Skocz do zawartości
ONE

Street Fighter IV

Rekomendowane odpowiedzi

wczoraj mialem niefart w turnieju randomowym, podczas walki z fazzem rozlaczylo nas, zdazylem w czacie wpisac tylko "szit", po czym na osiedlu siadł prąd :teehee:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
BTW kamilasia coś cie nie widać

Sesje teraz i mało czasu jest ogólnie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tutaj ekipa streeta przesiaduje :). Szkoda, że polskich wyznawców SFIV jest tak niewiele :(. Taki wielki tytuł i tak mało zainteresowanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O tutaj ekipa streeta przesiaduje :) . Szkoda, że polskich wyznawców SFIV jest tak niewiele :( . Taki wielki tytuł i tak mało zainteresowanych.

Żaden tam wielki tytuł, odgrzewany kotlet z lat osiemdziesiątych i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żaden tam wielki tytuł, odgrzewany kotlet z lat osiemdziesiątych i tyle.

Oj grzeszysz chłopie, grzeszysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żaden tam wielki tytuł, odgrzewany kotlet z lat osiemdziesiątych i tyle.

No i całe szczęście że odgrzewany, te inne świeżynki teraz są jakieś takie niedopieczone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fazz tu masz zdjęcia jak okręgi do padów wyglądają.

emudreams.pl

Dzięki wilku za cynk. Teraz już wiem o co Tobie chodziło z tą patelnią ;). Chyba będę musiał mocno pomyśleć zakup nowego pada. Mam już od paru dobrych lat P2500 Saiteka pod PC. Jest świetny! Pad był ładnie męczony a steruje się nim lepiej niż jak był nowy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ktoś chetny na zrobienie trofika: " 10 years too late" czyli wygranie 100 walk? Jakby co to piszcie na ps3 albo gg zeby sie umówić. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dżizus, po prostu graj - to na prawdę jest przyjemne... Wybierz sobie postać, potrenuj, naucz się nią anti-air'ów i cross-up'a i hulaj na wiarę online. Jaki sens ma granie na niby skoro można normalnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dżizus, po prostu graj - to na prawdę jest przyjemne... Wybierz sobie postać, potrenuj, naucz się nią anti-air'ów i cross-up'a i hulaj na wiarę online. Jaki sens ma granie na niby skoro można normalnie?

Mógłbyś przybliżyć mi to

anti-air
i
cross-up
. Z góry dziękuje za jakąkolwiek pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc to też mi to nic nie mówi ;). Staram się zaprzyjaźnić z ulubioną postacią i nią gram. Raz jest lepiej raz gorzej. Nikt od razu nie będzie wymiatał. Do tego trzeba przede wszystkim czasu i cierpliwości. Przesiadywanie na trialach i treningu każdemu wychodzi na lepsze. Cały czas zastanawiam się jak powstrzymać ataki Ryu - EndarSeth wie o co mi chodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anti air - czyli odparcie ataku z powietrza (jak skaczą na ciebie), który często poprzedza cios - zazwyczaj Combo omawiane poniżej.

CrossUp - przeskoczenie nad kimś tak aby pierwszy cios uderzył w plecy. Widzisz jak przeciwnik skacze na ciebie, odruchowo trzymasz tył i blokujesz, niestety stosując "CrossUp'a" ląduje za twoimi plecami uderzając w nie bez problemu bo nie zdążyłeś zmienić strony blokowania. Skoro już dostałeś raz to czemu nie wykorzystać tego dalej i nie walnąć jakiejś kombinacji (np End wali crossupa kończąc go często Superem/Ultrą - co owocuje symbolem S pod paskiem życia - grrrrr ;D ). Większość postaci posiada takie ciosy, zazwyczaj zaczynają się od LK lub LP, ale jak dobrze trafisz (chyba jakieś perfekcyjne zgranie odległości i opóźnienia z wciśnięciem pierwszego HK - dobór przeciwnika też ma znaczenie) to uda ci się to nawet standardowym j.HK,d.HK (rzadko wychodzi takie więc można je darować, ale się da i sam się zdziwiłem nie raz).

BTW

Trophy Whore <- ten gatunek rozmnaża się w postępie logarytmicznym :D

100 wins online, kurcze gram sobie tak niedzielnie i już 300 pękło, przegranych ponad dwa razy tyle - więc wiksdiksa bierz kupę w dupę (oba z naciskiem na "ę") i graj, a samo wpadnie. Tutaj ci nikt życia nie ułatwi.

O i jeszcze jedno fajne określenie "turtling" <- jak ja tej techniki nie lubię u przeciwnika :), imo jak jest idealnie stosowana przechyla szalę zwycięstwa na naszą korzyść - wystarczy że siedzisz w przeciwległym narożniku, ciśniesz dół+tył co wygląda jak żółw - stąd nazwa i czekasz na ruch przeciwnika zasypując go firebalami. Częste przy postaciach Guila, Chun Li, Bison'a, Barloga, Blanki ze względu na specyfikę wykonywania ich ciosów - CHARGE, lecz też Akuma, Ryu, no i oczywiście Sagat też potrafią bawić się w TMNT. W SF masz większe szanse na wygraną kontrolując przeciwnika z odległości niż w zwarciu gdzie wygrywa ten co lepiej odgaduje zamiary przeciwnika i szybciej na nie odpowiada (respekt dla Enda - mistrza Chaosu :D ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny opis Wilku :). Wszystkie te style były już znane z SFII. Nazewnictwa tylko nie znałem :) End stosuje 2 z nich, z którymi nie potrafię sobie poradzić. Zdarza się, że grę zaczynam mając ok 20% życia :) Więc jest niebezpiecznie!

