Skocz do zawartości
Rafi

Gdzie kupić konsolę i jaki model wybrać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Pokonferencyjne obniżki na przykładzie Saturna

 

-12GB -599zł

-12GB+ dodatkowy pad + 6 gier - 799zł

Dobre te zniżki. Kiedy można spodziewać się tych zestawów bo nic na stronce niema podane?? Druga sprawa jak jest z gwarancją? bo na stronce pisze że tylko 12 miesięcy a mógłbym przysiąść że zawsze było 24 miesiące. Chyba ze na stronce 12 miesiecy dotyczy samego serwisu sony a kolejne 12 to już odpowiada saturn ale niestety tego juz niema podane. Czy ktoś bedacy blisko takich spraw w saturnie mógłby pomóc i odpowiedzieć jak to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce będzie można dostać taką wersje konsoli: 24b987f08ed73891411d254763724d2b_origina

Czy będzie tylko w innych krajach? I czy wgl będzie taka konsola? Jak uważacie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre te zniżki. Kiedy można spodziewać się tych zestawów bo nic na stronce niema podane?? Druga sprawa jak jest z gwarancją? bo na stronce pisze że tylko 12 miesięcy a mógłbym przysiąść że zawsze było 24 miesiące. Chyba ze na stronce 12 miesiecy dotyczy samego serwisu sony a kolejne 12 to już odpowiada saturn ale niestety tego juz niema podane. Czy ktoś bedacy blisko takich spraw w saturnie mógłby pomóc i odpowiedzieć jak to jest?

To źle myślisz bo SONY zawsze dawało 12 miesięcy gwarancji producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DGLELE

 

Przecież to jest jakaś naklejka na konsole. GTA V ma być w zestawie z Super Slimem a na tym zdjęciu jest slimka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To źle myślisz bo SONY zawsze dawało 12 miesięcy gwarancji producenta.

 

Sprzedawca z racji ustawy odpowiada 24miesiące przed kupującym, który jest osobą fizyczną, choćby z tytułu niezgodności towaru z umową. Gwarancja producenta w myśl litery prawa jest dobrowolna, aczkolwiek producenci zazwyczaj dają dwa lata, aby być zbieżnym z prawem obowiązującym w naszym kraju. Wyjątkiem od tego są materiały eksploatacyjne np. bateria w laptopie, która naturalnie się zużywa i dopuszcza się gwarancje np. 12 lub 6-cio miesięczne. Podsumowując jest dokładnie tak jak napisał kolega w pytaniu. 12 miesięcy odpowiada Sony, pozostały okres sprzedawca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DGLELE a to nie jest przypadkiem jeden z tych egzemplarzy które przygotowało Sony dla twórców?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca z racji ustawy odpowiada 24miesiące przed kupującym, który jest osobą fizyczną, choćby z tytułu niezgodności towaru z umową. Gwarancja producenta w myśl litery prawa jest dobrowolna, aczkolwiek producenci zazwyczaj dają dwa lata, aby być zbieżnym z prawem obowiązującym w naszym kraju. Wyjątkiem od tego są materiały eksploatacyjne np. bateria w laptopie, która naturalnie się zużywa i dopuszcza się gwarancje np. 12 lub 6-cio miesięczne. Podsumowując jest dokładnie tak jak napisał kolega w pytaniu. 12 miesięcy odpowiada Sony, pozostały okres sprzedawca.

Lubię jak tak ludzie piszą ale nie wspomną, że powyżej 6 miesięcy od wydania towaru obowiązek udowodnienia istnienia wady spoczywa na konsumencie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem jeśli od zakupu sprzętu minie 18 miesięcy to sprzedawca może zażądać od nas udowodnienia wady produktu, ale nie musi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem jeśli od zakupu sprzętu minie 18 miesięcy to sprzedawca może zażądać od nas udowodnienia wady produktu, ale nie musi.

