Skocz do zawartości
ONE

Castlevania 2

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Co to za oceny, nie ma takiego oceniania :)

 

Nie czytam GI anie Edge więc nie wiem jaki tam maja system oceniania ale w newsie były podane te noty.

 

 

Po wychwalanej przez wielu Castlevevanii od Mercury Steam spodziewać można było się, że prężnie promowany przez Konami sequel z miejsca zdobędzie uznanie tak recenzentów, jak i graczy. Jak na razie jednak na Castlevania: Lords of Shadow 2 posypały się gromy. Dokładnie dwa.
Najnowszą odsłonę wampirzej serii oceniły już Game Informer i Edge. Oba magazyny nie miały żadnych skrupułów i wystawiły noty dużo poniżej cyferek oczekiwanych przez fanów i zapewne samo Konami. Amerykański kolos wlepił 6, zaś znani z bezkompromisowości Brytyjczycy sięgnęli po kartonik z cyferką 4.
 
Co jest nie tak z Castlevania: Lords of Shadow 2? Według Game Informera dosłownie wszystko. W podsumowaniu recenzji przeczytać możemy m.in. o tym, że znane z prequela zmyślne łączenie znanych z innych hitów elementów w kontynuacji przybrało postać niedbale pozszywanego monstrum.
 
Sytuacja będzie bardziej klarowna wraz z kolejnymi recenzjami, ale jak na razie wychodzi na to, że wampirowi ktoś wybił kły.

 

 

Edytowane przez TRaCeGuitar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Jak miałem się zdecydować na premierę nawet tak chyba się wstrzymam bo te pierwsze oceny nie napawają optymizmem. Swoją drogą czy takiego gotowca jakim była jedynka można było skopać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Panowie nie wiecie czy wystarczy zaczac na NORMAL (Creature Of The Night) by odblokowac Prince Of Darkness ? Czy trzeba na Lord Of Shadow (hard) przejsc gre najpierw ? Jak to bylo w pierwszej czesci ktos pamieta ?

No nic, zaczalem gre na HARD wrazie W zeby nie przechodzic 3 razy. Mam nadzieje ze dwa starcza do platynki ;>

Po pierwszej godzince z gra moge powiedziec ze jest GIT ale GOWa jak dla mnie nie przebija. Sieczka podobna do DMC. 

Zaraz na poczatku mamy do zabicia jednego bossa oraz spotykamy jednego Tytana. No i nawet trzeba sie nameczyc. Musialem kilka razy podchodzic do bossa. Trzeba sporo robic unikow i dobrze ze mamy pod L1 ten niebieski miecz zycia ktorym jak uderzamy to odzyskujemy Live. Bez tego byloby ciezko heh.Zobaczymy jak bedzie dalej...

Challenges jest zablokowane tak samo jak Najwyzszy poziom Prince Of Darkness jak i New Game + jest w Extras nieaktywne. Mozemy sobie wejsc na STATSy gdzie mamy w procentach pokazana calosc (mam 2% ;) Jak i osobno procentowo pokazane odkryta historie Draculi, Odkryte Secrety, Artworki, Wiedze (o swiecie gry), Umiejetnosci (Skillsy), Masterowanie Broni oraz Wyzwania (Challenges).

W kazdej chwili mozemy zmienic poziom trudnosci jak i wylaczyc QTE oraz podpowiedzi... Gra instaluje sie na dysku (2,7GB).

Jak ktos ma jakies pytania to walic smialo ;)

Edytowane przez Frog_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie nie ma otwartych swiatow. Ale kurde panowie Platyna chyba bedzie masakryczna w tym. bo byle jakis kosz na smieci czy jakas skrzyneczke trzeba rozwalic by odkryc czy jest tam moze jakis artwork czy cos innego. Takze trzeba bedzie wszystko ogolocic na planszach. Dodatkowo mamy pewna zajefista umiejetnosc ;> ktora nabylem. Mozemy zamieniac sie w stado szczurow ;> by uniknac wrogow. A bedac takim szczurkiem mozemy wchodzic w miejsca w ktore normalnie bysmy nie weszli (szyby wentylacyjne itp). i tutaj dodatkowa masa roznych kryjowek ze znajdzkami :/ Na dodatek jest to czego nie lubie czyli mijamy rozne rzeczy i nie mozemy je zdobyc. Sa za jakimis przeszkodami badz za wysoko. I czlowiek nie wie czy jest fujarą i nie umie w dane miejsce dojsc czy poprostu nie ma na te chwile umiejetnosci zeby tam dojsc a probuje jak glupi tam dojsc. Takze NG+ obowiazkowe.

Poznalem tez dwie inne fajne umiejetnosci. Mozemy wyslac stado nietoperzy by zajely wroga czyms a my w tym czasie mozemy czmychnac obok niezauwazonym :> Kolejna fajna rzecza jest OPETANIE. Mozemy opetac przeciwnika i kierowac nim.

Co tu jeszcze...Aha poki co strasznie dupiato mi idzie skakanie po jakis platformach itp. Jakos dupiato sie postac zachowuje, albo kwestia przyzwyczajenia..Przeciwnicy poki co do opanowania. Kwestia cierpliwosci i uderzania w odpowiednim momencie a nie pojscie na hurra. Dwoch bossow za mna.

