Skocz do zawartości
ONE

Kierownica do PS3

Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktoś tą kierownicę? - http://www.pixmania....e&CodePromo=oui

Zastanawiam się nad nią i oczywiście w tej samej cenie Logitech DFGT :) Jak by ktoś mógł doradzić to byłbym wdzięczny.

Kolego zadałes sobie choc troche trudu,aby przeczytac ten wątek? wystarczyło by zajrzeć na poprzwdnią stronę,a tam jeden z Kolegów pisze o tej kierze Thrumastera. Skoro szuka sie jakieś kierownicy,a jest o tym stosowny temat, to warto chyba sie z nim zapoznać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, przeczytałem wszystkie posty na temat kierownicy do gt5, i zdecydowałem się na logitecha driving force gt. Dzisiaj objezdziłem kilka sklepow w krakowie i niestety nigdzie jej nie znalazłem. Zamiast tego w MM znalazłem jedną sztuke driving force whireless. Nie kupiłem bo nie znałem o niej zadnej informacji w przewijającym się watku. Co to za ustrojstwo jest? I jak sie ma do mojej wymarzonej dfgt?

w krakowie na przeciwko ikei ( ok 200 metrow w strone huty ) masz BITCOMPUTER tam znajdziesz DFGT

http://allegro.pl/kierownica-logitech-driving-force-gt-najtaniej-i1357603387.html

niestety juz kosztuje 469 , ja zamawialem w euro rtv agd , za 2 dni mialem na carrefour CYZYZNY za 403 zeta , co do driving force whireless odradzam .

A i jeszcze w Kraków, ul. Wolska 9

Kraków, os. Kalinowe 12c masz gamesoft tam tez mozesz dostac dfgt

Edytowane przez zefir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi ludzie coś na temat kierownicy TRACER Zonda. Nigdzie nie mogę znaleźć o niej informacji na temat tego jak współpracuje z PS3 no i jak to wygląda w GT5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Niestety z przykrością muszę odradzić zakup stojaka WheelStandFor1 produkcji BigRaceSim. Jakość wykonania tego stelażu jest daleka od ideału. Do największych wad można zaliczyć nieprecyzyjne spawy podstawy, przez co uzyskanie stabilnego podparcia jest możliwe po zastosowaniu podkładek, najlepiej gumowych, gdyż te zastosowane przez producenta w postaci szwamki, nie nadają się do niczego. O ile z uzyskanie płaskości podstawy można sobie jakoś poradzić, to sam sposób łączenie podstawy oraz dwóch ramion za pomocą mimośrodowych śrub zaciskowych to jakaś kpina! Zastosowane śruby są tak niskiej jakości, że po jednym wieczorze użytkowania pojawiły się takie luzy, że stojak sam się składał do stanu spoczynkowego! Zmusiło mnie to do tymczasowego zastosowania zwykłych śrub metrycznych z łbem sześciokątnym, dużych podkładek oraz nakrętki motylkowej, co gwarantuje w miarę znośny komfort użytkowania, kosztem zwiększonego wysiłku przy składaniu stelażu. Na plus mogę powiedzieć, że sprzedawca deklaruje chęć wymiany stojaka lub jego elementów, ewentualnie zwrot pieniędzy. Oczekiwałem czegoś lepszego za cenę porównywalną do WSP (295PLN), niestety zawiodłem się na całej linii.

PS. Żeby nie było nie jest to żadna prowokacja i nie jestem w żaden sposób związany z producentem WSP. Jeżeli ktoś miał podobne doświadczenia z WSF proszę napisać o tym w tym temacie, być może uchroni to inne osoby przed wtopą. W wolnej chwili postaram się dodać zdjęcia.

Pzdr,

Jarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zefir

Przecież dwa posty nad Twoim jest mój właśnie z BIT i cena jest inna więc nie wprowadzajmy zamentu..

