Skocz do zawartości
yoti93

Film z napisami na PS3

Rekomendowane odpowiedzi

Wtapianie napisów w film w DivXie

Czego potrzebujemy?

- WinMENC - [DOWNLOAD] [MIRROR 1] [MIRROR 2] [MIRROR 3] (to tutaj to jest zmodyfikowana przeze mnie wersja - dodałem profile konwersji pod PSP i PS3, zwiększyłem zbiór opcji rozdzielczości o 1024x576, 1280x720 i 1920x1080 oraz spolszczyłem program; thx dla wojnara za mirrory)

- AVIcodec - [DOWNLOAD]

- Film

- napisy w formacie txt/srt (albo i nie )

Rozpoczynamy...

1. Ściągamy te wszystkie "składniki"...

2. Instalujemy AVIcodec.

3. Wypakowujemy WinMENCa.

4. Klikamy na folder gdzie znajduje się film i wybieramy [Przeglądaj w AVIcodec].

5. Wybieramy nasz film, i mamy takie coś:

79529397dx9.jpg

Zapamiętujemy zaznaczoną liczbę.

6. Możemy zamknąć AVIcodeca.

7. Znajdujemy nasz plik z napisami i zmieniamy jego nazwę z przykładowego [napisy.txt] na [napisy.srt]. Jeśli już mamy napisy w formacie srt, to omijamy ten punkt. Pamiętamy, że sama nazwa musi być identyczna z nazwą filmu!

8. Teraz wchodzimy do folderu z WinMENCiem i staramy się gdzieś w tym gąszczu ikon znaleźć plik winmenc.exe. Jak go znajdziemy to go otwieramy.

(Możemy teraz wejść w [About], zmienić język na [polish.ini], nacisnąć [save config] i uruchomić WinMENCa jeszcze raz - to wystarczy zrobić jednorazowo)

9. Klikamy na [Add files...]/[Dodaj pliki...] i wybieramy nasz plik z filmem.

10. Teraz w polu [Output folder:]/[Do folderu...] wpisujemy/wybieramy folder docelowy, gdzie wyląduje przerobiony film. Nie polecam od razu zapisywania go na memory sticku albo pendrive'ie - lepiej najpierw na twardy dysk, a potem przerzucić.

11. Następnie klikamy [Load profile...]/[Załaduj profil] i wybieramy

93293327ft2.jpg

12. Przechodzimy do zakładki [Video]/[Wideo] i w polu [Video bitrate]/[Jakość] wpisujemy zapamiętaną liczbę.

13. Teraz wchodzimy do zakładki [subtitles]/[Napisy], jeśli nie mamy napisów, zmieniamy pole [Load Subtitle:]/[Typ napisów:] na [none]. A jeśli napisy mamy i są w nich polskie znaki, zmieniamy pole [Lang. Code Page]/[Kodowanie znaków:] na [cp1250]. Jeśli w napisach nie ma polskich znaków, zostwiamy tak jak jest.

14. Teraz już możemy kliknąć [Encode]/[Rozpocznij], lub, jeśli nic nie będziemy podczas kodowania na kompie robić, zmieniamy [Priority]/[Priorytet] na [4].

15. Po 10-20 (zależy od wydajności procesora) minutach film będzie przekodowany w folderze który podałeś/aś w punkcie 10. Film wrzucamy na CD/DVD/pendrive/kartę pamięci, robimy popcorn i lecimy do PS3ki.

Enjoy!

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

całkiem sensowny tutek .

Ale chyba łatwiej postawić Media Server i przy pomocy FFDshow oglądać filmy na ps3 z napisami, no chyba że ktoś nie może w ten sposób.

BTW, całkiem podobnie wygląda to do wklejania napisów za pomocą programu VirtualDub, który osobiście polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radzę przykleić temat

Mi się przydał więc innym też może się przydać.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie szybko i sprawnie mogę przekonwertować niedziałające na PS3 filmy, a nawet wtopić sobie napisy. Znałem inne sposoby, ale ten jest najszybszy. Dzięki za tutorial. Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę wolny komputer mam niestety (Athlon Xp 1800 i 512Ram) ale i tak trwa ok. 45 wklejenie:D A próbował już ktoś tym programem zmieniać rozmiar filmu np. na 1280x720?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A próbował już ktoś tym programem zmieniać rozmiar filmu np. na 1280x720?
Można takie coś zrobić ale to jest bez sensu. Powiększenie wideo nic ci nie da, z wyjątkiem gigantycznego pliku. Jeśli już to pomniejszać, to da efekt odwrotny - plik stanie się mniejszy, a jeśli nie zmienimy przy pomniejszaniu bitrate'a, także ciutkę lepszej jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam uprzejmie

Red Kawa PS3 Video Converter: http://www.redkawa.com/videoconverters/ps3video9/

Każdy format konwerteruje na jaki chcecie format dostępny pod PS3, czy to mp4, flv, mpeg2, mpeg4-ps, mpeg4-ts. Ja tak przerabiam pliki mov na format PS3, bezstratnie, bardzo prosty w obsłudze.

