Skocz do zawartości
Emir

Uncharted 2: Among Thieves

Rekomendowane odpowiedzi

ciasteczkowy, w heavenly to był ale rój przeciwników - walka na oślep, a w batmanie jest ich dużo ale są idealnie zsynchronizowane ruchy, zarówno gacka jak i oprychów zbierających łomot, wiesz i tak naprawde zrobić jakieś combo 30 hit, to nie taka prosta sprawa, także mechanika jaka prosta by nie była wymaga jednak taktyki., jednym słowem sprawdza się :thumbsup: ... dobra zeby tutaj nie drażnić co niektórych, panowie przekonaliście mnie do zakupu U2, to teraz tylko czekam, i oczywiście za kilka dni, podziele się uwagami, ...

p.s ... na tych trailerach, to ja widziałem ze ten cały Derek, też tam okładał na piony jakiegoś złego brzydkiego pokrytego bliznami faceta w zwolnionym tępie, i teraz pytanko ... czy ta scena walki, ta w jakiejś rzeczce czy to wtedy my sterujemy?

normalnie sterujesz uzywajac systemu walki w grze.

Edytowane przez afwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez to miałem!! :o O malo zawalu nie dostałem jakzobaczyłe,ze ekrannie reaguje na zaden przycisk! Ale rozwiazanie jest proste. Nacisnij bodajze jednoczesnie L2 i R2. Hmmm, albo to było L1 i R1? Nie wazne. Na wszelki wypadek wcisnij wszystkie spusty jednoczesnie :P

Gra jest genialna. Chce w nią grac ale nie chce jej za szybko skonczyc. Jakas rada? :P Jestem teraz w rozdziale lokomotywa. Jeszcze nie zaczałem w nią grac. Powiedzcie, procentowo ile gry mi jeszcze zostało? Polowa gry za mną czy przede mną?

Problem jest głębszy, bo chyba nie uwazasz ze nie próbowalem wszystkich kombinacji, zaczynałem etap równiez od nowa, gra zawiesza sie na tym ale moge swobodnie wyjsc do menu itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normalnie sterujesz uzywajac systemu walki w grze.

normalnie dzięki, bo człowieku normalnie wiesz pamiętałem z pierwszej części a dokładniej z jej samego początku, z tej akcji na łodzi, i właśnie tam ten system walki był, ale taki jakiś arcadowy i chaotyczny, a tutaj to tak zgrabnie zrobione, ze w stanie pomyśleć byłem ze to skrypt ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest głębszy, bo chyba nie uwazasz ze nie próbowalem wszystkich kombinacji, zaczynałem etap równiez od nowa, gra zawiesza sie na tym ale moge swobodnie wyjsc do menu itd.

Proponuje włączyć w opcjach napisy i podpowiedzi.

Mi się w tym miejscu pojawia podpowiedź co zrobić.

normalnie dzięki, bo człowieku normalnie wiesz pamiętałem z pierwszej części a dokładniej z jej samego początku, z tej akcji na łodzi, i właśnie tam ten system walki był, ale taki jakiś arcadowy i chaotyczny, a tutaj to tak zgrabnie zrobione, ze w stanie pomyśleć byłem ze to skrypt ;P

Walka jest prosta tylko trzeba uważać.

Normalnie aby walić w Pysk wystarczy (kwadrat) ale jak widzisz, że za moment ty dostaniesz w Pysk to szybko (trójkąt) i zaraz (kwadrat) a za moment obaczysz piękną animacje w zwolnieniu.

Edytowane przez grzesgogo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje wrażenia mogą zawierać spoliery dotyczące rozgrywki więc spoilerowe dziewice proszę o nie czytanie ;)

Na plus:

Grafika jakiej nigdzie indziej nie widziałem w grach od ćwierć wieku. Polecam zobaczyć sobie później w galerii kilka filmów o procesie tworzenia gry. Np. Jak okiełznać Cella ;) Ilość trójwymiarowych elementów jednocześnie wyświetlanych na ekranie zwiększyli z około 150 do ponad 500. Także grafika różni się dość znacznie. Ilość szczegółów po prostu wgniata w fotel. Kolory i rozmach lokacji są niesamowite. Do tego oczywiście AA, tekstury w wysokiej rozdzielczości itd.

Gameplay ten sam co poprzednio ale rzeczy irytujące zostały poprawione. Ułatwiono np. rzucanie granatem. Zmieniono jednak trochę podejście do rozgrywki. Mam wrażenie, że nie ma tyle strzelania co w jedynce. Przesadzono za to w drugą stronę. Ciągle się gdzieś wspinamy... Niektóre sekwencje moim zdaniem były za długie i irytowały po pewnym czasie. Niemniej jednak design poziomów w jakich przyjdzie nam się wspinać to prawdziwy majstersztyk. O ile w pierwszej części przeważnie chodziliśmy jakimś korytkiem tak teraz mamy u swych stop całe miasta, świątynie i góry. Zagadek a la TR mamy bodajże 3 w całej grze i z ich rozwiązaniem poradziłby sobie 3-latek.

