Welcome to PS Site Forum - ... o PLAYSTATION wiemy wszystko!

Zarejestruj się, aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji. Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz w stanie dostosować swój profil, otrzymywać punkty reputacji jako nagrodę za złożenie zawartości, a także komunikować się z innymi użytkownikami za pośrednictwem prywatnej skrzynki, plus wiele więcej! Ten komunikat zostanie usunięty po zalogowaniu się.

Sign in to follow this  
Followers 0
przem_2010

Wymiana dysku w PS3

2261 posts in this topic

Dobra załatwię pendrive'a to zobaczymy czy to coś da. Ale nie wiem czemu zamiast wymagać formata to update'a wymaga  :shok: a btw muszę na tym pendrive'ie robić kopię zapasową czy wystarczy sam plik z aktualizacją ???

Edited by g@mer

Witam wszystkich ! Mam pytanko czy taki dysk www.komputronik.pl/product/196913/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Samsung_SpinPoint_M8_320_GB_5400_8MB_Serial_ATA-300_.html bedzie chodzil bezproblemowo na ps3 ss? Myślę ze tak ,ale warto zapytac doswiadczonych i kompetentnych kolegów.pozdrawiam

Będzie bezproblemowo działać.

Aktualizacje najprościej i najpewniej zainstalować ze zwykłego pendrive - plik z aktualizacją zapisz w w katalogu PS3/UPDATE/

No i mam tego pendrive'a zrobiłem tak X:/PS3/UPDATE/UPDATE.PUP

Dalej konsola mi nie wykrywa pliku :/ Nie wiem czy to też związane jest z tym, że konsolę mam z USA !?

Edited by g@mer

Plik ma się nazywać ps3updat.pup a nie ps3update.pup jak napisałeś 

Tfu. Właśnie się nazywa X:/PS3/UPDATE/PS3UPDAT.PUP

Plik ma się nazywać ps3updat.pup a nie ps3update.pup jak napisałeś 

Dobra problem roziwązany. Plik nazywał się ps3updat(1) i w tym był problem :)

Pojawił się kolejny problem. Zrobiłem kopię zapasową na MS pro stick duo 32gb w PSP a gdy idę w konsoli na nowym dysku do narzędzia kopii zapasowych i wybieram odzyskaj dane i wybieram PSP to mi wyskakuje komunikat nie ma żadnych kopii zapasowej a ją robiłem już 2x i mam ją w folderze PS3 i coś tam dalej aż do backup. Czy nośnik danych ma znaczenie czy jak ?

Czy mógłby ktoś polecić jakiś sprawdzony, popularny, bezawaryjny dysk 500 gb do super slima? Dzięki z góry.

Witam, otóż mam mały problem - mianowicie kupiłem PS3 superslim 12GB, znajomy załatwił mi nówke + move + gra za 500zł no to czemu nie :D no i dokupiłem sobie Skyrima i jeszcze na PSN Worms Total Mayhem, no i mam problem bo na dysku 2GB wolnego a ja chcę kupić GTA V i Diablo 3 , no to ok patrzę dyski allegro itd. a tu najtańszy za 200zł... szczerze to jeśli chodzi o ps3 to jest casual, kupiłem to raczej ze względu naprawdę świetne exclusivy i samą cenę :d Więc mam pytanko czy znajdę dysk w cenie 100zł? nie mówię tu o dyskach 300-500GB... 120gb o ile takie można dostać, no i prosiłbym o stronę z takowymi ;p Sam bym poszedł do marketu ale są święta i u rodzinki jestem, więc najbliższy media exper/markt 25KM ode mnie :/

Dzięki za rady. A jak wygląda sytuacja z tą szyną? można spokojnie podłączyć bez niej czy komuś wypadł dysk? konsola stoi w jednym miejscu więc nic chyba nie powinno się stać?

Dzięki za rady. A jak wygląda sytuacja z tą szyną? można spokojnie podłączyć bez niej czy komuś wypadł dysk? konsola stoi w jednym miejscu więc nic chyba nie powinno się stać?

Zapomnij, że bez szyny podłączysz. Nieważne w jakiej pozycji kosnolę położysz to dysk i tak wypadnie od tych złączników. Ja przy wymianie dysku tej szyny nie wymieniałem.. Powinieneś ją dostać razem z dyskiem. Ja np. w saturnie kupiłem dysk do PS3 na stoisku z akcesoriami do PS3 i dysk był razem z tą szyną

Zalezy co wolisz, ja wolałem kupic szyne za 40 zl i zrobic pożądnie , nie przejmując sie ze cos nie styka czy coś

witam

czy ktoś z posiadaczy HDD 1TB, mógłby napisać konkretny 

model swojego dysku, wolę kupić sprawdzony ;)

pozdrawiam

Edited by cvg_632836174

witam

czy ktoś z posiadaczy HDD 1Tb, mógłby napisać konkretny 

model swojego dysku, wolę kupić sprawdzony ;)

pozdrawiam

Chyba 1TB (nie 1Tb) ;) Ja kupilem ten Western Digital WD10JPVX

Dzięki za radę ;) Patrzę teraz, że dysk jest SATAII, chyba poszukam czegoś z SATAIII, chyba że nie ma różnicy?

Tak, ale poczytałem sobie już na temat tych dysków i nie ma sensu pchać SATAIII do PS3, bo z tego co wyczytałem, to PS3 nie obsługuje SATAIII co nie znaczy, że dysk nie będzie działać, bo będzie, ale nie ma to żadnej różnicy, poza tym dysk talerzowy nie jest w stanie wykorzystać 3Gb/s a co dopiero 6gb/s, więc stawiam na II  ;)