Skocz do zawartości
ONE

Kierownica do PS3

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.wgraj.org...full&file=27771

http://www.wgraj.org...full&file=27770

Nie mam chyba szczescia...

Do tych, ktorzy maja wheelstandpro czy Wam tez jedna noga tak odstaje? I nie wazne czy kierownica zamontowana czy nie...

Bylo brać BigRaceSim WheelStand For1. Malowany proszkowo i po skręceniu bardzo sztywny.

Ktoś pytał mnie o zdjęcia jak to wygląda z kierą:

s5001839.th.jpg

s5001838.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seba a jak komfort użytkowania ?? Głównie chodzi mi o operowanie gazem i hamulcem, bo ten profil wydaje się dość dużych rozmiarów ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Profil po złożeniu mieści się miedzy pedały i jeszcze jest trochę luzu. Mi nie przeszkadza w ogóle podczas gry :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owinalem stretchem jedna noge i jakos gra, ale niesmak troche pozostaje. Nie dosc, ze czekam ponad 2 tyg na zamowienie, to dodatkowo przesylaja mi wadliwy produkt. Moze to karma mnie dopadla :D

Chyba, ze tak ma byc i czemus to niby sluzy tylko czlowiej jeszcze nie wie czemu ;)

Edytowane przez Azifrael

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owinalem stretchem jedna noge i jakos gra, ale niesmak troche pozostaje. Nie dosc, ze czekam ponad 2 tyg na zamowienie, to dodatkowo przesylaja mi wadliwy produkt. Moze to karma mnie dopadla :D

Chyba, ze tak ma byc i czemus to niby sluzy tylko czlowiej jeszcze nie wie czemu ;)

Nie wiem czy Ciebie dobrze zrozumiałem,ale przecież w tym stojaku wkłada sie te rurki w takie dwie(z każdej strony po jednej) poprzeczne tuby,które spełniaja rolę nóżek. Wkłada się w nie te rurki i wszystko jest prosto.

Czy na pewno mówimy o stojaku WSP ? Jeżeli naprawdę jest coś źle,to ja bym reklamował. Producent to naprawdę fajny gośc i idzie sie z nim dogadac. Jęsli coś jest sknocone to na pewno szybko(w ramach reklamacji) wymieni wadliwy element.

U mnie działa ten stojak swietnie. Przez to że zmieniłem kierę na G27, to musiałem dokupić upgrade stojaka pod nową kierę. Wszystkie nowe elementy swietnie dopasowane i dobrze zaprojektowane.

Znajomy kupił ten co tu proponuje inny Kolega i jest znacznie gorszy od WSP. To opinia nie tylko moja,ale tez kilku innych osób,które mogły zagrac na jednym i drugim stojaku.

Po pierwsze jest lzejszy od WSP i przez to bardziej chybotliwy. Takze pedały nie sa mocowane do stojaka i potrafia sie niespodziewanie przesunac. Jednak ogólnie da się grac i po małych usprawnieniach (zastosowanie podobnego systemu mocowania pedałów jak w WSP)jest to tez fajny stojaczek.

Jednak dla mnie WSP jest the best(oczywiście mówię o tych budżetowych a nie o jakis setach z fotelem i tacka na napoje.

A jak tam problem z kiera-juz rozwiazany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to kolega, albo nie umiał zamontować pedałów, albo miał jakąś wcześniejszą wersję. U mnie pedały się montuje tak, że wysuwamy zaczep do dywanu i opiera się go o rand poprzecznego profilu, a od frontu przykręca się lekko na wierzch blachę na 2 śruby imbusowe i jeśli dobrze to zrobimy nie ma opcji żeby się przesuwały. Co do lekkości stojaka waży z kierownicą niemało. Ma stalową podstawę i tylko ramie jest z aluminium, reszta też jest stalowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Producent to naprawdę fajny gośc i idzie sie z nim dogadac.

Żartujesz??

Bardziej tępego gościa nie spotkałem. Po wymienieniu kilku maili zrezygnowałem z kupna u niego. Wiem od kilku osób, że zrobili tak samo jak ja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może wy mieliście takiego pecha, albo ja takie szczęście. Bo jak ja zamawiałem u nich właśnie WSP, To kontakt był dobry. Przesyłka do UK trwała 4-5 dni. (Już teraz nie pamiętam na setę czy 4 to było czy 5.)

