Skocz do zawartości
ONE

Castlevania 2

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście, możliwości mamy dużo. Bardzo podoba mi się patent z czerwoną i niebieska energią. Mam nadzieję że walkę jeszcze bardziej rozbudują w LoS 2, ale niech nie będzie jej zbyt wiele, bo klimat, zagadki i wracanie ze zdobytymi zdolnościami do wcześniej odwiedzonych miejsc żeby odblokować sekrety (tradycja serii) musi zostać, bo to w Jedynce najbardziej mi się podobało. Tak czy inaczej - must have. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, odnośnie całej "metroidvaniowej" konstrukcji (brak podziału na levele, sporo backtrackingu) to akurat w jedynce ten podział na dosyć krótkie akty przypadł mi do gustu. Widok mapy i podróżujących po niej "kropek" daje jakieś takie poczucie epickiej podróży, czego brakuje większości współczesnych open worldów(no bo jak epicka może być wyprawa do odległej o 150 metrów wioski za miedzą?). W dwójce za to wraca koncepcja metroidvanii, ale z kolei poruszać będziemy się głównie po jednej dużej lokacji w różnych epokach(zamek Draculi) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Metroidvania, gotyckie, mroczne zamczysko, kręcenie kamerą podczas walk - me gusta :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą to mam nadzieję że poza walką(tu aż się prosi o ruchomą) pozostawią statyczną kamerę - pejzaże (i ukryte w perspektywie znajdźki) z jedynki były fenomenalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pewnych miejscach kamera była trochę niefortunnie ustawiona i przeszkadzała w skokach, ale to mały szkopuł. Niektóre widoki faktycznie zapierały dech. Ogólnie do warstwy graficznej nic nie mam. Dla mnie to jedna z ładniejszych gier generacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce dystrybutorem gier od Konami jest Galapagos Interactive. Od razu mówię, że Castlevania nie wyjdzie po polsku ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Od wczoraj wisi demko na USA Store.

Na siłę stara się byc GoW...

Edytowane przez PiPoL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Demko waży 700mb jest mocno skompresowane co widać na filmikach na enginie gry .

Graficznie bardzo słabo a mam porównanie bo ze 3 tyg. temu skończyłem 1 i była o wiele ładniejsza .

System niemal niezmieniony tylko moce zmienili z l3/r3 na l1/r1 .

Demko dosyć krótkie i niewiele pokazuje, ale mimo wszystko widać że nadal będzie ciekawie jeśli chodzi o design leveli .

Gameplay też raczej zrównoważony walki elementy wspinaczki zapewne będzie też sporo zagadek jak w 1 .

W oczy rzuciło mi się w demku że ten przeciwnik w złotej zbroi miał identyko ciosy(i animacje) wyjęte żywcem z 1 .

Miło mieć pełną kontrolę nad kamerą, choć mam nadzieję że nadal będzie trochę statycznych kamer i zabawy perspektywą .

O pełną wersję jestem spokojny no i fabularnie zapowiada się ciekawie .

Na grę generacji się nie zapowiada ale powinna trzymać poziom 1 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze oceny LOS2 od GameInformera i Edge...4/10 i 6/10...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze oceny LOS2 od GameInformera i Edge...4/10 i 6/10...

 

lMh87e2.gif

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co poszło nie tak, bo aż trudno uwierzyć, że tak spieprzyli ten tytuł. Po demie nie zapowiadało się na średniaka, a oceny niestety na niego wskazują.

Osobiście raczej tak czy inaczej sprawdzę, gra i tak jest dość tania jak na świeżynkę więc można zaryzykować ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ograłem demo i zapowiada się na średniaka właśnie. Nie grałem w jedynkę, kiedyś nadrobię. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to wygląda na jakiś foch branżowy, bo coś mi się nie chce wierzyć że goście którzy zmajstrowali rewelacyjną jedynkę i bardzo dobre "Mirror of Fate" mogli spieprzyć logiczną kontynuację tych tytułów. Zwłaszcza że demo zapowiadało się bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Danny, Też na początku wypatrywałem w tym jakiegoś czarnego PRu, ale żeby tak wszyscy? No nic, trzeba czekać na wysyp ocen.

Pierwsze 30 minut z gry. Z oczywistych względów nie oglądałem całego, tylko sobie przeklikałem i wygląda to sympatycznie. Strasznie leży mi ten klimat, a do tego piekielnie ciekawi mnie zakończenie historii Gabriela. Ja jestem kupiony ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko przypomnę że w przypadku ostatniego "Bioszoka" średnia ocen oscylowała koło 9 (GI dał temu średniakowi 9.5)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie grałem w pierwszą część. Dopiero zamierzam w przyszłym tygodniu ją ograć. Są fabularnie połączone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy są powiązane? Wystarczy, że spojrzysz na okładkę dwójki i już masz spoiler z jedynki. Więc tak, są ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×