Skocz do zawartości
Emir

FIFA 09

Rekomendowane odpowiedzi

Zainstalowałem, zagrałem i będę grał w to częściej. BARDZO mi się podoba. Wszystko jest cacy, menu, płynnośc, sterowanie. No i wreszcie mamy więcej niż dwa teamy w demie. Brawo dla EA (nie wierze, że to napisałem). Jestem zainteresowany tym produktem.

Demko PESa przełożyli. Boję się, że era PESa się skończyła.

Płynność podczas gameplaya jest ale nie ma np. tego jak zawodnicy wchodzą na boisko itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

No tak chyba jest ale tylko w demie? W full to bedzie raczej poprawione. I co z tym antyaliasingiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ukrywam, że odliczam dni do powrotu do FIFY po 10 latach. Do tej pory PES zawsze grzał się w moich napędach.

Dlatego też bardzo istotna jest dla mnie wieść o poruszaniu się zawodnikiem za pomocą krzyżyka, a nie gałki jak było to do tej pory. (PS3)

Grając w demo nie moge znaleźć opcji do zmiany tych ustawień. Jedynie jest zmiana na nowy alternatywny który zmienia strzał i długie podanie.

Pomóżcie prosze.

nie wiem czy w demie jest ta opcja, ale docelowo bedzie mozna ustawic przciski pod siebie, rozumiem przez to przyporzadkowanie kazdego przycisku jak ci sie podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Płynność podczas gameplaya jest ale nie ma np. tego jak zawodnicy wchodzą na boisko itp.

Boże widzisz a nie grzmisz:) Stary co Ci to przeszkadza,grając w Fife czerpiesz przyjemności z oglądania kulejąco wychodzących piłkarzy na boisko? To Twój jakiś fetysz,czy co? Przepraszam za te słowa,ale po prostu ręce opadają...Liczy się pure gameplay i ten jest na najwyższym poziomie od lat,więc po co na siłę szukać dziury we wszystkim.Poza tym to tylko demo,kto wie czy w dniu premiery pójdzie ten szczegół w zapomnienie:)

Ba,nawet jeśli nie to mam to gdzieś,bo i tak zamierzam kupić tę gre a to czy na trybunach jest mniej ludzi niż w PESie,czy zawodnicy na replayach bardziej kuleją od innych:) to mnie to rybka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli by tak bylo to po co by wstawiali takie wstawki? Pure gameplay? Wkladasz plyte i od razu ladujesz na boisku? Troche przesadziles. A gra na konsole powinna byc plynna jak zyletka. Ktos widzial zeby gra na automatach skakala? Konsola jest wlasnie przeniesieniem starych dobrych arcadowych automatow pod strzeche. Niestety framerate utrzymany na stalym poziomie jest dzis tylko mitem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie, sam gameplay jest wazny, ale cala otoczka sprawia ze staje sie miodniejszy, to jak z rolada, podana bez klusek i kapusty.

Po kilku dniach dopiero wczoraj zauwazylem ze mozna "sterowac" radoscia po strzelonej bramce, mala rzecz, a cieszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesli by tak bylo to po co by wstawiali takie wstawki? Pure gameplay? Wkladasz plyte i od razu ladujesz na boisku? Troche przesadziles. A gra na konsole powinna byc plynna jak zyletka. Ktos widzial zeby gra na automatach skakala? Konsola jest wlasnie przeniesieniem starych dobrych arcadowych automatow pod strzeche. Niestety framerate utrzymany na stalym poziomie jest dzis tylko mitem.

Po co wstawki? Po to aby gra w przerwach nie była zbyt nudna i szara.Aby takiego Pana Kowalskiego przyciągnąć na dłużej do TV:) Bo stary wyjadacz nie będzie zwracał uwagi na takie drobiazgi:)...Przesadziłem,z czym? Pisząc pure gameplay? A czy tak nie jest,liczy się to co się dzieje na boisku,jak się poruszają zawodnicy,jak wyglądają strzały,jak reaguje bramkarz,jak...jak...jak...jak i tak dalej,po prostu sama gra.To jest czysty gameplay,kiedy pomijamy te całe dodatki w postaci animacji wstępnych i końcowych,jak i tych w przerwie meczu.