PS; Wszystko kompletne było, Instrukcja, do tego 2 imbusy. No i montowanie trwało nie dłużej jak 5min..

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pedały to ja wiem jak zamocować itd. zreszta juz to uczynilem.

Chodzi mi o to, ze jak widac na zdjeciu jedna noga wisi troche w powietrzu (ta z przodu na fotkach).

I nie wazne czy kierownica i pedaly sa czy nie sa zamontowane.

Grajac, naciskajac sprzeglo po prostu widac jakbym uderzal co chwila lewa noga wsp w podloge (bo wisi lekko w powietrzu).

http://wheelstandpro.pl/third.html

Generalnie chodzi o to, ze te dwie cienkie nozki, w ktore wklada sie ta tube czarna z napisem WSP nie sa na jednym poziomie. Pod lewa moglbym spokojnie podlozyc mysle jaka gazete ;)

sipap: jezeli chodzi o kiere to niestety na ps3 nic z tym nie zrobie. Wszystko zalezy od gry. Zainstalowalem na kompie gre, ledwo sie uruchomila, ale wylaczajac w systemie FF kiera chodzi lekko. Na konsoli bede musial sie po prostu przemeczyc, bo tu zadnego programiku zainstalowac nie idzie;]

A co do WSP to mowisz o takich dwoch pierscieniach (http://www.wgraj.org/img.php?mode=full&file=27810)? Faktycznie, owe dwa mi wylecialy przy instalacji i przyznam sie szczerze, ze nie wiedzialem co z nimi zrobic, ale watpie by wyrownaly poziom nóg (za mala waga)

Edytowane przez Azifrael

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to kolega, albo nie umiał zamontować pedałów, albo miał jakąś wcześniejszą wersję. U mnie pedały się montuje tak, że wysuwamy zaczep do dywanu i opiera się go o rand poprzecznego profilu, a od frontu przykręca się lekko na wierzch blachę na 2 śruby imbusowe i jeśli dobrze to zrobimy nie ma opcji żeby się przesuwały. Co do lekkości stojaka waży z kierownicą niemało. Ma stalową podstawę i tylko ramie jest z aluminium, reszta też jest stalowa.

No to rzeczywiscie juz producent poprawił. Bo wczesniej tej blachy nie dawali. Podobno był jakis spór o patent,ale widocznie doszli do porozumienia. No to git,ze już są dwa stojaczki w przyzwoitej jakosci.

Pedały to ja wiem jak zamocować itd. zreszta juz to uczynilem.

Chodzi mi o to, ze jak widac na zdjeciu jedna noga wisi troche w powietrzu (ta z przodu na fotkach).

I nie wazne czy kierownica i pedaly sa czy nie sa zamontowane.

Grajac, naciskajac sprzeglo po prostu widac jakbym uderzal co chwila lewa noga wsp w podloge (bo wisi lekko w powietrzu).

http://wheelstandpro.pl/third.html

Generalnie chodzi o to, ze te dwie cienkie nozki, w ktore wklada sie ta tube czarna z napisem WSP nie sa na jednym poziomie. Pod lewa moglbym spokojnie podlozyc mysle jaka gazete ;)

sipap: jezeli chodzi o kiere to niestety na ps3 nic z tym nie zrobie. Wszystko zalezy od gry. Zainstalowalem na kompie gre, ledwo sie uruchomila, ale wylaczajac w systemie FF kiera chodzi lekko. Na konsoli bede musial sie po prostu przemeczyc, bo tu zadnego programiku zainstalowac nie idzie;]

A co do WSP to mowisz o takich dwoch pierscieniach (http://www.wgraj.org...full&file=27810)? Faktycznie, owe dwa mi wylecialy przy instalacji i przyznam sie szczerze, ze nie wiedzialem co z nimi zrobic, ale watpie by wyrownaly poziom nóg (za mala waga)

Gadałem z tym konstruktorem na ten temat i to powinno po jakims czasie sie ułozyć9pod wpływem cieżaru całego urzadzenia. Mozna tez lekko podgiac gdyz jest to mozliwosc małej regulacji w przypadku nierównych podłóg.

