Skocz do zawartości
ONE

Kierownica do PS3

Rekomendowane odpowiedzi

Stojak można sobie samemu wystrugac...

Nie grałem na G27, wiec zaznaczam ze to nie moja opinia, tylko osoby ktora miała i G25/27 i miała kilka fanateców (DFP też miała), i mówi że jest dość wyczuwalna różnica, ale nie jest ona szokująca. Chociaż, jeżeli miałby wybierać jeszcze raz, to dalej by obstawał przy Fanatecu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie tak drogiej kierownicy jak topowy model Fanateca czy już nawet G27 do grania tylko na konsoli jest wg mnie bez sensu.

Bo żadna gra nie wykorzysta nigdy ich pełnego potencjału (no, może poza Gran Turismo, ale tutaj też różnie to bywa ze wsparciem tych kierownic).

Tego typu kierownice znajdują zastosowanie tylko i wyłącznie w simach na PC i nigdzie indziej. Bo jak ktoś kupuje kierownicę za ponad 1000zł, żeby pograć w Shifta czy Dirta, to albo myśli, że cena = jakość i możliwości, albo po prostu ma za dużo pieniędzy i nie ma co z nimi robić. Ale jeśli ktoś liczy się z każdą złotówką, to zdecydowanie odradzam.

Akurat model Fanateca, który zakupił kolega wyżej do konsoli sprawdzi się dobrze, chociaż i tak osobiście uważam, że to wciąż za dużo jak na kiere tylko pod konsolę.

Chociaż nie wspominał (chyba) kolega o tym na czym zamierza grać, dlatego tutaj sprawy nie komentuję.

Ja od zawsze powtarzam, że jeśli ktoś chce grać tylko na konsoli w samochodówki to kierownica typu Logitech DFGT w zupełności mu wystarczy i go w pełni zadowoli.

Ma swoje wady, jak np. przyciski zamiast manetek, czy dość tandetne pedały (chociaż wg mnie i tak gra się na nich przyzwoicie, niektóre równie znane marki mają dużo gorsze), ale mimo tego uważam ją za kawał porządnej kiery. A i tak już wytrzymała moje testy wytrzymałościowe, które są naprawdę ostre, dlatego tym bardziej uważam, że jest to solidny produkt, tym bardziej, że cena tej kiery jest zadowalająca.

Swego czasu miałem kierownicę MOMO (Czerwona wersja - lepsza) i uważam ją do dzisiaj za najlepszą kierownicę pod słońcem.

Przegrałem na niej masę godzin zarówno na PC jak i na PS2. Niestety brak wsparcia przy PS3 zmusił mnie do jej sprzedania i zakupu czegoś nowego.

Wybrałem DFGT bo kupując tą kierownicę mam niemalże 100% pewność, że spokojnie pogram na niej nawet i na PS4, tak samo jak teraz jest z DFP.

Oczywiście proszę nie traktować mojej wypowiedzi jako jakiegoś ataku w czyjąś stronę lub cokolwiek z tych rzeczy. Jeśli tak to brzmiało, to nie miałem takiego zamiaru.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andrusz

Kupowanie tak drogiej kierownicy jak topowy model Fanateca czy już nawet G27 do grania tylko na konsoli jest wg mnie bez sensu.

Bo żadna gra nie wykorzysta nigdy ich pełnego potencjału (no, może poza Gran Turismo, ale tutaj też różnie to bywa ze wsparciem tych kierownic).

[...]

Oczywiście proszę nie traktować mojej wypowiedzi jako jakiegoś ataku w czyjąś stronę lub cokolwiek z tych rzeczy. Jeśli tak to brzmiało, to nie miałem takiego zamiaru.

Bardzo rozsądny głos! :ok:

Z drugiej strony kupowanie kiepskiej kierownicy ma jeszcze mniejszy sens (o czym można przeczytać w tym wątku). Każdy musi sobie sam przekalkulować, czy 640zł za podstawowy model Fanateca do dużo czy mało. Dla jednego to dużo, dla innego niewiele :smile:

Ja po zakupie tej kierownicy gram już tylko w GT5 i F1 2010 - reszta gier przestała mnie interesować, bo taką mam frajdę z jazdy :biggrin: Może dokupię jeszcze jeszcze sobie porządny uchwyt, bo w ferworze walki w GT5 okazuje się, że standardowy uchwyt jest za słaby.

Takie coś (40 Euro):

51_2.jpg

Albo to, ale dość kosztowne (120 Euro):

RSWS_webshop_eu_01.jpg

Edytowane przez andrusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Poniżej komplet, który się dostaje kupując kierownicę Fanatec Carrera. Ja zamówiłem ją w czwartek wieczorem, a we wtorek rano kurier dostarczył przesyłkę :-)

large.jpg

large.jpg

large.jpg

Witam i gratuluje zakupu,będzie długo służyła i będziesz z niej mega zadowolony wiem bo sam przerobiłem wszystkie lepsze kierownice na rynku wraz ze wszystkimi modelami Fanateca.Obecnie gram na T500RS od Thrustmastera i szczerze po 2 miechach ogrania na tej kierownicy nie wiem z jakiego powodu cena za to kółko jest tak wysoka,GT3RS lub GT2 w niczym nie ustępują tej kierownicy a są tańsze i ciszej pracują.

