Skocz do zawartości
DaraS

Demon's Souls

Rekomendowane odpowiedzi

Moze  nooob :) Nigdy nie napisalem ze jestem PRO GRAMER :)

Zreszta zerkniesz w moje platyny to nie mam ich wielei tylko tam gdzie naprawde chcialem je zrobic i byla mozliwosc nie podrzynania sobie żył :)

 

To nie sa akurat trofea za trudność. Żmudne farmienie i tyle. Zwyczajnie nie mam szczescia by to wydropic. W Soulsach nie ide na latwizne, sam staram sie zabijac bossów itd.

Trofea "znajdzkowe" tez potrafie sam ogarnąć, ale wydropienie kamieni PURE w Demon's Souls to raczej kwestia szczescia niz umiejetnosci. Tak wiec akurat tutaj nie mam kaca moralnego. Czytam niektore komentarze

na forach czy na youtube pod filmami, jak ludzie próbują miesiącami farmic i im PURE nie dropi. Gdzie tu trudnosc? Zwyczajnie masz szczescie albo nie. Mysle ze akurat z tym FromSoftware przesadzilo, bo moglby byc

po jednym kamieniu PURE z kazdego rodzaju na gre do zdobycia, cos jak jeden Slab w Bloodborne. Trudno dostepny ale zeby byl (pomijam ich farmienie w Kielichach). A tu musisz farmic, powtarzac to samo i jak widac niektorzy przez miesiace bez powodzenia.

 

Takie jest moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z takim lvl ciężko Ci będzie tutaj kogoś znaleźć. A farmienie kamieni, to kwestia cierpliwości. Każdy z nich ma jakiś % dropu, więc w końcu wpadnie. Gorzej, jeżeli jaszczur Ci z nim poleci w przepaść :/

Kamienie na jaszczurach możesz farmić, ale to już zapewne wiesz. Jedno NG+ i po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie po latach gdy wspominam chwile katowania DS odświeżam sobie moment, gdy trzeciego wieczora, już z sluchawkami i ostrą muzą wypada Pure Bladestone, biegnę do kowala i wpada platynka. Albo zjazd tendencjami z jednej skrajności w drugą offline.

Uwierz mi, że bez tego typu wspominek nigdy nie docenisz i nie zrozumiesz fenomenu calakowania Demon's.

A zrobiłem to trzy razy, za każdym razem offline z nieprzeklamaną radością :-)

Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz wlasnie koncze NG+ ... chyba :))) Wlaczylem gre po 3 latach albo lepiej ... wiec nawet nie pamietam czy ja robie NG+ czy moze NG++.

Jaszczurek nigdzie juz nie ma :( Farmie jednego typa w Shrire of Storms (rycerz z czerwonymi oczkami) za ukryta sciana zeby dal Pure Bladestone, ale 3h juz gram i nic :( same chunki albo jeszcze mniejsze :( tragedia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś w totalnie epickim, ponadczasowym momencie DS. Ciesz się tą chwilą ;-)

Dobry drink, dobra nuta i próbuj aż do triumfalnego okrzyku "yesssssss qwaaA":-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki, ze nie mam na tyle czasu zeby "farmic" nieustannie :sad: Duzo grywam, nie jestem graczem, ktory gra tylko w Soulsy. Gram Diablo III dosc namiętnie - tam tez masa farmienia, gram aktualnie DS2 SOTFS, czeka na odpalenie GOW III Remastered, lada dzien Untill Down wychodzi ... sami widzicie. Z jednej strony ktos powie - chcesz miec platyne to farm, ale z drugiej jak mowie, nie sa to trofea za jakies nadzwyczaj trudne zadania do zrobienia czy pokonanie bossa. Zwyczajne farmienie do ktorego trzeba miec szczescie, czas i cierpliwosc.

 

Wiem ze moze bede bluźnił teraz hehe ale jesli mam byc szczery ... źle mi sie coś gra :sad: I nie wiem co jest tego przyczyną. Nie moge wyczuc spowrotem pada z PS3. Jednak w DS2 na PS4 potrafie lepiej kontrolowac postac.

Mechanika gry jest podobna, jednak mimo wszystko backstab czy w ogole uniki lepiej mi wchodza w DS i DS2 :sad: Zastanawiam sie, czy nie stworzyc nowego profilu i nie zagrac sobie od samego początku ... ale znow nie mam na tyle czasu.

Kurcze, a chcialem tylko 7 ostatnich trofeów wbic :)

 

A marzy mi sie wbicie platyny i wtedy  moze kiedys na spokojnie bez spinki zagralbym sobie od nowa calkiem nowa postacią.

Edytowane przez carsonix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Martwi mnie fakt ze niektore jaszczury mi sie juz nie respią. Gdybym o tym wczesniej wiedział, pewnie bym nie pozwolil na zapis gry po ubiciu jaszczura bez sukcesu i upragnionego kamienia.

Tak jest w Storm King Archstone :( Tam sa dwie jaszczurki ktore daja potrzebny mi kamien. Szukalem na necie ale nie pisza nic o innych miejscach na farmienie Pure Darkmoonstone :( 

Jesli nie mozna tego nigdzie juz wyfarmic to mam zaczynac gre od nowa? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki urok Demon's, przy kolejnym NG+ zbierzesz braki.

Kamienie to pikuś, ja za pierwszym razem zrobiłem maraton NG+6, bo z tendencjami namieszalem, a Foe's i Friends Ring wymagają pewnych akcji w tym aspekcie :-)

Gra splatynowana bez kombinacji na każdej wersji i do dziś dumą mnie to napawa :-)

Swoją drogą od NG+2 grę się dosłownie przebiega. Postać dopakowana, miejscówki znane na pamięć.

