Skocz do zawartości
arab

Serwis Konsoli

Rekomendowane odpowiedzi

@KML Dokładnie. Jak serwis Sony odmówi naprawy, możesz powołać się na niezgodność z umową. Piszesz pismo i MM musi Ci odpowiedzieć w ciągu 14 dni. Jeśli nie odpowie to reklamację uznał.

@Mario. Miałem wersje 60 GB... zaraz, zaraz ja ją nadal mam teoretycznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciary przechodzą mi po plecach jak czytam wasze posty.Mi konsola padła po 9 dniach tzn.DVD przestała czytać a w mm wymienili mi ją od ręki

pfu pfu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co widze to padaja same 40tki, i niektore rodzynki (60tki).

Co do wysylki za granice to mysle ze wysylaja tam bo tu poprostu nie ma kto naprawic usterki, z reszta tak samo dziala M$, wysyla swoje konsolki o ile sie nie myle do czech, poprostu tam maja sprzet i znaja sie na tym co robia i konsola wraca do ciebie naprawiona a nie z otworem po srubokrecie. Oczywiscie pamietam, jak bylo tak samo, ze wracaly Xy z zagranicy, widac bylo ze nie sa to xpudelka ktore zostaly wyslane a calkiem inne pudelka, pamietam, ze rowniez podziorkowane kratki ot wiatraczkow mialy i trzeba bylo wysylac jeszcze raz ale juz z tym problemow nie bylo, dlatego mysle ze to dobrze ze tak sie dzieje, wiem tylko ze byly przypadki nie przyjecia gwarancji wtedy oplata za wysylke i powrot ~600zl o.O

Dokładnie. Mojemu sąsiadowi po gwarancji już chcieli wysłać do Brukselii ( PS2 ), bo nie mogli naprawić i to wszystko miało kosztować 700zł..... Ale trochę mnie uspokoiłeś. Tylko jeszcze pytanie: Ile trzeba mniej więcej dodać czasu naprawy ?? Jeszcze nie usłyszałem tej informacji że konsola pojedzie na Słowację, ale jest to bardzo prawdopodobne.... Pewnie gdyby to była 40'tka to by wymienili na nową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czytalem sobie posty w tym temacie jakis czas temu i nie ukrywam zastanawialem sie kiedy moja konsola padnie i jak ciezki bedzie proces gwarancyjny. I padla. Wczoraj. Zasiadlem sobie pieknie z ranca przygotowany do grania a tu konsola odmowila posluszenstwa - juz sie wiecej nie wlaczyla. Zolty kolor lampki po tym czerwony migajacy i 3 krotkie sygnaly i tak za kazdym razem. Ale dziwne jest to ze czulem sie tak jakby wczesniej czy pozniej mialo to sie stac - no nic, stalo sie po 4 miesiacach od kupienia.

Dzwonie do serwisu Sony (przypomne tylko ze jestem w UK) gdzie mowia mi ze nie ma problemu, jutro przyjedzie kurier i wymieni mi konsole od reki, z tym ze dostane odnowiona. To mowie mu ze odnowionej nie chce, na co serwis odpowiada ze nowa moglbym dostac jedynie w przypadku gdyby konsola zepsula sie w ciagu 20 dni od zakupu.

No nic, dzwonie wiec do sklepu HMV - w ktorym kupilem i pytam jak tam sie sprawa przedstawia, na co kobieta mi odpowiada ze nie powinno byc zadnego problemu z wymiana konsoli na nowa. Napisze tylko ze mialem 60GB plus w pakiecie 3 dodatkowe gry i dodatkowy pad. No to pieknie spakowalem sprzet - jedynie to co jest w standardzie, tego co w promocji dozucili nie wkladalem - i pojechalem do sklepu.

