Skocz do zawartości
yoti93

Film z napisami na PS3

Rekomendowane odpowiedzi

cały czas używam tylko, że jak pisałem robię to na slow. miałem ostatnio problemy z napisami ale rozwiązałem je przy pomocy programu SubtitleTool, czasami trzeba było "zwolnić" napisy zmieniając fps-y. niestety jest to jednak uciążliwe tak więc przymierzam się do zakupu http://www.pixmania.com/pl/pl/1778320/art/...dia-player.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

witam dołóż troche kasy i kup popcorn hour

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie nie chce kupować pop corna bo wychodzi drożej. przynajmniej jak kupujesz w Polsce. stara 100 to 699zl a nowy 110 to 799zł. do tego dysk i 1000 pęka. zresztą zobaczymy, ktoś to nowe coś musi kupić i dokładnie sprawdzić. na forum jeden Pan już testował i podobno czyta praktycznie wszystko. problem na razie miał z Polskimi znakami ale i na to jest lekarstwo. po za tym, nie wciągaj mnie w te swoje chore gierki co jest lepsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Udało mi się w końcu dokleić plik ac3 z lektorem do filmu i przerobić dla PS3.

Może napisze że najpierw tsMuxer zrobiłem Demux potem podmieniłem pliki z dźwiękiem.

Programem mkvmerge zrobiłem znowu plik mkv i dopiero mkv2vob i poszło.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Ściągnąłem dziś Hancock 720p i po przerobieniu mkv2vob mam przesunięty dźwięk.

Jak zrobić żeby było dobrze ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie

Ściągnąłem dziś Hancock 720p i po przerobieniu mkv2vob mam przesunięty dźwięk.

Jak zrobić żeby było dobrze ??

A czy ten ściągnięty film nie miał już wcześniej przed przerobieniem przesuniętego dźwięku? Jeśli nie to nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy ten ściągnięty film nie miał już wcześniej przed przerobieniem przesuniętego dźwięku? Jeśli nie to nie wiem.

nie ma przesunięcia.

Zauważyłem ze jak jest dźwięk w AC3 to są takie numery jak jest DTS to jest dobrze (program sam go przerabia).

Wczoraj pobrałem Iron Mena z DTS, 1080p i po przerobieniu jest dobrze.

Jutro spróbuje na Kung Fu Panda 720p i AC3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I spróbowałem i znowu jest przesunięcie.

Chciałem się zapytać czy ten program korzysta ze sterów w windozie czy ze swoich w katalogu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elo mam pare pytań:

1. Przerabiałem film matrix hd ważył 7.70GB a po przerobieniu dwa pliki 7.76GB i 359MB czemu zwiększył się rozmiar pliki skoro nie wklejałem żadnych napisów?? Robiłem dokładnie tak jak jest w poradniku.

2. Matrix jest z dźwiękiem AC3 wiec dźwięk będzie przesunięty jak wnioskuje z powyższych postów.

3. Czy Gotsent też przesuwa dźwiek w filmach??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że jest AC3 nie znaczy, że będzie przesunięty, ja tam takich problemów nie mam.

Film ma zawsze te pare mega więcej po przerobieniu - nie wiem dlaczego ale ma i tak ma być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raz ma więcej a drugi raz ma mniej. u mnie żadnych przesunięć dźwięku. za to trzy filmy na 40-50 nie chciały sie przerobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Jestem tu nowy gdyż mam PS3 dopiero od tygodnia

Zainteresował mnie ten artykuł więc muszę dodać też parę informacji od siebie

Zacznijmy może od tego że ktoś tam miał problemy z miejscem na dysku

Tłumaczę

Musicie być pewni że na dysku an którym konwertujecie film macie co najmniej dwa razy tyle miejsca co sam film ponieważ sam program najpierw robi pliki tymczasowe i na samym końcu je scala dlatego trzeba też pamiętać by w zakładce CONFIGURATION w okienku TEMP DIRECTORY podać dysk lub miejsce gdzie macie co najmniej tyle samo miejsca co sam film gdyż jest to folder z plikami tymczasowymi które się pojawiają w momencie robienia a znikają zaraz po scaleniu i pokazują się tam gdzie wybraliśmy w pierwszej zakładce Ja się zagapiłem bo standardowo jest C:temp coś tam a ja na C mam tylko system i po kodowaniu wyskoczyło mi że nie ma miejsca:(

miejscekn6.jpg]