@TommyqN

Na 99% nikt tu nie ma kiery firmy tracer. Moim zdaniem nie jest to dobry wybór a i współpraca z grami może być zerowa lub prawie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak myślałem, to może wiecie jaka jest najlepsza kierownica do GT5 aby miała te sprężenie zwrotne, taka co by niebyła droższa od DFGT. Pewnie takiej niema więc pozostaje chyba tylko ona ale troche droga jak dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie od wtorku bede sczesliwym posiadaczem g27 na ktora wydalem 1200 zl ze wzgledu na ta cene kupie tylko jakies siedzenie kubelkowe ze srutu za 50 zl. pytanie brzmi czy macie jakies dobre projekty na stojak dodam ze mam ojca z uprawnieniami spawacza wiec ze spawaniem nie bedzie problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś tą kierownicę? - http://www.pixmania.pl/pl/pl/2537151/art/thrustmaster/kierownica-pc-ferrari-430.html?srcid=7287&Partenaire=Okazje&CodePromo=oui

Zastanawiam się nad nią i oczywiście w tej samej cenie Logitech DFGT :) Jak by ktoś mógł doradzić to byłbym wdzięczny.

Widze że bardzo uważnie czytałeś ten temat więc ułatwie tobie szukanie :rolleyes: :whistling:

Krótka recenzja kierownicy Thrustmaster Ferrari F430:

Kupiłem tą kierownice w ciemno,pomimo że w specyfikacji tego kółka nie było wzmianki o współpracy z GT5,a że lubie testować kółka i zmieniam je na bieżąco(DFP,DFGT,G25,Fanatec Porsche,G27,TF430) to podziele się z wami moimi wrażeniami.

Więc po 1,5h testów powiem tak-ta kierownica jest zajebista

Za tą cene bije nawet DFGT,jest przede wszystkim lepiej wykonana,forcefeedback jest bardzo mocny i bardzo cichy(porównywalny nawet z Fanatecem),bardzo fajnie leży w dłoniach(idealnie wyprofilowane koło kierownicy),pięknie działające manetki do biegów,bardzo fajnie ustawione i megaprecyzyjne,możliwość ustawienia manual/automat na kole kierownicy,bardzo mocny i solidny uchwyt do mocowania kierownicy,praca kierownicy praktycznie bezdzwięczna podczas wypadnięcia z trasy(brak charakterystycznego stukania znanego z logitechów),pedały bardzo solidne,duży opór pedału hamulca zwiększający się wraz z głębszym wciskaniem(bez porównania do pedałów DFGT)wykonaniem i precyzją bliżej im do G25/27,naprawde za te pieniądze ok.500 zł konkurencji to kółko Thrustmastera praktycznie nie ma.

I najważniejsze pełna obsługa GT5,nie działa tylko to pokrętło do ustawiania trybu jazdy.

Z minusów brak shiftera H i sprzęgła,kąt obrotu 270 stopni-po przesiadce z G27 na początku gra się trochę dziwnie,po prostu kierownica jest bardziej czuła na ruchy kołem,ale po kilku wyścigach ten problem znika.

W moim prywatnym rankingu wyprzedza zdecydowanie DFGT ale troche jej brakuje do G27.Ale za tą cene najlepszy wybór dla ludzi którzy chcą mieć bardzo dobrą kierownice,z ultra cichym i mocnym forcefeedbackiem i bardzo dobrymi pedałami.

Naprawde Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MR ART PL, biorąc pod uwagę że miałeś styczność z większością modeli godnych uwagi, przy którym z nich byś pozostał?

I jeszcze jedno pytanie, którą kierownicę masz teraz na oku, może coś w stylu Fanatec 911 GT2 czy też nadchodzącą Thrustmaster T500 RS.

Ja się zastanawiam nad GT2/GT3 ale poczekam aż wejdzie nowy T500RS, może fanatec spuści coś z ceny, choć w to wątpię.

Szkoda że nie wystawia w Europie takich zestawów ja w USA, gdzie można było kupić GT3 wraz z pedałami ClubSport + skrzynie begów i to w cenie niższej niż w Europie.

No cóż, może po świętach szał zakupów opadnie i ceny również.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MR ART PL, biorąc pod uwagę że miałeś styczność z większością modeli godnych uwagi, przy którym z nich byś pozostał?