Podchodze do zioma w sklepie i mowie jaka sprawa, on wzial konsole na tyly, sprawdzil czy naprawde nie dziala i wyskakuje mi za niecale 5min z nowa, zapakowana PS3 40GB. Na to bylem przygotowany, bo juz jest problem z dostaniem modelu 60GB - na ktorym zreszta niezbyt mi zalezalo, bo z gadgetow jakie ma i ta nie korzystalem, no moze czasami z czytnika kart ale to tyle. Wiec mowie mu ze ze mialem model 60GB, on mi na to ze w takim razie musze do Sony dzwonic, oni pewnie tam maja - ja mu odpowiadam, ze 40GB moze byc, ale nich mi zwroci ta roznice w kasie jaka byla gdy kupilem pierwszy model. On po chwili zawachania - to daj karte - zwrocil mi 125 funta, i dostalem nowke konsole. Zapomnialem jeszcze wspomniec ze w konsoli zostala mi gra, ktorej juz nie mozna bylo wyciagnac. Sprzedawca w sklepie blisko byl juz do wydania mi nowki ale w koncu powiedzial ze nie moze tego zrobic i zebym zadzwonil i zalatwial ze sklepem, podajac numer rachunku. Co tez zamierzam zrobic dzisiaj, ponoc zajmuje okolo 4 tygodni odeslanie plyty ze srodka - wg serwisu Sony. Pada dodatkowego i 3 gier oczywiscie nie musialem oddawac - czego sie w sumie spodziewalem, mimo ze te rzeczy byly na rachunku. To tyle z mojej pierwszej przeprawy jesli chodzi o awaryjnosc playstation3. Jedyne co stracilem to dane bedace na dysku - ale to moja wina, bo powinienem zrobic sobie backup.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No proszę jednak można czemu nie może być tak w Polsce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

czytalem sobie posty w tym temacie jakis czas temu i nie ukrywam zastanawialem sie kiedy moja konsola padnie i jak ciezki bedzie proces gwarancyjny. I padla. Wczoraj. Zasiadlem sobie pieknie z ranca przygotowany do grania a tu konsola odmowila posluszenstwa - juz sie wiecej nie wlaczyla. Zolty kolor lampki po tym czerwony migajacy i 3 krotkie sygnaly i tak za kazdym razem. Ale dziwne jest to ze czulem sie tak jakby wczesniej czy pozniej mialo to sie stac - no nic, stalo sie po 4 miesiacach od kupienia.

Dzwonie do serwisu Sony (przypomne tylko ze jestem w UK) gdzie mowia mi ze nie ma problemu, jutro przyjedzie kurier i wymieni mi konsole od reki, z tym ze dostane odnowiona. To mowie mu ze odnowionej nie chce, na co serwis odpowiada ze nowa moglbym dostac jedynie w przypadku gdyby konsola zepsula sie w ciagu 20 dni od zakupu.

No nic, dzwonie wiec do sklepu HMV - w ktorym kupilem i pytam jak tam sie sprawa przedstawia, na co kobieta mi odpowiada ze nie powinno byc zadnego problemu z wymiana konsoli na nowa. Napisze tylko ze mialem 60GB plus w pakiecie 3 dodatkowe gry i dodatkowy pad. No to pieknie spakowalem sprzet - jedynie to co jest w standardzie, tego co w promocji dozucili nie wkladalem - i pojechalem do sklepu.

Podchodze do zioma w sklepie i mowie jaka sprawa, on wzial konsole na tyly, sprawdzil czy naprawde nie dziala i wyskakuje mi za niecale 5min z nowa, zapakowana PS3 40GB. Na to bylem przygotowany, bo juz jest problem z dostaniem modelu 60GB - na ktorym zreszta niezbyt mi zalezalo, bo z gadgetow jakie ma i ta nie korzystalem, no moze czasami z czytnika kart ale to tyle. Wiec mowie mu ze ze mialem model 60GB, on mi na to ze w takim razie musze do Sony dzwonic, oni pewnie tam maja - ja mu odpowiadam, ze 40GB moze byc, ale nich mi zwroci ta roznice w kasie jaka byla gdy kupilem pierwszy model. On po chwili zawachania - to daj karte - zwrocil mi 125 funta, i dostalem nowke konsole. Zapomnialem jeszcze wspomniec ze w konsoli zostala mi gra, ktorej juz nie mozna bylo wyciagnac. Sprzedawca w sklepie blisko byl juz do wydania mi nowki ale w koncu powiedzial ze nie moze tego zrobic i zebym zadzwonil i zalatwial ze sklepem, podajac numer rachunku. Co tez zamierzam zrobic dzisiaj, ponoc zajmuje okolo 4 tygodni odeslanie plyty ze srodka - wg serwisu Sony. Pada dodatkowego i 3 gier oczywiscie nie musialem oddawac - czego sie w sumie spodziewalem, mimo ze te rzeczy byly na rachunku. To tyle z mojej pierwszej przeprawy jesli chodzi o awaryjnosc playstation3. Jedyne co stracilem to dane bedace na dysku - ale to moja wina, bo powinienem zrobic sobie backup.