Edytowane przez Frog_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kompan już "wypożyczył" i ciora na X360. Jest na jakichś 15% i mówi że generalnie rewelka - "współcześni" przeciwnicy i settingi są bardzo gotyckie i odpowiednio klimatyczne, moce super i jedyny krok w tył, względem jedynki, jakiego się dopatrzył to słabsze tekstury co zapewne podyktowane było zastosowaniem dynamicznej kamery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radujecie serce me po pierwszych kiepskich recenzjach. Czyżby była nadzieja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no LIPY nie ma. Chociaz mi osobiscie bardziej jedynka sie podobala pod wzgledem graficzon-wizualnym. Tutaj na plus te fajne zdolnosci rozne ktorych chyba nie bylo w 1. Taka bardziej rozbudowana ale chyba gorzej wygladajaca ta dwojka. 15% za mna i kurde sie chyba zacialem :/ Nie wiem gdzie isc fak. Do tego glowa mnie cos zaczyna bolec jak dluzej w to gram shit :/ Zazwyczaj takie cos mialem tylko w FPSach czasami... Chyba za duzo w kolo obracalem kamera zeby szukac roznych pierdol heh.  Jak tak dalej bedzie to nie wiem czy platynke walne :/ Do tego teraz zobaczylem ze trzeba KAZDA mozliwa kombinacja ciosow uderzac by "wymasterowac" je do fulla. Takze lipka zdeczko bo masa skillsow jest dupiatych wedlug mnie ktorych nie uzywam, ale jak bedzie sie chcialo platynke zrobic to kazda mozliwa kombinacja ciosow bedzie trzeba lac rowno az do uzyskania 100% :/

Narazie 3 Bossow za mna i jakos mega trudno nie ma. TAkze spokojnie mozecie zaczynac na HARD grac. Bedzie lepsze przygotowanie do Princess Of Darkness ;>

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

 

Dosyć wyważona i w miarę obiektywna recenzja wąsaczy z BoG. Podsumowują grę następująco: w ciekawy sposób rozbudowuje mechanikę poprzedniczki, ładnie wygląda i fajnie zamyka historię. Jeśli podobała Ci się jedynka, to nie ma żadnych powodów dla których nie miałbyś zakochać się w dwójce.

Edytowane przez Danny Boy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Podobno w nowej części skopali lokacje...ludzie żalili się że są strasznie brzydkie i stockowe ( te w czasach niby rzeczywistych ).

 

Na gry-online jest fajny materiał o tej grze.

Edytowane przez TRaCeGuitar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko było by pobić 1kę, jeśli chodzi o rożnorodność lokacji: wioska w nocnym deszczu, magiczny las, mgliste bagna, starożytne ruiny, jaskinie, zimowe miasteczko, kościół, gigantyczne gotyckie zamczysko, jaieś pustynie i abstrakcyjny wymiar. Pewno o czymś zapomniałem, ale tam coś jeszcze było :)

 

Dwójka z materiałów wygląda rzeczywiście na umiejscowioną w mrocznych, gotyckich klimatach. Ale, hej, nie gramy już szlachetnym rycerzem, tylko księciem ciemności. Gryzło by sie gdyby ten Drakul latał po jakiś baśniowo rozświetlonych lasach i napieprzasł gobliny albo czupakabry.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, czysto fabularnie takie baśniowe klimaty rodem z jedynki by tu nie grały. Mam wrażenie że wiele osób ma tu ból dupy nie tyle o to że lokacje "stockowe" co o ogólny fakt że gra częściowo rozgrywa się w "teraźniejszości"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wlasnie jest Alpaczino jak piszesz. Wszedzie tylko jakies lochy,tunele,zamki itp przynajmniej poki co. Wiadomo to jest Dracula wiec takiego klimatu sie nalezalo spodziewac. Ale dla mnie to wlasnie na minus. W jedynce byly super lokacje dlatego dla mnie jednyka lepsiejsza czescia. No ale nic, trzeba grac dalej, moze jeszcze jakimis lokacjami gra zaskoczy ;> Tylko kuwa nie wiem jak gdzie isc dalej heh ;) No i na minus dla mnie zachowywanie sie postaci podczas Skakania. Tragedia :/ Lub kwestia opanowania.... Ale sumujac giera fajna :) Chociaz liczylem ze bedzie jakies WOW... poki co nie ma..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

A jak sie ma sprawa z bossami? Dają rade? Bardziej mi chodzi o klimat niz trudność..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Brak różnorodności, podyktowany charakterem przygody, może być odbierany jako minus. Jedynka była jedną z najładniejszych gier ps3.

Wiem czemu gra może dawać ludziom ból głowy. POV jest większy niż 90 stopni. Podchodzi niemalże pod rybią perspektywę i jak się kręci kamerą sporo, to może się, co poniektórym, zrobić niedobrze.

Ja w Q3A napieprzałem na POV 110 przez lata, także mi to nie przeszkadza ;)

Edytowane przez Alpaczino
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przestaje być zabawne, tasiemce od EA i Acti co roku dostają 10, a wszystko inne obsmarują aż niektórzy rezygnują z zamówień.

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tasiemce mają to do siebie, że zazwyczaj trzymają poziom poprzedników. Z tym tytułem najwyraźniej tak nie jest. A szkoda, bo liczyłem na poprawę niedociągnięć z Lords of Shadow. Co prawda przy takim Ninja Gaiden 3 też dobrze się bawiłem, a jakie oceny gra zbierała każdy widział. Inna sprawa, że były to oceny zasłużone i tak pewnie jest w przypadku LoS 2. Podobnie Splatterhouse. Szkoda, że w zamian za słabszą oprawę nie dostalismy swobody, choćby takiej jak w Darksiders (nawet w jedynce, bo dwójka to już praktycznie sandbox), a tak znów korytarze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po prostu po raz kolejny pokazuje jakie kur@#$two panuje w branży growo dziennikarskiej i jakim kretynizmem są w takiej sytuacji liczbowe oceny gdzie pewnym świętym krowom nie można dać mniej niż te (nie-daj-boże)85% a obok nich inne gry ocenia się już według zupełnie innych standardów, lub wręcz wali się focha bo np. wydawca nie zapraszał redakcji na jakieś branżowe imprezy. 

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×