Przebieżka od bossa do bossa omijając przeciwników to zwykle max 3 minuty.

Nie jest to takie straszne, na jakie brzmi; "kolejny raz przejść grę".

Edytowane przez adick007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe ze nie takie straszne, ale znow grac po to zeby sie "przebiec od bossa do bossa" to nie moj styl.

No nic, trudno. Zrobilem wczoraj ponad 100 prób zabicia tego czarnego rycerza z 2 katanami ktory niby dropi Pure Darkmoonstone i nic. Nie mam tyle czasu zeby bezsensownie powtarzac jedna czynnosc 1000 razy a co niektorzy jak czytam na forach to probuja to robic kilka miesiecy i bez rezultatu. Chyba ze stworze nowa postac i przejde gre calkiem od nowa na NG, moze wtedy sie trafi, ale nie wiem czy znajde sile na to.

 

popytam jeszcze na forach europejskich, tam ludzie dzielą się kamieniami i nie ma z tym problemu a kaca z tego powodu mial nie bede, bo takie trofeum ktore zalezy od szczescia to zadne trofeum.

Narazie wracam do DS2: SOTFS :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) grac po to zeby sie "przebiec od bossa do bossa" to nie moj styl.

No nic, trudno. Zrobilem wczoraj ponad 100 prób zabicia tego czarnego rycerza z 2 katanami ktory niby dropi Pure Darkmoonstone i nic. Nie mam tyle czasu zeby bezsensownie powtarzac jedna czynnosc 1000 razy (...)

 

Gry tego typu akurat tak mają.

Poza fabułą i walką jest system farmingu.

Farmienie i jego owoce są solą tego typu gier i dają spore pokłady frajdy.

A skoro Ciebie to drażni, to po co się bierzesz za taką rozgrywkę? Przejdź do zobaczenia napisów końcowych i wystarczy.

Chwalenie się że "zdobyłem platynę w wyznaczniku hardcore'u na PS3" po prośbie na forum o podarowanie kilku pucharków jest poprostu oszukiwaniem samego siebie :)

 

A jeszcze od siebie dodam że Bladestone farmiłem na BlackWorld Tendency na Phantomie, którego tzrebało podejść cichaczem od tylca najlepiej z Soulsucker w plecy.

Dwa wieczory z dobrym drinkiem i muzą i kamień był w kieszeni.

A w bodajże azjatyckiej wersji wpadł zaskakująco szybko. Powodzenia.

Edytowane przez adick007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt...w porównaniu do reszty soulsów, platyna w DS jest najbardziej czasochłonna i losowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe ze nie takie straszne, ale znow grac po to zeby sie "przebiec od bossa do bossa" to nie moj styl.

No nic, trudno. Zrobilem wczoraj ponad 100 prób zabicia tego czarnego rycerza z 2 katanami ktory niby dropi Pure Darkmoonstone i nic.

Musisz mieć pecha, 2 razy wbijałem platynę w DS i nigdy nie było nawet blisko 100 ubić zanim wypadł kamień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pech na maxa. Farmienie owszem, nie mam nic przeciwko, ale chyba bardziej kreci mnie w Diablo III :)

No nic, bede probowal, nie poddam sie szybko, ale wiele czasu minie pewnie zanim uda mi sie cos z tym zrobic, bo napewno nie bede siedzial i 5h dziennie i robil to samo wkoło bo zwariuje :) No i czas mi na to nie pozwala, a Dark Souls 2 czeka jeszcze na platynke i ostatni pucharek w Bloodborne :)

Ale bede próbował :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie farmie na BlackWorld Tendency, zeby rozwiać wątpliwosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalecam tego przy jaskini.

Zaczynasz w 4-3 i wracasz się przez jaskinię ze ślimakami, schody z nekromantą i z założonym Thief Ring atakujesz phantoma od tyłu.

Najlepiej Soulsuckerem.

Trzy razy na nim farmiłem P.Bladestone.

I nie osiwiałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam BP za ukrytym przejściem. Sprint do niego trwa 10 sekund, a nie jak w przypadku tamtych dwóch, że trzeba jeszcze slalom między ślimakami odwalać i na koniec czaić się jak tchórz z odkurzaczem :P

 

Nekromantę i duszki kompletnie zlewasz i walisz w szkieletora firestormem (tak to się chyba zwało). Sprint od teleportu trwa jakieś 10-15 sekund maks.

 

Ja też się męczyłem. Kamyk wpadł za ok. 150 razem. Stałem i podziwiałem jego majestat, aż w końcu walnęła mnie płaszczka :shok:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też polecam tego za ukrytym przejściem, niby ten za jaskinią ma większą szansę na drop ale co z tego jak dojście do niego zajmuje 4 razy dłużej i statystycznie wychodzi że mamy przy nim 2 razy mniejsze szanse na kamień.

U mnie przy dwóch platynach kamień wpadł za pierwszym razem gdzieś przy 30, a za drugim z tego co pamiętam dobiłem do około 70, nigdy dłużej niż 2h go nie farmiłem.

Edytowane przez shemaforash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu sobie chrapkę na Demon's przez Was zrobiłem :-)

Już sam nie wiem co ta gra ma takiego, że wracałbym do niej co kwartał.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja wlasnie robie tego za ukrytym przejsciem. Tego phantoma ktory sie swieci na czerwono o ktorym tu niektorzy mówia juz nie mam :( Przestal sie respawnowac.

No i robie i robie i robie i robie ... i nic. Szkoda słów. Brakuje mi 4 kamieni, ale jak przy kazdym bede mial sie tak meczyc i liczyc na szczescie, to zapewne doczekam Dark Souls 7 w tym tempie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×