Skocz do zawartości
ONE

Kierownica do PS3

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prosbe o informacje - jaki jest maksymalny rozstaw szczek w DFGT (bez gumowych nakladek), czyli jaki maksymalnie moze byc gruby blat, zeby dalo sie ja jeszcze zamontowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prosbe o informacje - jaki jest maksymalny rozstaw szczek w DFGT (bez gumowych nakladek), czyli jaki maksymalnie moze byc gruby blat, zeby dalo sie ja jeszcze zamontowac?

 ~320mm 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema.

Niedługo kupuje GT5 i zastanawiam się czy ta kierownica kupiona za czasów PS2 pójdzie na GT5 http://allegro.pl/ap...1347200431.html

Mam do niej przejściówke z PS2>USB ale podłączając ją pod demo Shift'a nie dało się grać ,bo np. pedał gazu służył do hamulca ręcznego -_- .

Z góry thx.

Odpowie ktoś ? bo jestem ciekawy czy zadziała ,czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio spojrzałem w domu na taki oto gadżet :

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/00120818

nie sprawdzałem go z kierownicą bo mam wheel standa ale wydaje mi się, że mogłaby to być całkiem przyzwoita oraz, co nie bez znaczenia, tania alternatywa.

Może komuś pomoge ewentualnie możnaby to jakoś chałupniczo dostosować i może być ciekawy stand..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh... też szukam jakiegoś stolika najlepiej z Ikei który pasowałby do kierownicy i miałby podobną funkcjonalność co stojak za 320zł. Szczerze to trochę za drogo ten stojaczek, kierownica 400zł + stojaczek 320 to już 720zł plus jeszcze gra 200zł to już się nam robi niemała sumka. Szukam w Ikei ale nie mogę jakoś niczego znaleźć, może pojadę niedługo, pochodzę i się zorientuję co i jak. Jeśli coś bym znalazł to chętnie się tu z wami podzielę informacjami bo pewnie nie tylko ja mam taki problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.ikea.com/...oducts/60153702

Ja mam taki, tylko niepolakierowany i nie wiem czy dokladnie ten sam rozmiar, ale dostalem go bodajze za 49zl i pasuje IDEALNIE. Wysokosc kierownicy masz jak na stojaki, a pedaly sobie ustawiasz w jakiej odleglosci Ci sie podoba. Takze nawet nie mysle o stojaku na ta chwile. W dodatku stolik ten postawilem pod sciana a na scianie dalem telewizor i mam idealne miejsce do grania.

No i widze, ze jestes z Poznania takze w IKEI pod M1 na pewno ten stolik dostaniesz, wydrukuj zdjecie tego i popros kogos z obslugi o podobny tylko bez kolorowego lakieru.

Edytowane przez mroczas87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra mam GT5 i teraz bawie sie w ustawianie tego całego cyrku.

Żeby to wszystko ustawić musze znać np jaki przycisk odpowiada pedałowi gazu lub hamulca czyli np. gaz>X a hamulec> ?

PS. Skręt w prawo> ? Skręt w lewo> ?

Edytowane przez Killzone_15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.ikea.com/...oducts/60153702

Ja mam taki, tylko niepolakierowany i nie wiem czy dokladnie ten sam rozmiar, ale dostalem go bodajze za 49zl i pasuje IDEALNIE. Wysokosc kierownicy masz jak na stojaki, a pedaly sobie ustawiasz w jakiej odleglosci Ci sie podoba. Takze nawet nie mysle o stojaku na ta chwile. W dodatku stolik ten postawilem pod sciana a na scianie dalem telewizor i mam idealne miejsce do grania.

No i widze, ze jestes z Poznania takze w IKEI pod M1 na pewno ten stolik dostaniesz, wydrukuj zdjecie tego i popros kogos z obslugi o podobny tylko bez kolorowego lakieru.

Stoliczek na pierwszy rzut oka nie wydaje się być zły. Jaki jest wysoki bo w opisie jest 7cm :/ Domyślam się, że chodzi o 70cm? :) Jak z mocowaniem bo widać, że nie ma dużo miejsca na montaż? Musiałbym rzeczywiście się wybrać i obejrzeć go na żywo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak: w momencie kiedy usiade na krzesle przed tym stolem i zamontuje kierownice to mam ja idealnie na wysoksci barkow, wiec jest w sam raz. Dokladnie nie wiem jaka ma wysokosc ale na pewno nie jest to 7 cm:P A na mocowanie nie ma faktycznie duzo miesca, ALE mocowanie od G25 idealnie wchodzi w ten kat prosty ktory jest miedzy deska a blatem. A z shiftera musisz odkrecic ten duzy bolec trzeci i zamocowac na 2 te chwytaki tak sam jak kiere. Wszystko jest na nim bardzo stabilne aczkolwiek miedzy blat a chwyty musialem wlozyc gazete zeby sie nie slizgalo.

