Skocz do zawartości
ONE

The Last Guardian

Rekomendowane odpowiedzi

Po zobaczeniu trailera jakieś pół roku temu stwierdzam że nic więcej o grze czytał nie będę żeby sobie nie psuć zabawy. Premiera gry =jej zakup, koniec kropka:). Oraz zgadzam się z przedmówcami ze zapowiada się tytuł który pobije wszystko co powstało do tej pory na ps3. Jeśli nie patrzeć na "pół-graczy fpsowych " którzy stwierdzą że gra jest słaba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem trailer tej gry, nie wiem o co w niej chodzi, nie wiem jakiego typu to gra i nie wiem co to za zwierzak, ale wiem jedno - nawet jeśli do czasu premiery nie dowiem się nic więcej, to i tak kupię tą grę. W sumie sam nie wiem dlaczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wskazuje na to, że gameplay będzie zbliżony do tego z

. Tylko tym razem to mały będzie się opiekował dużym. Raczej na zbyt dużo walk bym nie stawiał u buka. Tu będzie wszystko nastawione na rozwiązywanie skomplikowanych zagadek pozwalających na wydostanie się obu postaci z punktu A do punktu B. Wielgachny potwór i małe dziecko, to wymarzony duet do kombinowania. Gra dla ludzi lubiących myśleć. Nie wiem czy to dobra wróżba w kontekście sprzedaży i popularności ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wskazuje na to, że gameplay będzie zbliżony do tego z

. Tylko tym razem to mały będzie się opiekował dużym. Raczej na zbyt dużo walk bym nie stawiał u buka. Tu będzie wszystko nastawione na rozwiązywanie skomplikowanych zagadek pozwalających na wydostanie się obu postaci z punktu A do punktu B. Wielgachny potwór i małe dziecko, to wymarzony duet do kombinowania. Gra dla ludzi lubiących myśleć. Nie wiem czy to dobra wróżba w kontekście sprzedaży i popularności ;)

Czyli LastG. będzie grą będzie zbyt "ciężka" dla niektórych tak jak Demons Souls w swoim gatunku :) ?  Nie prszeszkadza mi to, wręcz przeciwnie byłaby to miła odmiana po FPSach i slasherach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy to dobra wróżba w kontekście sprzedaży i popularności wink.gif

Pewnie nie, ale co z tego. Gra zapewne będzie unikatowa i jedyna w swoim rodzaju a to się liczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie, ale co z tego. Gra zapewne będzie unikatowa i jedyna w swoim rodzaju a to się liczy.

To z tego, że jeśli gra zaliczy wtopa na sprzedaży, to więcej już podobnych produkcji nie zobaczymy. Obecna generacja gier wyraźnie pokazuje, że gry w których trzeba pomyśleć są uważane za nudne i nie warte pieniędzy, a bezmózgie strzelanki, lub tzw. "korytka", kupują miliony. Liczy się prosta, szybka zabawa, nie stanie w jednym pokoju z zamkniętymi wyjściami i zastanawianie się co do licha ja mam teraz zrobić???

Znając poprzednie produkcje Uedy oczekuję dzieła sztuki. Problem w tym, że ludzie bardziej wolą chodzić do kina niż do muzeum ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz do końca racji. Te gry mimo słabych sprzedarzy dostały/dostaną sequel albo swojego duchowego spadkobiercę.

ICO > SoTC

Killzone > Killzone 2

Fahrenheit > Heavy Rain

Mirrors Edge > Mirrors Edge 2

Więc nawet jak The Last Guardian sprzeda się słabo to jestem pewny, że z czasem wyjdzie kontynuacja albo gra opierająca się na podobnej mechanice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle zrozumiałeś :/ Czytajcie ze zrozumieniem. Chodziło koledze o to ,że mimo słabej sprzedaży części 1 ,powstała kontynuacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że jedynka słabo się sprzedała też nie wiedziałem aczkolwiek domyślam się że za czasów ps2 trudno było o dobrego fpsa który byłby tak reklamowany jak chodzby popierdułkowate halo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz do końca racji. Te gry mimo słabych sprzedarzy dostały/dostaną sequel albo swojego duchowego spadkobiercę.

