Skocz do zawartości
DaraS

Until Dawn

Rekomendowane odpowiedzi

haha sam mam ochotę popełnić morderstwo.

 

Jedyna opcja to zmiana języka systemu i ENG + napisy ENG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co od razu zakładać najgorszego. W TLOU i Infamousie dało się włączyć ang dubbing i polskie napisy. Miejmy nadzieję że tu też tak będzie..

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co wam chodzi z tym polskim dubem, bo on jest calkiem przyjemny. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że nie da się ustawić napisów i dźwięku to też nie rozumiem. Ktoś chce sobie mieć napisy po węgiersku a dubbing po niemiecku to powinna taka opcja istnieć. Co stoi na przeszkodzie Ktoś może wie. Zapewne różne prawa w różnych państwach tylko po co ta unia powstawała chyba między innymi po to żeby ujednolicać prawa i ułatwiać jak najbardziej.

 

Kevcio23 juz napisal - nie wiadomo - ja wczesniej wyrazilem tylko obawe ze moga zrobic jak z TO1886.

Pelna zgoda gracze za wyborem - bo jesli ktos chce grac w Remember Me po francusku zeby wczuc sie w Neo-Paryz, a w Metro po Rosyjsku zeby poczuc klimat Moskwy to powinnien moc do tego dopasowac takie napisy jakie mu sie tylko podoba.

Nie wiem czemu ktos usilnie nie implementuje funkcji ktora nie jest ani trudna ani ciezka do przetestowania. Wiele gier mialo taka dowolnosc wiec jej brak (choc takowym cechowaly sie np wczesniej Crysis 2 i 3) obierane jest calkiem slusznie jako cos negatywnego.

 

Co do dubbu poczekajmy na fragmenty rozgrywki z dubbem PL obawiam sie ze bedziemy plakac ze smiechu lub ci co maja slabsze zwieracze moga sie posikac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorszy dubbing ever. o,0   Proszę SONY, dajcie możliwość włączenia oryginalnego audio+polskie napisy...

 

OMG nie widziałem tego wcześniej  :shok:  Ja nie wiem co się dzieje z polskim dubbingiem gier, ale  ze świeca szukać takiego który nie wypada żenująco ( mój osobisty faworyt GOWIII, Linda jako Kratos  :thumbsup: )  a większość to dno i żal ( to chyba najlepiej zobrazuje Killzone SF i słynna scena z dyktafonem  :blink: )

Wydawałoby się, że receptą na to jest eng audio i polskie napisy ale jak pokazał TO:1886 nie zawsze  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia, czy wszystkie dialogi były nagrywane w jednym pomieszczeniu?  :blink: Jakim cudem głos z podwórza może brzmieć jak z piwnicy? Reżyser musiał być chyba głuchy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia, czy wszystkie dialogi były nagrywane w jednym pomieszczeniu?  :blink: Jakim cudem głos z podwórza może brzmieć jak z piwnicy? Reżyser musiał być chyba głuchy.

 

Alternatywnie moglo to byc robione na odwal po kosztach. ;)

 

Spokojnie mysle ze narzekanie dopiero sie zacznie po premierze. Szkoda ze nie ma juz DubRecenzji lubilem ich podejscie do sprawy mimo iz nie zawsze sie zgadzalem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym dubbingiem to chyba jakis zart ... wtf  :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że będzie na podobnej zasadzie jak The Order, taka filmowa gra. Chętnie obejrzę zagram, ale nie za premierowe 200+zł. Może być ciekawe :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dubbing w tej grze jest strrrrraszny (może specjalnie bo gra to też horror?). Ale co się dziwić. Jacy aktorzy (w tym reinkarnacja kaczora Donalda), taki podkład.

 

Ja bym zagrał dla wirtualnych tyłeczków :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dubbing w tej grze jest strrrrraszny (może specjalnie bo gra to też horror?). Ale co się dziwić. Jacy aktorzy (w tym reinkarnacja kaczora Donalda), taki podkład.

 

Ja bym zagrał dla wirtualnych tyłeczków :biggrin:

 

Z ocena dubu poczekalbym na gameplaye, niemniej nie wiem czy bede chcial je ogladac bo w tej sposob ogladajac materialy promocyjne z BTS zepsulem sobie zabawe. 

 

Nie spodziewam sie szalu, ale moze byc to przyzwoita produkcja i po cichu licze ze takowa bedzie. 

 

Panie watpie aby tam bylo wiele wirtualnych tyleczkow recznik bohaterki jest do niej przyklejony a mimo PEGI 18 gry wola pokazywac - rozrywane ciala, krew, flaki nizli kawalek piersi czy pupci... 

