Skocz do zawartości
ONE

Kierownica do PS3

Rekomendowane odpowiedzi

Czy Ktoś, kto posiada G25 ze stojakiem wheel stand pro może podać mi wymiary tego zestawu po złożeniu(szczególnie chodzi mi o wysokość ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, w okolicach przyszłego miesiąca planuję sprzedać swoje DFGT i kupić coś "prawdziwszego" nie chodzi o samo kółko, bo obecna kiera jest wypasiona, ale o dodatkowy drążek zmiany biegów i pedał sprzęgła. Więc co polecacie, g27 ? może kierownice fanateca ? Tylko jak z dostępnościa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Zastrzeżenie w opisie tematu powinno być rozszerzone:" i dla Życzliwych"!

A;e do rzeczy. Jeszcze raz pokazała się słuszność twierdzenia "nie ciesz się zbyt wcześnie". Jak zainteresowanym wiadomo, przedostatnia "łata" skasowała działanie kiery Thrustmaster F430. "Kilku" graczy (w tym i ja) bolesnie to odczuło. Potem były dyskusje,żale,pretensje (mniej lub bardziej żywiołowe). Potem osobiście przeżyłem euforię, kiedy po powrocie z pracy,,w nocy "zassałem" nową "łatę" i ...F430 wróciła! Kalibracja,działanie przycisków...wszystko po staremu! Victoria!!!

Nic bardziej złudnego...Dziś "odpaliłem" GT5,zasiadłem i....wtopa! Nie da się jechać!! Masakra,kiera całkowicie poza kontrolą.Przejechanie prostej na High Speed Ring jest praktycznie niemozliwe.Kiera ma ciągłą "drżączkę". I nie chodzi tu o słabe trzymanie, po prostu reaguje na milimetrowe zmiany. Co ja mówię-milimetrowe! W zasadzie kiera cały czas skręca naprzemiennie lewo/prawo, a wejście w zakręt jest absolutną loterią. Przedtem prowadziła się "jak masło".FF był wyrazny i płynny,panowanie nad autem spokojne i pewne..a teraz jeden wielki chaos.A dodam że na próbę wziąłem nie jakiegoś monstera, ale zwykłą "furkę"...

Krótko opisując- kierownica stała się "nadwrażliwa" jakby w stopniu uniemożliwiającym jakąkolwiek kontrolę. Tak więc "wróciła" ale jako mutant jakiś...I mam złe przeczucia co do jej przyszłosci w GT5....Trudno-widać nie było mi dane!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pioraj musisz zadać sobie pytanie w jakie gry będziesz grał na nowej kierownicy.

Ze swojego doświadczenia powiem,że shifter i sprzęgło są przereklamowane w G27 którą obecnie posiadam,używałem ich trochę na początku grania głównie w GT5 i powiem,że jest to fajny bajer ale do prawdziwego śćigania przydadzą się raczej porządne łopatki które jak dla mnie w G25/G27 niestety obracają się wraz z kołem kierownicy co jest troche uciążliwe.

Podsumowując poleciłbym T500RS gdyby nie ta cena.Sam mam zamiar kupić tą kierownice kiedy jej cena trochę spadnie.Jeżeli chodzi o fanateca to niestety nie mam zdania bo nie miałem okazji grać na sprzęcie tej firmy.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak gram tylko w gt5, może kupię f1, lub inne gry wyścigowe, które będą wychodziły w przyszłości. Dla mnie wydatek 1000 zł na kierownice nie jest taki straszny, bo to nie problem, ale gdy już patrzę na cenę T500RS to człowiek sobie myśli kurde... tyle kasy za "kółko" do grania... logirech g27 jest sprawdzony, jest dużo opinii i wiem na czym stoję, ale o T500RS jest strasznie mało powiedziane, jeszcze myślę nad fanatecem, ale ciężko dorwać je w PL. Zobaczcie to

FREX prawdopodobnie działa tylko z pc, ale wygląda niesamowicie i prawdobodobie tyle samo kosztuje :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś rozmawiałem z kumplem, który ma fanateca, i mówił, że znacznie poprawili obsługę sprzęgła w spec2.0, teraz działa analogowo, i faktycznie czuć różnicę, wiec może to już być jakis argument za kierownicą z trzema pedałami i shifterem fajnym. Sorry za dygresję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko gdzie ja kupie tego fanateca :D bo w PL chyba nie ma takiego sklepu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to jest slek PL czy przysyłają mi z zagranicy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Male sprostowanie do mojego postu, chodziło mi ogólnie że sprzęgło już działa w gt5 poprawnie. Nie musi być to fanatec, może być g25/g27, na fanatecu mam potwiedzenie ze dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pioraj jeżeli 1000zł nie jest dla ciebie problemem to oczywiście bierz G27 i napewno będziesz się świetnie bawił,nie tylko w GT5 i F1 ale chociażby w DIRT 3 jeżeli lubisz arcadówki.