Oczywiście,że gry na automatach nie "skaczą",ale to dlatego,że one z reguły nie są tak rozbudowane i skomplikowane jak te na konsolach.Natomiast te z grafiką dorównującą konsolowym odpowiednikom,przeważnie są o wiele mniej rozbudowane.Jak np: bijatyki 3D.Nic nie skacze,bo niby co ma skakać? To tylko dwie postacie naraz i niewielki obszar tła.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mad,

masz racje, ale czy nie jest milo popatrzec jak druzyny sa wyprowadzane na boisko, jak przeprowadzane sa zmiany, radosc kibicow i samych pilkarzy po strzelonej bramce? dla mnie to buduje klimat, bez tego to kicha, wyobraz sobie TPP w ktorym kazda cut scenka skacze, ale strzela sie fajnie. Poza gameplayem takie detale stanowia o sile tytulu, sama rozgrywka MUSI byc dopracowana, bo inaczej gra bedzie crapem, a detale to dbalosc o klimat i wysoki poziom calosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście,że masz rację. Te detale i cała otoczka,jak wychodzący piłkarze itd. budują odpowiedni klimat,albo go stwarzają.Co nie zmienia faktu,że to właśnie gameplay jest priorytetem i głównym żródłem "funu".

Nie ma co się spierać, należy się cieszyć Pozdrówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko czekac potyczek online, wczesniej katowalem na xklocku, ale teraz moge go ze spokojnym sumieniem sprzedac. Jakos 08 bardziej podpasiala mi pod platforme MS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko czekac potyczek online, wczesniej katowalem na xklocku, ale teraz moge go ze spokojnym sumieniem sprzedac. Jakos 08 bardziej podpasiala mi pod platforme MS

Hehe,dokładnie takie same są moje odczucia,o których zresztą już ostatnio pisałem:) Fifa 08 zdecydowanie lepiej się prezentowała na 360-tce i nie mam tu na myśli oczywiście samej oprawy graficznej,tylko gameplay.Było płynniej,mnie schematycznie i skryptowo.Miałem czasami wrażenie grając w wersję z PS3,że to gra nie przygotowywana na nową generację Schemat rozgrywki nieco kulawy,jak ostatnie edycje na PS2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisze szczerze, że coś mnie Fifka zaczęła przyciągać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisze szczerze, że coś mnie Fifka zaczęła przyciągać

no i dobrze, szkoda ze nie ma jeszcze ze 2 wydawcow ktorzy zedycowaliby sie na wydanie kopanki, wtedy poziom bylby jeszcze wyzszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisze szczerze, że coś mnie Fifka zaczęła przyciągać

Też mam takie wrażenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Czy wie ktoś jakie polskie kluby pojawią się w fifie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam .

Czy wie ktoś jakie polskie kluby pojawią się w fifie ??

na pewno z OE, jak z niższymi klasami rozgrywkowymi nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogolnie zapowiedziane jest ze bedzie 500 licencjonowanych druzyn i 30 licencjonowanych lig, moze i OE sie zalapie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz nie ma OE teraz jest zwykla ekstraklasa. Orange nie przedluzylo umowy. I raczej bedzie polska liga, tak jak to mialo miejsce we wczesniejszych wersjach tej gry.

No dobra ale zwróć też uwage, ze jak oglądasz jakikolwiek mecz to obrońcy maja dużo czasu na rozegranie piłki (bo napastnicy nie stosują pressingu przez cały mecz), pomocnicy jeśli nie są atakowani to tak samo. Ja tez trenuje i pamietaj ze nasza pilka rozni sie od zagranicznej u nas to jest kop do przodu. Dlatego wszystko szybciej sie dzieje... W Pesie akcje byly za szybko, troche przesadzili! Obrońca w kilka sekund potrafil byc juz pod bramka. A w realu nie ma szans zebys z obrony przebiegl bez stracenia pilki! cale boisko i to w kilka sekund... Mi FIFA wlasnie pod wzgledem realistycznosci przypadla do gustu. Tak samo w PESIE nie podobał mi sie schemat w stylu idziesz z akcją schodzisz wzdłuż pola karnego i strzelasz po długim rogu.... Ile ja takich bramek nastrzelałem...