Tyle że jest niestabilny i nie ma opcji wtapiania napisów. Wczoraj wywaliłem go z dysku Aha, i on przerabia na MP4, nie na DivX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pytanko jak uzyc wtapiania napisow fdd show czy jakos tak zeby na ps3 lecial film przez media center od razu z napisami z kompa ? ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam uprzejmie

Nie wiem, czemu mówisz, że jest niestabilny, nie mam z nim żadnych problemów. Konwerteruje na wszystkie formaty video dostępne na PS3, oprócz najnowszych z 2.10 DivX i WMV, ale to zostanie dodane. Pytanie tylko, po co ma robić na DivX i WMV, jak radzi sobie świetnie z tym mp4 i mniej waży. Napisów nie ma, to fakt.

"Wtapianie napisów w film w DivXie" taki tytuł ma ten tutorial. Nie zaproponowałeś żadnej alternatywy dla wtapiania napisów do divixów więc nie mam pojęcia czemu dalej forsujesz Red Kawa PS3 Video Converter.

Red Kawa PS3 Video Converter: wtapianie napisów - NIE konwertowanie do DiviX - NIE

WinMENC: wtapianie napisów - TAK konwertowanie do DiviX - TAK

Nie wspominając już o różnicy w szybkości kowertowania.

@yoti93

Wielkie dzięki za poradnik od mojej żony, która nareszcie może do woli oglądać swoje seriale na TV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no ja biore encode i nic sie nie dzieje . dlaczego?

u mnie też nie działało, ale jak zmieniłem nazwe filmu i napisów na krótką np. tk.avi to zadziałało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie duża pomoc, super użyteczny temat, już myślałem że bez Linuxa tego nie rusze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 pytania (problemy):

1) mam plik avi i gdy go zaladuje do "avi codeca" to jest obok nazwy taka zolta ikonka glosnika ze znakiem zakazu (cos jakby wylaczyc wszystkie dzwieki to taka ikonka pokazuje sie na pasku zadan w Windowsie) i w polu Video i Audio nie ma informacji...

W innych plikach jest OK.

2) Jak juz jestem przed konwertowaniem w WinEmc, to zastanawia mnie czcionka, tzn jak ustawic jej wielkosc i polozenie? WIelkosc jest tam od 1 do 9 ale to mi nic nie mowi, a polozenie, zakladam ze moze automatycznie umieszcza je na dole, ale widze, ze jest tam opcja "wyrownanie napisow DVD". Chodzi mi o to, ze skonwertowany film bede ogladac na dosc duzym telewizorze gdzies z 5 metrow, wiec napisy chcialbym miec wieksze. Prosilbym o odpowiedz, bo nie mam zadnego nosnika danych (z PC do PS3) opocz plyt DVD a mam tylko 2, wiec nie chce dac ciala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to nie działa wogóle :X zmieniałem nazwę na krótszą jak ktoś tam pisał dawałem 4 potem tk i nic, klikam rozpocznij to wyskakuje na ułamek sekundy takie okienko dosowe i nie działa :X

Jest jakiś inny sposób na wtopienie napisów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1) mam plik avi i gdy go zaladuje do "avi codeca" to jest obok nazwy taka zolta ikonka glosnika ze znakiem zakazu (cos jakby wylaczyc wszystkie dzwieki to taka ikonka pokazuje sie na pasku zadan w Windowsie) i w polu Video i Audio nie ma informacji...

W innych plikach jest OK.

