Skocz do zawartości
Patricko

TV/Monitor/Projektor do PS4/PS4 PRO

Rekomendowane odpowiedzi

Ja poszedłem w rozmiar ekranu ponieważ jestem też kinomanem a miałem 5 letni TV 46" do zwykłej PS4. Mam nadzieję, że z moim Samsungiem nie będzie problemu. Zamówiłem 65" KS9500 z uwagi na pełne podświetlanie LED. Powinien dojechać w piątek. Pościągałem różne filmiki, palnsze testowe i obadam "co i jak". Oczywiście mam już PS4 PRO a na pierwszy ogień pójdzie Horizon bo jeszcze go nie ogrywałem.

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak możesz daj znać jak wrażenia, jaki obraz? Czy jesteś zadowolony itd. Zastanawiam się nad tym tv. Mam teraz 55 cali hu8500 i już jest dla mnie mały, tylko obawiam się o gęstość pixeli, większy obraz większe artefakty przy słabszych grach :)

Nie widziałem też nigdy efektu HDR na rasowym tv przy grze która to posiada, muszę to ogarnąć, może to zmotywuje mnie do zakupu :)? Napisz jeśli to nie problem jaki koszt i czy zamierzasz robić kalibrację?

 

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden problem dragen. W weekend coś skrobnę o tym TV. Udało mi się go wyrwać za 9999zł, i dlatego też nie poszedłem w OLEDa bo 65" B6 to cena 14000zł a to dla mnie już za drogo z drugiej strony był B6 55" za 7900zł, ale no właśnie... to tylko 55". Więc wybrałem mniejsze zło. Przynajmniej mam mniejszy inputlag (20ms) vs B6 (34ms). Warto też wspomnieć o bardzo dobrym HDRze, który sporo przegania OLEDy. Nad KS9500 jest już tylko Panasonic DX900 (14000zł) i wisienka na torcie Sony ZD9 (19000zł). T

 

dragen Ty masz przynajmniej dobry TV 55" :) a ja już musiałem wymienić bo 46" i do tego 5 letni to już naprawdę staroć. Panele 10bit i HDR robią naprawdę robotę. Tylko trzeba zobaczyć to na żywo.

 

Wspomnę jeszcze tylko o nadchodzącym Xbox Scorpio jako, że chciałem jeszcze dokupić jakiś odtwarzacz filmów 4K. Patrząc na specyfikację  techniczną obstawiam, że cena powinna wynosić maksymalnie 2200zł. Wydajność będzie 40% większa od PROsiaka, więc byłaby to idealna maszynka do multiplatform jak nadchodzące RDR2 :) Teraz czekać tylko do E3, gdzie wszystko się wyjaśni.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja przygoda z Samsungiem część III, nie ostatnia :ronnie:

 

Samsung mnie delikatnie mówiąc olał. Zabierają TV, dają kwit i mam sobie radzić sam. Zostanę bez pieniędzy i z gołą ścianą? No i co? Pierdol się kliencie, twoje pieniążki już mamy :ronnie:  

 

Cytuj

Rozumiem Pana sytuację tym niemniej takie działania możemy zaproponować zgodnie z zapisami Karty Gwarancyjnej.    

 

:ronnie: :ronnie: :ronnie:

 

 

Miała być wymiana na początku kwietnia, tymczasem blisko miesiąc później zabierają mi telewizor i pokazują fucka. Towar w MM, gdzie kupowałem to już tylko ekspozycja. No chyba nie muszę dodawać, że go nie wezmę. Jak jestem zadowolony z samej jakości obrazu, tak był to mój ostatni zakupiony sprzęt marki Samsung w życiu. Nagle wychodzi, że kupując go w dobrej promocji wyrządziłem sobie krzywdę, bo teraz w tej kwocie nic nie dostanę. Samsung, robisz to dobrze :kwach:

 

Na szczęście jestem majętnym człowiekiem (przynajmniej na forum), więc jak już wspominałem, bardzo zaciekawiły mnie tegoroczne modele Sony. Co z tego wyjdzie? Ciąg dalszy nastąpi....

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung na gwarancji, część IV, ostatnia

 

Żeby nie było żadnych niedomówień. Z jakości obrazu byłem bardzo zadowolony. Moim zdaniem w tej cenie to był zdecydowanie najlepszy ekran (podkreślam, ekran, nie cały TV). 

 

Co mnie najbardziej zdenerwowało? Podejście do klienta. Niespotykane dla mnie, by Pan przyjechał, zabrał TV i zostawił mnie z papierkiem. To zadecydowało. 

