Skocz do zawartości
yoti93

Film z napisami na PS3

Rekomendowane odpowiedzi

no właśnie że nie.... mam w jednym folderze konwertowałem napisy do srt tym programem ale dalej kasza :X może trzeba wkonwertować w film napisy?? ale to czasu dużo zajmuje :(

nie wiem dlaczego ale nie mogę edytować swojego posta :| więc przepraszam :)

znalazłem rozwiązanie dla mojego problemu....

Nalezy użyć darmowego programu AVIAddXSub, on nie tyle wkleja napisy co je łączy a to nie to samo. Można np łatwo do filmu dołączyć napisy PL, EN i jakie się jeszcze chce a przy oglądaniu filmu wciska się ∆ i z menu Subtitle Options wybiera się konkretne napisy lub opcje Off (!) nic nie jest na stałe wklejone - taka namiastka dvd. Film wynikowy ma rozszerzenie .divx (gra na ps3) ale mozna zmienić na .avi.

Druga sprawa jest że wklejanie napisów na stałe może się skończyć uroczym Corrupted Data.

Napisy przed łączeniem należy mieć nazwane tak samo jak film, tj. np. nazwa_filmu.avi i nazwa_filmu.srt (nie da się chyba txt, jest masa softu do zmiany txt na srt), a jeśli więcej języków to:

nazwa_filmu-1.srt

nazwa_filmu-2.srt

nazwa_filmu-3.srt...

proces trwa u mnie około 10 min więc chyba nie tak dużo w porównaniu z programami do wklejania napisów.

Pozdro 600 xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mam problem z filmem. Mam film mkv i chce go przekonwertować na m2ts z napisami. Napisy są już w filmie, jest tam ich chyba z 20. Zaznaczam wszystko 2 mkv2vob, pisze że musi transcodować dla napisów, ale nie włącza się bo wyświetla się komunikat o braku miejsca na HDD. Film ma ok. 4,5 GB, a na dysku mam 18 GB wolnego miejsca...Zawsze jak konwertowałem bez napisów, to film zajmował mniej, bo jeszcze idzie DTS---AC3...Nie wiem co robić, pomóżcie !

Z góry dzięki za odp. !

Pzdr, Mexx

EDIT. Czemu czcionka jest czarna ?

Edytowane przez mexx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z mojego doświadczenia: NIE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam ma problem napisy przerobiłem na srt .I teraz film też się podzielił na 3 części mpg ale nie ma napisów proszę o pomoc bo już to ze 100 razy przerabiałem i nie wtapia napisów w film ma program MKV2VOB V2.4.7 PROSZĘ O POMOC BO MOŻE COŚ ŹLE USTAWIAM W KONFIGURACJACH JAK BY KTOŚ MÓGŁ TO PODESŁAŁ BY JAK MA U SIEBIE USTAWIONE ŻE MU WKLEJA NAPISY W FILM Z GÓR DZIĘKUJE...

Edytowane przez manius8324

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy film i napisy mają taką samą nazwę?. Jak masz ustawiony program.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czy film i napisy mają taką samą nazwę?. Jak masz ustawiony program.

TAK SIĘ NAZYWA FILM-----e-t2rotf-1080.mkv----- OCZYWIŚCIE FILM PRZED PRZEROBIENIEM JAK PRZEROBIE TO JEST MPG.

TAK SIĘ NAZYWAJ NAPISY---------e-t2rotf-1080.srt

TO JAK ZROBIĆ ŻEBY ONE SIĘ TAK SAMO NAZYWAŁY??bo ja cały czas chce zmienić nazwę to nie da rady.

POMOCY BO CAŁY DZIEŃ NADTYM SIEDZE I NIC..

Jak zrobiłem za pierwszy raz to było bez napisów

Za drugą razą coś piszczało nie było wogule głosu

Za trzecim razem był dźwięk a nie był głosu jak ludzie gadali

A napisów jak nie ma tak nie ma.....