Uciekam dokończyć Survival. Potem tylko triale i ostre trenowanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"tylko triale" :biggrin:

dobre sformułowanie...

mi niby zostały "tylko" 4 triale (lev5 kena, abla, gena i viper) ale raczej nie spodziewam się szybko zamknąć tego tematu :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe wiadomo, że triale to ciężka sprawa. Ile to ja się np. namęczyłem z Dhalsimem i to na normalnu. Ale osobiście wole triale niż pozostałe Challangers - przede wszystkim dla tego, że nie zatrzyma Ciebie Cammy która jest 10 w kolejce. I tak w kółko. Plus dla triali jest też taki, że poznajemy nowe serie które możemy wykorzystać w walce. Albo je nieco zmodyfikować i też jest fajnie :)

Nareszcie wpadło "Playing To Win" :) - zagrałem to trochę taktycznie. Grałem z ludkami z ikonką standardową. Czyli z początkującymi - chyba, że ktoś zapoda zmyłkę (ale wątpliwa sprawa) ;) Trafiło mi się zagrać 4 mecze z tym samym gościem. Ciśnienie nadeszło gdy wystawił Rufusa. Myślałem, że się zleje w pory. Stres był jak przed maturą - ale na szczęście to już za mną :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wilku dzięki wielkie za odpowiedź. Mógłbyś jeszcze dać link do jakiegoś tutka?? Gdzie jest pokazane co i jak?? Z góry dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lecz też Akuma, Ryu, no i oczywiście Sagat też potrafią bawić się w TMNT 

 czyżby fan Żółwi ;] 

Po stresujących deatchmatchach z nauczycielami mam ochote na takie bardziej 'frendl competition' z wami także zagadywać do mnie na gg chetnie powalcze 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
..Ile to ja się np. namęczyłem z Dhalsimem i to na normalnu

Tego to mam jako jedynego w pełnym komplecie i był chyba najłatwiejszy.

Nareszcie wpadło "Playing To Win" :) - zagrałem to trochę taktycznie. Grałem z ludkami z ikonką standardową. Czyli z początkującymi - chyba, że ktoś zapoda zmyłkę (ale wątpliwa sprawa) ;) Trafiło mi się zagrać 4 mecze z tym samym gościem. Ciśnienie nadeszło gdy wystawił Rufusa. Myślałem, że się zleje w pory. Stres był jak przed maturą - ale na szczęście to już za mną :)

To mi też wpadło ostatnio, ale szedłem na żywioł (ku zdziwieniu chyba po 4 wygranych je dostałem :) ). Te ikonki niby "standardowe" czasem ludzie podpinają sobie żeby ograć myślącego tak jak ty - czyli szukającego łatwej zdobyczy - osobiście przed takimi ostrzegam, przed walką warto zobaczyć co ma w trofeach (oj tutaj to one potrafią zdradzić każdego :D ). No i im bliżej do zielonego 5 paska tym lepiej.

matura - kiedy to było i jaki tam stres - stres to dopiero jest jak dziewczynie się okres spóźnia o 2 tygodnie i dowiadujesz się tego w dniu kiedy dochodzisz do wniosku że to nie ta :D

Wilku dzięki wielkie za odpowiedź. Mógłbyś jeszcze dać link do jakiegoś tutka?? Gdzie jest pokazane co i jak?? Z góry dzięki :)

Apolon dał mi link do PDF'a z ->HardcoreGamer'a<- oto on, Nie ma tam wszystkich postaci opisanych tylko te główne ale możesz poczytać to i owo. Jest jeszcze idealna strona ->Shoryuken<- na której masz już wszystko.

No i to co wstawiłem w nie online'owym topicu o SF4 czyli ->poradnik<- jak najłatwiej zaliczyć triale itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie. Przy odrobinie czasu (sesja ;/) spojrzę do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za pochwały pod mym adresem :) Staram sie, ale dostaję na równi z wygranymi ;) ale i to dobre, bo człowiek sie uczy, jak blokować jakie ataki, a jakie na starcie kontrować.

Chyba,że wpadnę w trans, zdarza sie czasem, wtedy jest ciekawie :)

Ten poradnik co wilk zapodał jest b.dobry. Już go kiedyś czytałem, i w 90% to była dla mnie jasna magia  :teehee: teraz jest lepiej. Rozwala opis do time attack i survival - zangief, r2 i można pisać na forum. 

PS. Mistrz Chaosu. I LIKE IT  :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
''time attack i survival - zangief, r2''

nie dziala na cammy dry.gif

Uwierz mi, że daje rade. Ta kobitka lubi stwarzać problemy. Przy niej nie stosujemy młynka, wałka (L1). Tylko staramy się blokować dół. Na tzw. żółwia :). Jak zablokujemy jej turbinę to 360+Łapka.

Edytowane przez Fazzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zangief the Beast na wszystko prócz triali :) skurczybyk, nic do niego nie miałem, ale po 10 survivalach itp. nie cierpię gościa. Według mnie, przegieli go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie wina Zangiefa tylko AI, które łatwo przewidzieć - dzięki czemu powstał taki poradnik, normalnie Zangief słaby jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×