 

No cześć, Sony :kaz:  :obama:

 

 

EsksSNF.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma KS7000. Obraz bardzo dobry (najlepszy w cenie), ale wykonanie to... Jak napisane powyżej :-P

Życzę dobrze i mam nadzieję, że wyjdzie jak najlepiej dla ciebie.

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O 5.05.2017 o 22:34, mataman napisał:

Świetny wybór :)

Możesz mi powiedziec jak sie spisuje w grach i sporcie? głownie piłka nożna :) sam mam zamiar go kupic w okolicach wrzesnia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wszelkie pytania dotyczące Sony XE90 odpowiem jak najbardziej, ale potrzebuję jeszcze kilku dni testów. Wersja 55 calowa. Dodam, że bardzo ładnie się z Panami z MM potargowałem i zapłaciłem za niego 6599 zł, co jak za telewizor tej klasy uważam za dobrze zainwestowane pieniążki. Ostatecznie musiałem co prawda dopłacić 2100 zł (podwójna promocja na KS7000 odbiła się lekką czkawką, ale trudno), lecz nie żałuję. 

 

Nie jest co prawda tęczowo i bezproblemowo, bo największy minus to pilot, który w Sony wygląda jak żywcem wyciągnięty z lat 90. Nie powiem, bardzo przyzwyczaiłem się do smart pilota z Samsunga, który mimo niewielkiej ilości przycisków obsługiwało się po czasie rewelacyjnie. Tu jest tak no, tradycyjnie. Dodatkowo samsungowym mogłem sterować dodatkowo UPC i Xboxem. Szczególnie ubolewam nad brakiem możliwości (może jest, ale nie potrafię tego jeszcze rozkminić?) sterowania dekoderem TV. Odzwyczaiłem się od żonglowania pilotami. 

 

Poza tym jest jednak rewelacja. Pamiętacie jak pisałem, że HDR w KS7000 robi różnicę i zrywa beret? Tu jest jeszcze lepiej :obama:  Momentami aż razi w oczy, czego u Koreańczyków nie uświadczyłem. No i w końcu mogę wytrzeć telewizor z kurzu bez duszy na ramieniu :banderas:

 

Samsung? Zarypałbym maczetą :ronnie:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest opcja sterowania innymi urządzeniami, poszukaj w menu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, mataman napisał:

Jest opcja sterowania innymi urządzeniami, poszukaj w menu.

 

Wiem, próbowałem, ale niestety Horizon od UPC za cholerę nie chce dać się sterować. Masz jakieś doświadczenie, wiesz jak to ogarnąć może? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda mam XD80, ale system w tv jest ten sam i Horizon normalnie działa z pilotem od tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mataman napisał:

Co prawda mam XD80, ale system w tv jest ten sam i Horizon normalnie działa z pilotem od tv.

 

To jak wrócę do domku to popróbuję, ale jakby co to możliwe, że jeszcze mogę w tej sprawie męczyć :residentsleeper:

 

Wówczas to już całkiem Samsung odejdzie w zapomnienie. Póki co to tylko dziewczyna marudzi, że Koreańczyk był ładniejszy, no ale nie przetłumaczysz przecież, że co mnie ładniejsza obudowa, jak wszystko odpada :obama:

 

Ale ale. Jest jeszcze jedna kwestia. Dopóki Sony nie zawiśnie na ścianie, to jednak Samsung sprytnie wykombinował te swoje One Connect, by kable nie paskudziły widoku. Na szczęście w XE90 jest możliwość wsadzenia kabli w podstawkę i też nie wygląda to najgorzej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kable?  

FB_IMG_1494245492956.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dalszym ciągu są widoczne i jakieś piękne inaczej zaaranżowanie 'ala płytka PCB tego nie zmieni :30vm3cw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, mataman napisał:

Co prawda mam XD80, ale system w tv jest ten sam i Horizon normalnie działa z pilotem od tv.

 

Dobra, potrzebuje pomocy. Bravia Sync nie znajduje żadnych urządzeń po kablu HDMI. Ani dekodera Horizon, ani konsoli.... jak sobie z tym poradziłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kable?  

FB_IMG_1494245492956.thumb.jpg.69dd1a800eb58c793386726ce79431d6.jpg

 

Ojoj co to za masakra?! W jakiejś piwnicy do grania spoko ale w salonie to bym się wstydził takie coś robić. Na szczęście wole jak tv stoi bo często leżę/półsiedze jak oglądam/gram a w niebo lubię patrzeć na łące a nie kanapie :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Grecky napisał:

 

Dobra, potrzebuje pomocy. Bravia Sync nie znajduje żadnych urządzeń po kablu HDMI. Ani dekodera Horizon, ani konsoli.... jak sobie z tym poradziłeś?

