Skocz do zawartości
yoti93

Film z napisami na PS3

Rekomendowane odpowiedzi

niech ktoś to przyklei proszę bo już się zdarza, że tematu trzeba szukać i pewnie któregoś dnia się go nie znajdzie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Mam następujący problem. Mam 2 filmy 720p z polskim lektorem Hancock i Kung Fu Panda w mkv.

Gdy odtwarzam filmy na kompie przed przerobieniem jest ok. Gdy konwertuje je programem mkv2vob na obojętnie jaki format lub programem tsmuxer na m2ts, mam przesunięty dźwięk. Czy odtwarzam na kompie czy PS3 dźwięk jest przesunięty i to znacznie. Próbowałem już wszystkich możliwych ustawień i dźwięk jest nadal przesunięty.

Czy ktoś coś wie na ten temat?

-mam mkv2vob v2.4.2, tsmuxer 1.8.4

Witam.

Usun czolowke wytworni filmowei programem mkvmerge GUI.

Czasami i to nie pomaga,poszukaj wtedy linkow innego autora rip_u.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Próbowałem już wszystkich metod wklejania napisów i niestety jakoś żaden u mnie nie działa. niby wkleja napisy w film ale nie są one dopasowane do niego tzn albo sa opóżnione albo za szybkie i to znacznie. Czy wie ktoś jak zrobić aby było idealnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak odpalasz film na kompie to napisy sa ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi że przeważnie tak.Jak wklejam napisy za pomocą AVIAddXSub to na kompie napisy są wklejone idealnie a na PS3 wogóle ich nie ma(mimo że są w formacie srt) - pojawia się tylko napis testujący który mi lata z góry na dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

orientuje sie ktos czy da sie tym programem do napisow podanym w tutorialu przesuwac napisy gdy naprzyklad sa o kilka sekund w złą stronę? znalesc dobre napisy do filmów blu to nielada problem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o SubtitleWorkshop chodzi to:

Edit --> Timings -> Set Delay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli o SubtitleWorkshop chodzi to:

Edit --> Timings -> Set Delay

ten program chyba jedyny załaduje film .mkv z napisami i moze je dopasowac tylko jak wyskoczy ze przestal dzialac to nie da sie dalej na nim pracowac jak jest napisane w tutorialu, a gdy tylko zaladuje film to taki blad wyskakuje, sa jakies inne programy do scalowania napisów z filmem mkv?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do napisów możesz użyć napi-projekt. W większości już nowych filmów hd w 720p znajduje napisy dopasowane. Czasem trzeba tylko parę sekund przesunąć na początku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

Chciałem zapytać czy jak da się zamiast dźwięku 5.1 - 2.0 (nie mam kina domowego) to będzie konwertował krócej? jeśli tak to jaką opcję ustawić. A output file extension powinien być na mpg? bo jak dam na, to mi wyskakuje, że może być nie odczytywane przez ps3 :/

Przerobiłem star wars według poradnika i mam dźwięk przesunięty względem obrazu :/

Edytowane przez n e o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

od kilku dni męczę się z filmem Quantum.of.Solace.2008.1080p.Bluray.x264.DTS-PRoDJi.(OSiOLEK.com).mkv i szlag mnie trafia bo jak nie ustawię mkv2vob to zawsze robi mi film bez dźwięku.

MKV na komputerze odtwarzami dobrze a po przerobieniu jest obraz ale z głośników leci cisza.

Po wrzuceniu do PS3 sa piski i trzaski jakieś.

Napisy wkleja dobrze.

Ni eiwcie co może być przyczyną tego zjawiska ? czym to przerobić żeby poszło na ps3 ?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo film jest w dts. W nowych wersjach możesz dać aby wszystkie dts zamieniał na ac3. Czy mam rozumieć, że próbowałeś tego?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo film jest w dts. W nowych wersjach możesz dać aby wszystkie dts zamieniał na ac3. Czy mam rozumieć, że próbowałeś tego?.