ICO > SoTC

Killzone > Killzone 2

Fahrenheit > Heavy Rain

Mirrors Edge > Mirrors Edge 2

Więc nawet jak The Last Guardian sprzeda się słabo to jestem pewny, że z czasem wyjdzie kontynuacja albo gra opierająca się na podobnej mechanice.

Trochę uprościłeś to zagadnienie.

ICO było pomyślane jako gra mająca zerwać ze schematami, mająca pokazać światu, że gry mogą być też formą artu i być skierowane do dorosłego odbiorcy. Prawdopodobnie już wtedy myślano o budowaniu gruntu pod PS3 i skierowaniu jej do innej grupy wiekowej. I to się udało znakomicie bo przez gry takie ICO, kupiłem PS3 chociażby ja. Sprzedaż zawiodła na całej linii. Szacuje się, że grę kupiło około 20k na całym świecie, ale prawdopodobnie jest to wartość zawyżona. Sony jednak nie poddało się i nakazało Uedzie stworzyć coś na wzór prequelu, ale tym razem postanowiono poprzeć grę gigantyczną akcją promocyjną i reklamową. Marketing zrobił swoje i gra niemalże osiągnęła pułap miliona co jest dobrym wynikiem. Zwieńczeniem trylogii ma być właśnie Guardian, ale cele jakie miały poprzednie gry już osiągnięto, więc Ueda nieśmiało przebąkuje, że następna gra jaką zrobi to FPS na kształt Half Life. Bez komentarza. Pamiętajmy, że Ueda mimo, że jest wizjonerem jest też pracownikiem Sony Studio Japan i robi co mu karzą, by 10-tego dostać kasę na życie. Nie sądzę, by kolejne jego gry przy tak małym zwrocie poniesionych kosztów, ktoś chciał finansować. Każda jego gra to 4 lata developingu. Nikt nie jest tak głupi by dalej to ciągnąć. I tak dobrze, że Sony podchodzi czasami do gier z trochę twórczej strony, bo Nintendo czy Microsoft już dawno wywaliłby Uede na bruk. Chcę przez to powiedzieć, że ICO i SoTC zbudowały wokół siebie aurę kultu. ICO często określa się mianem jednej z najlepszych gier video wszech czasów, i w ten sposób zarobiły na siebie, bo na pewno nie przyniosły dochodów kasowych.

Killzone uważam za nietrafiony argument. Gra była ciepło przyjęta i pokazywała pazur PS2. W dodatku w tamtym okresie FPS na konsolę to była prawdziwa rzadkość. Podczas pierwszych prezentacji możliwości PS3 to właśnie Killzone 2 grał pierwsze skrzypce (o fałszywym renderze zapomnijmy, gra i tak go przebiła).

Indigo Prophecy ukazało się na wielu różnych platformach i odniósło sukces, więc też nie wiem dlaczego znalazło się w twoim zestawieniu. Warto wspomnieć, że Quantic Dream jako firma nie zajmuje się wyłącznie pisaniem gier, ale dostarcza również technologie Motion Capture dla filmów i innych gier. Gra utrzymana w klimacie Indigo była naturalnych ruchem ze strony firmy, której gra odnosi sukces. Stworzyli pokazowe, techniczne demo na potrzeby prezentacji PS3 (prawdopodobnie jako wynajęta firma). Prezentacja chwyciła i nie było już odwrotu. Heavy Rain musiał powstać jako exclusive. Pierwsze wyniki sprzedaży są świetne, więc tutaj też spodziewałbym się w przyszłości supportu marki Playstation ze strony francuzów.

Mirror's Edge jako gra multiplatformowa sprzedała się w 2 milionach sztuk. Ciężko uważać to za porażkę. Ba! Jako nowe IP jest to wynik wręcz spektakularny. EA w zeszłym roku zaryzykowało wiele takich tytułów. Prawdziwy profit przyniosą im dopiero kontynuację.