Co do samych napisów to czytałem że ktoś tam miał problem z synchronizacją i że każde napisy powinny działać

Tu niestety powiem że nie każde działają bo to zależy od ftp filmu czyli klatek na sekundę

Jeśli tworzysz napisy do filmu który ma więcej lub mniej klatek niż współczynnik ftp napisów to będą ci się one rozjeżdżały

Ten cały program subtitle workshop może wam w tym pomóc

Jak macie słabo pasujące napisy wystarczy odpalić napisy i film jeśli nie opalił się automatycznie

Kliknąć na pierwszą linijkę napisów z dialogiem puścić film i w momencie gdy jest wypowiadany dialog przycisnąć jedynkę jak na zdjęciu

Jest to znacznik dla pierwszej linijki

Przewijamy film do końca i zaznaczamy ostatnią linijkę dialogu i klikamy 2 gdy ten dialog jest wypowiadany zdjęcie 2

Wtedy wyskoczy okienko czy przeliczyć jak na zdjęciu 3 klikamy na tak i on przelicza

Wtedy dajemy zapisz by zmiany były zapisane w pliku z tekstem anie tylko w programie i dalej robimy napisy srt:)

synchronizacjafd1.jpg

Kolejna sprawa to taka że PS3 nie widzi dysków wielosesyjnych:(Bo zrobiłem raz serial z za nisko napisami i dopaliłem już z dobrymi napisami i nie widzi drugiej sesji:(

Przerobiłem serial Heroes.S03E11.720p.HDTV.x264-CTU i ucięło mi napisy więc przebiłem jeszcze raz z zaznaczonym OVERSCAN COMPENSATION i jest ok:)

Przerobienie tego serialu z napisami zajęło mi 90 minut na starym złomie:)

Co do przerabiania dysków blue ray mających po 50GB to mogę wam podrzucić fajny poradnik ale moim zdaniem nie ma to sensu bo otrzymujemy to co teraz konwertujemy na PS3 więc łatwiej ściągnąć ten mniejszy już przerobiony plik:)

No i pytanko na koniec

Co z pen drivami??

Wie że PS3 czyta maksymalne pliki 4GB ale co z pen drivami?

Jeśli będę miał 8GB pen driva ale 4gb plik to nie będzie problemu??

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dopiero przyjrzałem się poradnikowi i nie może się obejść bez podziękowania z mojej strony :) gz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre info globus20 a powiedz mi czy tym twoim sposobem w SubtitleWorkshop mogę zrobic coś takiego:

Sćiągam sobie film w FULL HD, okazuje się że napisy są tylko do wersji DivX, więc wsadzam napisy (te do filmu DiviX) do programu i przykładam początek i koniec tak jak napisałes i wtedy moge cieszyć się polskimi napisami w wersji filmu FULL HD?

Aha i czy mogę dopisać do do poradnika co napisałeś, żeby nie było że kradne pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że tak możesz zrobić:)

Właśnie o tym mówię:)

Napisy do seriali w HD są specjalnie robione ale do filmów nie bardzo więc czesto będzie się zdarzało że napisy wam nie będą pasowały bo będą się rozjeżdżały:(

Więc jak zrobisz jak pisałem to wyjdzie Ci cacy:)

I pewnie że możesz dopisać do poradnika

Jak potrzeba większych zdjęć to wystarczy powiedzieć:)

A co z tymi pen drivami??