I jeszcze jedno pytanie, którą kierownicę masz teraz na oku, może coś w stylu Fanatec 911 GT2 czy też nadchodzącą Thrustmaster T500 RS.

Ja się zastanawiam nad GT2/GT3 ale poczekam aż wejdzie nowy T500RS, może fanatec spuści coś z ceny, choć w to wątpię.

Szkoda że nie wystawia w Europie takich zestawów ja w USA, gdzie można było kupić GT3 wraz z pedałami ClubSport + skrzynie begów i to w cenie niższej niż w Europie.

No cóż, może po świętach szał zakupów opadnie i ceny również.

Ja robie dokładnie tak jak mówisz-czekam na T500RS lub Fanateca GT2,tylko z Fanatecem jest taki problem że wszystkie kierownice są wyprzedane a czas oczekiwania 2-3 miesięcy.Zobaczymy co Thrustmaster pokaże :rolleyes: Możesz jeszcze poszukać na niemieckim Ebay zestawów GT3 RS V2 Clubsport-to bardzo dobra kierownica i kosmiczne pedały,tylko kwoty licytacji tam są kosmiczne.Na okres przejściowy polecam Thrustmastera F430-zadziwiająco dobra kierownica i dobra cena :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalaczam link do fotek mojego stojaka wlasnej roboty. Kierownica to Driving Force GT:

http://picasaweb.goo...ceGTWheelStand#

Koszt $12 (czyli ok 30pln).

Materialy: 3 x 3m rurki PVC, 8 x kolanka i 4x potojne laczni do ich polaczenia. Plyta 90 x 60 cm. 4 sruby z zakretkami. Gabka do ocieplania rur robiaca za podlkladke antyposlizgowa.

Narzedzia: wiertakra do zrobienia dziur w rurkach i desce. Pila reczna do przyciecia rurek.

Zalety: cena, radocha z wlasnego projektu, spelnia swoje zadanie, sklada sie i miesci pod sofe, nie przesuwa sie po podlodze - stabilny tyl-przod, gora-dol.

Wady: malo stabilny na boki, szczegolnie przy kierowaniu jedna reka. Na pewno nie jest ozdoba pokoju;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakbys skorzystal z jakiegos ciezszego materialu to by bylo stabilniejsze, dzieki, zrobie cos podobnego tylko pewnie z drewna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Jeżeli ktoś myśli nad zakupem stojaka WheelStandFor1 od BigSimRacing to proszę przeczytać mój post na poprzedniej stronie. Czy ktoś ma podobne problemy jak ja?

Pzdr,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo (przed świętami) prawdopodobnie kupię stojak do Logitech Driving Force GT. Mam dylemat który wybrać, tzn który stabilniejszy, solidniejszy, lepszej jakości itd. WheelStandFor1 BigSimRacing czy Wheel Stand Pro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo (przed świętami) prawdopodobnie kupię stojak do Logitech Driving Force GT. Mam dylemat który wybrać, tzn który stabilniejszy, solidniejszy, lepszej jakości itd. WheelStandFor1 BigSimRacing czy Wheel Stand Pro?

Jakbys zapoznał sie z tym tematem to bys wiedział,ze wiekszosc poleca WSP. Niestety z powodu boomu na GT5 ,gosc który robi ten stojak jest zawalony pracą i raczej nie ma szansy abys kupił go od niego przed świetami. Za pozostałymi stojakami są głosy za, ale równiez i zdecydowanie negatywne. A wszystko jest opisane,wystarczy tylko przejrzec to co pisza ludzie którzy maja którys z tych stojaków.

