Skocz do zawartości
yoti93

Film z napisami na PS3

Rekomendowane odpowiedzi

Czas nie ma nic do tego, nie typowy kodek to nie typowy kodek. A ps3 nie jest wbrew reklamom maszynkom multimedialną pokroju np popcorn hour C200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym gorzej ze stary. Widac ten kodek sie nie przyjal i nie jest specjalnie uwzgledniany w obecnych paczkach kodekow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jestem świeży na tym forum i pierwszy raz chcę przekonwertować film

mam go w formacie mkv i napisy srt

mam wersje mkv2vob 2.4.7

jak na poczatku tylko przekonwertowalem film to nie bylo dzwieku

ten film ma dzwiek dts

pozniej jak zaznaczylem always transcode dts to byl dzwiek ale testowalem tylko na pc

czy ten dzwiek jest w tedy gorszy niz byl przedtem ??

zalezy mi dosc na dts bo to film muzyczny i do ps3 mam podlaczone glosniki 5.1

jak to mam poustawiac zeby bylo dobrze ? i ogolnie nie chce mi wtopic napisow sprobuje jeszcze raz teraz

pozdrawiam i z gory dziekuje za pomoc

astonmarcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem taki sam problem jak Ty i poprostu olalem ten program bo w sumie jak konwersacja trwa 5 min to sie spodziewam zielonych paskow sciagnelem program avchdcoder podobno o wiele lepszy tylko mam maly problem opisany pare tematow nizej. Ale z tego co opisuja inni bardziej oplaca sie tamtym programem;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem taki sam problem jak Ty i poprostu olalem ten program bo w sumie jak konwersacja trwa 5 min to sie spodziewam zielonych paskow sciagnelem program avchdcoder podobno o wiele lepszy tylko mam maly problem opisany pare tematow nizej. Ale z tego co opisuja inni bardziej oplaca sie tamtym programem;)

aha a jest gdzies jakis tutorial jak tamtym programem to robic??

no i jak wyglada sprawa czasu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.jest dwa czy trzy tematy nizej

2.no tu to juz inna sprawa to zalezy od komputera w sumie ale 10h to leci, ale efekt jest jak normalne br;) jak sie konwertuje sciagasz kolejny film i git;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.jest dwa czy trzy tematy nizej

2.no tu to juz inna sprawa to zalezy od komputera w sumie ale 10h to leci, ale efekt jest jak normalne br;) jak sie konwertuje sciagasz kolejny film i git;)

aha komputer w miare dobry proc e5200 2,5 ghz 4gb ram poprobuje moze jutro

i dzwiek dts normalnie obsluguje + napisy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak normalnie tylko napisy oczywiscie srt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie idzie samych napisów przerobic zeby ps3 czytalo? mam film na divx i jest ok tylko napisów nie czyta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie idzie. Jezeli tak bardzo chcesz napisy z zewnetrznego pliku to uruchom media server.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy da sie wkleić napisy (nie na stałe) do filmu przerobionego programem mkv2vob ? Jak sie przerabia film z napisami w tym programie to plik wyjściowy zajmuje 2x więcej niż przerobiony bez napisów ! Poza tym dookoła napisów widać piksele.

Prosze o pomoc i z góry bardzo dziękuje za odpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam wersje 2.4.7 i taki problem:

kiedy nie dodaje napisaow na stale jest dzwiek. Jak zaznacze, zeby dodalo napisy, to dzwieku nie ma.

Mial tak ktos? Ustawienia takie jak w pierwszym poscie, tyle, ze tych boostow od dzwieku nie ma w nowszych wersjach.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem otóz mam film Gamer w 1080p i formacie mpg. I nie wiem jak dodac do niego napisy zeby konsola mi go odpaliła. Za pomoc naprawde z gory dzieki. Zrobilem wszystko tak jak w poradniku na 1 stronie mam film w mpg. Napisy tez zrobilem do str, sa te pliki w jednym folderze tak samo sie nazywaja. Wgrywam na ps3 film wszystko fajnei smiga ale bez napisów. I nie wiem o co chodzi

Edytowane przez mateusz0601

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@snowee nie wiem co może mieć to wspólnego z napisami ale spróbujmy. Film masz z jakim dźwiękiem, dts czy ac3?. Jak to oglądasz, amplituner czy tylko tv. Co zaznaczasz w programie.

