Skocz do zawartości
ONE

Co ostatnio czytałeś(aś), co czytasz? Czy warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Lecę od dupy strony trylogię o Szackim, Miłoszewskiego i po Gniewie, skończyłem właśnie Ziarno Prawdy. Kolejne pozytywne zaskoczenie i jeśli ktoś wątpi w polskich powieściopisarzy, niech przeczyta którąś z tych pozycji, a na pewno będzie zadowolony ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czytam opowiadania Kinga 'wszystko jest względne'

jak narazie przeczytałem prosektorium nr 4 i człowiek w czarnym garniturze i jestem zachwycony, dużo bardziej King do mnie trafia niż Lovecraft

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Kinga, to polecam "To", jeśli jeszcze nie czytałeś. Ogólnie rzecz biorąc, King to nie moje klimaty, ale ta powieść jest rewelacyjna.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i Mroczna Wieża to też podstawą dla fanów Kinga ;)

Wysłane z kota podlaczonego do pralki za pomocą szpadla aka TapTalk. Więc nie wołajcie mnie na sb. now Free

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odebrałem siódmy tom Oka Jelenia autorstwa Andrzeja Pilipiuka - "Sowie Zwierciadło". Poprzednie sześć tomów przeczytałem mniej więcej z trzy lata temu, trochę się zapomniało ale co prawda miło będzie wrócić do uniwersum Oka Jelenia :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno skończyłem Uwikłanie i wydaje mi się, że to najsłabsza część trylogii o prokuratorze Szackim. Zdecydowanie dwie następne, a przede wszystkich Ziarno Prawdy są lepszymi pozycjami.

W kolejce czeka teraz inna powieść Miłoszewskiego - Domofon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz jakiś czas temu przeczytałem zbiór opowiadań Kinga 'wszystko jest względne' i polecam, nie ma ani jednego słabego opowiadania - każde czytali mi się bardzo dobrze ( no może z wyjątkiem wywioza ci wszystko co kochasz') Moimi faworytami z tego zbioru są 'prosektorium numer 4" " człowiek w czarnym garniturze' 'siostrzyczki z elurii' , przy 'teorii zwierząt domowych' nieźle się usmialem. W sumie to oprócz 'wywioza ci wszystko co kochasz' mogę w faworytach wpisać każde inne z pozostalych 13 opowiadan -'Jazda na kuli' '1408' itd.

Teraz jade z opowiadaniami Jarosława Grzedowicza "Wypychacz zwierząt" ale póki co z przykrościa stwierdzam, ze przy Kingu to to nawet na polce nie stało... :p

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Piotr Zychowicz "Pakt Ribbentrop-Beck"

Edytowane przez redo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Incoming :)

b6feb0d150d37705974de8f30d076f2e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr Zychowicz "Obłęd 44"

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może coś wie? Czy warto? Jakieś opinie? Po bardzo zamulającym "Czasie Zmierzchu" boje się sięgać po cokolwiek Glukhovskiego co nie ma "Metro" w tytule ;)

440cc85dbfa4530904b39cf53aecebe5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trylogia Igrzysk śmierci, nie mogłem się oderwać od książki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr Zychowicz "Obłęd 44"

 

polecam, tytuł ciekawy, krytyczne stanowisko autora wobec pewnych spraw - ksiazka nie dla wszystkich, niezainteresowanych tematem historii moze troche zanudzic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wojciech Sumliński - Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego

 

Hmm co by tu napisać. Myślę, że każdy powinien sięgnąć po tą lekturę i samemu ocenić jej treść, która jest mocna. Chciałbym uznać ją za totalne brednie i fantasy ale tak nie jest. Za dużo tu naczyń powiązanych z tym co już przeczytałem, obejrzałem i usłyszałem dużo wcześniej. 

Samą książkę czyta się szybko i przyjemnie jak dobry thriller, tak więc polecam.

 

 

 

Krzysztof Stanowski - Szamo

 

Dla fanów piłki nożnej, pozycja obowiązkowa. Od początku do końca czyta się ją z uśmiechem na twarzy :) Szamotulski super opowiedział swoją karierę, anegdoty o Majewskim - masakra.

