Skocz do zawartości
ONE

Kierownica do PS3

Rekomendowane odpowiedzi

Bylem dziś w saturnie wymienili mi driving force gt na nowa , gosc tylko ogladnal czy nie ma uszkodzen i kazal mi isc na stoisko po nowa ale okazalo sie ze nie ma na wystawie tylko w magazynie mieli co sie wystraszylem chwilowo ze nie ma jej w sklepie po odpaleniu nowa chodzi w GT5 az milo . Dżzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten stojak Mój odnośnik jest lepszy od wheelstandpro, ale jeszcze lepszy jest ten drugi od tego samego producenta, ale to trzeba się już bezpośrednio z nim kontaktować.

Kolego a na jakiej podstawie twierdzisz,ze ten stojak jest lepszy od WSP ? Miałeś okazje uzywac obydwu,czy to tylko takie Twoje spostrzeżenie oparte na ogladaniu obrazka ? W czym sie objawia ta przewaga stojaka kupionego przez Ciebie. Bo opinie setek ludzi ,którzy kupili WSP są troche odmienne i wszyscy co zakupili ten stojak bardzo go chwalą.

Kłopot z dostaniem teraz stojaków WSP jest spowodowany tym,że maja one znakomita marke zagranicą i producent ma sporo zamówiec poza Polską. Co oczywiście nie tłumaczy dlaczego ma takie spore opóźnienia, jesli wyznaczył termin wysyłki.

Od razu dodam ,że nie mam nic wspólnego z WSP,oprócz tego ze posiadam i bardzo sobie chwale ten stojaczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego a na jakiej podstawie twierdzisz,ze ten stojak jest lepszy od WSP ? Miałeś okazje uzywac obydwu,czy to tylko takie Twoje spostrzeżenie oparte na ogladaniu obrazka ?

Zanim coś napiszesz to przeczytaj sobie mój post z poprzedniej strony. Tak, miałem okazje testować obydwa stojaki.

Poza tym poziom obsługi obydwu sprzedawcy się różni diametralnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim coś napiszesz to przeczytaj sobie mój post z poprzedniej strony. Tak, miałem okazje testować obydwa stojaki.

Poza tym poziom obsługi obydwu sprzedawcy się różni diametralnie.

Nie wczytywałem sie w Twój post na poprzedniej stronie,bo był on widoczny w jakies dziwnej formie(z róznymi znaczkami) i przez to nieczytelny. Nie wiem czy to tylko tak u mnie,ale teraz juz jest widoczny normalnie.

A co do stojaków, to kazdy niech zostanie przy swoim zdaniu. Ja tez grałem(w parę osób)na obydwu i dla mnie stabilniejszy(m.in. dlatego ze jest ciezszy)był WSP. Moze teraz ten twój jest jakis poprawiony. Wiadomo,ze producent może poprawic produkt.

Co do kontaktu to tez mam odmienne opinie.Może dlatego,ze jak zamówiłem stojak to za 2 dni był u mnie i tak samo upgrade pod G27. Ale to było w listopadzie. Teraz jest z powodu wyjscia GT5 i okresu światecznego boom na te rzeczy. Gość robi sporo do wysyłki za granice. Widocznie tam cenia ten stojak.Tak nota bene na temat tego co kupiłes, jest tez tyle pochlebnych opinii na zagranicznych forach? No ale moze tam ludzie sie nie znają.

W kazdym razie jak stojak przez Ciebie polecany jest w porządku ,to lepiej dla obecnych nabywców. Mocna konkurencja poprawia jakośc i wymusza obniżenie ceny. Ja się kłocic nie zamierzam, bo nie ma o co. Wazne aby każdy był zadowolony.

Edytowane przez Sipap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sipap, ja i kumpel chcieliśmy kupić Wheelstandpro. Ale pan nam nie raczył nawet odpisać na podstawowe pytania w mailu. Dlatego zaczęliśmy szukać czegoś innego.

