudowi eksperci'' nie zauważają, jak Alonso wyprzedza w pojedynku o pierwsze miejsce Vettela, a podczas manewru panuje cisza jak makiem zasiał, a po 10 sekundach łaskawie raczą powiedzieć tekst typu: ''No i proszę bardzo, jednak Fernando Alonso znalazł się bez problemów na pierwszym miejscu''. Nie mówiąc już o błędu w odczytach czasu, po czym jak sobie uświadomią błąd to próbują to zwalić na kierowcę, że ''musiało się coś stać w 3 sektorze''. Przepraszam za tak mocne słowa, ale po prostu nie podoba mnie się to i to bardzo.

Jednak co do samego wyścigu to myślę, że Renault ma potencjał, aby być w każdym wyścigu na punktowanych pozycjach, bo gdyby nie pech ro Robert miałby punkty. Pietrow także miał pecha, ale to wszystko wygląda dobrze i jeżeli jeszcze trochę poprawią bolid, to szykuje się nawet niezły sezon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O HD to już edytowałem swój poprzedni post, jakby coś to dopiero od 2011, tak stwierdziło BBC.

Co do "ekspertów" to nie ma co, refleks jak u szachisty. Brakuje mi Mikołaja bo on jako jedyny tam gadał z sensem...ale odkąd Polsat sobie wymyślił w sezonie 09, że będą robić transmisję ze studia to odpuścił sobie amatorkę i nie ma się co dziwić. Teraz znowu jeżdżą na tor...

Również te błędy w odczycie czasów, ale to już usterka od LG, które się tym tam zajmuje. Mam tutaj na myśli same błędy wyświetlania na ekranie, o komentatorach już nie mówię nawet.

Jak były pokazane czasy po iluś tam okrążeniach to zamiast KUB, było VET...

Czyli VET było na 1 miejscu, oraz na 11, a KUB zupełnie zniknął...chwila minęła i zaraz wszystkie czasy się cofnęły do 10 miejsca, nie wiem czy to LG ma problemy, czy co, ale takich kwiatków i to podczas wyścigu to raczej być nie powinno.

Na kwalifikacjach również była porażka bo w ogóle nie pokazywali czasów i miejsc kierowców, trzeba było się domyślać lub mieć przed oczami Live Timing.

Mam nadzieję, że to poprawią do kolejnych wyścigów bo takie oglądanie to nie oglądanie, jak nawet nie wiem kto się zakwalifikował na jakiej pozycji.

Edytowane przez Patricko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O HD to już edytowałem swój poprzedni post, jakby coś to dopiero od 2011, tak stwierdziło BBC.

Co do "ekspertów" to nie ma co, refleks jak u szachisty. Brakuje mi Mikołaja bo on jako jedyny tam gadał z sensem...ale odkąd Polsat sobie wymyślił w sezonie 09, że będą robić transmisję ze studia to odpuścił sobie amatorkę i nie ma się co dziwić. Teraz znowu jeżdżą na tor...

Również te błędy w odczycie czasów, ale to już usterka od LG, które się tym tam zajmuje. Mam tutaj na myśli same błędy wyświetlania na ekranie, o komentatorach już nie mówię nawet.

Jak były pokazane czasy po iluś tam okrążeniach to zamiast KUB, było VET...

Czyli VET było na 1 miejscu, oraz na 11, a KUB zupełnie zniknął...chwila minęła i zaraz wszystkie czasy się cofnęły do 10 miejsca, nie wiem czy to LG ma problemy, czy co, ale takich kwiatków i to podczas wyścigu to raczej być nie powinno.

Na kwalifikacjach również była porażka bo w ogóle nie pokazywali czasów i miejsc kierowców, trzeba było się domyślać lub mieć przed oczami Live Timing.

Mam nadzieję, że to poprawią do kolejnych wyścigów bo takie oglądanie to nie oglądanie, jak nawet nie wiem kto się zakwalifikował na jakiej pozycji.

