Skocz do zawartości
Patricko

Wymiana dysku w PS4

Rekomendowane odpowiedzi

...a to nie jest tak że nie zależnie od formatu PS4 samo formatuje i szyfruje dane przy wymianie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam pytanko, wymieniam właśnie dysk na PS4 (1 tb Toshiba), sformatowany jest już w formacie FAT32 itd, włożyłem dysk do konsoli i próbuje puścić inicjalizacje systemu i podpinam pendrive'a z update'm 1.52 ale cały czas wywali mi komunikat "The update file cannot be used".

Wie ktoś z was co może być tego przyczyną? Plik pobierałem już dwa razy, właśnie teraz robię to 3 raz z amerykańskiej strony playstation. Oba pendrive'y na których umieściłem aktualizację również są sformatowane w FAT32. Oczywiście plik umieszczam w folderze "PS4" w którym znajduje się folder "UPDATE".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz pobrać plik z systemem, który ma około 850 MB. Ten zwykły update Ci nie pójdzie.

Tutaj go masz:

http://m.us.playstation.com/support/systemupdates/ps4/new-install/

 

Dzięki wielkie ;) nie mogłem znaleźć innego pliku a na Youtubie w poradniku znalazłem link do tego zwykłego update'u.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...czy ktoś już zmieniał dysk na hybrydę i może się wypowiedzieć na ten temat?

Nie chodzi mi o sam proces zmiany tylko o działanie

- czy rzeczywiście loadingi są szybsze

- czy nie ma problemów żadnych z napięciem (Sony oficjalnie nie wspiera hybryd ze względu na wyższy pobór mocy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam hybrydę, założyłem od razu jak tylko konsola wjechała do domu :) Seagate ST1000LM014.

Możesz zmierzyć czasy na zwykłym dysku, a ja potem zmierzę na swoim i dam Ci znać.

W każdym razie wszystko u mnie zasuwa aż miło :)

 

Gry jakie mam to Killzone, BF4, ResoGun, Contrast, Flower.

Także jak chcesz coś mierzyć, loadingi, itd. to w tych grach, bo innych nie mam.                

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już gdzieś je testowali, podrzuciłbym linka, gdybym go znalazł. Różnica jest dość spora. Zdaje się, że Sony poskąpiło po raz kolejny i obsługiwany jest SATA2, nadal nie SATA3. Mimo wszystko różnice są spore, głównie w loadingach. Wg mnie i tak nie ma sensu nic kupować, bo gry instalują się bardzo szybko, a loadingów i tak praktycznie nie widać, nawet w sandboxach.

 

O co Ci chodzi z napięciami? Dysk to dysk. Nie wiem tylko, czy nie będzie problemów z grubszymi 9 mm dyskami, tj. czy wchodzą bez problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez zastanawiam się nad tym dyskiem.

Bardziej miałem wątpliwości co do poboru mocy bo gdzieś wyczytałem że może nie działać poprawnie (a raczej że Sony nie robiło testów na hybrydach i nie są oficjalnie obsługiwane).

Jeżeli nie masz nic przeciwko, to zaczepie cię wieczorem na "Imprezie" i na 3 - 4 będziemy włączać te same gry. Nie chodzi mi o dokładne czasy co do milisekundy a po prostu potwierdzenie że ogólnie jest szybciej. ;)


Już gdzieś je testowali, podrzuciłbym linka, gdybym go znalazł. Różnica jest dość spora. Zdaje się, że Sony poskąpiło po raz kolejny i obsługiwany jest SATA2, nadal nie SATA3. Mimo wszystko różnice są spore, głównie w loadingach. Wg mnie i tak nie ma sensu nic kupować, bo gry instalują się bardzo szybko, a loadingów i tak praktycznie nie widać, nawet w sandboxach.

 

O co Ci chodzi z napięciami? Dysk to dysk. Nie wiem tylko, czy nie będzie problemów z grubszymi 9 mm dyskami, tj. czy wchodzą bez problemów.

 

Ja testy widziałem. 

Po prostu chciałem być pewny że wszystko działa OK na dłuższą metę. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co by dała implementacja SATA III i włożenie normalnych dysków z ich transferami zewnętrznymi na poziomie SATA I :/

 