Sorry, ze tak pozno odpowiadam, ale nie mialem za bardzo czasu xD Niestety nauka sie zaczela.

Masz racje co do tego, ze obroncy maja czas, ale gdy mowilem, ze gra jest wolna mialem na mysli to, ze ataki sa strasznie wolne i nie idzie przeprowadzic jakies szybkiego sprawnego. Jak to ma miejsce w rzeczywistosci.

Co do wczesniejszej fify. Mnie zawse irytowalo jak mozna bylo przebiec o polowy, dobiec do konca boiska i wzdluz lini koncowej biec do bramki, wbiegac w pole karne nikt cie nie zatrzymywal i podawalo sie po ziemi do srodka i strzelalo bez problemu bramke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ogolnie zapowiedziane jest ze bedzie 500 licencjonowanych druzyn i 30 licencjonowanych lig, moze i OE sie zalapie.

OE już była w poprzednich FIFAch, więc będzie na 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym roku pierwszy raz wybiore fie zamiast pesa. Ale powiedzcie mi cos. Zawsze w fifie denerwowala mnie latwosc strzelania goli. Czy nadal jest tak, ze jak np. jestem plecami odwrocony do bramki i wcisne przycisk strzalu to wbrew logice, mimo złej pozycji piłka i tal leci z predkoscią dzwieku w samo okienko? Łatwo przechodzi sie obroncow? Czy mecze nadal sie konczą wynikami 10:2? Ostatnio gralem w fife hmmm chyba 2000. Dema nie moge sprawdzic z przyczyn ode mnie zależnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sorry, ze tak pozno odpowiadam, ale nie mialem za bardzo czasu xD Niestety nauka sie zaczela.

Masz racje co do tego, ze obroncy maja czas, ale gdy mowilem, ze gra jest wolna mialem na mysli to, ze ataki sa strasznie wolne i nie idzie przeprowadzic jakies szybkiego sprawnego. Jak to ma miejsce w rzeczywistosci.

Co do wczesniejszej fify. Mnie zawse irytowalo jak mozna bylo przebiec o polowy, dobiec do konca boiska i wzdluz lini koncowej biec do bramki, wbiegac w pole karne nikt cie nie zatrzymywal i podawalo sie po ziemi do srodka i strzelalo bez problemu bramke.

no ale to jest juz przeszlosc czemu ty caly czas mowisz i porownujesz fife z peceta lol tu mowimy o next genowej podkreslam next genowej fifie na PS3/xbox360 wiec jak chcesz gadac o odgrzewanych kotletach i schematach sa inne fora i strony do tego oraz wielu tu sie wypowiadajacych w podobnych osob ktore nie potafia odroznic wersji PC ps2 z PS3/x shit 360

marcizello

obejzyj sobie filmik z gameplayu fify 08 lub 09 np z youtube i sam sobie odpowiedz lub zagraj w demo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie strzały nie mają już miejsca, trzeba byc dobrze ustwionym na dobra noge i w odpowiednim momencie nacisnac strzal(bliskosc obroncow i ich nacisk tez wplywa na strzał). Obrona gra świetnie, obrońcy bardzo dobrze odbieraja piłke, ustawiaja sie(bardzo trudno jest przejsc obronce, w ogole zeby grac indywidulanie trzeba miec dobre umiejetnosci(zwody, zastawianie sie), nie wystarczy tylko latac ze sprintem i mijac obroncow), a bramki w grze z konsolą na najwyzszym poziomie z dema strzela sie bardzo trudno i nie ma mowy o hokejowych wynikach(a z zywym przeciwnikiem to wiadomo, wszystko zalezy od umiejetnosci )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no ale to jest juz przeszlosc czemu ty caly czas mowisz i porownujesz fife z peceta lol tu mowimy o next genowej podkreslam next genowej fifie na PS3/xbox360 wiec jak chcesz gadac o odgrzewanych kotletach i schematach sa inne fora i strony do tego oraz wielu tu sie wypowiadajacych w podobnych osob ktore nie potafia odroznic wersji PC ps2 z PS3/x shit 360

marcizello

obejzyj sobie filmik z gameplayu fify 08 lub 09 np z youtube i sam sobie odpowiedz lub zagraj w demo

