Skocz do zawartości
yoti93

Film z napisami na PS3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam następujący problem. Mam 2 filmy 720p z polskim lektorem Hancock i Kung Fu Panda w mkv.

Gdy odtwarzam filmy na kompie przed przerobieniem jest ok. Gdy konwertuje je programem mkv2vob na obojętnie jaki format lub programem tsmuxer na m2ts, mam przesunięty dźwięk. Czy odtwarzam na kompie czy PS3 dźwięk jest przesunięty i to znacznie. Próbowałem już wszystkich możliwych ustawień i dźwięk jest nadal przesunięty.

Czy ktoś coś wie na ten temat?

-mam mkv2vob v2.4.2, tsmuxer 1.8.4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Mam następujący problem. Mam 2 filmy 720p z polskim lektorem Hancock i Kung Fu Panda w mkv.

Gdy odtwarzam filmy na kompie przed przerobieniem jest ok. Gdy konwertuje je programem mkv2vob na obojętnie jaki format lub programem tsmuxer na m2ts, mam przesunięty dźwięk. Czy odtwarzam na kompie czy PS3 dźwięk jest przesunięty i to znacznie. Próbowałem już wszystkich możliwych ustawień i dźwięk jest nadal przesunięty.

Czy ktoś coś wie na ten temat?

-mam mkv2vob v2.4.2, tsmuxer 1.8.4

Spróbuj innym programem skonwertować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używałem już trzech programów i nic, ciągle dźwięk jest przesunięty m.in. mkv2vob, tsMuxer i GOTsent. Nie wiem jakich użyć jeszcze można by działały pod PS3. W miarę oglądania filmu dźwięk jest przesunięty coraz bardziej, na początku sekunda a na końcu jakieś 5min.

Oczywiście inne filmy dekodują się dobrze mam problem tylko z tymi dwoma. Filmy w AC3 oczywiście.

Mam najnowsze kodeki CCCP i CoreAVC. Nawet przy zmianie klatek film wyprzedza dźwięk.

Ktoś pomoże?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze masz jakies wadliwe kodeki ktore zmieniaja ilosc klatek na sekunde filmu, co skutkuje tym ze audio i video sie rozjezdzaja ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagraj film na płytę, odpal na ps3 i zobacz, czy tam także jest przesunięty dźwięk. Moim zdaniem procek może nie radzić sobie z filmem, przec co ucieka mu parę klatek (nie chodzi mi ogólnie o wszystkie filmy hd, a jedynie o dany format). Niestety mam dość słaby komputer i przy filmach hd też tak mam. Na ps3 jest wszystko ok. Tylko najtrudniej napisy przypasować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagrywam filmy na pendrive nagrywałem też na płyty i to samo. Żadnych zmian. Walczę z tym 2dni i zaraz wyjdę z siebie.

Może ktoś zassa sobie i sprawdzi ten film.

Wpiszcie w google "rapidshare hancock lektor 720p" drugi wynik od góry.

Będzie tam 41plików które pobrałem.

Edytowane przez cezarycezary
link do warezu - warn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nagrywam filmy na pendrive nagrywałem też na płyty i to samo. Żadnych zmian. Walczę z tym 2dni i zaraz wyjdę z siebie.

Może ktoś zassa sobie i sprawdzi ten film.

Wpiszcie w google "rapidshare hancock lektor 720p" drugi wynik od góry.

Będzie tam 41plików które pobrałem.

Czyli moja teoria była zła :( To tak jak ktoś wyżej napisał, to najprawdopodobniej wina kodeków. Ja używam K-lite i mam wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zapodałem najnowszego K-Lite i nadal to samo, dźwięk przesunięty.

Może masz za słaby sprzęt ? ;)

Edytowane przez Dazidek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Używałem już trzech programów i nic, ciągle dźwięk jest przesunięty m.in. mkv2vob, tsMuxer i GOTsent. Nie wiem jakich użyć jeszcze można by działały pod PS3. W miarę oglądania filmu dźwięk jest przesunięty coraz bardziej, na początku sekunda a na końcu jakieś 5min.

