Skocz do zawartości
DaraS

Until Dawn

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jestem na wakacjach i dostępne miałem w pobliżu Media Markt i Euro RTV Agd ale nie mieli jeszcze w sprzedaży Until Dawn...

Tapatalk & SGS 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O mój wypoczynek to się nie martw - potrafię o niego zadbać.

Aha weź zgłoś się na moderatora i wtedy zacznij upominać albo przestań marudzić bo jak na razie to Ty wszędzie siejesz zamęt i piszesz nie na temat ;)

Tapatalk & SGS 5

Edytowane przez Kolos28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No aktualna srednia na metacritic to 78 - na 45 recek jest dobrze przewazaja oceny wyzsze jest tez jedna negatywna. Ale spodziewalem sie ze ta gra spoleryzuje i graczy i recenzentow.

Ogolnie jedna z recek w podsumowaniu napisala ze David Cage moglby sie z Until Dawn wiele nauczyc, to ciekawe spostrzenie, do tego srednia lepsza nic BTS.

 

Gra dostaje adnotacje kiedys w przyszlosci ograc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemano, m

może ktoś sprostować sprawe z kontami które są na allegro, wersje cyfrowe, po 89zl - 130zl ( np: http://allegro.pl/until-dawn-ps4-konto-na-zawsze-polecam-i5623792641.html) i na każdej aukcji albo nie ma określonego języka gry albo jest to angielski, chciałbym mieć giere po pl w której jest dużo dialogów, stąd moje pytanie, czy to błąd ludzi którzy wystawiają aukcje czy poprostu nie ma polskiego w wersji od nich.

Sorry za offtop ale sprawa jest dla mnie ważna bo za pół godziny premiera i włączył bym już ściąganie przy dobrych wiatrach.
Pozdrówka :biggrin:

Edytowane przez kazmisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytam gra jest krótsza niż the order także koło weekendu bedzie wysyp używek

Z tym że w Until Dawn są wybory które podobno mają dość spory wpływ na przebieg rozgrywki i zakończenie. Także w przeciwieństwie do The Order grę będzie warto ukończyć więcej jak raz.

Zastanawia mnie też kwestia platyny, czy będzie tak czasochłonna jak chociażby w Heavy Rain.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym że w Until Dawn są wybory które podobno mają dość spory wpływ na przebieg rozgrywki i zakończenie. Także w przeciwieństwie do The Order grę będzie warto ukończyć więcej jak raz.

Zastanawia mnie też kwestia platyny, czy będzie tak czasochłonna jak chociażby w Heavy Rain.

Po co to przechodzić parę razy? Tu się zgodzę z opinią davida cage'a że takie gry się przechodzi tylko raz i każde takie przejście jest dla gracza szczególne. Iść drugi raz to samo żeby dokonywać specjalnie innych wybór niż własnie taki jaki by sie wykonało za pierwszym razem według mnie jest bez sensu. W takich grach własnie liczy się to pierwsze podejście gdzie wybierasz według siebie. Później to już są rozgotowane kluchy. Wiesz kiedy zagrożenie na ciebie czyha tylko wybierasz inna drogę ucieczki. Marne musi być drugi podejście dlatego w takich grach tylko jedno przejście i grę się pamięta latami jak np heavy rain.

Edytowane przez vincent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym że w Until Dawn są wybory które podobno mają dość spory wpływ na przebieg rozgrywki i zakończenie. Także w przeciwieństwie do The Order grę będzie warto ukończyć więcej jak raz.

Zastanawia mnie też kwestia platyny, czy będzie tak czasochłonna jak chociażby w Heavy Rain.

 

Nie wydaje mi sie na poprzedniej stronie juz ktos informowal o platynach w Until Down. 

 

Tak czy inaczej wybory to mnie zacheca. 

 

Kolejna rzecz ma ktos? gra ktos?

Po co to przechodzić parę razy? Tu się zgodzę z opinią davida cage'a że takie gry się przechodzi tylko raz i każde takie przejście jest dla gracza szczególne. Iść drugi raz to samo żeby dokonywać specjalnie innych wybór niż własnie taki jaki by sie wykonało za pierwszym razem według mnie jest bez sensu. W takich grach własnie liczy się to pierwsze podejście gdzie wybierasz według siebie. Później to już są rozgotowane kluchy. Wiesz kiedy zagrożenie na ciebie czyha tylko wybierasz inna drogę ucieczki. Marne musi być drugi podejście dlatego w takich grach tylko jedno przejście i grę się pamięta latami jak np heavy rain.

 

alez to zalezy od gry. W HR faktycznie 1 przejscie i tyle, mozna do gry wrocic jak juz sie zapomni i przejsc drugi raz. 

Jesli jednak tworcy Until Dawn chwalili sie efektem motyla, czyli znaczeniami wyborow nawet tych niepozornych ktore moga miec rozlegle konsekwencje (np wybor 1 na poczatku gry juz determinuje jedno z jej zakonczen, lub determinuje sytuacje z polowy gry), to takie cos i wielotorowosc moga mocno zmienic replayability. 