Taa a Fifa 08 nie jest moze next-genowa? Mowiac poprzednie wersje gry glownie mam na mysli Fife 08 na PS3, na PC ostatni raz w jakas pilke gralem w fife 2002 chyba. Nie wiem skad ty to wytrzasnales, czytanie ze zrozumieniem sie klania. Zreszta radzil bym przeczytac cala dyskusje na ten temat. A nawiasem mowiac fifa 08 od poprzednie niczym sie nie rozni oprocz grafiki. WIec nie wiem w czym ona wedlug ciebie jest taka Next-genowa

marcizella chyba tez nie zrozumiales bo napisal, ze nie moze zagrac w demo a ty mu mowisz zeby zagral. Naucz sie czytac potem poadamy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Taa a Fifa 08 nie jest moze next genowa? Mowiac poprzednie wersje gry glownie mam na mysli Fife 08 na PS3, na PC ostatni raz w jakas pilke gralem w fife 2002 chyba. Nie wiem skad ty to wytrzasnales, czytanie ze zrozumieniem sie klania. Zreszta radzil bym przeczytac cala dyskosje na ten temat.

marcizella chyba tez nie zrozumiales bo napisal, ze nie moze zagrac w demo a ty mu mowisz zeby zagral. Naucz sie czytac potem poadamy

no to ja nie wiem z kim z czym ty grales ze niby takie bramki wpadaly w FIFIE 08 na ps3 lol rozegralem mnostwo meczy i nikt mi ani ja nikomu nie szczelilem takich bramek (nie wiem moze ty lub osoba z ktora grales nie macie zielonego pojecia o grze albo jestescie totalnymi noobami) acha i nie gadaj mi tu o czytaniu ze zrozumieniem bo to co napisales na piewsza mysl przychodzi fifia z pc/ps2

jest jeszcze jedna opcja moze tobie pomylily sie gry FIFA 08 Z PESem 08 bo o ile wiem to wlasnie w tej drugiej mozna bylo robic rajdy jednym zawodnikem przez cale boisko i strzelac latwe bramki, a wiec moja uwaga do ciebie to naucz sie rozrozniac gry a nie mowic komus ze nie potrafi czytac ze zrozumieniem

PS z tym marcizella to fakt ale to juz robi sie nudne jak osoby pytaja sie o takie rzeczy a niby sa pewne zakupu gry lol czy tak trudno obejzec filmiki z gameplayem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisze o fife to chyba nie o PESie kolejny raz pokazujesz swoja zdolnosc do czytania ze zrozumieniem.

W Pesa 08 nawet nie gralem. Pytasz z kim gralem, ze takie bramki wpadaly. Zagralem w tryb kariery i po paru meczch zrezygnowalem z tej gry, bo caly czas mozna bylo strzelac takie bramki.

acha i nie gadaj mi tu o czytaniu ze zrozumieniem bo to co napisales na piewsza mysl przychodzi fifia z pc/ps2

Tutaj chyba ci sie czytanie pomylilo z wymyslaniem. Caly czas pisalem o Fife 08, ale jak sie wyrwie jedna wypowiedz z kontekstu calej dyskusji to tak jest. Skoro juz tak mowisz, ze byla taka ogromna roznica miedzy fifa na PS3 i na PS2 to wymien je. Oczywiscie nie mowie o grafice i menu.

jest jeszcze jedna opcja moze tobie pomylily sie gry FIFA 08 Z PESem 08 bo o ile wiem to wlasnie w tej drugiej mozna bylo robic rajdy jednym zawodnikem przez cale boisko i strzelac latwe bramki, a wiec moja uwaga do ciebie to naucz sie rozrozniac gry a nie mowic komus ze nie potrafi czytac ze zrozumieniem

O ile wiesz? To grales czy nie? Jesli nie to nie wypowiadaj sie o grze, ze jest latwa jesli w nia nie grales.

A ja jak juz mowilem nie gralem, wiec nie moge ich mylic ze soba. Chyba oczywiste jest, ze jak pisze o fife to nie opisuje PESa.

Dobra rada: Nastepnym razem zastanwo sie zanim cos napiszesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×