Oczywiście inne filmy dekodują się dobrze mam problem tylko z tymi dwoma. Filmy w AC3 oczywiście.

Mam najnowsze kodeki CCCP i CoreAVC. Nawet przy zmianie klatek film wyprzedza dźwięk.

Ktoś pomoże?

Dokładnie mam to samo co Ty przy tych filmach... także używam tych sterowników. Kompy raczej maja wystarczającą moc obliczeniową. Czuję, że z tym sie nie da nic zrobić.... przynajmniej na razie.... jak znajdę czas to odinstaluje CCCP i wyczyszczę rejestr... może to coś pomoże.

Programy, którymi próbowałem:

mkv2vob - nawet na chama transkodując

tsMuxerGUI

Filmy:

Hancock.2008.Unrated.720p.BluRay.Lektor.PL.x264-WKS.mkv - głos przesunięty

Rambo.2008.720p.BluRay.Lektor.PL.x264-WKS.mkv - głos OKI

Angielska.Robota-The.Bank.Job.720p.Bluray.AC3.Lektor.PLx264-WKS.mkv - głos przesunięty

Edytowane przez misiaczekm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem to na 2 kompach i to samo. Trzeba odpuścić chyba. Odinstalowywałem CCCP i CoreAVC i nic. Może przy wrzucaniu lektora do filmu ktoś popełnia błąd. Gdzieś wyczytałem że jeśli dźwięk zaczyna się później niż video to te programy sobie z tym nie radzą.

Trochę lipa, szkoda było czasu, można było pograć.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że dźwięk został dołożony z wersji dvd. I pewnie nie zgadza się ilość klatek. Na kompie często nie stanowi to problemu bo programy same sobie dopasowują. Przynajmniej zauważyłem to z napisami. Z tego co czytałem na forum o hd to musisz sobie poprawić tą ścieżkę. Niestety musisz tą drogę przejść sam :D.

Widziałem nową wersje mkv2vob i ma ciekawe opcję. Dźwięk po hdmi, niestety pierwsza próba z ustawieniem na slow dała z wejściowego pliku 4,5GB prawie 7GB. Ma za to opcje file albo układ płyty BD. Tego jeszcze nie testowałem ale może pozwoli to na zaoszczędzenie wklejania napisów bo będę one po prostu do załączenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy robił tak tsmuxerem, zresztą w sieci były przygotowane takie płytki. Problem z tym programem był taki, że jeżeli film nie był w prawidłowej rozdzielczości, robił zielone pasy. Mam zamiar przetestować tą opcję w nowym mkv2vob ale to dopiero na weekend. Było by miło jak by nie wklejał napisów co by zmniejszyło czas przerabiania filmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7. Znajdujemy nasz plik z napisami i zmieniamy jego nazwę z przykładowego [napisy.txt] na [napisy.srt]. Jeśli już mamy napisy w formacie srt, to omijamy ten punkt. Pamiętamy, że sama nazwa musi być identyczna z nazwą filmu!

13. Teraz wchodzimy do zakładki [subtitles]/[Napisy], jeśli nie mamy napisów, zmieniamy pole [Load Subtitle:]/[Typ napisów:] na [none]. A jeśli napisy mamy i są w nich polskie znaki, zmieniamy pole [Lang. Code Page]/[Kodowanie znaków:] na [cp1250]. Jeśli w napisach nie ma polskich znaków, zostwiamy tak jak jest.

Jeśli chodzi o pkt 7 to zmieniam rozszerzenie zgodnie z instrukcją i przed encode film i napisy umieszczam w jednym folderze.

Natomiast jakiś zonk z pkt 9 - co mam zrobić jeśli mam te napisy - bo zmieniłem na cp1250 i raz ustawiłem load srt a raz none i za żadnym razem napisy mi się nie wtopiły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem w temacie napisów, ale dłuższy czas nikt nie odpowiadał.