P.S. Mam takie pytanie, czy G25 masz jeszcze na gwarancji czy juz po?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Logitech Formula EX dobrze nada się do GT5, ktoś ma i może opisać swoje wrażenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh... też szukam jakiegoś stolika najlepiej z Ikei który pasowałby do kierownicy i miałby podobną funkcjonalność co stojak za 320zł. Szczerze to trochę za drogo ten stojaczek, kierownica 400zł + stojaczek 320 to już 720zł plus jeszcze gra 200zł to już się nam robi niemała sumka. Szukam w Ikei ale nie mogę jakoś niczego znaleźć, może pojadę niedługo, pochodzę i się zorientuję co i jak. Jeśli coś bym znalazł to chętnie się tu z wami podzielę informacjami bo pewnie nie tylko ja mam taki problem.

Ja zainwestowałem w BigRaceSim WheelStand For1 pod DFGT i jak dla mnie jest świetny. Sam grałem przy stoliku i z czasem plecy bolały, bo był zbyt niski 65cm. Przy tym standzie mamy pełną regulację wysokości etc.

http://www.proline.pl/?p=BRS+WHEELSTAND+FOR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak: w momencie kiedy usiade na krzesle przed tym stolem i zamontuje kierownice to mam ja idealnie na wysoksci barkow, wiec jest w sam raz. Dokladnie nie wiem jaka ma wysokosc ale na pewno nie jest to 7 cm:P A na mocowanie nie ma faktycznie duzo miesca, ALE mocowanie od G25 idealnie wchodzi w ten kat prosty ktory jest miedzy deska a blatem. A z shiftera musisz odkrecic ten duzy bolec trzeci i zamocowac na 2 te chwytaki tak sam jak kiere. Wszystko jest na nim bardzo stabilne aczkolwiek miedzy blat a chwyty musialem wlozyc gazete zeby sie nie slizgalo.

Ja będę mieć DFGT więc najbardziej interesuje mnie montaż tej kierownicy ale myślę, że jak G25 jakoś wchodzi to DFGT też powinna.

P.S. Mam takie pytanie, czy G25 masz jeszcze na gwarancji czy juz po?

To chyba nie do mnie pytanie? :D Nigdzie nie mówiłem, że mam G25.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w DFGT da się coś zrobić żeby wyeliminować dźwięk silniczków od Force Feedback ? Przy gwałtownych i energicznych ruchach czasami aż piszczy. Ewentualnie czy przy wyłączonym FF ten dźwięk ustanie i kierownica będzie chodziła luźno ? Zastanawiam się nad kupnem tej kierownicy i jedyną rzeczą jaka mnie drażni jest ten dźwięk. Często gram w nocy a to wydaje się być głośne.

Prosze osoby które mają DFGT o jakieś krótkie opinie na temat tego hałasu i czy da się z ty żyć? I czy generalnie polecacie DFGT.

Z góry dzięki za odp. Pozdro

Edytowane przez SmoQ_88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w DFGT da się coś zrobić żeby wyeliminować dźwięk silniczków od Force Feedback ? Przy gwałtownych i energicznych ruchach czasami aż piszczy. Ewentualnie czy przy wyłączonym FF ten dźwięk ustanie i kierownica będzie chodziła luźno ? Zastanawiam się nad kupnem tej kierownicy i jedyną rzeczą jaka mnie drażni jest ten dźwięk. Często gram w nocy a to wydaje się być głośne.

Prosze osoby które mają DFGT o jakieś krótkie opinie na temat tego hałasu i czy da się z ty żyć? I czy generalnie polecacie DFGT.

Z góry dzięki za odp. Pozdro

Ja mam DFGT i mi ten dźwięk w ogóle nie przeszkadza, hałasu zbyt dużego to nie robi. Jeśli chodzi o wyłączanie FF, to moim skromnym zdaniem mija się to z celem, bo traci się przyjemność z gry, natomiast czy dźwięk ustaje, teraz kierownice mam wyłączoną, dalej słychać przy obrotach.