Co do konsoli to nie mozesz reklamowac? To ewidentnie jakis problem w urządzeniu i nie po to wydaje sie tyle kasy,aby potem rezygnowac z grania w GT5 czy też załączania FF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to rzeczywiscie juz producent poprawił. Bo wczesniej tej blachy nie dawali. Podobno był jakis spór o patent,ale widocznie doszli do porozumienia. No to git,ze już są dwa stojaczki w przyzwoitej jakosci.

Gadałem z tym konstruktorem na ten temat i to powinno po jakims czasie sie ułozyć9pod wpływem cieżaru całego urzadzenia. Mozna tez lekko podgiac gdyz jest to mozliwosc małej regulacji w przypadku nierównych podłóg.

Co do konsoli to nie mozesz reklamowac? To ewidentnie jakis problem w urządzeniu i nie po to wydaje sie tyle kasy,aby potem rezygnowac z grania w GT5 czy też załączania FF.

Rozumiem, ze Ty takich cyrkow z g27 nie masz jadac np. wlasnie na wstecznym, kiedy dotkniesz kierownie to sama zaczyna latac?

Mysle, ze to wina bardziej gry niz kierownicy, bo na pececie dziala bez zarzutu ;)

Jesli nie masz takich problemow, moglbys mi przykladowo podac swoje ustawienia i rodzaj auta. Jesli uda mi sie takie samo zdobyc pobawie sie ustawieniami i zobaczymy co z tego wyjdzie ;)

I jakis pomysl sipap do czego sluza te pierscienie z wsp? ;D

btw: poki co swoj problem rozwiazalem tak:

http://www.wgraj.org/img.php?mode=full&file=27836

prosty, ale da rade :D

Edytowane przez Azifrael

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde koledzy mam g25 ale po podlaczeniu i od razu odpaleniu gry, jezdzi sie fatalnie, wzialem wszystko na symulacje a force feedback jest ciezki i dziala jakos jakby odwrotnie, puszcze kierownice to sam mi lata na boki i ustawia auto. No i dlaczego w opcjach sa rozne kierownice ale g25 nie ma.

Jak macie ustawione swoje g25, czy w samym systemi PS-a mozna cos ustawiac czy tylko w grze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Może ja jestem ślepy, ale nie widzę opcji ustawienia kąta obrotu kiery?

Nie wydaje mi się, żeby GT5 nie obsługiwało kąta 900 stopni, w końcu to kiera dedykowana tej grze :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Może ja jestem ślepy, ale nie widzę opcji ustawienia kąta obrotu kiery?

Nie wydaje mi się, żeby GT5 nie obsługiwało kąta 900 stopni, w końcu to kiera dedykowana tej grze :unsure:

900 stopni masz domyślnie w większości samochodów. Tylko w gokartach i F1 jest inny kąt skrętu.

Dla mnie to czysta głupota i bezsens, że w "symulatorze" nie można zmienić sobie kąta skrętu kierownicy wg własnego uznania.

W ogóle ustawienia kierownicy w GT5 to jest porażka...w ogóle ich nie ma szczerze mówiąc...no chyba, że ustawienia FF dla kogoś to zaawansowane ustawienia, to wtedy już inna bajka.

900 w samochodach typowo wyścigowych czy WRC jest dla mnie śmiechem na sali...

Edytowane przez Patricko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jakis pomysl sipap do czego sluza te pierscienie z wsp? ;D

Wtrącę się :)

Pierścienie powinny być na dwóch rurkach pod śrubami tej poprzecznej rury z napisem WSP

foto jak to jest u mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę się :)

Pierścienie powinny być na dwóch rurkach pod śrubami tej poprzecznej rury z napisem WSP

foto jak to jest u mnie

Dzieki!