No już nawet nie chodzi o ten błąd w wyświetlaniu, że był VET zamiast KUB, bo to na pewno zostanie poprawione, a komentatorzy dalej będą walić gafy.

Podczas kwalifikacji zdaje się w Q2 Button jechał około 0.1 sekundy szybciej niż 10 wynik, dający awans do Q3, a Kochański ślepy jak pień myślał, że Anglik jedzie po rekord okrążenia i jak się okazało, że Button był 8 nawet nie zauważył, że się pomylił o od razu pojechał Buttona, że popełnił błąd. Po prostu żal d*pe ściska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze apropo komentarza. Ja akurat mogłem tylko słuchać początku wyścigu: jest start, wszystko ładnie, mija 5 minut i nagle słysze że Robert jest na 23 pozycji! Co?, gdzie?, dlaczego!? Nie powiedzieli :pardon:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Bogu ze nie musze ogladac F1 w Polsce. Ogladalem w zeszlym sezonie jeden wyscig jak akurat bylem w kraju i myslalem ze ocipieje. Tragedia po prostu. Zreszta to samo jest jak teraz ogladam Lige Mistrzow na N-ce. Skreca mnie jak czasami slysze teksty komentatorow.

Na BBC transmisja i komentarz podczas Gran Prix to po prostu majstersztyk! Caly czas mowia o czyms ciekawym, caly czas komentuja nawet najdrobniejsze wydarzenia na torze. Do tego komentuje byly kierowca F1 Martin Brundle wiec zna sie na rzeczy. Przed wyscigiem chodzi po torze z mikrofonem, wpycha sie przed innych dziennikarzy, zna sie z kierowcami i innymi znanymi ludzmi ze swiatka i z usmiechem na twarzy sie oglada jego wyczyny. Do tego maja w ekipie komentatorow Davida Coultharda i Eddie Jordana. Nie mowiac o ekipie w padoku ktora caly czas na bierzaco sle im newsy co sie stalo, dlaczego ktos zakonczyl itp.. I nie ma ani pol reklamy podczas wyscigu.

Jakby sie komus udalo przez proxy to jest zawsze transmisja na BBC.co.uk. Mozna chociaz dzwiek wlaczyc zamiast polskiego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby sie komus udalo przez proxy to jest zawsze transmisja na BBC.co.uk. Mozna chociaz dzwiek wlaczyc zamiast polskiego :)

Akuratnie na Eurosporcie HD mogę sobie przełączyć język na Angielski, więc problemu nie ma. Enyłej, z pakietu sportowego zrezygnowałem po zimowej olimpiadzie. Zawsze to więcej pieniążków na gry w kieszeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja oglądam w necie zarówno F1 jak i SBK i MotoGP. Ostatnio udało mi się na Polsacie obejrzeć, ale polski komentarz jest straszny :D Wolę już francuzów xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akuratnie na Eurosporcie HD mogę sobie przełączyć język na Angielski, więc problemu nie ma. Enyłej, z pakietu sportowego zrezygnowałem po zimowej olimpiadzie. Zawsze to więcej pieniążków na gry w kieszeni.

No tak ale na Eurosport HD niestety nie ma F1. Przynajmniej w ten weekend nie bylo bo sprawdzalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest podium :) hamilton i massa blado przy kubicy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No muszę przyznać, że cholernie dobry wyścig. Dawno się tak nie stresowałem jak oglądałem F1 :D

To jest to co powinno być w każdym wyścigu! Oj bardzo mi pikawa chodziła już pod koniec.

Ale jak Hamilton wyleciał to było już dużo lżej na sercu, ale wciąż pozostawał Massa.

W każdym razie oglądałem po wyścigu relację na RTL'u i pokazali urywki z tej akcji jak policja złapała Hamiltona.

Niby nic, ale fajne takie smaczki, a u nas? Nawet komentatorów na tor nie wysyłają bo im kasy szkoda...ehhh...polsat to parodia a nie stacja telewizyjna.