Multi oceniać nie będę. Jest zajebisty i tyle. :)

Co mnie irytowało czyli in minus:

Chapter na pociągu. Trwał i trwał i trwał i nie chciał się skończyć. Sam Drake w pewnej chwili mówi, że "mam już dość". Do tego zakończony jakimś dziwnym bossem, postacią kompletnie nie wplecioną w fabułę. I teraz dziwna rzecz. Próbowałem go pokonać z 10, może 15 razy. Nie dawało się. Walka toczy się w sekwencjach strzelanki na przemian z walką wręcz. Kilkukrotnie gościa naparzałem i nic. Za kolejnym restartem checkpointa robiąc to samo co zwykle, boss padł od jednego uderzenia. Do tej pory nie wiem o co w tym chodziło? Bzdura jakaś, albo po prostu bug, albo ja coś robiłem nie tak. O zgrozo! Okazało się, że reszta bossów w grze działa na takiej samej zasadzie... której nie rozpracowałem.

Ostatni boss to kompletne niepowodzenie. Biegamy w kółko i przegrywamy bardziej z nierównościami terenu niż z nim. Co to za walka podczas, której się ucieka i krzyczy "no złap mnie ty stara dziwko" czy coś w tym stylu? W dodatku trzeba się ostro napocić, żeby go w końcu pokonać. Pozostawia zły smak. Po tak wspaniale prowadzonej fabule taki klops.

Misja skradankowa na początku a la MGS dla ubogich. Nie podobało mi się to i tyle. Nie pasuje w ogóle do przygód Drake'a. Generalnie te elementy cichego załatwiania są momentami śmieszne. Strażnik stoi nad nam głową, ale że jesteśmy przytuleni do małej puszki to nas nie widzi i nie słyszy nawet jak przeładowujemy kałacha. No jasne, że nie ;)

Oczy. Ja wiem, że chcieli dobrze i że gałka oczna jest wymodelowana i włożona w strukturę głowy. I że pewnie sama ma tysiące polygonów. Tylko dlaczego się tak świeci? Zupełnie nierealnie to wygląda i psuje efekt doskonałej twarzy. O ile w grze to nie ma znaczenia o tyle w scenkach jest tragicznie. Chloe wygląda jak naćpana wampirzyca a Elena jak nieudany robot.

Jedno zdanie o trophies. Dla mnie to krok do tyłu :(

A teraz słów kilka o spolszczeniu. Nie ma ono żadnego wpływu na moją ocenę gry chciałem tylko słów kilka osobom nie znającym języka angielskiego coś powiedzieć. Spolszczenie jest fatalne! Pełne lapsusów językowych. Widać że aktorzy czytali swoje kwestie z kartki i nie widzieli co się dzieje na ekranie. No nie można tłumaczyć np. I got it podczas potknięcia jako mam to, bo przecież nikt normalny by tak nie powiedział. Ewentualnie podczas łapania kumpla nad przepaścią zamiast "mam cię" to "dogonię cię". Szkoda że nie zapisywałem, ale nie spodziewałem się aż takiego bubla. Błąd na błędzie dosłownie w co drugim zdaniu. Pomijam już nawet, że w jednej scenie Drake gada po rumuńsku. Można przeoczyć kilka kwestii? Można. Filmy w Galerii nieprzetłumaczone. Ale na pierwszy rzut oka wrażenie jest dobre i pewnie tak zostało to zrobione. Grunt to frunt ;)

97/100 :)

Wspaniała gra, jedyna w swoim rodzaju bo nie znam wielu takich tytułów gdzie utożsamiając się z bohaterem idziemy przez fabułę jak przecinak; gdzie akcja toczy się non stop i nie przerywa nam jej napis loading. Gdzie wszystko jest piękne i aż czasami nie chce się iść dalej. Ta gra jest jak dzieło sztuki. Wspaniała przygoda od początku do końca. A że nikt i nic nie jest doskonałe? Takie życie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczy. Ja wiem, że chcieli dobrze i że gałka oczna jest wymodelowana i włożona w strukturę głowy. I że pewnie sama ma tysiące polygonów. Tylko dlaczego się tak świeci? Zupełnie nierealnie to wygląda i psuje efekt doskonałej twarzy.