 

 

Ja tylko właczyłem obsługę bravia sync i normalnie wszystkie urządzenia są widoczne. Bo ty nie masz chyba jeszcze Androida 7 w tv? Może coś z kablami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Grecky napisał:

Na wszelkie pytania dotyczące Sony XE90 odpowiem jak najbardziej, ale potrzebuję jeszcze kilku dni testów. Wersja 55 calowa. Dodam, że bardzo ładnie się z Panami z MM potargowałem i zapłaciłem za niego 6599 zł, co jak za telewizor tej klasy uważam za dobrze zainwestowane pieniążki. Ostatecznie musiałem co prawda dopłacić 2100 zł (podwójna promocja na KS7000 odbiła się lekką czkawką, ale trudno), lecz nie żałuję. 

 

Nie jest co prawda tęczowo i bezproblemowo, bo największy minus to pilot, który w Sony wygląda jak żywcem wyciągnięty z lat 90. Nie powiem, bardzo przyzwyczaiłem się do smart pilota z Samsunga, który mimo niewielkiej ilości przycisków obsługiwało się po czasie rewelacyjnie. Tu jest tak no, tradycyjnie. Dodatkowo samsungowym mogłem sterować dodatkowo UPC i Xboxem. Szczególnie ubolewam nad brakiem możliwości (może jest, ale nie potrafię tego jeszcze rozkminić?) sterowania dekoderem TV. Odzwyczaiłem się od żonglowania pilotami. 

 

Poza tym jest jednak rewelacja. Pamiętacie jak pisałem, że HDR w KS7000 robi różnicę i zrywa beret? Tu jest jeszcze lepiej :obama:  Momentami aż razi w oczy, czego u Koreańczyków nie uświadczyłem. No i w końcu mogę wytrzeć telewizor z kurzu bez duszy na ramieniu :banderas:

 

Samsung? Zarypałbym maczetą :ronnie:

Jaki masz sposób na targowanie się w MM że tyle spadli z ceny :) Jak przetestujesz możesz mi powiedzieć jak tv sobie radzi z piłką nożną? czy nie ma jakiegoś smużenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko.... TV już dojechał (KS9500 65") i powiem tylko tyle ... Szok :1_grinning: Na pierwszy ogień poszedł Horizon na PROsiaku w którego jeszcze nie grałem. Jakość obrazu zwaliła mnie z nóg. Sama gra tak mi przypadła do gustu, że sesja trwała bite 10h :1_grinning: Jeśli ktoś mi powie ze znajomych, że 4K i HDR jest przereklamowane a PS4PRO robi uppscale (Horizon ma 1800p) to zaproszę do mnie na "partyjkę" - kopara na glebie. Czerń? Totalna smoła na żywo, coś pięknego. Świetny zakup. W tej cenie nie znalazłbym nic lepszego jak wspominałem w postach u góry. Nie radzę kupować monitorów 4K. Nie zrobi to takiego wrażenia jak 65" z taką grą jak Horizon. Jak wszedł mój kolega Pecetowiec to był w szoku :1_grinning: że taki obraz generuje PROsiak za 1500zł. (Kupiony w pakiece z Horizonem za 1699zł). Zdjęcia szkoda wstawiać bo to trzeba zobaczyć na żywo. Mam 2,7m do TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, mataman napisał:

 

 

Ja tylko właczyłem obsługę bravia sync i normalnie wszystkie urządzenia są widoczne. Bo ty nie masz chyba jeszcze Androida 7 w tv? Może coś z kablami?

 

Kable dołączane fabrycznie do Horizona oraz Xboxa One S, podłączone odpowiednio do HDMI 2 oraz 3. Android chyba 6.0.1. Próbowałem wszystkiego, ale no nie chce nic wykryć. Internet również nie jest w stanie pomóc :38_worried:  Niby pierdoła, ale byłoby miło. 

38 minut temu, starvin napisał:

Jaki masz sposób na targowanie się w MM że tyle spadli z ceny :) Jak przetestujesz możesz mi powiedzieć jak tv sobie radzi z piłką nożną? czy nie ma jakiegoś smużenia :)

 

Odnośnie samego TV napiszę więcej niedługo. Póki co jest bardzo dobrze :obama:

 

A targować się można. Warunkiem jest płatność gotówką. Bądź miły, okazuj niezdecydowanie, poproś o rozmowę z kierownikiem, w przypadku jego nieobecności poproś, by ktoś z działu do niego zadzwonił. No i pokaż, że masz wiedzę na temat telewizorów i nie dasz sobie wcisnąć byle czego (mi próbowano Philipsa, bo super, a i w Polsce składany :21ozlae:) i powiedz, że na Ceneo znalazłeś cenę niższą o tyle i tyle. 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zaraz klocek ma HDMI CEC? Bo raczej nie bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×