Po testach w weekend nie żałuje, że nie chciało mu się potraktować klienta poważnie. Dzięki temu poszukaliśmy gdzie indziej i dostaliśmy stojak na następny dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie powiem, że jedyne kierownice z jakimi miałem wcześniej do czynienia to jakieś manty speedlinki apollo itp. w cenach nie przekraczających 150 zł co o tych kierownicach ... szajs w jednej nawet urwałem nieopatrznie koło kierownicze od podstawy. Dwa dni temu przyszła do mnie:

Logitech Wireless Driving Force Wheel

Schludnie zapakowana w komplecie kierownica, zasilacz i odbiornik.Wyciągam z pudełeczka i pierwsze wrażenie ... "porządnie wykony chiński plastikowy coś :)"

Czas na sprawdzenie sprzętu wtykam odbiornik włączam GT5 kierownica pod zasilacz (kabelek zasilacza jest dość długi na oko 2m) i ... działa !!! nic nie trzeba parować kombinować ... po prostu działa.

Aby zmienić podstawowe przypisanie klawiszy w opcjach GT wybieramy "driving force ex" i tam hulaj dusza. Force Feedback działa czy wyśmienicie czy słabo nie wiem nie grałem na innych tego typu kierownicach ale daje zadowalający efekt... rzuca kierownicą kiedy trzeba ale na tyle słabo, że kierownica nie spada z kolan. Generalnie mi bardzo przypasowała. Spokojnie mogę polecić i wiem że w tej cenie (155 zł z przesyłką) nie znalazł bym nic lepszego ... bo chyba nie ma nic lepszego dla ludzi którzy nie mają miejsca lub nie chcą robić przemeblowania ze względy na grę.

Sam zadawałem parę stron wcześniej czy lepiej na padzie czy na tej właśnie kierownicy sensownej odpowiedzi nie uzyskałem do dziś. Więc teraz z czystym sumieniem mogę odpowiedzieć.

Kierownica daje zupełnie inne wrażenia (tak nawet ta) w wyścigach jeździ się troszkę ciężej ale realniej ... precyzja bez porównania na korzyść kierownicy. Jako przykład precyzji ... wyścigi specjalne: szkolenie NASCAR. Poziom średni. Na padzie problemy w niektórych miejscach z brązem ... kierownica 4xzłoto w 20 minut.

Podsumowując.

Logitech Wireless Driving Force Wheel - idealna dla każdego tj. od casuali do hardcorów!!! Pod warunkiem, że ci gracze mają do wyboru: pada, tanią kierownicę z marketu, dobrą kierownicę lecz brak miejsca na sensowne i wygodne rozłożenie. To właśnie sprzęt dla tych wszystkich ludzi w wg. mnie bardzo przystępnej cenie.

Ps. Jak chcecie mogę jakiś krótki filmik wrzucić jak to działa z GT5 tylko nie wiem czy jest sens bo wiele takich filmów można na YT znaleść. Mam nadzieję, że ułatwię życie komuś tym postem :D

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odp: Gran Turismo 5 Kierownice

« Odpowiedz #358 : Wczoraj o 21:43:20 » Cytuj Modyfikuj Usuń

--------------------------------------------------------------------------------

Krótka recenzja kierownicy Thrustmaster Ferrari F430:

Kupiłem tą kierownice w ciemno,pomimo że w specyfikacji tego kółka nie było wzmianki o współpracy z GT5,a że lubie testować kółka i zmieniam je na bieżąco(DFP,DFGT,G25,Fanatec Porsche,G27,TF430) to podziele się z wami moimi wrażeniami.

Więc po 1,5h testów powiem tak-ta kierownica jest zajebista

Za tą cene bije nawet DFGT,jest przede wszystkim lepiej wykonana,forcefeedback jest bardzo mocny i bardzo cichy(porównywalny nawet z Fanatecem),bardzo fajnie leży w dłoniach(idealnie wyprofilowane koło kierownicy),pięknie działające manetki do biegów,bardzo fajnie ustawione i megaprecyzyjne,możliwość ustawienia manual/automat na kole kierownicy,bardzo mocny i solidny uchwyt do mocowania kierownicy,praca kierownicy praktycznie bezdzwięczna podczas wypadnięcia z trasy(brak charakterystycznego stukania znanego z logitechów),pedały bardzo solidne,duży opór pedału hamulca zwiększający się wraz z głębszym wciskaniem(bez porównania do pedałów DFGT)wykonaniem i precyzją bliżej im do G25/27,naprawde za te pieniądze ok.500 zł konkurencji to kółko Thrustmastera praktycznie nie ma.