Wie ktoś jak to jest jak mam Pen driva 8GB

Czy PS3 go widzi??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Pendrive to nie wiem ale ktos mowił ze plikow powyzej 4gb konsola nie przyjmuje a ja raz zgralem film co mial ponad 6gb na plyte DVD DL jako jeden plik video i konsola odczytala spokojnie. A o pen drive nie wiem bo ja mam pena 1gb :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie o to chodzi

Na płycie możesz mieć ile tylko chcesz bo sam zobacz ile Blue ray mieści

Chodzi o dyski zewnętrzne czym pen drive też jest

Takie rzeczy jak pen drive są w formacie FAT32 co powoduje że maksymalne pliki w tym systemie mogą być 4GB a maks dyski pod windows z FAT32 to 130GB

Co i tu nasuwa się moje pytanie

Pliki 4GB to dla mnie zrozumiałe ale czy nośniki mogą być większe??

Bo wiem na 100% że PS3 nie współpracuje z dyskami w systemie NTFS

PS.Problem rozwiązany

PS3 widzi każdą wielkość dysku pod warunkiem że jest on w formacie FAT lub FAT32 a pen drivy są automatycznie w FAT32 więc wielkość dysku nie ma znaczenia tylko wielkość plików na takowych dyskach już ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja do napisów używam SubtitleTool. okazuję się, że często gęsto napisy muszą być w 23 klatkach a nie 25. ostatnio wziąłem napisy z wersji divix do Admirala przesunąłem wszystko o 23s i pasują jak ulał. mnie denerwuję tylko niestety czas przeróbki, na forum jest jeszcze jedna metoda http://www.ps3site.pl/forum/szybkie-wlepie....html;topicseen ja jej jeszcze nie sprawdzałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie jest, ja na razie do tego dopisze to co globus20 pisal, a tak w ogóle teraz nic nie przerabialem i temat stoi w miejscu ale w tygodniu przejrze te sposoby wszystkie bo mam pare nowych filmow w 1080p i wszystko bedzie jasne, uaktualnie temat i powklejam zdjecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam przerabianie panowie??

Próbowałem ten sposób o którym mówił @Denve666 ale jakaś lipa mi z tego wychodzi do po przeróbce na avi za nic w świecie nie moge do niego wkleić napisów bo wyskakuje że programy nie moga sobie dac rady z tym przerobionym avi :(

Co do Twojego sposobu to czasem to masakrycznie długo trwa:( i rozmiary czasem są straszne

Przerobiłem Black.Hawk.Down.HDRip.X264 i z 4.4GB wyszło mi 8.9GB masakra:( no ale cóż ogląda się wyśmienicie:)

Co do mnie to ja zawsze muszę napisy powiększać i podnosić nie wiem jak u was?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie moja metoda, ja tylko podałem adres :D, ja przerabiam cały czas. raczej jeszcze nie miałem aby mi plik dwa razy urósł. przerabiasz na fast czy jedziesz moja metodą slow. może w tym tkwi sedno sprawy. do czasu przeróbek się przyzwyczaiłem. na noc zapuszczam i rano gotowe. na innym forum ludzie piszą, że im film przerabia 1,5h mi się jeszcze taki czas nie zdarzył. norma to 5h, z wklejaniem napisów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas przerabiania to juz chyba tylko i wyłącznie zależy od mocy procesora. Wiec jak ktoś ma jakiegoś Quada to niema co się dziwić ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno od mocy, mnie tylko dziwi że ma dwu rdzeniowy a tyle trwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście mam AMD Sempron 3000+ co oznacza dokładnie 1800Mhz i 2 GB Ramu czyli stary rupeć:( więc całą noc robi mi spokojnie

Robie na fast i wychodzą mi za każdym razem razem z wklejeniem napisów pliki 2 razy większe:(

następnego zrobię na slow i zobaczę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie obliczenia da sie podielic na 2, 4, 8 , 1024 rdzenie. Moze wlasnie transkodowanie jest takim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×