 

 

 

Patryk Vega - Złe psy, w imię zasad

 

Jak dla mnie książka - petarda. Czyta się jednym tchem. Napisana w formie wywiadu z wieloma policjantami. Kto zna i ceni serial "Pitbull" będzie tą pozycją zachwycony. Mam nadzieję, że Vega już się na dobre wyleczył z wynalazków pokroju "Ciacho". Ewidentnie czuć, że to jest jego żywioł. Dokumenty "Prawdziwe Psy", "Ciemna strona miasta", do tego filmy i seriale "Pitbull" i "Służby Specjalne" a teraz ta książka, majstersztyk.

ps. do ludzi wychowanych w duchu jp itp. szkoda waszego czasu.

Edytowane przez malyksg86
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr Zychowicz "Opcja niemiecka"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wroński "Morderstwo Pod Cenzurą" - świetny klimat lat 30, fajny bohater, jednak czegoś mi brakowało w tej książce. Miłoszewskiego świetnie czytało się ze względu na fantastycznie prowadzony wątek fabularny, Wrońskiego - za całą otoczkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Król szczurów Jamesa Clavella.

Powiedzmy, że książka o przetrwaniu w ciężkich warunkach bytowych i wykorzystywaniu możliwości. (Nie chce robić spoilera)

Książka trochę historyczna, ale dla mnie jak dla osoby niezainteresowanej szczególnie klimatami wojennymi - książka była świetna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co "Król szczurów" to książka genialna. Kiedyś udało mi się przypadkowo trafić do muzeum obozu Changi. A, ze było to tuż po lekturze książki to uczucie, że jestem w miejscu gdzie odbywała się akcja powieści było niesamowite.

Wiedźmin ukończony także można nadrabiać zaległości książkowe ;) . W zeszłym tygoddniu na Publio była fajna promocja na książki Wegnera - za wszystkie cztery meekhańskie tomy niecałe 44 zeta także będzie co czytać.
 Na http://lubimyczytac.pl/autor/3333/robert-m-wegner recencje bardzo zachęcające :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co "Król szczurów" to książka genialna. Kiedyś udało mi się przypadkowo trafić do muzeum obozu Changi. A, ze było to tuż po lekturze książki to uczucie, że jestem w miejscu gdzie odbywała się akcja powieści było niesamowite.

Audiobook, jest równie genialny co książka. Film trochę mniej, ale również wart obejrzenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cokolwiek autorstwa  Christopher'a Moore 

 

Ja zacząłem od książki "Baranek" ale można też zacząć od ''Wyspa wypacykowanej kapłanki miłosci"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Made in Poland" - tytuł (przynajmniej mi) sugeruje jakiegoś gówno w klimatach opowieści o biznesmenie wychowującym się w początkach kapitalizmu w naszym pięknym kraju, a tymczasem jest to (auto)biograficzny wywiad ze Stanisławem Likiernikiem - żołnierzem Kedywu, Powstańcem Warszawskim. Wywiad jest przeprowadzony bardzo zgrabnie, a, że i rozmówca jest nietuzinkowy to czyta się to świetnie. Książka przedstawia prawdę tamtych czasów z perspektywy bezpośredniego uczestnika wydarzeń i momentami stoi w opozycji do wielu opracowań młodych autorów. Najciekawsze jest to, że nie jest to historyczna prawda przecedzona przez sito tekstów źródłowych a zwyczajnie wspomnienia i to widać - próżno szukać w tekście obiektywizmu, w paru momentach wydaje się, że Pan Stanisław celowo nie chce pamiętać o pewnych mniej wygodnych wydarzeniach, ale to właśnie sprawia, że zdecydowanie warto sięgnąć po tę pozycję. Ebooka kupiłem za 23 złote dzisiaj rano, od jakiejś godziny jestem już po lekturze, a do 15 byłem w pracy - niech to będzie miara jakości książki. Zdecydowanie polecam!

 

Teraz chyba zainspirowany serialem wezmę się za Grę o tron, chociaż mocno zaciekawiliście mnie tym "Królem szczurów".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×