I najważniejsze pełna obsługa GT5,nie działa tylko to pokrętło do ustawiania trybu jazdy.

Z minusów brak shiftera H i sprzęgła,kąt obrotu 270 stopni-po przesiadce z G27 na początku gra się trochę dziwnie,po prostu kierownica jest bardziej czuła na ruchy kołem,ale po kilku wyścigach ten problem znika.

W moim prywatnym rankingu wyprzedza zdecydowanie DFGT ale troche jej brakuje do G27.Ale za tą cene najlepszy wybór dla ludzi którzy chcą mieć bardzo dobrą kierownice,z ultra cichym i mocnym forcefeedbackiem i bardzo dobrymi pedałami. :tongue:

Naprawde Polecam :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam zamiar kupić GT5 i kierownice do tego.I tu takie pytanie czy ta kierownica będzie działać z tą grą?

http://allegro.pl/kierownica-mad-catz-ps3-p3-racer-playstation-3-fv-i1342429120.html

Nie mam za bardzo wyboru miedzy kierownicami z tego powodu że mam mały pokój a telewizor jest na ścianie wiec nie mogę jej zainstalować na biurku tylko jedynie w grę wchodzi na kolanach :P

Proszę o pomoc.

Pozdro all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na święta kupować Logitech Driving Force GT, ale widze ze ceny niezle poszly w gore. Kojarzy ktos czy gdzies mozna dostac ponizej 400 jeszcze? Na ceneo najtaniej 415. Wie ktos moze ile kosztuje w sklepach typu media markt albo saturn?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej do swiat nie bedzie tej kierownicy w MM, przynajmniej mi tak powiedzieli w markecie. lepiej poczekac i po nowym roku powinna staniec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie jak VAT j*nie w górę.  :rolleyes: Ale zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten stojak Mój odnośnik jest lepszy od wheelstandpro, ale jeszcze lepszy jest ten drugi od tego samego producenta, ale to trzeba się już bezpośrednio z nim kontaktować.

Witam,

temu stojakowi wiele brakuje do WSP,jest lżejszy przez co bardziej się gibie na boki,konstrukcja jest mało stabilna,żadnej ochrony przed ślizganiem się na podłodze-te piankowe podkładki to smiech na sali,wczesniej miałem WSP i spisywał się świetnie przez 1,5 roku użytkowania a teraz ze wzgledu na długi czas oczekiwania na WSP zdecydowałem się na BRS i bardzo tego żałuje,stojak jest niestabilny,ślizga się po podłodze,jest bardzo delikatny jeśli chodzi o regulacje i mozliwość ustawienia na stałe,dopiero po podklejeni podstawy gumowymi matami da się jakoś grać- mówiąc krótko nie polecam. :down:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

temu stojakowi wiele brakuje do WSP,jest lżejszy przez co bardziej się gibie na boki,konstrukcja jest mało stabilna,żadnej ochrony przed ślizganiem się na podłodze-te piankowe podkładki to smiech na sali,wczesniej miałem WSP i spisywał się świetnie przez 1,5 roku użytkowania a teraz ze wzgledu na długi czas oczekiwania na WSP zdecydowałem się na BRS i bardzo tego żałuje,stojak jest niestabilny,ślizga się po podłodze,jest bardzo delikatny jeśli chodzi o regulacje i mozliwość ustawienia na stałe,dopiero po podklejeni podstawy gumowymi matami da się jakoś grać- mówiąc krótko nie polecam. :down:

Mój odnośnik ten stojak jest lżejszy od wsp???? Konstrukcja jest mało stabilna???? Chyba żartujesz sobie. Ważę 90 kilo i mogę się wieszać na nim. Co do ślizgania to nie wiem, mi stojak stał na dywanie i nie miałem z tym żadnych problemów.

Ps. ta deseczka przy kierownicy, to dlatego, że zgubiłem podkładki do niej :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój odnośnik ten stojak jest lżejszy od wsp???? Konstrukcja jest mało stabilna???? Chyba żartujesz sobie. Ważę 90 kilo i mogę się wieszać na nim. Co do ślizgania to nie wiem, mi stojak stał na dywanie i nie miałem z tym żadnych problemów.

Ps. ta deseczka przy kierownicy, to dlatego, że zgubiłem podkładki do niej :confused:

He,he widzę że sporo osób wykorzystuje te fotele do gry. Ja też mam podobny.