Przejście na hybrydę pozwoli przyśpieszyć ładowanie danych, ale tych, które są najczęściej używane. Mamy do dyspozycji 8GB flasha, który na wstępie pozbędzie się co najmniej 1-2GB na system, dojdzie do tego zapisywanie w tle (które jeśli będzie działać, zostanie zidentyfikowane przez logikę SSHD, jako często używane dane - i żegnamy się z kolejną częścią NANDów) i na same gry pozostanie ok 5, max 6GB, które wystarczą tak naprawdę do uzyskania mierzalnych przyrostów prędkości przy jednym tytule, nie będącym grą indie, a to i tak może okazać się zbyt mało, kiedy np. gramy na przemian singla i multi. W przypadku większej ilości tytułów (a po to przecież powiększamy objętość dysku) granych symultanicznie, logika takiego dysku ma pełne ręce roboty z ciągłym transferem aktualnie wykorzystywanych danych do pamięci NAND i nadpisywaniu tych, które uznane zostały za mniej potrzebne. Wtedy właśnie (a będzie to przez większość czasu, kiedy będziemy grali w 2-3 tytuły jednocześnie) będziemy mieli do dyspozycji normalną prędkość przeciętnego dysku 5400rpm. Nie twierdzę, że SSHD to pomyłka, a wręcz przeciwnie - dobry pomysł, ale fakt pozostaje faktem - jeśli myślimy o stałym i nie wybiórczym przyśpieszeniu to albo 7200 albo SSD.

 

Co do pomysłu z testami w ramach naszego forum - całkiem dobry pomysł - może przy podklejeniu tego uniknęło by się ciągłych pytań o to samo.. Ja ze swojej strony służę EVO 840.

 

PS.

Jeśli chodzi o (eee bez jaj) pobór mocy to SSHD Seagate 1TB w stresie wynosi 2,5W - jak większości dysków 2,5"..

Edytowane przez m0rph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OS PS4 jest na Linuxie, ciekawe, czy TRIMa zaimplementowali.

 

Dysk dyskiem, ale powinni zaimplementować SATA3. Jeśli konsola ma być przynajmniej na 8 lat to powinni wiedzieć, że SSD się spopularyzuje do tego czasu globalnie i nie będzie nas już nic ograniczać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@m0rph, nie generalizuj. Ja np. gram zawsze tylko w jedną grę w danym czasie i taka hybryda daje sporo. Natomiast dysk 7200 praktycznie nie daje nic, poza podniesieniem temperatury systemu o kilka stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę Cię - kto generalizuje? To, że teraz mamy taki, a nie inny lineup to jedno, ale popatrz na wiosnę 2014 - ja na pewno nie będą grał w 1 grę - tym razem pozwolę sobie generalizować - i nie tylko ja. Co do 7200 - poświęć choć chwilę na zebranie jakichkolwiek danych na ten temat, zanim zabierzesz głos. Najprostsza tabelka z neogafa:

 

MHkARDj.png

 

Wpisz na YT 7200 vs 5400 i może zobaczysz coś więcej niż tylko wzrost temp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rożnica między 7200 a 5400 jest na tyle mała że wręcz pomijalna. Nie muszę nic zbierać bo sam miałem zamontowany taki dysk.

Ile by premier nie było, nie mam w zwyczaju rozgrzebywać kilku gier naraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podałem fakty - Twoje źródła to "ja" i "mnie" - faktycznie merytoryka takiej dyskusji nie istnieje o ile nie jest to temat "Czy wybór dysku do konsoli matamana był słuszny z jego punktu widzenia". Co do mojej historii z dyskami - o dziwo ja również przechodziłem przez wszelkie ich rodzaje w konsoli i doskonale wiem co i ile daje zmiana na jaki dysk - zapraszam do przejrzenia wątku o wymianie dysku w PS3 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakty? Czyli ta marna tabelka która praktycznie nic nie wnosi? :P Zauważalna różnica jest tylko przy ssd i hybrydzie, takie są fakty.

Jeżeli ktoś ma ADHD i gra w 10 gier jednocześnie może pozostać przy fabrycznym dysku. Bo kilka sekund zysku w loadingach przy 7200 nic nie zmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marna tabelka versus Twoje "bo ja mam"? lol 

To tu masz cały wątek:

http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=716288

No ale marne 20 stron względem Twoich doświadczeń życiowych to pestka.. To może:

http://www.youtube.com/results?search_query=7200+vs+5400+playstation&sm=3

Zapewne także nie wystarczy lol

A kilka sekund przy 10-15 sekundowym loadingu to czasem i 1/3 czasu - nie wiem, jak tam stoisz z matematyką, ale 1/3 to dość sporo - zaufaj na słowo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Manipulowanie faktami to Twoja mocna strona jak widać. Liczy się odczuwalna różnica typu 50s vs 30s, a takie efekty otrzyma sie tylko przy hybrydzie.

Na takim 7200 to będzie 45s co różnicą jest żadną. A loading 10 czy 15s? No proszę cię, bądź poważny :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakty? Czyli ta marna tabelka która praktycznie nic nie wnosi? :P Zauważalna różnica jest tylko przy ssd i hybrydzie, takie są fakty.

Jeżeli ktoś ma ADHD i gra w 10 gier jednocześnie może pozostać przy fabrycznym dysku. Bo kilka sekund zysku w loadingach przy 7200 nic nie zmienia.