@mateusz0601 co znaczy, że masz już film? Czy zassałeś go już w takim formacie? Ten program służy do WKLEJANIA napisów do MKV. Program w każdą klatkę wkleja napisy, tak że plik wynikowy masz już z napisami na stałe. Jeżeli masz mpq to już nic nie zrobisz tym programem. Tzn możesz spróbować dodać film do konwersacji przy pomocy tego programu ale wydaję mi się, że to nie przejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no mam Tez ten film w formacie mkv to mam zrobic tak z ta wersja, a potem dopiero przerobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz zrobić tym sposobem to musisz wrzucić do programu mkv2vob film w formacie mkv i w tym samym katalogu napisy w formacie srt które dobrze pasują. Teraz pytanie jak oglądasz, jeżeli masz amplituner z dtsem to wybierasz "use pcm instead of AC3", jeżeli nie to możesz np wybrać opcję wyżej lub później kombinować jeszcze z opcjami poniżej.

Ja mam takie ustawienia

e06802aaa689279amed.jpg

Edytowane przez denver666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

denver666

Dzieki za odp. Film to mkv. nie wiem dokladnie jaki ma rodzaj dzwieku, wydaje mi sie, ze jest to AC3. Ogladam albo na monitorze na kompie albo na tv.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

potrzebuje pomocy. przerabiam film ninja assasin w pliku na.px264-gos.mkv, przebiam go programem mkv2vob w wersji 2.4.7., i po przerobieniu mam plik mpeg, wszystko pieknie ładnie, tylko dzwiek jest przesunięty do tyłu jakiejs 2sek;(

jak to zrobic zeby nie bylo przeusniecia dziwieku, bo mam tak co najmniej z polową filmów;(

help!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ustawiłem wszystko zgodnie ze screenem kolegi denver666 i nie mam problemów z konwertowaniem filmów. Sprawdź, może coś przeoczyłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

potrzebuje pomocy. przerabiam film ninja assasin w pliku na.px264-gos.mkv, przebiam go programem mkv2vob w wersji 2.4.7., i po przerobieniu mam plik mpeg, wszystko pieknie ładnie, tylko dzwiek jest przesunięty do tyłu jakiejs 2sek;(

jak to zrobic zeby nie bylo przeusniecia dziwieku, bo mam tak co najmniej z polową filmów;(

help!!!

Mam taki sam problem jak kolega. Może macie na to jakieś rozwiązanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem sciagłem Film Avatar spycjalnie juz przygotowany na ps3 format filmu m2ts, ale film jest bez napisów. Czy jest mozliwosc uzycia programu Mk2vob do samego wklejenia napisów jak i podzielenia go na cześci?? Bez formatowania bo format jest ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam to jak mam film w formacie avi i nie mogę go wkleić w ten program mkv2rob v2.4.7 dodam że napisy poszły gładko do przerobienia według pierwszej strony opisu na srt...A filmu ni groma nawet go nie znajduje po wciśnięciu Source File...Dodam jeszcze że na dole programu mkv2rob v2.4.7 jest taki komunikat...........If you do not have a DTS sound system, you MUST check ,,Always Transcode DTS'' Jeżeli ktoś wie o co chodzi z tym wszystkim to proszę o pomoc.Z góry dziękuję

Edytowane przez manius8324

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mały problem trochę przejrzałem stron ale nie mogłem znaleźć mam kilka filmów na penie i nie czyta mi txt konwertowałem na srt ale też nie bierze...

możecie mi powiedzieć czy ps łapie divix z napisami???kolega mówi że czyta a u mnie nie widzi napisów w opcjach wszystko mam ustawiony na polski i dalej kaszana....z góry dzięki za odp :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mały problem trochę przejrzałem stron ale nie mogłem znaleźć mam kilka filmów na penie i nie czyta mi txt konwertowałem na srt ale też nie bierze...

możecie mi powiedzieć czy ps łapie divix z napisami???kolega mówi że czyta a u mnie nie widzi napisów w opcjach wszystko mam ustawiony na polski i dalej kaszana....z góry dzięki za odp :)

Łapie kolego ja właśnie z tym walczyłem 3h i jakoś się udało tylko musisz film mieć w divix i napisy w srt.I zrób jeden folder wklej tam film i napisy i powinno działać ja tak zrobiłem i poszło napisz czy działa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×