Edytowane przez Grzegorz M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to jest slek PL czy przysyłają mi z zagranicy ?

Przysyłają z zagranicy,konkretnie ze sklepu w Niemcowie,przesyłka trwa do 3 dni maksymalnie kurierem UPS pod same dzwi :thumbsup: Kupowałem łącznie 6 zestawów Fanateca i nigdy nie miałem najmniejszych problemów,musisz mieć tylko kartę kredytową bo nie akceptują przelewów bankowych z Polski.Służę pomocą jak będziesz miał jakiś problem z zakupem a sprzęt Fanateca polecam :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

T500rs już zaczynają się pojawiać na znanym portalu aukcyjnym biggrin.gif, w niższych cenach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
<br>Witam! Zastrzeżenie w opisie tematu powinno być rozszerzone:" i dla Życzliwych"!<br>A;e do rzeczy. Jeszcze raz pokazała się słuszność twierdzenia "nie ciesz się zbyt wcześnie". Jak zainteresowanym wiadomo, przedostatnia "łata" skasowała działanie kiery Thrustmaster F430. "Kilku" graczy (w tym i ja) bolesnie to odczuło. Potem były dyskusje,żale,pretensje (mniej lub bardziej żywiołowe). Potem osobiście przeżyłem euforię, kiedy po powrocie z pracy,,w nocy "zassałem" nową "łatę" i ...F430 wróciła! Kalibracja,działanie przycisków...wszystko po staremu! Victoria!!!<br>Nic bardziej złudnego...Dziś "odpaliłem" GT5,zasiadłem i....wtopa! Nie da się jechać!! Masakra,kiera całkowicie poza kontrolą.Przejechanie prostej na High Speed Ring jest praktycznie niemozliwe.Kiera ma ciągłą "drżączkę". I nie chodzi tu o słabe trzymanie, po prostu reaguje na milimetrowe zmiany. Co ja mówię-milimetrowe! W zasadzie kiera cały czas skręca naprzemiennie lewo/prawo, a wejście w zakręt jest absolutną loterią. Przedtem prowadziła się "jak masło".FF był wyrazny i płynny,panowanie nad autem spokojne i pewne..a teraz jeden wielki chaos.A dodam że na próbę wziąłem nie jakiegoś monstera, ale zwykłą "furkę"...<br>Krótko opisując- kierownica stała się "nadwrażliwa" jakby w stopniu uniemożliwiającym jakąkolwiek kontrolę. Tak więc "wróciła" ale jako mutant jakiś...I mam złe przeczucia co do jej przyszłosci w GT5....Trudno-widać nie było mi dane!<br>
<br><br><br>Witam, też zmagam się z tym problemem. Uważam, że jest duża szansa, że to naprawią, - skoro już przywrócili sterowanie, tzn. że nad tym pracują. Gdyby tego nie zrobili na czas jak trzeba, to  wykluczyli by sobie ponad 1,5 mln zirytowanych  (i słusznie) Klientów (bo tyle szacunkowo jest użytkowników naszej kierownicy) na październikowe DLC z 6,37 mln użytkowników GT5 na całym świecie...  Rachunek jest prosty 20$ * 1,5mln to rynek wart ok. 30 mln dolarów, więc nie sądzę, aby byli na tyle niefrasobliwi, aby taką fortunę odpuścić. Poza tym PD to solidna firma i raczej nie będzie chciała się zbłaźnić przed 1,5 mln użytkowników kierownicy TM Ferrari F430 FFB i z pewnością doczekamy się obsługi kierownicy TM F430 FFB co najmniej tak dobrej, jak była jeszcze 3 patche temu...<br><br>Poza tym, gdyby ten problem pozostawili nierozwiązany, lub rozwiązaliby go byle jak, to koszty związane z utratą wizerunku i psuciem marki GT5 oraz dobrego imienia SE i PD przekraczałyby wielokrotność tych 30 mln dolarów.<br> Edytowane przez racer
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przysyłają z zagranicy,konkretnie ze sklepu w Niemcowie,przesyłka trwa do 3 dni maksymalnie kurierem UPS pod same dzwi :thumbsup: Kupowałem łącznie 6 zestawów Fanateca i nigdy nie miałem najmniejszych problemów,musisz mieć tylko kartę kredytową bo nie akceptują przelewów bankowych z Polski.Służę pomocą jak będziesz miał jakiś problem z zakupem a sprzęt Fanateca polecam :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Czyli jak wygląda zapłata jeśli nie przelewem ? I faktycznie ffb jest lepszy niż w dfgt, g27 ? Bo czytałem, że działa zupełnie inaczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak wygląda zapłata jeśli nie przelewem ? I faktycznie ffb jest lepszy niż w dfgt, g27 ? Bo czytałem, że działa zupełnie inaczej