 

 

Masz w tabelce jak byk:

Killzone - przy 5400RPM - 17s

Killzone - przy 7200RPM - 10s 

POPRAWA o ~40%.

 

Resogun - przy 5400RPM - 19s

Resogun - przy 7200RPM - 10-12s 

ZNÓW POPRAWA o ~40%

 

Flower - przy 5400RPM - 26s

Flower - przy 7200RPM - 26s 

brak poprawy.

Uśredniając dwa wyniki - wychodzi 25-30% poprawy. To jest już odczuwalna różnica.

Warto zauważyć, że hybryda w porównaniu do 7200RPM to różnica poniżej 10%, SSD troszkę lepiej ale też dużo za mało biorąc pod uwagę cenę.

Edytowane przez mark24
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Manipulowanie faktami? I to ja mam być poważny? lol Choć z drugiej strony dobrze, że ja miałbym czym manipulować..

 

Spadek o 20s tylko przy hybrydzie? Ty poważnie nawet nie zaglądałeś do tej tabeli - no ale to w końcu nie Twoje wyniki, tylko innych ludzi - manipulantów lol A co najlepsze to fakt, że ta minimalna różnica to właśnie występuje pomiędzy 7200, a hybrydą, a często i hybryda przegrywa - a to ci niespodzianka. Choć może nie do końca niespodzianka dla tych, którzy potrafią czytać i zrozumieć fakt, iż PS nie jest kompatybilne z  żadną technologią typu "burst" stosowaną przez producentów dysków, a jedynie dochodzi tu do głosu Adaptive Memory, które, jak widać po wynikach, nie jest wcale takie cudowne, jak byś zapewne chciał.. Przyłóż się do tematu zanim zaczniesz sztucznie posty nabijać podpierając się jedynie własnym doświadczeniem i bądź poważny, zanim znów będziesz chciał forsować "moja racja, jest bardziej mojsza - no bo przecież ja kupiłem taki dysk".. 

 

edit - nareszcie ktoś czyta ze zrozumieniem..

Edytowane przez m0rph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok suche dane z tabelki.

Contrast

7200 - 14s

hybryda - 5s

Resogun

7200 - 12s

hybryda - 11s

Flower

7200 - 26s

hybryda - 19,8s

Sporo piszesz lecz mało z tego wynika zazwyczaj. Także nadal twierdzę że jeżeli chodzi o dysk do ps4 to ssd>sshd>7200>5400.

Edytowane przez mataman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem, że masz Momentusa - bo wiesz..  on ma 7200rpm ...   :biggrin: żenua..

 

413021d1386241983-businessman_clapping.g

Edytowane przez m0rph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i? Jedyne dane które można porównać z tej jakże pełnej tabelki :P

7200 który jest dwa razy szybszy od 7200, magia! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 razy tylko w jednym pomiarze (ale to przecież ja generalizowałem lol ) - bo jakimś cudem tak wielka gra, jak Contrast zmieściła się w tych marnych kilku GB pamięci NAND wow... Ale o tym juz pisałem w pierwszym poście :) wystarczy czytać ze zrozumieniem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz w tabelce jak byk:

Killzone - przy 5400RPM - 17s

Killzone - przy 7200RPM - 10s 

POPRAWA o ~40%.

 

Resogun - przy 5400RPM - 19s

Resogun - przy 7200RPM - 10-12s 

ZNÓW POPRAWA o ~40%

 

Flower - przy 5400RPM - 26s

Flower - przy 7200RPM - 26s 

brak poprawy.

Uśredniając dwa wyniki - wychodzi 25-30% poprawy. To jest już odczuwalna różnica.

Warto zauważyć, że hybryda w porównaniu do 7200RPM to różnica poniżej 10%, SSD troszkę lepiej ale też dużo za mało biorąc pod uwagę cenę.

 

 

Że tak się wtrącę 25-30% różnicy niby wydaje się dużo ale trzeba pamiętać że to jest ciągle raptem pare sekund na kilka godzin gry. Taki Killzone potem i tak nie ma loadingów w singlu bo są ukryte po filmikami. Wychodzi że grając codziennie w ciagu tygodnia zaoszczedzimy z minute? LOL

Edytowane przez Radical

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Będziesz grał tydzień singa z KZ?? LOL gratuluję :)

ale idąc tym tokiem rozumowania - wymiana na SSHD także nie ma najmniejszego sensu.  

 

@ mataman

i to nie były jedyne "suche dane" z tabelki:  

Coold Boot:      SSHD 19,0

                            7200 18,5 - mieści się w granicach błędu - SSHD prawie dał radę  

StandbyBoot:   SSHD: 24,0

                            7200: 18,0 - ojej...  

Resogun:         SSHD: 9,5 - jedynie tu mamy 10% "na plusie"

                            7200: 10,5

 

@down

SSHD nie SSD :)

Edytowane przez m0rph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×