 

Do tego gra na poczatku zadaje tobie pare pytan plec, co bardziej wywoluje u ciebie strach, wolisz gore czy thriller (z pamieci cytuje) wiec to tez wplywa na rozgrywke - a tak przynajmniej domniemam. 

 

Jedna z recek w podsumowaniu miala ze David Cage moglby sie wiele od tworcow Until Dawn nauczyc. Co uwazam za ciekawe podsumowanie. 

 

Tak wiec tutaj wiele zalezy od gracza. Ja np do HR chce wrocic po 2 latach od ogrania, do BTSa raczej nie wroce. 

A jesli chodzi o UD to wypowiem sie kiedys w dalekiej przyszlosci jak juz sam ogram czy uwazam ze ma czy nie ma replayability, choc nie ukrywam ze licze na to. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyjechało i juz sprzedalem, jutro wysylam gram 6h i powiem jedno UNTIL DAWN=1000 JUMP SCARES  nic więcej..nuuuda!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w empiku premiera 31.08 WTF??? W Euro RTV miałem zamówione byłem dziś w sklepie i mają już grę ale gdzieś tam poza trójmiastem mogę zamówić ale będzie na czwartek. WTF??? Jeśli jutro nie dostane wstrzymam się a szkoda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


Dziś przyjechało i juz sprzedalem, jutro wysylam gram 6h i powiem jedno UNTIL DAWN=1000 JUMP SCARES  nic więcej..nuuuda!

 

 

Dobry żart!  :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogladam jakiegos streama i strasznie sztywno ta postac sie porusza .. i do tego komicznie z glowa skierowana w gore. Moze koles ma glitcha, ale to nie zacheca ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, ja zaryzykowałem i kupiłem. Zamierzamy razem z żoną zagrać w weekend. Jeżeli istotnie gra będzie miała niezłą historię i faktycznie wpływające na jej przebieg wybory dokonywane przez gracza zachowam ją w swojej kolekcji aby za jakiś czas może inaczej poprowadzić opowieść. Jeżeli nie to w poniedziałek trafi do żyda ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem na.razie kolo 2 godzin (jestem w 3 rozdziale). Na razie mój czarny kon tego roku, jak będę miał więcej czasu napiszę więcej ale mogę teraz powiedzieć ze fani gier typu heavy Rain mogą śmiało brać

  • Like 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze takie spostrzeżenia, którymi chciałem się podzielić. Wieeelki plus za statyczne kamery w stylu starych Residentów, świetnie buduje to klimat w połączeniu z ładną grafiką. I jeszcze co nieco o bohaterach. Jest ich ośmioro, i na szczęście nie jest tak, jak w filmach z kategorii slasher, że wszyscy kreowani są na dupków, do których widz ma się zniechęcić. Josh jest naprawdę w porządku, Sam, Chrisa i Ashley też by mi było szkoda. Natomiast pozostała czwórka do pieca przy pierwszej okazji :) I to jest piękne w tym tytule, żadna inna gra nie dawała do tej pory satysfakcji z psucia sekwencji QTE, nie ma to jak umyślnie nacisnąć zły przycisk, by irytujący palant mógł dostać za swoje :biggrin:

 

Edit: I bardzo ciekawy motyw jest między rozdziałami (odcinkami), siedzimy sobie u psychologa i i odpowiadamy na jego pytania dotyczące bezpośrednio naszej gry, intryguje mnie ten wątek, i ogólnie cała fabuła nieźle się rozkręca.

Edytowane przez brzmiwtrzcinie
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by ktoś sprzedawał po przejściu w rozsądnej cenie to biere na premiere :)

Lubie takie gry i muszę ją sam sprawdzić .

A jak padają obok słowa HR beyound 2s czy efekt motyla to po prostu hajp jak na mgsa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem pare recek, ogolnie jest dobrze acz bez szalu.

Podtrzymuje zdanie  na temat tej gry chce ja ograc.

 

Ale ja mam slabosc do EXow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by ktoś sprzedawał po przejściu w rozsądnej cenie to biere na premiere :)

Lubie takie gry i muszę ją sam sprawdzić .

A jak padają obok słowa HR beyound 2s czy efekt motyla to po prostu hajp jak na mgsa .

Jak coś już sprzedaje za 200 zł (ewentualnie negocjacja) :P ale gra zacna jak zaczełem grać od 10 to o 21 skończyłem dopiero :D http://gametrade.pl/og/1818066-until-dawn-playstation-4-ps4-szczecin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Whoa, whoa, gra jest usiana jump scare'ami, ale te nie robiły na mnie specjalnego wrażenia... aż do jednego mniej więcej w środku gry. Starczy na dziś, chyba mi kilka zastawek siadło w sercu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej się nakręcam na ten tytuł. A po waszych opiniach to już jestem prawie pewny,że zagram.  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×