Tak jak pisałem tylko kartą kredytową,FF jest zdecydowanie lepszy,bardziej naturalny,mocniejszy i o niebo ciszej działa nie ma tego efektu co w Logitechach"maszyny do szycia" :down:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli będę się powoli rozglądał, a co z fanatecow polecacie ? Jakie są modele i czym się różnia ?

A powiedzcie mi czy do logitecha G27 idzie zamątować większe koło ? Widziałem, ze w G25 tak robili, i czy to było oryginalne kółko z auta ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Uważam, że jest duża szansa, że to naprawią, - skoro już przywrócili sterowanie, tzn. że nad tym pracują.

.... i z pewnością doczekamy się obsługi kierownicy TM F430 FFB co najmniej tak dobrej, jak była jeszcze 3 patche temu...

Obyś miał rację! Co prawda ja niespecjalnie już w to wierzę. Myslę ze działanie TMF430 wróciło jakby "mimochodem"...pojawiła sie obsługa nowego Thrustmastera i nasza "stara" F430 rozpoznała sterowanie, ale jakby nie miesci sie w nim dokładnie i stąd to "wariactwo".I nie przykładałbym wiary w Ich troskę o utratę wizerunku-środowisko fanów GT5 jest wystarczająco "zaszczepione"! Ale obym się mylił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Ktoś, kto posiada G25 ze stojakiem wheel stand pro może podać mi wymiary tego zestawu po złożeniu(szczególnie chodzi mi o wysokość ).

wymiary G27 + wheel stand pro

wysokość: 59cm (54cm przy maksymalnym opuszczeniu z wciśniętym pedałem hamulca)

długość: 75cm

szerokość (z biegami): 44cm

Edytowane przez jarocracow
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymiary G27 + wheel stand pro

wysokość: 59cm (54cm przy maksymalnym opuszczeniu z wciśniętym pedałem hamulca)

długość: 75cm

szerokość (z biegami): 44cm

Dzięki wielkie przymierzam się do kupna wsp,szukam miejsca w domu gdzie to chować potem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mniej więcej wygląda po złożeniu (nie moje zdjęcie :biggrin:)

InstallGt5_01.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż jak według was sprawuje się ffb w gt5, bo nigdy nie jechałem sportowym samochodem i nie wiem jak tam pracuje kierownica, cieżko, lekko szczerze nie wiem. Ale w GT5 ffb na 10 to jakaś masakra, jedzie się chodzby traktorem... myślałem, że zwiększenie ffb będzie spowodowane bardziej podatnością na odbijanie kierownicy, na reagowanie na nierówności, a tu tylko zwiększa się opór jak jest waszym zdaniem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obyś miał rację! Co prawda ja niespecjalnie już w to wierzę. Myslę ze działanie TMF430 wróciło jakby "mimochodem"...pojawiła sie obsługa nowego Thrustmastera i nasza "stara" F430 rozpoznała sterowanie, ale jakby nie miesci sie w nim dokładnie i stąd to "wariactwo".I nie przykładałbym wiary w Ich troskę o utratę wizerunku-środowisko fanów GT5 jest wystarczająco "zaszczepione"! Ale obym się mylił.

Raczej nie wydaje mi się, ponieważ Thrustmaster T500 RS jest kierownicą dedykowaną dla GT5 od bardzo dawna. Przywrócenie funkcjonalności Thrustmastera F430 nastąpiło znacznie później, bo w patchu 2.0

Tym nie mniej jeśli nie poprawią sterowania działania FFB w kierownicy Thrustmaster F430 FFB (przynajmniej do takiego poziomu suportu jaki był 3 patche temu) to z pewnością nie kupię nowego DLC, a mój GT5 trafi na Allegro. :))))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×