Uszkodzony plik lub nierozpoznawany przez AviCodeca kodek.
2) Jak juz jestem przed konwertowaniem w WinEmc, to zastanawia mnie czcionka, tzn jak ustawic jej wielkosc i polozenie? WIelkosc jest tam od 1 do 9 ale to mi nic nie mowi, a polozenie, zakladam ze moze automatycznie umieszcza je na dole, ale widze, ze jest tam opcja "wyrownanie napisow DVD". Chodzi mi o to, ze skonwertowany film bede ogladac na dosc duzym telewizorze gdzies z 5 metrow, wiec napisy chcialbym miec wieksze. Prosilbym o odpowiedz, bo nie mam zadnego nosnika danych (z PC do PS3) opocz plyt DVD a mam tylko 2, wiec nie chce dac ciala.
Tak czy inaczej film ma stałą rozdziałkę i pewnie zostanie na te 5 metrów rozciągnięty. Podany już rozmiaj jest optymalny. Położenie jest na dole na środku. A wyrównywanie napisów DVD nie ma przy kowersji DivXów żadnego znaczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest jakiś inny sposób na wtopienie napisów?

Spróbuję przedstawić wtapianie napisów za pomocą programu AVI ReComp (mam nadzieję, że autor tematu nie ma nic przeciwko)

1. Ściągamy program i instalujemy wszystko co zawarte w paczce (wystarczy klikać "Dalej").

2. Uruchamiamy AVI ReComp

3. Wybieramy plik źródłowy oraz miejsce na dysku w którym utworzy się nowy film.

4. Podajemy rozmiar pliku wyjściowego (im większy tym wyższa jakość uzyskanego filmu)

5. Przechodzimy do zakładki "Dodatki".

6. W obwódce "Napisy" odhaczamy "Włącz/wyłącz" i podajemy ścieżkę do napisów.

7. W zakładce "Ustawiania" możemy ustalić priorytet programu i włączyć tryb "Turbo"

8. Przechodzimy do zakładki "Kolejka" i klikamy "Dodaj pracę"

9. Klepiemy "Start" i czekamy aż program wyświetli komunikat o zakończeniu pracy. (tak - musi kilka razy dopełnić się do 100%)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PocketDivXEncoder szybciej i sprawniej przerania divx i mozna wlepic plik z napisami txt i zwiekszyc rozdzielczosc filmu

a dodatkowe pytanie czy ktos tez tak ma ze divx 1gb i wieksze nie sa odtwarzane całe ?? hddivx 4gb leci mi tylko 55min z 2h , kompresowałem rambo i leci mi 64min filmu tylko a plik zajmuje 1.3gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli zmienię rozdzielczość na większą to jak z jakością filmu .?

ktoś porównywał oryginalną rozdzielczość i puszczoną na ps3 i przeskalowana .?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo np. jak twój filmik ma 800x600 a powiększysz go na 1920x1080 to będzie rozciągnięty i jakością będziesz mógł się podetrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

porównywałem i nie ma róznicy w jakosci obrazu (chodzi o zmiane rozdzielczosci przy kompresji), jezeli za to jezeli bedziesz dostawiał napisy i włączysz taka opcje jak 2-pass (w wieszkszosci programów) jakość bedzie identyczna jak orginał który przerabiasz , co do zmiany rozdzielczosci to ps3 sama to robi i skaluje obraz do tv jaki masz podpięty czyli np. 1080i, jezeli chcesz miec lepszy obraz przy divx to mozesz to zrobic na 2 sposoby :] kabel component (dale lekkie rozmycie dzieki czemu filmy ładniej wygladaja lub plazma :] u mnei na plazmie 50' jak ogladałem rambo divx to az w szoku byłem jaki obraz mozna uzyskac przez component, hdmi jest lepsze ale daje ostrzejszy obraz co udziela sie w filmach divx niestety ,filmy BL i gry to tylko na kablu hdmi , divx i dvd component moim zdaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi wszystko pieknie sie wtopilo natomiast kiedy wrzucilem film na usb konsola nie czyta mi pliku moze ktos wie co trzeba zrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie czyta pliku czy go nie widzi/wyswietla? Pendriva wogole konsola widzi? jezeli tak to najedz w XMB na pendriva, nacisnij trojkat i daj show all files

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie czyta pliku czy go nie widzi/wyswietla? Pendriva wogole konsola widzi? jezeli tak to najedz w XMB na pendriva, nacisnij trojkat i daj show all files

nie widzi jedynie pliku usb czyta nawet z niego wgrywalem nowego softa

wlasnie nie wiem za bardzo jak plik ma byc zapisany zeby wszystko bylo ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najszybsze chyba rozwiazanie to uzycie programu Avisub

Dodanie napisow do filmu trwa ok 2 min

Potem nagrywamy film na pendriva a w ps3 jak odtwarzamy film to trzeba tylko te napisy wlaczyc i po sprawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×