Po grze na padzie i przesiadkę na DFGT stwierdzam, że warto i to naprawdę warto, kapitalna sprawa. W tym zakresie cenowym to chyba najlepsza propozycja, ew. z zagranicy ściągnąć w dobrej cenie G27 bądź na allegro poszukać używanej G25.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za opinie. JA wiem że wyłączenie FF to drastyczny spadek odczuwalnego realizmu. Myślałem jedynie że wyłączenie FF wyeliminuje ten hałas przy skrętach kierownicą. Na filmikach YT ten dzwiek jednak jest dosc glosny i czasami zaglusza telewizor .Możliwe że ja to wyolbrzymiam i w rzeczywistosci faktyczne ten dzwiek nie przeszkadza. Chyba się skusze bo wszyscy chwalą sobie dfgt. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak gralem w gt online slyszalem dzwiek kierwonic z headsetow i myslalem ze to naprawde glosne. ale nie jest bo kupilem. ff mam na 1 i jest dosc cicho chyab ze gwaltownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za opinie. JA wiem że wyłączenie FF to drastyczny spadek odczuwalnego realizmu. Myślałem jedynie że wyłączenie FF wyeliminuje ten hałas przy skrętach kierownicą. Na filmikach YT ten dzwiek jednak jest dosc glosny i czasami zaglusza telewizor .Możliwe że ja to wyolbrzymiam i w rzeczywistosci faktyczne ten dzwiek nie przeszkadza. Chyba się skusze bo wszyscy chwalą sobie dfgt. pozdro

Ja kupiłem DFGT po jednym wyścigu w F1 z Patricko i powiem Ci że dla mnie nie jest głośna, nie gram z głośnikami na maxa podgłoszonymi, tylko tyle żeby slyszeć z ktorej strony samochód jedzie a mechanizm kierownicy nie zagłusza gry, wszystkie ustawienia kierownicy są takie same jak od pierwszego uruchomienia gry, wiec nic nie zmienjszałem ani nie zwiększałem :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super. Takich opinii oczekiwałem. Czyli wnioskując z nich można powiedzieć że ten hałas jest kompletnie akceptowalny i w żaden sposób nie przeszkadza.

A dopytuje sie tak o ten halas bo mnóstwo czasu gralem na blaszaku na kierownicy bez FF i ona byla bezgłośna żadnego halasu i najzwyczajniej nie wiem czy dźwiek DFGT nie bedzie dla mnie za glosny/uciążliwy. Tyle. Jeszcze raz dzieki, pozdro

Edytowane przez SmoQ_88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadaczy DFGT proszę o podanie zaznaczonego wymiaru:

dfgt03.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadaczy DFGT proszę o podanie zaznaczonego wymiaru:

dfgt03.jpg

wysokość bez klocków ~5cm z ~3cm 

szerokość ~3cm

ja podczepiam ja do okrągłego blatu bez zdejmowania klocków, może z 50% powierzchni klocka styka się z blatem i nie ma mam żadnych problemów z wykonywaniem mocnych/gwałtownych ruchów

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również posiadam DFGT, czy w GT5 można regulować poziom FF, czy tylko on/off? Może ktoś wrzuci screeny z ustawień dotyczących kierownicy?Pytam, bo chciałem pograć w wrc, ale tam nie ma regulacji i wszystko jest na maksa i nie da się grać. W zasadzie to chodzi mi tylko o możliwość zmniejszenia oporu kierownicy. Jeśli ktoś z Was posiada również F1 to dajcie znać jak tam jest z ustawieniami, w wersji na pc można regulować wszystko z poziomu gry i gra się super.

Sorry, że pytam hurtem, ale nie chcę tworzyć kolejnego tematu w dziale o F1.

prart, ok 3,5cm

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również posiadam DFGT, czy w GT5 można regulować poziom FF, czy tylko on/off? Może ktoś wrzuci screeny z ustawień dotyczących kierownicy?Pytam, bo chciałem pograć w wrc, ale tam nie ma regulacji i wszystko jest na maksa i nie da się grać. W zasadzie to chodzi mi tylko o możliwość zmniejszenia oporu kierownicy. Jeśli ktoś z Was posiada również F1 to dajcie znać jak tam jest z ustawieniami, w wersji na pc można regulować wszystko z poziomu gry i gra się super.

Sorry, że pytam hurtem, ale nie chcę tworzyć kolejnego tematu w dziale o F1.

prart, ok 3,5cm

Na ps3 też mniej więcej wszystko (F1) :teehee:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×