to mi ulzylo tez kupilem w HMV, z 2 sixami. 2 grami 2 filmami. okazalo sie ze w jednym padzie trzeszczy x, dalo sie grac ale mnie to wkurzalo poszedlem do HMV powiedzialem ze sixaxis not good working xD i dali mi nowke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to mi ulzylo tez kupilem w HMV, z 2 sixami. 2 grami 2 filmami. okazalo sie ze w jednym padzie trzeszczy x, dalo sie grac ale mnie to wkurzalo poszedlem do HMV powiedzialem ze sixaxis not good working xD i dali mi nowke

heh, z taka obsluga oplaca sie zaplacic wiecej za przedluzona gwarancje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem swoją konsole po czterech tygodniach. Znaczy nie swoją, tylko nowy ofoliowany starter pack ( trzy tygodnie się zastanawiali czy mi konsole naprawić, czy dać mi nową ;/). Rozpakowuję, zrywam folię, myślę "ani jednej ryski, w sumie dobrze, że save'y zgrałem na kartę, to teraz będę się cieszył nową konsolą". Włączam - "cannot start. the correct hard disk was not found". W pierwszej chwili chciałem potrzaskać konsole o podłogę, ale na szczęście nie byłam sam w domu i narzeczona "zje***a" mnie na opamiętanie. Po kilku minutach dysk się prawdopodobnie nagrzewa się i zaczyna działać, ale teraz każdorazowe włączenie po dłuższym czasie oznacza stres i przekleństwa. Konsole oddam na gwarancję ponownie, ale najpierw chwile chociaż się nią nacieszę, w końcu nie oddałem tych pieniędzy sony, żeby jeszcze przetrzymywali moją konsolę po 4 tygodnie, a ja żebym się czuł zrobionym w c***a.

PS : kilka postów temu napisałem :

Przed chwilą dzwoniłem do serwisu w Krakowie. Odebrała "miła" pani, która na po usłyszeniu co się stało spytała co to jest playstation 3, a po kilku innych pytaniach stwierdziła, żebym zadzwonił do serwisu w warszawie, bo Oni powinni znać odpowiedzi. Paranoja, ja nie wiem, za co ona pieniądze bierze.

Historia lubi się powtarzać i kilka dni przed odebraniem konsoli zadzwoniłem ponownie do serwisu spytać czy mi ją jeszcze oddadzą, czy raczej mam nie żyć już nadzieją na to. Po chwili rozmowy z "chamem", on pyta "jakiej marki jest pana playstation", po chwili zawachania pytam, o co dokładnie chodzi, nie mogąc uwierzyć w taką niekompetencję, po czym pan pyta ponownie "czy Pana playstation jest na pewno sony ?". Ręce mi opadły, powiedziałem dowidzenia i nie dowiedziałem się od typa nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM

Nareszcie po 28 dniach odzyskalem konsole...nie ta sama,nowa ktora rownie pieknie wczytuje gry co jej zmarla siostra...a co do serwisu,jestem jakos zadowolony z ich uslug...ale nigdy wiecej nie chce miec z nimi doczynienia...wiem to ja i moja czarnulka ktora obiecala ze nigdy sie nie popsuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dobrą wiadomość

jak pisałem wcześniej w konsoli zepsuł się czytnik więc oddałem ją do media markt na gwarancje a oni wysłali ją do serwisu, po 11 dniach roboczych konsola dzisiaj wróciła do mnie , lecz nie naprawiona a wymieniona na nową. Bez rys ani śladów użytkowania po prostu nowiuśka.

Na razie wszystko działa super ,oby tak dalej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebastian_w4

a ja kupilem ps3, pogralem 2 godziny, zawiesiła mi się gra i przestało czytac wszelkiego rodzaju płyty, zawiozlem do sklepu wymienili mi na nową, minęlo 3 miesiące i kurvva to samo mi sie zje8ało drugi raz, Zastanawiam sie czy nie zrzucic jej z jakiejs duzej wysokosci:D tylko wczesniej sobie ysk wyjme, bo juz mi tyle nerwów zjadła co mało jaka kieykolwiek rzecz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szwagier mojego kumpla ma mały problem, osobiscie nie widziałem tego ale prosił o pomoc na gg, problem opisuje w ten sposób:

po naciśnięciu ps na padzie,wszystkie diody swiecą,konsola nie reaguje,po wcisnieciu power zapala sie zielona dioda, po chwili zapala sie zółta i zaraz miga dioda na czerwono

wiecie cos na ten temat? posiada 40 Go

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile kosztuje nowy laser do ps3 jesli ktos ma konsole po gwarancji? swojego czasu wymieniałem laser w ps2 3x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tak tylko z krotkim pytaniem:

a jak wymieniaja konsole na nowa, to co z save'ami, mem stickami etc co byly na starym HDD? Wszystko znika, czy dyski przekladaja?