Tak, mam zaznaczone "always transcode dts" - tego też próbowałem. Czy to może być wina jakiegoś codeca w komputerze ? :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zaznaczałeś opcję "Use old file format" ? U mnie to pomogło na brak dźwięku ( a raczej dźwięk był - tylko piski i trzeszczenia )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, mam zaznaczone "always transcode dts" - tego też próbowałem. Czy to może być wina jakiegoś codeca w komputerze ? :wacko:

TO na pewno nie jest wina codeca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, próbowałem także i Old File System i też nie pomogło. Tym razem miałem na komputerze oprócz braku dźwięku również jakieś mazy zielone. Katastrofa jakaś ... co to za format w tym filmie ?!

Jest jeszcze jakaś inna metoda przekonwertowania tego świństwa wraz z wrzuceniem napisów do filmu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na taki problem pomaga wyciągnięcie audio jakimś innym programem (ja mam Pazera_Free_Audio_Extractor), zaznaczam dźwięk wyjściowy stereo ac3.

I tak otrzymany ac3, wrzucam do mkvmerge.

Jak będziesz chciał film obejrzeć na ps3 - to zamiast "mkvmerge" możesz spróbować "tsmuxer".

W tsmuxerze dodaj plik filmowy Quantum.of.Solace.2008.1080p.Bluray.x264.DTS-PRoDJi.(OSiOLEK.com).mkv, jednak odznacz "ptaszka" przy dźwięku. I zastąp go plikiem ac3, który zrobił ci "Pazera".

W tsmuxerze jako plik wyjściowy zaznacz m2ts, zaznacz podział pliku na max 4GB (jak masz pendriva 1GB to zaznacz 1GB) i tym sposobem nie musisz nawet wypalać płytki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcialbym sie pobawic tym programem gdyz niedlugo przyjdzie do mnie plazmowy TV i chcialem zapytac czy jezeli przemiele jakis film w hd tym programem to czy jakosc bedzie gorsza ??

ps.nie bijcie za bardzo jesli ktos juz pytal :)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A o który program pytasz, opisany w pierwszym poście?. Jeżeli dasz na fast to u mnie zawsze była widoczna gorsza jakość filmu, nie raz jakies przekłamane paski, na slow jest lepiej ale widać różnice (kwestia osobistego odbioru) między oryginalnym mkv a plikiem wyjściowym. Nie sprawdzałem jeszcze na najwolniejszej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy da sie usunac napisy wklejone w film? chodzi mi o usuniecie angielskich napisow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam parę pytań odnośnie filmów HD odtwarzanych na PS3, jakby ktoś mógł odpisać to z góry dziękuję.

Jak będę miał jakiś film w 1080p, a mój TV wyświetla maksymalnie _tylko_ 720p to PS3 mi go zdownscaluje do 720p ? miałem już Matrix'a na Blu-Ray'a oryginalnego i normalnie działał w 720p, ale oryginalnie to jest w 1080p, więc chyba sobie sam odpowiedziałem, no ale wolę się spytać.

I czy np. jak ściągne film w 1080p, a i tak mi będzie działał w 720p, to czy odczuje różnice w jakości jakbym ten sam film ściągnął w 720p ? czy przy downscalingu z 1080p na 720p będzie taka sama jakość, czy tam bitrate, jak będę miał ten film oryginalnie w 720p ? bo sam nie wiem, czy jest różnica i ściągać filmy w 1080p czy 720p.

Teraz pytanie o dzwięk, jeżeli film ma DTS'a to normalnie jak użyje tego programu mkv2vob to wszystko będzie ok i DTS będzie działać ?

I ostatnie pytanie o rozmiar filmu, przeważnie te filmy, które mają 8.xx GB zmieszczą się na DVD DL ? i czy w ogole filmy, które mają powyżej 8GB można jakoś podzielić i nagrać na parę płytek DVD czy DVD DL ?

Dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Będziesz oglądał w 720p.

2. Pewnie przy tak małej przekątnej nie odczujesz różnicy ale kto to wie, każdy ma inne zboczenie.

3. DTS będzie Ci działał ale jak masz amplituner. Tak przynajmniej jest napisane przy zaznaczania tej opcji.

4. Ostatnia zakładka mi masz tam podział wielkości pliku. Ja zawsze sobie dzielę tak aby mieściły się na zwykłe płytki dvd.