 

coz jeszcze troche i sie przekonamy :) jak bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie no trailer widzialem i ocenilem dosc negatywnie, ale dla odmiany probka ze studia ktora wkleil Pablos - pozostawia choc cien nadzieji ze choc odrobinke bedzie to spasowane. 

 

Pozatym proboje patrzec pozytywnie - ogra sie po angielsku a potem po polsku i zamiast klimatu grozy bedzie komedia (byc moze troche zenujaca)  :)

 

Oby tylko Sony nie zrobilo kupy jak z the order 1886 (od bledow w tlumaczeniu zaczynajac - halfbreed = mieszaniec --> w grze mieszkaniec (pare razy)) a na brute force grasz w jezyku w jakim masz ustawiona konsole konczac. 

 

Przeciez maja jezyki mowione, tekst na plycie - a zrobienie opcji wyboru dowolnej sciezki nie jest ani mega skomplikowane, ani czasochlonne - ja optuje za wyborem. 

Edytowane przez MagEllan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głosy do trailera podkładali ludzie z łapanki pewnie sprzątaczka i pan woźny.

 

Z filmiku widać że zabrali się polonizacje dość profesjonalnie zatrudniając młode aktorki ale z doświadczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wyjdzie z tego coś fajnego. Pewnie gameplay <10h, taki Heavy Rain w konwencji teen horror movie. Jasne, że znajda się ludzie, którzy oczekując erpega na kilkadziesiąt godzin  poczują się rozczarowani i oszukani :pardon:    Ja chętnie ogram, oczywiście za rozsądną cenę  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Może wyjdzie z tego coś fajnego. Pewnie gameplay <10h, taki Heavy Rain w konwencji teen horror movie. Jasne, że znajda się ludzie, którzy oczekując erpega na kilkadziesiąt godzin  poczują się rozczarowani i oszukani :pardon:    Ja chętnie ogram, oczywiście za rozsądną cenę  :)

Raz na jakiś czas naciśnięcie przycisku aby odpalił się filmik nie może raczej wyjść nić dobrego niestety. A teraz sobie wyobraźcie żeby wrzucili np taki model rozgrywki jak z residenta HD. Nich nawet by się tam w tym domu znaleźli zombiaki i trza pruć do nich z ołowiu. Dużo bardziej wolałbym coś takiego niż oglądanie filmików i raz na jakiś czas wciśnięcia przycisku. Ziew. Szkoda bo wygląda to świetnie.  Uwielbiam te tępe horrory klasy b z nastolatkami gdzie co jakiś czas ktoś umiera i ekipa się zawęża. Ale panie od tego mam filmy a sony chce mi za 200 zł wcisnąć znowu film. To już lepiej za 25 zł iść do kina na 4 seansy takich tępych horrorków klasy b które i tak będę miały lepszą fabułę raczej niż ta w grze. Zrobiło by Sony coś na modłę residenta z willą a nie film znowu i do tego za 200 zł. Taki seans jest zdecydowanie za drogi. Ale ten projekt sie sprawdzi jak cena zjedzie do uczciwych 50 zł bo uwielbiam takie klimaty.

Edytowane przez vincent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz na jakiś czas naciśnięcie przycisku aby odpalił się filmik nie może raczej wyjść nić dobrego niestety. A teraz sobie wyobraźcie żeby wrzucili np taki model rozgrywki jak z residenta HD. Nich nawet by się tam w tym domu znaleźli zombiaki i trza pruć do nich z ołowiu. Dużo bardziej wolałbym coś takiego niż oglądanie filmików i raz na jakiś czas wciśnięcia przycisku. Ziew. Szkoda bo wygląda to świetnie.  Uwielbiam te tępe horrory klasy b z nastolatkami gdzie co jakiś czas ktoś umiera i ekipa się zawęża. Ale panie od tego mam filmy a sony chce mi za 200 zł wcisnąć znowu film. To już lepiej za 25 zł iść do kina na 4 seansy takich tępych horrorków klasy b które i tak będę miały lepszą fabułę raczej niż ta w grze. Zrobiło by Sony coś na modłę residenta z willą a nie film znowu i do tego za 200 zł. Taki seans jest zdecydowanie za drogi. Ale ten projekt sie sprawdzi jak cena zjedzie do uczciwych 50 zł bo uwielbiam takie klimaty.