Ale przynajmniej komentatorzy już orientowali się mniej więcej co działo się na torze, bo to co pokazali w Bahrajnie to była porażka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zgadzam się, dzisiaj komentowanie nie było już takie złe jak w Bahrajnie. Jednak bardzo mi się nie podoba to, że komentowali ze studia w Warszawie...

Nie wiem czy to można nazwać profesjonalizmem.

Jednak wracając do wyścigu to Kubica pokazał swoją klasę :)

Właśnie przeglądam różne strony i wszędzie dają najwyższe noty Polakowi za jazdę. Prawda, nie popełnił żadnego błędu, a jego obrona to po prostu mistrzostwo. Z tego co mi się zdaje to chyba wyprzedził go tylko Button w bezpośrednim pojedynku.

Już dawno nie widziałem takiego interesującego wyścigu, oby jak najwięcej takich emocji!:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to komentowanie ze studia to dla mnie jakaś porażka... A tydzień temu byli na torze...nie rozumiem tego w ogóle.

Jak mówiłem już, na takim RTL'u mają dostęp chyba wszędzie, chodzą i gadają z kim tylko można.

Pokazują różne ciekawostki, itd. Naprawdę aż miło się ogląda i trwa to chyba z 40 minut jeszcze po wyścigu.

Dzisiaj np. bardzo podobała mi się animacja wybuchu tarczy hamulcowej u Vettela.

Wyścig ledwo się skończył, a tutaj już piękna animacja, która pokazuje nam co zaszło nie tak.

A u nas? Pan Zientarski podnieca się jak zwykle oponami, kombinezonami, i w ogóle szał bo trawa rośnie w okół toru.

Co dopiero jakieś materiały z F1...

Teraz się już totalnie wycwanili i pokazują wywiady na Polsacie Sport Extra, który żeby móc oglądać to trzeba mieć wykupiony abonament.

No po prostu chore...gdyby jeszcze mieli to w pełnym HD to może bym się skusił, a tak? Wszystko mogę zobaczyć na innych kanałach w dużo lepszej jakości i to za darmo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to w tych relacjach na Polsacie Sport Extra to nie ma nic ciekawego. Tylko jakieś ogólne pie***lenie. A potem wchodzą na otwartą antenę i znowu gadają to samo co wcześniej przez pół godziny na kodowanym kanale. A jeszcze bym zapomniał, z 30 minut: 15 to reklamy, 10 minut to chwalenie się zespołem w Porsche Super Cup, a na prawdziwą rozmowę o F1 zostaje nieco poniżej 10 minut. Porażka :P

Ale proponuję, żebyśmy zostawili temat Polsatu i skupili się na wyścigach, bo szkoda nerwów na to :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roberto przepieknie dzis pojechal :). Rozpedzonego Hamiltona zatrzymal na dlugo, a Hamilton naprawde cisnal jak nigdy. Jedynie Alonso go tak jeszcze za soba utrzymal, bo tak to do kogo podjechal to pykal. Az nim Webber nie zakrecil. Z Massa tez pieknie, Felipe zrozumial ze nie ma sensu atakowac. Obie Ferrarki juz mialy ostro zdarte opony podobno i za dlugie atakowanie Roberta moglo by sie dla Massy skonczyc calkiem zle wiec widac bylo ze odpuscil. Jechal jego tempem i sie specjalnie juz nie zblizal. A na Buttona nie bylo szans przy tym wyprzedzeniu. Mial suche rozgrzane opony na ktorych jechal juz 2 okrazenie, Robert dopiero grzal swoje po zmianie i po deszczu.