Według mnie,jak mozesz poczekac i zorganizowac sobie na razie jakies prowizoryczne stanowisko do grania, to zamów WSP i poczekaj na niego. Ja Ci sie spieszy, to kup którys z tych dwóch pozostałych stojaków. Mimo swoich wad(z których częśc mozna usunąc we własnym zakresie) sa i tak lepszym wyjsciem jak jakas prowizorka. Szczególnie pod wzgledem tego,że po grze mozesz złozyć całe ustrojstwo i wtedy zajmuje wszystko naprawdę niewiele miejsca. Dla mnie jest jeszcze jeden duzy argument za WSP. Jesli znudzi Ci sie sciganie i kiera, to bez problemu(i straty kasy) znajdziesz chetnego zarówno na kierę, jak i na stojak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to totalna głupota kupować stojak za 300 zł gdzie kierowcnica kosztuje 450 zł... Naprawdę tego nie rozumiem. Lepiej kiere pod stół podczepić :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to totalna głupota kupować stojak za 300 zł gdzie kierowcnica kosztuje 450 zł... Naprawdę tego nie rozumiem. Lepiej kiere pod stół podczepić :P

Mogę Ci wysłać zdjęcia mojego pokoju i wtedy wymyślisz jak mogę podczepić kierownicę pod stół, może polecisz jeszcze jaki mam kupić. Niektórzy po prostu nie mają warunków i lepiej jest już zakupić stojak za 300zł i mieć jako tako miejsce, po złożeniu tak jak mówią poprzednicy nie zajmuje dużo miejsca.

Jakbys zapoznał sie z tym tematem to bys wiedział,ze wiekszosc poleca WSP. Niestety z powodu boomu na GT5 ,gosc który robi ten stojak jest zawalony pracą i raczej nie ma szansy abys kupił go od niego przed świetami. Za pozostałymi stojakami są głosy za, ale równiez i zdecydowanie negatywne. A wszystko jest opisane,wystarczy tylko przejrzec to co pisza ludzie którzy maja którys z tych stojaków.

Według mnie,jak mozesz poczekac i zorganizowac sobie na razie jakies prowizoryczne stanowisko do grania, to zamów WSP i poczekaj na niego. Ja Ci sie spieszy, to kup którys z tych dwóch pozostałych stojaków. Mimo swoich wad(z których częśc mozna usunąc we własnym zakresie) sa i tak lepszym wyjsciem jak jakas prowizorka. Szczególnie pod wzgledem tego,że po grze mozesz złozyć całe ustrojstwo i wtedy zajmuje wszystko naprawdę niewiele miejsca. Dla mnie jest jeszcze jeden duzy argument za WSP. Jesli znudzi Ci sie sciganie i kiera, to bez problemu(i straty kasy) znajdziesz chetnego zarówno na kierę, jak i na stojak.

Nie widziałem, żeby ktoś porównywał oba te stojaki. Niestety trochę lipa jak mówisz, że przed świętami nie dostane stojaka bo śpieszy mi się niezmiernie (na święta GT5 i kierownica) Nie będę miał gdzie tej kierownicy zamontować. Napiszę do tego gościa kiedy mógłby mi wysłać ten stojak i jeśli nie przed świętami to będę się dalej martwił bo nie chciałbym kupować jakiegoś stojaka za 300zł (chodzi mi tutaj o WheelStandFor1) i jeszcze musieć go przerabiać (usuwać wady).

Edytowane przez Tom1422

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostałem dzisiaj kierownice logitech g25 :biggrin: ale na razie słabo ją ogarniam :confused:. powiedzcie jakie były wasze początki z kierwonicami?

Edytowane przez nathandrake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę Ci wysłać zdjęcia mojego pokoju i wtedy wymyślisz jak mogę podczepić kierownicę pod stół, może polecisz jeszcze jaki mam kupić. Niektórzy po prostu nie mają warunków i lepiej jest już zakupić stojak za 300zł i mieć jako tako miejsce, po złożeniu tak jak mówią poprzednicy nie zajmuje dużo miejsca.

Nie widziałem, żeby ktoś porównywał oba te stojaki. Niestety trochę lipa jak mówisz, że przed świętami nie dostane stojaka bo śpieszy mi się niezmiernie (na święta GT5 i kierownica) Nie będę miał gdzie tej kierownicy zamontować. Napiszę do tego gościa kiedy mógłby mi wysłać ten stojak i jeśli nie przed świętami to będę się dalej martwił bo nie chciałbym kupować jakiegoś stojaka za 300zł (chodzi mi tutaj o WheelStandFor1) i jeszcze musieć go przerabiać (usuwać wady).

Cześć.