A czy one czemus konkretnemu sluza? Bo mowiac szczerze nie chce mi sie tego odkrecac znow. Len jestem niestety :P

/edit

troche sie nagimnastykowalem, ale zalozylem ;)

Edytowane przez Azifrael

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze Ty takich cyrkow z g27 nie masz jadac np. wlasnie na wstecznym, kiedy dotkniesz kierownie to sama zaczyna latac?

Mysle, ze to wina bardziej gry niz kierownicy, bo na pececie dziala bez zarzutu ;)

Jesli nie masz takich problemow, moglbys mi przykladowo podac swoje ustawienia i rodzaj auta. Jesli uda mi sie takie samo zdobyc pobawie sie ustawieniami i zobaczymy co z tego wyjdzie ;)

I jakis pomysl sipap do czego sluza te pierscienie z wsp? ;D

btw: poki co swoj problem rozwiazalem tak:

http://www.wgraj.org...full&file=27836

prosty, ale da rade :D

U mnie odpukac wszystko działa świetnie. Jeździ sie naprawdę zajebiście. Spory przeskok w komforcie prowadzenia auto w porównaniu z DFGT. Zarówno do przodu, jak i na wstecznym jedzie sie normalnie. Najcześciej jeżdżę Murcielago- tą wersja chrom,która jest w wersji kolekcjonerskiej i Lanserem lekko podciagnietym do 290 koników. Ale jaguarem tez sie jedzie super. Na przykład na Nurburingu to jest poezja i swietne odczucie prędkości.

FF mam ustawiony na 3 lub czasami na 5. Wyłacz wspomaganie kiery w opcjach. Wszystkie wspomagacze na off tylko ABS=1, czyli tak jak wiekszosc.

Nie wiem czy czytałes watek na drugim forum,że niestety bebechy w G27 to sporo plastiku(w tym jakies ważne zębatki) i komus te ząbki się wyłamały. Wtedy kiera mu sama skręcała. Rozkręcił kierownice i z kawałka plastiku,nożem i pilnikiem zrobił nowe kólko zebate i wszystko smiga. Może u Ciebie też coś pękło.

kurde koledzy mam g25 ale po podlaczeniu i od razu odpaleniu gry, jezdzi sie fatalnie, wzialem wszystko na symulacje a force feedback jest ciezki i dziala jakos jakby odwrotnie, puszcze kierownice to sam mi lata na boki i ustawia auto. No i dlaczego w opcjach sa rozne kierownice ale g25 nie ma.

Jak macie ustawione swoje g25, czy w samym systemi PS-a mozna cos ustawiac czy tylko w grze.

Niestety GT5 nie ma pełnego wsparcia dla modeli G25 i G27. Tak wiec przycisków pod różne funkcje nie ustawisz. ja robię w ten sposób,że pierwszego odpalam pada i dopiero potem podłaczam kiere.Wtedy z pada mam na przykład wlączanie wycieraczek czy swiateł. Na kierze jest tylko patrzenie do tyłu i zmiana widoku( wiec jedne z najważniejszych funkcji) Wsteczny oczywiście na skrzynii.<br>Podobno w patchu maja sie znaleśc ustawienia dla tych dwóch flagowych kierownic Logitecha,ale czy tak sie stanie to nie wiadomo. W opcjach ustaw sobie siłe FF na np. 3 (to dośc słabo-ale tak na próbę) i wyłącz wspomaganie kierownicy. Ja w każdym razie tak robie i nic mi nie lata bez mej zgody po torze.<br><br><br>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

900 stopni masz domyślnie w większości samochodów. Tylko w gokartach i F1 jest inny kąt skrętu.

Dla mnie to czysta głupota i bezsens, że w "symulatorze" nie można zmienić sobie kąta skrętu kierownicy wg własnego uznania.

W ogóle ustawienia kierownicy w GT5 to jest porażka...w ogóle ich nie ma szczerze mówiąc...no chyba, że ustawienia FF dla kogoś to zaawansowane ustawienia, to wtedy już inna bajka.

900 w samochodach typowo wyścigowych czy WRC jest dla mnie śmiechem na sali...