Co do wyglądu kierownic Fanateca to są idealne repliki prawdziwych kierownic Porsche i albo się podobają albo nie,ale wykonaniem i jakością zabijają Logitecha(każdy model),żaden Logitech nie ma możliwości regulacji FF,Kąta Obrotu,ABS,Wibracji,Dead Zone, z menu kierownicy a nawet najtańszy model Fanateca czyli Carrera posiada te funkcje więc o czym tu mowa.Nawet mój T500RS tego nie ma a za tą cenę raczej powinnien... :confused: Carrera jest bardzo solidnie wykonana i porównanie jej do DFGT nie ma sensu,to 2 inne ligi chociaż ten model jest napędzany za pomocą kół zębatych a nie pasków tak jak wyższe modele Fanateca.

Moim zdaniem Fanatec to najlepszy wybór jeśli chodzi o stosunek jakość/cena.

Każdą kierownice jeżeli chcecie grać komfortowo należy przykręcić do stołu/stojaka za pomocą śrub i problem przemieszczania kółka podczas gry znika.

Pozdrawiam :thumbsup:

Edytowane przez MR ART PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chciałbym kupić DFGT i mam kilka pytań, najlepiej do osoby, która ową kierownicę posiada:

-jaka jest największa maxymalna grubość blatu do którego da się ją przymocować?

-jak to jest z kątem obrotu, czy zależny jest on od danej gry, czy od ustawień samej kierownicy? (i czy np jak taki Dirt 2 ogarnia tylko 180 stopni to kiera się blokuje, żeby dalej się nie dało skręcić, czy można sobie kręcić 900 stopni ale i tak to więcej nic nie da?)

-da się regulować siłę FF jakoś w kierze (czy tylko za pomocą gier i ich ustawień)?

Wiem, że te pytania padły tu pewnie nie raz, ale znaleźć jasną odpowiedź, zwłaszcza, że każdy pisze co innego graniczy z cudem.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wyglądu kierownic Fanateca to są idealne repliki prawdziwych kierownic Porsche i albo się podobają albo nie,ale wykonaniem i jakością zabijają Logitecha(każdy model),żaden Logitech nie ma możliwości regulacji FF,Kąta Obrotu,ABS,Wibracji,Dead Zone, z menu kierownicy a nawet najtańszy model Fanateca czyli Carrera posiada te funkcje więc o czym tu mowa.Nawet mój T500RS tego nie ma a za tą cenę raczej powinnien... :confused: Carrera jest bardzo solidnie wykonana i porównanie jej do DFGT nie ma sensu,to 2 inne ligi chociaż ten model jest napędzany za pomocą kół zębatych a nie pasków tak jak wyższe modele Fanateca.

Moim zdaniem Fanatec to najlepszy wybór jeśli chodzi o stosunek jakość/cena.

Pozdrawiam :thumbsup:

Mylisz się co do kilku rzeczy. O jakości nie napiszę bo na Fanatecu nie grałem. Ale mój poczciwy i niezniszczalny Logitech Driving Pro ma regulację siły FF z kierownicy, co prawda dwu-stopniową, jest też możliwość zmiany kąta obrotu też w dwóch zakresach. Oczywiście G25 i G27 również takowe funkcje posiadają. Zaś jeśli czułość chodzi lub dead zone (bo trochę dziwnie ta regulacja tu wygląda), to zmianę jej zakresu ma już prościutki Logitech FX i jego PC-towe odpowiedniki dla przedszkolaków. Tak więc nie jest to żadna nowość!

Co do wyglądu to Carrera wygląda tandetnie i już. Ale liczy się to co siedzi w środku, tak jak kolega wyżej podsumował.

Pozdrawiam

Edytowane przez LuckyDriver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się co do kilku rzeczy. O jakości nie napiszę bo na Fanatecu nie grałem. Ale mój poczciwy i niezniszczalny Logitech Driving Pro ma regulację siły FF z kierownicy, co prawda dwu-stopniową, jest też możliwość zmiany kąta obrotu też w dwóch zakresach. Oczywiście G25 i G27 również takowe funkcje posiadają. Zaś jeśli czułość chodzi lub dead zone (bo trochę dziwnie ta regulacja tu wygląda), to zmianę jej zakresu ma już prościutki Logitech FX i jego PC-towe odpowiedniki dla przedszkolaków. Tak więc nie jest to żadna nowość!

Co do wyglądu to Carrera wygląda tandetnie i już. Ale liczy się to co siedzi w środku, tak jak kolega wyżej podsumował.