Tak samo jak na samym początku krew Drake'a...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gra to dowód na:

- możliwość dodania wygładzania krawędzi na PS3

- możliwość stworzenia gry, w której nie uświadczymy podczas rozgrywki żadnych loadingów

- brak konieczności instalowania danych aby wszystko było płynne i szybkie

Edytowane przez PiPoL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz słów kilka o spolszczeniu. Nie ma ono żadnego wpływu na moją ocenę gry chciałem tylko słów kilka osobom nie znającym języka angielskiego coś powiedzieć. Spolszczenie jest fatalne! Pełne lapsusów językowych. Widać że aktorzy czytali swoje kwestie z kartki i nie widzieli co się dzieje na ekranie. No nie można tłumaczyć np. I got it podczas potknięcia jako mam to, bo przecież nikt normalny by tak nie powiedział. Ewentualnie podczas łapania kumpla nad przepaścią zamiast "mam cię" to "dogonię cię". Szkoda że nie zapisywałem, ale nie spodziewałem się aż takiego bubla. Błąd na błędzie dosłownie w co drugim zdaniu. Pomijam już nawet, że w jednej scenie Drake gada po rumuńsku. Można przeoczyć kilka kwestii? Można. Filmy w Galerii nieprzetłumaczone. Ale na pierwszy rzut oka wrażenie jest dobre i pewnie tak zostało to zrobione. Grunt to frunt wink.gif

Święte słowa. Wypowiadane kwestie, za często nie pasują do tego, co widzimy na ekranie. Psuje to zabawę.

W filmach w galerii brak dubbingu/lektora ale można włączyć polskie napisy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gra to dowód na:

- możliwość dodania wygładzania krawędzi na PS3

- możliwość stworzenia gry, w której nie uświadczymy podczas rozgrywki żadnych loadingów

- brak konieczności instalowania danych aby wszystko było płynne i szybkie

wygladzania tam niewiele - bardzo duzo zabkow da sie zauwazyc, ale jestem na tym punkcie bardzo wyczulony wiec to wina tego z pewnoscia. ale na pewno lepiej niz w czesci poprzedniej jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagadek a la TR mamy bodajże 3 w całej grze i z ich rozwiązaniem poradziłby sobie 3-latek.

No nie powiedziałbym, przy jednym trzeba doczytywać się małych zdań obok obrazków i tłumaczyć je czego raczej nie zrobiłby 3-latek :)

A teraz słów kilka o spolszczeniu. Nie ma ono żadnego wpływu na moją ocenę gry chciałem tylko słów kilka osobom nie znającym języka angielskiego coś powiedzieć. Spolszczenie jest fatalne! Pełne lapsusów językowych. Widać że aktorzy czytali swoje kwestie z kartki i nie widzieli co się dzieje na ekranie. No nie można tłumaczyć np. I got it podczas potknięcia jako mam to, bo przecież nikt normalny by tak nie powiedział. Ewentualnie podczas łapania kumpla nad przepaścią zamiast "mam cię" to "dogonię cię". Szkoda że nie zapisywałem, ale nie spodziewałem się aż takiego bubla. Błąd na błędzie dosłownie w co drugim zdaniu. Pomijam już nawet, że w jednej scenie Drake gada po rumuńsku. Można przeoczyć kilka kwestii? Można. Filmy w Galerii nieprzetłumaczone. Ale na pierwszy rzut oka wrażenie jest dobre i pewnie tak zostało to zrobione. Grunt to frunt ;)

Nie zgodze się że spolszczenie jest fatalne, jest dobre. Głosy nie są bezbarwne, nawet strażnicy zachowują poziom. Ze zły nastawieniem na spolszczenie nie dostrzeżesz jego dobrych stron, tylko same złe. A "lapusów językowych" ja się nie dopatrzyłem, tekst nie był tłumaczony dosłownie. W grze jest luźny język, np. kiedy Drake idzie za Eleną (z tego co pamiętam :P ) mówi "Za tobą" , co znaczy że idzie tuż za nią. Aha, Drake nie mówi po rumuńsku tylko po tybetańsku :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno zdanie o trophies. Dla mnie to krok do tyłu :(

Czemu tak sądzisz?

Zawsze uważałem że w Uncharted są najnormalniejsze trofea, takie które wpadają podczas grania i są przyjemnością jak np 100 hs. Co to by było gdyby były trofea za np wskocz 100 razy do wody. Zupełnie niepotrzebne, trzeba przerwać grę i się męczyć a tutaj wszystko wpada jak leci bez bezsensownego zmuszania się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygladzania tam niewiele - bardzo duzo zabkow da sie zauwazyc, ale jestem na tym punkcie bardzo wyczulony wiec to wina tego z pewnoscia. ale na pewno lepiej niz w czesci poprzedniej jest.

47 cali Full HD, ząbków brak:) W innych grach je widać:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie , pięknie , gierka wypas , jestem na rozdziale 17 , myślę że dzisiaj pęknie singiel .