Brawo Robert!!! Wygraj za tydzien :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po cudownym dla nas Alber Park ( 2nd place! ) WIWAT Kubika czas na Malezję. Po treningach wygląda to obiecująco... może choć 3 miejsce (jak popada troszkę). McLareny są bardzo mocne i pewnie będą rozdawać karty. Liczę na to, że HAM będzie cisnął jak wariat i popełni błąd lub zarżnie gumy, bo inaczej, to nie wiem co go zatrzymać może... Byle Roberta pech omijał, to on już sobie da radę z resztą. Ogólnie po ostatnim GP prawie zawału dostałem, ale takie wyścigi właśnie chcę oglądać! Mam nadzieję, że Sepang będzie równie szczęśliwy jak tor w Australii. Oby tylko KUB wszedł jutro do Q3. Może Vitaly Petrov wreszcie ukończy wyścig. Dobrze by mu to wpłynęło na jego pewność siebie i może zacznie jakieś małe pkt dowozić? Bo chłopak jeździć potrafi. Ogólnie po niepewnym i wypełnionym niepewnością sezonie zimowym jestem miło zaskoczony formą Diamentów. Już nawet Merc się na nich ogląda ze strachem. FORZA Robert!!!

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No było bardzo ładnie dzisiaj. Lubie deszczowe wyścigi bo przynajmniej się coś dzieje, a nie jedzie sznurek i tak do końca już.

Mam nadzieję, że jutro też będzie padać, ale nie aż tak, żeby przerywali wyścig.

Była szansa na PP, no ale co zrobić jak znowu o wyścigu decydują banda "sędzin", a nie kierowca. Jak widzi, że nie da rady jechać to zjedzie do boxu, nikt mu tego mówić nie musi.

Rozumiem, jakby była ulewa typu oberwanie chmury i ciemno jak w d... tak jak rok temu podczas wyścigu, ale nie było tak źle teraz. Przerwanie takie wymuszone na szybko wg mnie.

Zawsze Polakowi kłody pod nogi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt. Szansa była bo KUB był na bardzo szybkim okrążeniu... Szkoda. Ważne, że "czołówka" jest daleko w tyle. Będzie walka z RBR i MERC. Mam nadzieję, że pudło będzie nasze :thumbsup: Zapowiada się arcy ciekawy wyścig, bo starzy wyjadacze z szarego końca tak łatwo się nie poddają. Oby tylko deszcz nie lał jak z wiadra... Już się nie mogę doczekać.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt. Szansa była bo KUB był na bardzo szybkim okrążeniu... Szkoda. Ważne, że "czołówka" jest daleko w tyle. Będzie walka z RBR i MERC. Mam nadzieję, że pudło będzie nasze :thumbsup: Zapowiada się arcy ciekawy wyścig, bo starzy wyjadacze z szarego końca tak łatwo się nie poddają. Oby tylko deszcz nie lał jak z wiadra... Już się nie mogę doczekać.

Pozdrawiam

Jak to się mówi była szansa w.... szympansa, :) czas Kubicy po pierwszym sektorze był gorszy od tych osiąganych po restarcie :) Upuaut widzę że siadło Ci to arcyciekawe słowo Borowczyka "arcyciekawy" :D

Była szansa na PP, no ale co zrobić jak znowu o wyścigu decydują banda "sędzin", a nie kierowca.

Vettel na konferencji mówił że przy tak obfitym deszczu i tej ilości wody na torze, nisko zawieszony bolid ślizga się i non stop traci przyczepność (czyt: aquaplaning :) ) Więc decyzja była jak najbardziej trafna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę powiedzieć, że po dwóch pierwszych etapach kwalifikacji miałem większe oczekiwania co do pozycji startowej.

Myślę, że gdyby nie decyzja o przerwaniu kwalifikacji Robert byłby zdecydowanie wyżej, bo nie miał przed sobą nikogo i mógł po prostu uzyskać szybki czas.

No cóż, ale i tak jest znakomicie, w końcu najlepsza pozycja w tym sezonie.

Co do wyścigu to mam nadzieję, że będzie mokro i nie mniej ciekawie niż w Australii tydzień temu.

Mam głęboką nadzieję na miejsce w pierwszej piątce, jeżeli nic specjalnego się nie wydarzy, może nawet lepiej, bo Renault z wyścigu na wyścig jest mocniejsze.

Nie zapominajmy o Petrovie, który dziś prawie się załapał do Q3.:thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nasz Robert nieźle. Dzisiaj czwarte miejsce. Oby utrzymał dobrą dyspozycję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×