7. Znajdujemy nasz plik z napisami i zmieniamy jego nazwę z przykładowego [napisy.txt] na [napisy.srt]. Jeśli już mamy napisy w formacie srt, to omijamy ten punkt. Pamiętamy, że sama nazwa musi być identyczna z nazwą filmu!

13. Teraz wchodzimy do zakładki [subtitles]/[Napisy], jeśli nie mamy napisów, zmieniamy pole [Load Subtitle:]/[Typ napisów:] na [none]. A jeśli napisy mamy i są w nich polskie znaki, zmieniamy pole [Lang. Code Page]/[Kodowanie znaków:] na [cp1250]. Jeśli w napisach nie ma polskich znaków, zostwiamy tak jak jest.

Jeśli chodzi o pkt 7 to zmieniam rozszerzenie zgodnie z instrukcją i przed encode film i napisy umieszczam w jednym folderze.

Natomiast jakiś zonk z pkt 9 - co mam zrobić jeśli mam te napisy - bo zmieniłem na cp1250 i raz ustawiłem load srt a raz none i za żadnym razem napisy mi się nie wtopiły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już odtworzyłeś film na ps3 to musisz jeszcze włączyć napisy, jest w odtwarzaczu opcja SUBTITLES tam gdzie np. przewijasz film itp.

Włączałeś je po odtworzeniu filmu?

Ja robiłem wszystko zgodnie z toutorialem i bez problemu wszystko śmiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak już odtworzyłeś film na ps3 to musisz jeszcze włączyć napisy, jest w odtwarzaczu opcja SUBTITLES tam gdzie np. przewijasz film itp.

Włączałeś je po odtworzeniu filmu?

Ja robiłem wszystko zgodnie z toutorialem i bez problemu wszystko śmiga.

Nie przenosiłem na ps3 tylko w dzibasie na pccie włączyłem napisy i nic nie było. Czy mimo tego na ps3 będą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh. Nie możesz po prostu sprawdzić, czy działają na PS3 i wtedy napisać posta z problemem? Jak nie wiesz, czy będą działać, to sprawdź sam. Proste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam to mój pierwszy post na forum, które do tej pory śledziłem z uwagą :)

Konwertowałem swój pierwszy film Mamma.Mia.2008.720p.BluRay.x264-SiNNERS z napisami i wyszło mi takie cudo, że leci muzyka są napisy a nie słychać jak mówią :( Co zrobiłem źle?

wersja mkv2vob 2.4.5

komp AMD Turion 2Ghz RAM 1GB czas trwania konwersji 20h :(

Pytanko czy jak dołożę ram-u to coś da?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie przesunięcia dźwięku w mkv. Na komputerze jest dobrze a na ps3 dźwięk się rozjeżdża.

Miałem taki sam przypadek gdy robiłem synchronizację lektora w mkv.

Błąd leży po stronie dopasowania ścieżki. Gdy zmienia się fps i przesunięcie korzystając z mkvmerge, wtedy na komputerze dźwięk jest dobry, ale gdy tylko plik mkv zacznie się konwertować na cokolwiek dźwięk "wraca" do starych ustawień.

Gdy trafiam na takie filmy - odpuszczam sobie oglądanie.

Teoretycznie można przerabiać źródło dźwięku i eksportować to do ac3 i wlepić w tsmuxerze, ale roboty kupa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie

Probowalem juz kilku metod ( kilku programow) i niestety zawsze cos nie wychodzi, najprosciej wyglada sprawa z programem AVI ReComp ale wyskakuje jakis blad podczas konwertowania jak pasek dojdzie 2 razy do 100%. Czy moglby ktos napisac jaki jest najlepszy i najszybszy a co najwazniejsze skuteczny sposob na przerobke? Tak zeby zrobic to najlepiej jednym programem a nie trzema :/

DZIEKI i POZDRAWIAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×