Co do wagi, to fakt jest faktem,ze WSP waży wiecej. Z tego co pamietam producent podaje 5,5 kg. Wersja pod G27 wazy jeszcze wiecej. Ja wymyslyłem jeszcze jeden patent aby dociażyc WSP.Moze komus sie przyda. Otórz zmierzyłem srednice tej tuby,która pełni role tylnych nóg stojaka, tokarz wytoczył mi dwa stalowe walce(waga obydwu to mniej wiecej 2kg) i wsadziłem je po obu stronach tej tuby. Teraz stojak jest jeszcze bardziej stabilny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój odnośnik ten stojak jest lżejszy od wsp???? Konstrukcja jest mało stabilna???? Chyba żartujesz sobie. Ważę 90 kilo i mogę się wieszać na nim. Co do ślizgania to nie wiem, mi stojak stał na dywanie i nie miałem z tym żadnych problemów.

Ps. ta deseczka przy kierownicy, to dlatego, że zgubiłem podkładki do niej :confused:

Witam,sorry ty masz inny model BSR,ja kupiłem ten z łamanym stojakiem do którego mocujesz kierownice,faktycznie twój model bliżniaczo przypomina WSP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja też się wypowiadałem wcześniej na temat tego łamanego. Zreszta Kolega Mirek dawał własnie jego zdjecia, jako tego którego testował. A teraz okazuje sie,że ma troszke inny model.

A ta tacka(która na zdjeciu zastapiona jest przez drewniana) ma mozliwosc regulowania pochylenia?

Jeszcze co do WSP, to podoba mi sie,że w zestawie producent dodaje klucze do montażu i wszystkie śruby.Także wszystkie otwory pod podłaczenie elementów do upgrad'u stojaka( pod inna kierę) są spasowane idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój odnośnik ten stojak jest lżejszy od wsp???? Konstrukcja jest mało stabilna???? Chyba żartujesz sobie. Ważę 90 kilo i mogę się wieszać na nim. Co do ślizgania to nie wiem, mi stojak stał na dywanie i nie miałem z tym żadnych problemów.

Ps. ta deseczka przy kierownicy, to dlatego, że zgubiłem podkładki do niej :confused:

Witam,sorry ty masz inny model BSR,ja kupiłem ten z łamanym stojakiem do którego mocujesz kierownice,faktycznie twój model bliżniaczo przypomina WSP.

Podstawa jest taka sama jak w moim BSR, tylko ramie jest u mnie łamane i przyznam, że już dorobiłem sobie nowe nóżki gumowe, bo oryginalne się powycierały tzn. zlazła ta gąbka, która była przyklejona pod spodem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sądzę, że dało by się coś podobnego skręcić w domu. Wyciąć kilka rur, powiercić i na upartego by było, a na pewno dużo taniej. Jakoś nie widzi mi się wydawać kolejne 300zł, może macie jakieś propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawa jest taka sama jak w moim BSR, tylko ramie jest u mnie łamane i przyznam, że już dorobiłem sobie nowe nóżki gumowe, bo oryginalne się powycierały tzn. zlazła ta gąbka, która była przyklejona pod spodem.

Ja też mam ten model łamany i dopiero po kilku zabiegach da się na nim grać,przede wszystkim kupiłem mate gumową 30x30 cm i podkleiłem cały stojak od dołu gumowymi paskami i teraz stoi jak dąb w miejscu,wymieniłem śruby i podkładki do regulacji stojaka na inne i naprawde porządnie skręciłem. :thumbsup:

ps.Sipap podstawa pod kierownice ma regulowany kąt pochylenia :tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja kabriolet :laugh: wsiadanie bez otwierania drzwi :rofl:

Tak jak w F1 :teehee: :laugh:.

Ale pomysł dobry :D

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, przeczytałem wszystkie posty na temat kierownicy do gt5, i zdecydowałem się na logitecha driving force gt. Dzisiaj objezdziłem kilka sklepow w krakowie i niestety nigdzie jej nie znalazłem. Zamiast tego w MM znalazłem jedną sztuke driving force whireless. Nie kupiłem bo nie znałem o niej zadnej informacji w przewijającym się watku. Co to za ustrojstwo jest? I jak sie ma do mojej wymarzonej dfgt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×