Zrobiłem ustawienia Tak jak ty kolego podałeś okno przykładowe do ustawienia

JAK MOŻNA TO PROSZĘ O POMOC

Edytowane przez AGArtha
Naucz się edytować posty! WARN! Regulamin § II pkt. 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ostatnio "wklejałem" napisy w film programem AVIaddSUBS.

Wszystko ok. Trwało to kilka chwil, ale...

Pozycja napisów jest gdzieś tak na środku ekranu.

Patrzyłem na ustawienia tego programu ale trzeba to skalibrować pod względem odtwarzacza.

Czy ktoś wie jaką wartość trzeba wpisać przy pozycji wertykalnej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elo. mam dwie sprawy: pierwsza to napisy w filmach divix'a. Patrzyłem po forum,odpowiedź była,ale coś mi nie idzie,a linki nieaktualne. Druga sprawa-czy jest możliwość aby konsola odtwarzała pliki w formacie motion JPEG i 3gp? Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elo. mam dwie sprawy: pierwsza to napisy w filmach divix'a. Patrzyłem po forum,odpowiedź była,ale coś mi nie idzie,a linki nieaktualne.

To jest pytanie? Może doprecyzujesz o co Ci chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kumpel dzis do mnie wpadł i ma ze soba bardzo fajny film ktory sam zrobil ale chcielismy zobaczyc ko na ps3 jednak ma napisy i w tym problem

uzyte programy :virtualdub, avi recomp ,winmenc

i nic ma ktos jakis pomysl?

Edytowane przez SouL
mirror, skup się od teraz na wyszukiwaniu odpowiednich tematów do zadawania pytań, zanim stworzysz nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem bo obojetnie jakim programem przerobie plik to i tak nie mam wklejonych napisow (ani na pc ani na ps3) a jak normalnie odtwarzam to sa

w czym jest problem?

Edytowane przez AGArtha
Będziesz miał jeszcze jeden problem, jeśli będziesz pisał post pod postem i nie bedziesz stosował się do zasad Regulaminu! WARN! § II pkt.4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak przegladalem forum 'setki' tematow bylo juz o napisach do DviX-ów , poradzilem sobie z tym za pomoca tego subedita i Aviaddxsubs. Lecz po tym jak polaczylem napisy z filmem ,napisy pojawiaja sie wyraznie wczesniej niz przed wypowiedziana kwestia (jakies 5-6 sek) . W zwiazku z tym czy macie na to jakas pomoc moze ? czy to wina napisow czy cos sie zle skonwertowalo ? Bylbym wdzieczny za odp.

PS:Zalozylem nowy temat bo te ktore znalazlem o napisach sa juz zamkniete :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak przegladalem forum 'setki' tematow bylo juz o napisach do DviX-ów , poradzilem sobie z tym za pomoca tego subedita i Aviaddxsubs. Lecz po tym jak polaczylem napisy z filmem ,napisy pojawiaja sie wyraznie wczesniej niz przed wypowiedziana kwestia (jakies 5-6 sek) . W zwiazku z tym czy macie na to jakas pomoc moze ? czy to wina napisow czy cos sie zle skonwertowalo ? Bylbym wdzieczny za odp.

PS:Zalozylem nowy temat bo te ktore znalazlem o napisach sa juz zamkniete :)

A dla czego nie robisz napisów w Formacie SRT łatwiejszy sposób niż 2 programy do wtapiania ich do filmu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS3 przecież nie czyta napisów w osobnym pliku(chyba że Media Serwer). Gdy mi napisy źle się wtopią do filmu to po prostu koryguje jest w subedit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS3 przecież nie czyta napisów w osobnym pliku(chyba że Media Serwer). Gdy mi napisy źle się wtopią do filmu to po prostu koryguje jest w subedit.

To nie lepiej ci postawić PS3 media saver na kompie i oglądać w spokoju niż przerabiać to wszystko oczywiście ze skutkiem czasowym w takim wykonaniu jak robisz ??

i korzystać z wersji BETA która czyta pliki TXT i nic nie przerabiać

Edytowane przez frater25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprostszy sposób: Program AviReComp, ładujemy film i wybieramy gdzie ma się zapisać już przerobiony, wchodzimy w zakładkę dodatki, zaznaczamy opcje napisy, ładujemy napisy, dodajemy kolejkę i wciskamy start ( piszę z pamięci, mam nadzieję, że się połapiecie, program jest po polsku ).