@paszczakus jeżeli są wklejone to pewnie już się nie da ale jeżeli są dołożone to można je wywalić w pliku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

denver666 dzięki wielkie za pomoc.

A co do tego czy lepiej ściągać 1080p czy 720p jak i tak mogę maksymalnie mieć te 720p to chyba masz racje, nie wiem co bym musiał mieć za wzrok żeby tą różnice odczuć, choć znowu z drugiej strony lepiej chyba ściągać tą wersje 1080p, bo później np. jak będę miał fullhd to już mogę ten film zobaczyć w fullhd, a tak będę żałować, że mam film w 720p :P

Aha i ostatnie pytanie o napisy, czy w ogole warto się w to bawić ? z tego co czytałem to strasznie długo trwa cały proces, kilka godzin ? i czy napisy ze zwykłych wersji divix będą pasować ? czy trzeba mieć takie, które były robione spcejalnie pod dany release danego filmu ? z tego co szukałem na napisy24.org to nawet trochę tego jest + napisy np. do seriali.

Jeszcze raz dziękuję za pomoc.

Edytowane przez Jared

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobno dopiero tv powyżej 40 cali daje różnicę pomiędzy 720p a 1080p. Chociaż tych ripów nawet w 1080p nie można nazwać full hd. Dopiero BD daje pełną rozkosz ale też na dużym tv. Czy się opłaca to już kwestią każdego z osobno. Trwa to długo, trzeba robić przynajmniej na slow ale i tak jakość nieco gorsza niż mkv. Jak ktoś ma mocnego pc z dobrą kartą dźwiękową to jest to lepsze rozwiązanie. Napisy pasują od divixów. Czasem idealnie czasem trzeba przesunąć wszystko o parę sekund. Kwestia wprawy. Na pewno przyda się prgram media info aby sprawdzić ilość klatek bo t może rozjechać napisy przy przerabianiu na srt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

denver666 troszkę źle mnie zrozumiałeś z tą różnicą pomiędzy 720p a 1080p, chodziło mi o to czy bitrate będzie większy przy downscalingu obrazu z 1080p do 720p w porównaniu z filmem który ściągnąłbym oryginalnie w 720p ?

a co do różnicy 720p/1080p to się zgodzę, że może się zauważy ale to już przy większych przekątnych tak jak pisałeś 40"++

To mnie zaciekawiło - "Trwa to długo, trzeba robić przynajmniej na slow ale i tak jakość nieco gorsza niż mkv"

podobno te programy nic nie robią z jakością ? a Ty piszesz, że nieco gorsza :( to się już pogubiłem.

No i pytanie właśnie o tą zakładkę - "Transcoding Code" najlepiej to ustawić na te x264 High Bitrate Slow jak się chce mieć najlepszą jakość ?

Ciekawi mnie jeszcze właśnie sprawa z tą jakością, jak np. ściągne jakis film gdzie bitrate będzie rzędu 5MBit++ to jak w tym mkv2vob użyje tego x264 High Bitrate Slow to jakość będzie jeszcze lepsza ? nie rozumiem tego, bo tutaj czytałem, że ten program nic nie robi z jakością obrazu, a tu piszesz, że i tak jest nieco gorsza niż mkv. Rozumiem, że transkodując tym kodekiem MPEG-2 to będziemy mieli najsłabszą jakość ?

Trochę się pogubiłem właśnie z tym wyborem kodeka który odpowiada za transcode, bo myślałem, że jak sciagne film to będę miał identyczną jakość jaka powinna być.

A jakie rozszerzenie wybieracie jak transkodujecie filmy, zawsze mpg ? czy np. najlepiej dać takie, że będzie to też można odpalić na xbox'ie 360 ? bo z tego co widzę to tam jest jeszcze .vob, .mp4 i inne, jest jakaś różnica przy wyborze rozszerzenia czy to tylko format ?

I jeszcze jedno pytanie, czy te wszystkie filmy na necie, szczególnie te wersje 1080p, nawet te co mają po 15GB++ to są to full ripy z blu-ray'a, czy tam swojego czasu hddvd, czy to po prostu ripy ?

Edytowane przez Jared

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×