Nie ma i nie było 900 stopni w grze. Domyślnie mamy 200 stopni. Sprawdź sobie ile potrzeba obrotu do pełnego skrętu kół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby Ci sie kiedys nudzilo sipap to, jesli to nie problem, nagralbys filmik jak sie zachowuje Twoja kiera, kiedy jedziesz na wstecznym i lekko ja dotkniesz. Od razu zalaczylbym przy reklamacji plyte jak jest i powinno byc.

Uniknalbym tym sposobem czekania i wiadomosci, ze wydaje im sie, ze wszystko jest w porzadku i reklamacja jest zbedna ;)

Swoja droga zastanawia mnie tylko jedna rzecz. Dlaczego na pc dziala w miare elegancko kiera a szalu dostaje na ps3.

Co do ustawien, to testowalem wszystkie i jesli chodzi o kiere to roznicy nie czuje w ogole. FF ustawiony na 1 dalej powoduje, ze uzywajac jednego palca musze wlozyc w niego cala sile by zrobic kierownica obrot ;)

Edytowane przez Azifrael

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety GT5 nie ma pełnego wsparcia dla modeli G25 i G27. Tak wiec przycisków pod różne funkcje nie ustawisz. ja robię w ten sposób,że pierwszego odpalam pada i dopiero potem podłaczam kiere.Wtedy z pada mam na przykład wlączanie wycieraczek czy swiateł. Na kierze jest tylko patrzenie do tyłu i zmiana widoku( wiec jedne z najważniejszych funkcji) Wsteczny oczywiście na skrzynii.<br>Podobno w patchu maja sie znaleśc ustawienia dla tych dwóch flagowych kierownic Logitecha,ale czy tak sie stanie to nie wiadomo.

To są chyba jakieś żarty, ludzie kupują kierownice za taką kasę i nie ma pełnego wsparcia dla GT5? To przepraszam bardzo na czym oni to testowali? Zaraz się okaże, że DF GT nie ma pełnego wsparcia :)

Jest sporo kontrowersji z kierownicami, przydałby się test kompatybilności najpopularniejszych modeli z obecnymi grami samochodowymi w formie artykułu w portalu? Kto ma możliwości napisania takiego artykułu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma i nie było 900 stopni w grze. Domyślnie mamy 200 stopni. Sprawdź sobie ile potrzeba obrotu do pełnego skrętu kół.

Jak nie ma jak jest. Dzisiaj dokładnie sprawdzałem z kamery z zewnątrz widok do tyłu i koła kręcą się w pełnym zakresie 900 stopni na Logitech G25. Auto standard Merc 190 Evo, w rajdowych i f1 nie sprawdzałem jeszcze.

Jakby Ci sie kiedys nudzilo sipap to, jesli to nie problem, nagralbys filmik jak sie zachowuje Twoja kiera, kiedy jedziesz na wstecznym i lekko ja dotkniesz. Od razu zalaczylbym przy reklamacji plyte jak jest i powinno byc.

U mnie na wstecznym kiera lata jak opętana w obydwie strony.

Niestety GT5 nie ma pełnego wsparcia dla modeli G25 i G27. Tak wiec przycisków pod różne funkcje nie ustawisz.

Ja ustawiłem przyciski g25 pod pierwszą DFP w menu. Mam nawet te menu ustawień TCS, ABS balansu itd. co na DFGT jest pod pokętłem z poziomu wyścigu.

Tutaj przykładowa konfiguracja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UP@ Musisz mieć cos poprzestawiane z kierą, albo właśnie przez wsparcie coś nie działa. Ja mam 200 stopni max na DFGT i do pełnego skrętu potrzeba 3/4 pełnego obrotu. Nigdzie tego nie zmieniałem, bo się po prostu nie da.

Edytowane przez seba842005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UP@ Musisz mieć cos poprzestawiane z kierą, albo właśnie przez wsparcie coś nie działa. Ja mam 200 stopni max na DFGT i do pełnego skrętu potrzeba 3/4 pełnego obrotu. Nigdzie tego nie zmieniałem, bo się po prostu nie da.

Trochę to dziwne bo jak grałem u kolegi na DF Pro to było 900 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam G25 i też działa pełne 900 stopni.Mi ustawienia spasowały ale pod DPF PRO i też wszystkie przyciski poustawiałem wedle swojego uznania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×