Jakie 18 :o

6 miesięcy i wtedy powinien żądać udowodnienia !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O czym Ty piszesz? Jeśli producent daje 12 miesięcy gwarancji na swój produkt to kolejne 12 miesięcy spoczywa na barkach sprzedawcy, bo zgodnie z ustawą mamy 24 miesiące. Jednak sprzedawca odpowiada bezwzględnie przez pierwsze 6 misięcy swojego okresu czyli do 18 miesięcy od zakupu potem może żądać od nas udowodnienia wady produktu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O czym Ty piszesz? Jeśli producent daje 12 miesięcy gwarancji na swój produkt to kolejne 12 miesięcy spoczywa na barkach sprzedawcy, bo zgodnie z ustawą mamy 24 miesiące. Jednak sprzedawca odpowiada bezwzględnie przez pierwsze 6 misięcy swojego okresu czyli do 18 miesięcy od zakupu potem może żądać od nas udowodnienia wady produktu

Bzdura do kwadratu !

Uprawnienia gwarancyjne a te wynikające z ustawy są nie zależne. Konsument wybiera to której jest dla niego korzystniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O czym Ty piszesz? Jeśli producent daje 12 miesięcy gwarancji na swój produkt to kolejne 12 miesięcy spoczywa na barkach sprzedawcy, bo zgodnie z ustawą mamy 24 miesiące. Jednak sprzedawca odpowiada bezwzględnie przez pierwsze 6 misięcy swojego okresu czyli do 18 miesięcy od zakupu potem może żądać od nas udowodnienia wady produktu

Byłem pewny że jest coś 24 miesiące. 12 Sony i 12 sprzedawca czyli łącznie i tak sprzedawca 24. Ale jednak kolega maślak ma inne zdanie więc chetnie posłucham jak to rzeczywiście jest bo może jednak sie okazać że pan Maslak ma rację a nie my kto wie. Chętnie jeszcze wysłucham głosu kogoś kto siedzi w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy poczytać ustawę.

 

 

Ustawa z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego.

(...)

Art. 4.
1. Sprzedawca odpowiada wobec kupującego, jeżeli towar konsumpcyjny w chwili
jego wydania jest niezgodny z umową; w przypadku stwierdzenia niezgodności
przed upływem sześciu miesięcy od wydania towaru domniemywa się, że istniała
ona w chwili wydania.

(...)

Art. 10.
1. Sprzedawca odpowiada za niezgodność towaru konsumpcyjnego z umową jedynie
w przypadku jej stwierdzenia przed upływem dwóch lat od wydania tego towaru
kupującemu; termin ten biegnie na nowo w razie wymiany towaru. Jeżeli
przedmiotem sprzedaży jest rzecz używana, strony mogą ten termin skrócić,
jednakże nie poniżej jednego roku.

(...)

Art. 13.
1. Udzielenie kupującemu gwarancji następuje bez odrębnej opłaty przez oświadczenie
gwaranta, zamieszczone w dokumencie gwarancyjnym lub reklamie, odnoszących
się do towaru konsumpcyjnego; określa ono obowiązki gwaranta i
uprawnienia kupującego, w przypadku gdy właściwość sprzedanego towaru nie
odpowiada właściwości wskazanej w tym oświadczeniu. Nie uważa się za gwarancję
oświadczenia, które nie kształtuje obowiązków gwaranta.

(...)

 

W pierwszym przypadku uprawnienia wynikają z automatu z treści ustawy. Natomiast gwarancja jest oświadczeniem woli gwaranta i może być dowolnie przez niego kształtowane. Są to dwa odrębne aspekty więc terminy nie mogą się łączyć.

 

Jak pisałem od konsumenta zależy z jakiego uprawnienia skorzysta.

Edytowane przez maslak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pamiętam że w info na saturnie mówili "12 sony 12 my ale sprzęt przynosi pan do nas" było to dobre 5 lat temu i mam nadzieje że dalej tak jest bo 12 miesięcy to smieszny okres. To i tak znamienne jakie my mamy prawo że każdy z nas inaczej je rozumuje. Wszystko zagmatwane poplątane i aby jak najbardziej niezrozumiałe dla zwykłego zjadacza chleba. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

@DGLELE a to nie jest przypadkiem jeden z tych egzemplarzy które przygotowało Sony dla twórców?

 

 

Nie mam pojęcia, fajnie jak by wyszła jakaś limitowana kolekcja dla graczy, na pewno bym się skusił. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Euro rtv agd 699 zl Super Slim 12 gb z move i dancestar czy jakos tak.Widzialem w sklepie przecenione z 899 zl.