Także podsumowując... Nie mo co stawiać Last Guardiana na tle innych gier, robionych wyłącznie dla zysku. Last Guardian to gra, której korzenie wrosły w świadomość graczy, ale nie w ich kolekcję na półce. Z pewnością magia poprzednich tytułów napędzi sprzedaż, ale zamknie się również pewien okres w świadomości dorosłych graczy, dla których Last Guardian będzie tym czym ICO było w swoich czasach.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro sprzedało się zaledwie 20000 sztuk ICO, to dlaczego nigdzie nie da soię tego kupić... Szlag mnie trafił, bo PS2 nabyłem kiedy gra była nie do kupienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skubaniec znalazł:) nic tylko brać (moja kopia została w kolekcji i jest na półeczce od wielu lat:)) ale fakt znalezienie kopi w naszym kraju = prawie cud...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam awersję do aukcji internetowych. Czekam więc na reedycję ICO i SotC, jeśli jej nie będzie, poszukam poszczególnych tytułów osobiście za granicą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może reedycja będzie przy okazji The last guardian.. Wątpię ,że nastąpi to na ps3 :( a jak nawet to za 2lata...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odświerzyłem ostatnio Shadow of the colossus i gra jest niesamowita, klimatem bije niemal wszystkie pozycje na ps3 a walki z bossami to poezja .

W przeciwieństwie do GoW 3 na każdego trzeba znaleść sposób,są niesamowicie epickie i na długo pozostają w pamięci (moja ulubiona walka to ta gdzie lata się na olbrzymim ptaku szybującym nad jeziorem, widoki niesamowite wrażenia rewelacyjne )

W ICO też grałem i to zaraz po samej premierze ale jej nie ukończyłem bo miałem wtedy tyle gier że zwyczajnie żonglowałem płytami grając codziennie w co innego co było zwykłą głupotą .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra wyjdzie na gwiazdkę 2011... Ale co tam. Moze do tego czasu wydadzą zremasterowane ICO i SotC. Ten drugi ma być w 3D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczekiwałem czegoś więcej. Jakiegoś gameplay'u czy coś, a dostaliśmy kolejny trailer. Szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczekiwałem czegoś więcej. Jakiegoś gameplay'u czy coś, a dostaliśmy kolejny trailer. Szkoda.

... do tego moim zdaniem średni trailer (poprzednie sto razy bardziej mi się podobały)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra wyjdzie na gwiazdkę 2011... Ale co tam. Moze do tego czasu wydadzą zremasterowane ICO i SotC. Ten drugi ma być w 3D.

Wiosna 2011 i bedziesz miec swoje masterki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... do tego moim zdaniem średni trailer (poprzednie sto razy bardziej mi się podobały)

No co Ty. Przecież było wydalanie i odkasływanie. ;)

Wiosna 2011 i bedziesz miec swoje masterki ;)

Liczę na to. Ale będzie to kosztowny czas (ME2 i KZ3).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekacie na duchowego następcę SotC a tymczasem taka gra sie już ukazała.

Jak się nazywa ? NIER !!!

Ludzie zainteresujcie się NIERem gra przecudowna ze wspaniałą fabuła, postaciami i mega klimatem .

Stonowane kolory, sposób w jaki są pokazane relacje między córką a ojcem to po prostu mistrzostwo świata .

Do tego epicka Muzyka genialny Dubbing a wszystko to wymieszane w japońskim sosie action rpg .

Pierwsza myśl jaka przychodzi do głowy to połączenie ICO Shadow of the Colossus i Demons soul's - gra kóra na długo zapada w pamięci, niech nie zwiedzie was słaba grafika i nieciekawy początek .

Edytowane przez schranz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem. Nier to jest najwyklejsza w świecie sieczka. Takie przynajmniej sprawia wrażenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×