Odpalam rano U2 , gram w multi ok. godziny i nagle JEB , Yellow Light Of Death :shok:

Poczekam na dokończenie U2 do 2 miechów :ermm:

Q.R.W.A. !!!!!!!

Edytowane przez Lijon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra jest niesamowita! Grafika piękna, wciągająca fabuła, charakterystyczne postacie no i akcja! Zabieram się za multi, kampanię dla jednego gracza właśnie ukończyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra jest boska ;d Najlepsza w jaką grałem ever !

Grając sobie znalazłem :

rs4dxv.jpg

Edytowane przez Bangog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Swoją wersję odpaliłem wczoraj wieczorem. Wiedziałem, że jest i będzie BOMBA ale nie spodziewałem się aż takich fajerwerków!!! Gra wymiata pod każdym względem, świetnie się to ogląda a przede wszystkim gra. Super zrobione opowiadanie o przygodach naszego bohatera, nie wiem czemu ale troszkę kojarzy mi się z Indiana Jones :D hehe, nawet moją dziewczynę Nathan zauroczył a nie jest ona wielką fanką gier. Powiem tylko tyle, że warto czekać na takie gry! Tworzą one pewną historię którą miło będzie się wspominać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nabyłem swoją limitowaną wersje za 199 zł. I zaraz zaczynam grac i potem napisze swoje wrażenie

Edytowane przez jakimoto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanko dotyczące języka w grze a nie chcę zakładać nowego tematu :) otóż obecnie mieszkam w UK dziś kupiłem grę i w opcji language mam tylko język angielski brak jakiego kolwiek innego . Trochę się łudzę ale czy można jakoś dograć polski język ? (dla przykładu killzone 2 kupiony w UK miał polski dubbing do wyboru ) Z góry dziękuję za odpowiedź .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez kupilem dzisiaj U2 w UK i sie troche zawiodlem jesli chodzi o multilang :) po demie w ktorym byly wszyskie jezyki do wyboru liczylem na to samo w pelnej wersji... milo by bylo uslyszec polska wersje ale trudno :) gram od rana i nie moge sie oderwac :) a co do jezyka to nie ma mozliwosci zainstalowania polskiego. Sony nie przewidzialo takiej opcji niestety. No ale po angielsku tez nie brzmi zle ;)

Pozdro i do zobaczenie na serwerach Uncharted ;)

P.S. a tak z ciekawosci.. jakie jezyki sa dostepne w grze zakupionej w polsce? Oprocz PL i ENG oczywiscie :)

Edytowane przez Sebaseba1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głosy są jeszcze po rosyjsku, portugalsku i hiszpańsku, a napisy... nie pamiętam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powtorze sie moze, ale gra jest genialna. Dodam nawet ze tuz po wsadzeniu plytki (dzis gra przyszla) od razu zalaczylem multi. Cos mi sie wydaje ze dokupie sobie 1 czesc i jak ja przejde to zabiore sie za singla 2.

Juz sporo polakow z hs w grze spotkalem. Lekko sie niektorzy dziwili hehe typu: wszyscy maja poziomy miedzy 4-16 a jakis kolo z poziomem 36 i text "ja pier.... czlowiek ledwo zacznie a tu takie cos spotyka..." ;)

Ogolnie MEGA pozytyw. Must have dla kazdego posiadacza ps3 !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale po angielsku tez nie brzmi zle ;)

to jest jedyny sluszny wybor w tej grze. voiceacting jest tu jedna z wiekszych zalet tej gry Oo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę oryginalny, najlepsza gra na PS3 i jedna z lepszych w jakie grałem. Jeszcze sporo gry mam przed sobą, ale już teraz mogę śmiało rzucać takimi zdaniami. To co sprezentowało nam Naughty Dog, to prawdziwy killer, pokaz możliwości PS3, gra która nigdy nie pojawi się na konkurencyjnej konsoli i która obecne wielkie hity wyprzedza o kilka długości. Fizyka, grafika, animacja, fabuła, dialogi, gra aktorów, gameplay, design levelów, wszystko na najwyższym poziomie. Jeżeli jakiś posiadacz PS3 ominę ten tytuł, to naprawdę żal mi go, że stracił możliwość doświadczenia czegoś tak niesamowitego.

Multiplayer również znakomity, plansze świetne, tryby bardzo fajne - eleminator, territory, king of the hill, naprawdę jest w czym wybierać. I chyba najważniejsze, profesjonalny tryb gry, który oprócz zwykłego levelu przyznawanego za każdy mecz, obojętnie czy wygrany lub przegrany, mamy też "niebieskie literki", które rosną tylko w zależności od naszych wyników! To jest to na co najbardziej liczyłem.

A teraz zmykam do gry. Kolejne wrażenia po ukończeniu gry... roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×