@edit http://www.euro.com.pl/konsole-playstation-3/sony-playstation-3-super-slim-12gb-move-starterpack-gra.bhtml dokladnie to. gra bez szalu (przynajmniej dla mnie) ale po sprzedazy move i tej gry konsola za kolo 500 zl wychodzi.

Edytowane przez DeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - chcę kupić drugą PS3 do domu - najprawdopodobniej golasa Super Slim z 500 GB dyskiem i mam pytania:

1. czy w grach mulit np. w CODach MW3 lub BF3 grając na dwóch konsolach jednocześnie (dwie osoby) mogą występować jakieś kłopoty w porównaniu z graniem na jednej konsoli - chodzi o jakieś problemy z połączeniem, lagami itp. - macie jakieś doswiadczenia grając na jednym łączu na dwie konsole w tą samą grę - na splicie gra się fatalnie i stąd między innymi potrzeba drugiej konsoli - łącze mam dość dobre 60 Mbit down / 6 up i pingi zawsze malutkie - bardziej chodzi o jakieś problemy których nie przewidziałem a mogą wystąpić - oczywiście konsole będą działać tylko przez wi-fi?

2. Statystyki na dwóch konsolach - czy uruchamiając konto z pierwszej konsoli na drugiej - statystki - presiże z MW3 i statystki z BF3 będą dokładnie te same co na pierwszej czy trzeba coś kopiować z konsoli pierwszej - nie wiem czy staty z MW3 i BF3 są zapisywane na dysku i trzeba je skopiować czy ciągnietę z zewnątrznych serwerów gier.

3. Czy uruchamiająć konto z PS+ na drugiej konsoli będzie można korzystać ze wszystkich dobrodziejstw tej usługi - z tego co czytałem o PS+ to może być na dwóch konsolach więc proszę tylko potwierdzić czy nie jestem w błędzie?

4. Czy jest jakis prosty sposób komunikacji pomiędzy graczami w jednej sieci wewnętrznej tak aby nie krzyczeć do siebie przez ścianę.

Edytowane przez spike1314

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokonferencyjne obniżki na przykładzie Saturna

 

-12GB -599zł

-12GB+ dodatkowy pad + 6 gier - 799zł

A co z Vitą? Brak reakcji? Chociaż w tej chwili to chyba najlepiej wstrzymać się do premiery nowej Vity i wtedy wybrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3. Czy uruchamiająć konto z PS+ na drugiej konsoli będzie można korzystać ze wszystkich dobrodziejstw tej usługi - z tego co czytałem o PS+ to może być na dwóch konsolach więc proszę tylko potwierdzić czy nie jestem w błędzie?

 

wszystko za wyjątkiem automatycznej aktualizacji czyli: synchro trofeów, auto pobieranie rozpoczętych plików, backup savów- to może być tylko na jednej konsoli aktywne z konta PS+...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to najlepszy temat, ale mam pytanie. Gdzie najtaniej kupić oryginalnego pada do PS Dualshock 3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z Vitą? Brak reakcji? Chociaż w tej chwili to chyba najlepiej wstrzymać się do premiery nowej Vity i wtedy wybrać.

 

a została zapowiedziana nowa wersja VITY?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedzi, kupiłem dzsiaj tą konsolę, trochę mnie wkurzyła jedna sprawa ponieważ wczoraj w Saturnie mogłem ją kupić za 949 zł a dzisiaj była cena 999 zł i kobieta (jak to kobieta) nie była władna obniżyć cenę do wczorajszej - na otarcie łez był GOD of War Wstąpienie który od razu pójdzie na allegro i całkiem ładny Pad z edycji kolekcjonerskiej GOW. Dzisiaj wieczorem będę sprawdzał te wszystkie sprawy z przenoszeniem konta i sejwów na drugą konsole więc na pozostałe pytania chyba sam sobie już odpowiem :)

Edytowane przez spike1314

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w Polsce będzie dostępny ps3 razem z GTA V? Tak jak ps3 + Fifa 2013, lub razem z AC III?

Czy ten zestaw będzie tylko na inne kraje, w tym i Niemcy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×