 

No widzisz, wszystko zależy od gustów a, że gusta ludzie mają różne to też różne gry powstają. Fabuła kręci się w okół grupy nastolatków, którzy jada do chatki w górach. Jak chciałbyś w to wpleść prucie ołowiem do zombiaków? Mogliby co najwyżej rzucać w nich śnieżkami. Poza tym gdyby każda gra polegała na pruciu ołowiem do hord zombiaków/potworów/wrażych żołnierzy itp to było by mega monotonnie. Druga sprawa to w zamyśle jest to gra przygodowa w klimacie horroru klasy b czy tam c, a nie survival horror w stylu Residenta. Jak poszukujesz gier z modelem rozgrywki jak w RE to jakiś czas temu wyszło The Evil Within. Podejrzewam, że Until Dawn będzie raczej przypominał Heavy Rain niż Resident Evil. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że pierwotnie tytuł miał być przygodówką pod move na PS3.  Natomiast zgadzam się z Tobą, że raczej nie będzie to warte ponad 200zł. Zresztą mało która produkcja obecnie wypuszczana jest.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzieliście filmik z polskim dubbingiem? dawno takiej tandety nie było w grach od Sony a sądziłem, że gorzej niż w Beyond:2 dusze i TLOU być nie może

 

Wersja polska: https://www.facebook.com/PlayStationPolska/videos/882382695162556/

dokładnie to samo w oryginale (eng) : https://www.facebook.com/playstationaccess/videos/1012948765396406/

 

ja tylko mam nadzieję, że będzie tu opcja eng+ polskie napisy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzieliście filmik z polskim dubbingiem? dawno takiej tandety nie było w grach od Sony a sądziłem, że gorzej niż w Beyond:2 dusze i TLOU być nie może

 

Wersja polska: https://www.facebook.com/PlayStationPolska/videos/882382695162556/

dokładnie to samo w oryginale (eng) : https://www.facebook.com/playstationaccess/videos/1012948765396406/

 

ja tylko mam nadzieję, że będzie tu opcja eng+ polskie napisy...

 

Nie dramatyzujmy - BTS ogralem 2 razy zeby porownac EN i PL, tak jak i wiele innych gier tu zrobie podobnie.

Niemniej faktycznie przyznam ze nie jest najlepiej - choc o tragedii bym tu nie mowil.

Ale po czesci wydaje mi sie ze to problem z realizacja dzwieku, tym ze glosy sa nakladane i przez to szept nie jest szeptem i pare innych tym podobnych.

 

Niemniej zastanowilo mnie to:

EN: What the hell have you done to them

PL: Co za chore bydle z ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież głosy są nie tyle nadkładane co całe audio jest zmieniane - nie wiem jak SCEP to robi ale każdy dub ostatnio po prostu psują. Tak się chyba kończy jak jedyny cel dubbingu to

wstawienie rzekomo sławnych nazwisk na okładkę bo może jakiś miłośnik tv kupi....   już nie mówie szeptach ale tu każdy praktycznie głos brzmi... jak nie wiem co ... komiks dla 5. latków? ciężko stwierdzić ale horror to w pl wersji na pewno nie będzie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież głosy są nie tyle nadkładane co całe audio jest zmieniane - nie wiem jak SCEP to robi ale każdy dub ostatnio po prostu psują. Tak się chyba kończy jak jedyny cel dubbingu to

wstawienie rzekomo sławnych nazwisk na okładkę bo może jakiś miłośnik tv kupi....   już nie mówie szeptach ale tu każdy praktycznie głos brzmi... jak nie wiem co ... komiks dla 5. latków? ciężko stwierdzić ale horror to w pl wersji na pewno nie będzie :biggrin:

 

No wlasnie glosy sa nakladane i miksowane z oryginalna sciezka dzwiekowa ale realizacja dziwieku pozostawia sporo do zyczenia.

Zazwyczaj brzmi to jakby ktos glosy nalozyl. I mamy np klimatyczna muzyke i szept w oryginale a w PL wersji muzyki prawie nie slychac a postac nie mowi szeptem.

I to jest  cos z czym mam problem, co mi sie nie podoba.

 

No niechaj jeszcze tylko Sony zrobi lokalizacje bez opcji jak w TO1886 i wtedy nawet nie bede probowal odbierac argumentow ktore beda ostro jechac po dubbie.

Tak czy inaczej jestem ta gra zainteresowany jak ogram to pewnie obie wersje jezykowe i ocenie tez pod tym wzgledem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

I to jest  cos z czym mam problem, co mi sie nie podoba.

 

No niechaj jeszcze tylko Sony zrobi lokalizacje bez opcji jak w TO1886 i wtedy nawet nie bede probowal odbierac argumentow ktore beda ostro jechac po dubbie.

Tak czy inaczej jestem ta gra zainteresowany jak ogram to pewnie obie wersje jezykowe i ocenie tez pod tym wzgledem.

 

i ten problem był w TLOU - co z tego, że dobrane głosy były powiedzmy ok, jak właśnie zero dopasowania do sytuacji w wielu miejscach... tu nie dość, że głosy są.... eh tandetne to jeszcze zero dopasowania do klimatu, sytuacji

 

ja właśnie liczę, na to, że studio zapewni tą opcję w grze - wysłałem tweeta nawet do studia tworzącego UD ale nie mam żadnej odpowiedzi :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×