No bo to takie racze nie fajne, gdyby zabierali sobie zepsuta konsole i dawali zupelnie nowa w pudelku (niby brzmi ladnie - 'nowka niesmigajka' - ale zawartosci HDD nie chcialbym stracic...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nikt nie bawi się w przekładanie dysków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no własnie mowił o czyms takim...podełałem mu linki do tych tematow i filmikow...zobaczymy co z tym bedzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowy laser kosztuje 249zł (za reklamę się płaci, my nikomu darmowej robić nie będziemy /Admin)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja Pierwsza 40 Gigowka wylądowała w Media po 2 tygodniach :[ Pani ładnie do mnie ze naprawa potrwa do 3 tygodni :[ :[ :[ A ja na to niee!! Ja ja mam 2 Tygodnie wy jej dłużej nie będziecie mieli I mailem po 1.5 tygodnia Nowa

A Co sie porobiło?? zero reakcji na wkładaną płytę, napęd odmówił posłuszeństwa :/ :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szwagier mojego kumpla ma mały problem, osobiscie nie widziałem tego ale prosił o pomoc na gg, problem opisuje w ten sposób:

wiecie cos na ten temat? posiada 40 Go

To samo mialem, z tym ze w modelu 60GB. Konsola padla niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość macho-maniac

Też mam niestety problem natury technicznej . Po naciśnieciu PS Button w momencie gdy wyświetla sie ekran quit game ,turn off controler itd. blokują sie przyciski sixasisa. Zaznaczam ze pod xbm wszystko śmiga jak należy.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszła do mnie FIFA 08 z USA i zauważyłem pewne "dźwięki" wydawane podczas odczytu tej płyty. Tzn jakby coś zgrzytało(nie wiem jak to opisać) Czy to normalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do tej konsoli z Yellow Light:

konsole oddał do serwisu, i juz po niecałych 2 tyg dostał z powrotem sprawna konsole... takze co jak co z reklamacjami nei ma zadnych problemow...j aczekam na swojego pada ktory sie wyłączał przy mocniejszym scisnieciu...troche irytujaca sprawa bo jak wiadomo w empcjach człowiek sie ni ekontroluje ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety spotkało mnie to czego chciałem uniknąć, ale moja PS3 odmówiła posłuszeństwa i jeszcze na dodatek warczy na mnie Po włączeniu konsoli wystarcza 2 minuty w XMB a wiatraki zaczynają śmigać jak szalone, a jak po odpaleniu gry zawiesza się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witam. Siedzę właśnie w pracy ... tak z braku laku i większej roboty postanowiłem poczytać trochę na temat awaryjności PS3 .

I powiem wam tak ,że po przeczytaniu 7 stron doszedłem do takich wniosków :

1.przyjdę do domu sprawdzę ten wentylator ( choć szczerzę mówiąc , nie zwracałem na to uwagi - jak chodzi to chodzi bo ma tak chodzić-AMEN)

2.z przyczyn technicznych wezmę odkurzacz i wyciągnę trochę kurzu z dziurek od wentylacji (tak na wszelki wypadek,żeby się coś nie po za ty ka ło)

3.im więcej postów czytałem tym bardziej zaczął mnie zastanawiać problem u mnie zawieszania się konsoli w BURNOUT:P stało się mi już to 2 razy , raz w grze i raz on-line ,co dziwne muzyka leciała jak grałem normalnie a w online słyszałem chłopaków jak rozmawiali- obraz w obu przypadkach był ,nic nie zgasło tylko zamarło w bezruchu . ( Dziwna sprawa ... Karta się przegrzewa ??? Problemy z Czytnikiem ??? Jak bym nie wszedł na forum miałbym problem z głowy,ponieważ każdy facet potrafi sobie wytłumaczyć

4.po pracy przyjdę do domu siądę koło CZARNULI i powiem jej tak "słuchaj kosztowałaś kupę kasy , kocham cię - kończy ci się gwarancja - więc jak chcesz sie spie*****ć to zrób to teraz albo nigdy"

Dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×