Gdyby wyskoczył błąd podczas konwertowania filmu, wchodzimy na stronę konwersja napisów , i wybieramy format napisów {00} micro DVD. Tak przerobione napisy ładujemy do programu i już nie powinno być problemu. Konwersja filmu 700mb zajmuje ok. godziny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od pewnego czasu chcę obejrzeć sobie anime na Ps3. Plik mam w formacie mp4 a napisy w ass. Ps3 bez problemu radzi sobie z mp4, niestety jak wiadomo nie odtwarza napisów oddzielnie od pliku video. Tu nasuwa się moje pytanie, w jaki sposób mogę połączyć napisy z filmem lub zrobić tak aby Ps3 je odtworzyło. Słyszałem o programie AVIAddXSubs, niestety on łączy tylko pliki w avi. Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprostszy sposób:  Program AviReComp, ładujemy film i wybieramy gdzie ma się zapisać już przerobiony, wchodzimy w zakładkę dodatki, zaznaczamy opcje napisy, ładujemy napisy, dodajemy kolejkę i wciskamy start ( piszę z pamięci, mam nadzieję, że się połapiecie, program jest po polsku ).

Gdyby wyskoczył błąd podczas konwertowania filmu, wchodzimy na stronę konwersja napisów , i wybieramy format napisów {00} micro DVD. Tak przerobione napisy ładujemy do programu i już nie powinno być problemu. Konwersja filmu 700mb zajmuje ok. godziny.

Osobiście uważam że najlepszy program to aviaddxsub. Jest tak banalny ze nawet nie ma co opisywać. Trzeba tylko miec avi-ka + napisy w formacie SRT (mozna przekonwertowac np. sub-edit playerem), zaladowac avik do programu metoda D&D (avi i srt musza byc w jednym folderze), ustawic opcje (wielkosc, kroj czcionki...) i tyle. konwersja 100 minutowego filmu na moim lapku (sprzet majacy dobre kilka lat) to niecale 3 minuty.

Co do napisow ASS. Podejrzewam ze moze byc z tym problem bo te napisy nie są łykane przez playery ale idą z filtrow takich jak VobSub (przynajmniej ja tak miałem). Szczerze to na Twoim miejscu wolałbym chyba akurat to anime obejrzec na kompie a w konwersje bawic sie przy avikach. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, czy można jakoś zmienić ustawienia aby ps3 czytała tekst do filmów z netu? Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam pytanie odnosnie przerabiania filmow na ps3. A mianowicie przerabiam je w dwoch programach 1. AVIAddXSubs 2. SubtitleTool zawsze bylo wszystko wporzadku z napisami ale teraz jak przerobie film to napisy niormalnie sie konwertuja z filmem z tym ze nie czyta tak jakby zankow trypu ś,ć itd. Jesli ktos wie jaka jest tego przyczyna albo zna inne programy do przerobki bede wdzieczny za wiadomosc. Z gory dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestawiona strona kodowa w pliku z napisami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha czyli jak to zrobic zeby nie byla przestawiona jakas strona bo nie za bardzo sie znam na tym. Jak wiesz cos wqiecej to napisz z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przejrzałem tonę tematów związanych z kwestią wmuxowania napisów tak, aby odczytywała je PS3, ale nie mam jednoznacznej odpowiedzi.

Przerabiam film w bluray'u programem tsmuxer, dodaje napisy, zapisuję jako m2ts, bluray, AVCHD i dupa - napisow nie ma mimo, ze po wmuxowaniu ich w plik tsmuxer pokazuje, ze są.

Pytanie brzmi czy PS3 odtwarza napisy z kontenera m2ts ?

P.S. Nie interesuje mnie media server, mkv2vob, dodawanie napisow do avi - tylko i wyłącznie edycja bluray'a (dodanie PL napisów) i oglądanie na PS3.

Edytowane przez HydeFromT70s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×