Pozdrawiam

Niestety ale nie masz racji,tylko DFP ma taką regulacje i żaden inny Logitech nie ma możliwości zmiany żadnych ustawień z menu kierownicy bez żadnych pecetowych profili, a tym bardziej G25/27(G27 mam też na chacie).Poza tym w Fanatecu ta regulacja jest płynna o 10 stopni więc tu nie ma co porównywać,w żadnym Logim nie ma możliwości ustawienia martwej strefy,siły wibracji,abs-u,prędkości odbijania kierownicy bez konieczności wchodzenia do menu gry więc jest to zajebista nowość i bardzo się przydaje np.w GT5,Schift2 czy Dirt3.Musiałbyś zagrać w jakąś gre wyscigową na tej kierownicy a wtedy napewno doceniłbyś to kółko i zmienił zdanie,nie mówie że kierownice logitecha są złe,wręcz przeciwnie są bardzo dobre ale czasami trzeba spróbować czegoś innego a nie kurczowo trzymać się jednej marki.

Pozdrawiam :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam pytanie, jaka kiera będzie najlepsza ( 400 zł mam "tylko) - głównie gram w gt5, shift 2 i w przyszłości będzie dirt 3.

Witam,za tą kwotę to tylko Logitech DFGT lub Thrustmaster F430,obie bardzo dobre róznica między nimi jest w kącie obrotu.Ta pierwsza na 900 stopni a F430 270 stopni zależy od upodobań.Kilka stron wczesniej zrobiłem porównanie tych kółek,poczytaj i wybierz kierownice pod siebie. :thumbsup:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie G27. Chciałem zapytać czy można coś pozmieniać z tymi przyciskami?

Brakuje mi opcji ustawiania balansu hamulców itp. tak jak to miałem w DF GT. Słyszałem że można to jakoś przypisać do pada?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W G27 nie pozmieniasz przypisania klawiszy. Do pada niestety nie próbowałem.

W G25 jeszcze się dało :confused:

Edytowane przez hakuna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytania do posiadaczy kierownic fanateca. Czy jak kupowaliście to płaciliście przy odbiorze czy innym sposobem(jakim)? Można było płacić w złotych czy tylko w euro?

Edytowane przez ps3 maniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytania do posiadaczy kierownic fanateca. Czy jak kupowaliście to płaciliście przy odbiorze czy innym sposobem(jakim)? Można było płacić w złotych czy tylko w euro?

Można płacić tylko i wyłącznie z góry za pomocą karty kredytowej lub systemu PayPal,nie ma opcji przy odbiorze.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chciałbym kupić DFGT i mam kilka pytań, najlepiej do osoby, która ową kierownicę posiada:

-jaka jest największa maxymalna grubość blatu do którego da się ją przymocować?

-jak to jest z kątem obrotu, czy zależny jest on od danej gry, czy od ustawień samej kierownicy? (i czy np jak taki Dirt 2 ogarnia tylko 180 stopni to kiera się blokuje, żeby dalej się nie dało skręcić, czy można sobie kręcić 900 stopni ale i tak to więcej nic nie da?)

-da się regulować siłę FF jakoś w kierze (czy tylko za pomocą gier i ich ustawień)?

Wiem, że te pytania padły tu pewnie nie raz, ale znaleźć jasną odpowiedź, zwłaszcza, że każdy pisze co innego graniczy z cudem.

Pozdrawiam!

Zjedliście mojego posta, a nikt nic nie odpisał, więc wybaczcie, że podbijam.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc udało mi się brakujące w kierownicy G27 funkcje przypisać do pada. Ważne jest by pad był kontrolerem 1 a kierownica 2! :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gucio a nie lepiej grać w GT5 na DFGT skoro taką posiadasz? Przecież DFGT jest dedykowaną kierownicą...

Edytowane przez Kryman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gucio a nie lepiej grać w GT5 na DFGT skorą taką posiadasz? Przecież DFGT jest dedykowaną kierownicą...

To tak jak bym nie miał jeździć SLSem bo mam też A-klasse w garażu! G27 jest sto razy lepsza i daje więcej frajdy z jazdy. Na korzyść DF GT przemawia tylko kółko na kierownicy, nic więcej!

Jestem obiektywny bo mam obie kierownice...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jestes taki madry to w czym jest sto razy lepsza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie w tym, że ma sprzęgło :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktorego i tak wiekszosc nie uzywa - dla mnie to nie sa odpowiednie argumenty zeby wydac na nia 5xwiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to są drobne szczegóły, które mi by w ogóle nie przeszkadzały, a dawać za kierownice 600 zł więcej dla takich szczegółów to lekka przesada...

Jak masz to niech Ci dobrze służy!:thumbsup:

Kuchar jak Ty to liczysz? Teraz ta kierownica kosztuje coś koło 500 zł (DFGT), a G27 coś koło 1100 zł.

Edytowane przez Kryman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to są drobne szczegóły, które mi by w ogóle nie przeszkadzały, a dawać za kierownice 600 zł więcej dla takich szczegółów to lekka przesada...

Jak masz to niech Ci dobrze służy!:thumbsup:

Ja zamierzam kupić fanateca GT3 RS z pedałami Clubsport, skrzynią biegów i stojakiem :biggrin:

Edytowane przez ps3 maniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu :scare:

Ale fakt faktem kierownica jest piękna Fanatec-Porsche-911-GT3-RS-Racing-Wheel.jpg

Edytowane przez Kryman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×