Gdybym mógł cofnąć się w czasie to, poczekałbym za WSP nawet do lutego. Jeżeli chcesz wydać 300PLN na WSF1 jak ja i się wkurwiać to powodzenia.

PS. Patent ze zwykłymi śrubami, który opisałem na poprzedniej stronie, już się nie sprawdza, gdyż zastosowany został profil chyba z plasteliny,jego ścianka dosłownie się zgniotła pod wpływem nacisku nakrętki i podkładki. Teraz pozostaje jedyni pospawanie całości "na sztywno". Lipa w chuj, bo już inaczej nie można powiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Gdybym mógł cofnąć się w czasie to, poczekałbym za WSP nawet do lutego. Jeżeli chcesz wydać 300PLN na WSF1 jak ja i się wkurwiać to powodzenia.

PS. Patent ze zwykłymi śrubami, który opisałem na poprzedniej stronie, już się nie sprawdza, gdyż zastosowany został profil chyba z plasteliny,jego ścianka dosłownie się zgniotła pod wpływem nacisku nakrętki i podkładki. Teraz pozostaje jedyni pospawanie całości "na sztywno". Lipa w chuj, bo już inaczej nie można powiedzieć.

Reklamuj ten szajs stary...

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Gdybym mógł cofnąć się w czasie to, poczekałbym za WSP nawet do lutego. Jeżeli chcesz wydać 300PLN na WSF1 jak ja i się wkurwiać to powodzenia.

PS. Patent ze zwykłymi śrubami, który opisałem na poprzedniej stronie, już się nie sprawdza, gdyż zastosowany został profil chyba z plasteliny,jego ścianka dosłownie się zgniotła pod wpływem nacisku nakrętki i podkładki. Teraz pozostaje jedyni pospawanie całości "na sztywno". Lipa w chuj, bo już inaczej nie można powiedzieć.

Nie no, aż się wierzyć nie chce. 300zł za takie badziewie? Bez przesady... Szkoda bo jeśli WSP nie przyślą przed świętami to będę się męczył dłużej :( Tyle czekam na to GT5 i się doczekać nie mogę :(

EDIT: Jeśli nie będę mógł kupić tego WSP, a TEN jest nadzwyczajnie do du** (w co się nie chce wierzyć bo stojak za 300zł to już lekka przesada, a co dopiero kupić taki badziewny) to zostaje mi tylko TO i droższa wersja: CLICK (czym się różnią?). Co w takiej sytuacji mam począć bo czekać po świętach na pewno nie będę ponieważ czekam już za długo na to GT5 + kierownica, a święta to wolne dni w które można pograć. Any idea? Proszę o pomoc.

Edytowane przez Tom1422

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tom1422, napisz, albo zadzwoń do tego gościa z tego linku Mój odnośnik

On robi też inną wersję tego stojaka, znacznie wzmocnioną. Jak na razie świetnie się sprawdza i to nie tylko mi, ale też 2 kumplom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakbys skorzystal z jakiegos ciezszego materialu to by bylo stabilniejsze, dzieki, zrobie cos podobnego tylko pewnie z drewna

Na pewno bylo by stabilniejsze, ale wiecej roboty i drozsze. Planowalem zrobic cos ze stalowych rurek, albo podrobe WSP. Na tyle co ja gram jednak, wystarczy mi prowizorka;)

Wrzuc fotki jak skonczysz swoj.

Wzorowalem sie na tym

http://tinyurl.com/26trnaq

i tym:

http://tinyurl.com/2g2hm5r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Która kierownica będzie lepsza? DFGT (450zł) czt G25 (800zł) ? nie zależy mi na skrzyni biegów H, lecz na stabilność, niezawodność i przyjemności z grania (dobry FF). Która będzie lepsza/ bardziej opłacalna? Czy może lepiej dołożyć i kupić G27 (1300zł). Czy DFGT dużo w tyle zostaje przy G25. Czy G25 zostaje dużo w tyle przy G27? :) Przepraszam, za glupie pytania, ale bedzie to moja pierwsza kierownica i chce kupić jak najlepiej.

Edytowane przez Livio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×