Skocz do zawartości
ONE

Co ostatnio czytałeś(aś), co czytasz? Czy warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Rzucenie palenia to nic trudnego, znam wiele osób które rzucają przynajmniej raz w miesiącu :pardon: Samo kupienie książki raczej niewiele pomoże, no chyba że wydałeś na nią ostatnie pieniądze i nie masz teraz na szlugi ;) Wysil się więc jeszcze ciut i przeczytaj to arcydzieło, następnie wrzuć swoją opinię, bez czekania na innych bo na to był czas wcześniej. Powodzenia i trzymam kciuki za Twój sukces :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy czytał, bardzo sobie chwali, twierdzi, że to właśnie dzięki tej książce od początku tego roku nie pali (a palił przez prawie czterdzieści lat i parę razy próbował rzucić).

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem kiedyś i na tyle mnie zmotywowało, że przez pół roku nie paliłem. Efekt jest świetny tylko w moim przypadku po kilku miesiącach zapomniałem o tym wszystkim, co było w książce i wróciłem do palenia. Potem jednak łatwiej rzucić drugi raz, przypominając sobie, o czym pisał autor. Nie palę prawie rok, paliłem 11 lat i polecam ten tytuł każdemu, kto chce rzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na urlopie zabralem sie za cykl Swiat  Dysku.

 

Kolor Magii za mna - calkiem fajne, milo sie czytalo

zabralem sie za Blask Fantanstyczny z cyklu o Racewindzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie jestem w trakcie czytania Battlefielda 3 :D dostałam ją na osiemnaste urodziny i zebrać się nie mogłam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś skończyłem czytać Ucieczkę z piekła: pamiętnik satanisty. Ksiązka jest w formie elektronicznej, wystarczy wpisać w google. Jest bardzo bogata w opisy różnych praktyk, nie radzę czytać osobom o słabych nerwach :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przeczytałem zaSYPAny.Świetna książka o karierze i życiu Igora Sypniewskiego.Polecam każdemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek Piekara - Płomień i Krzyż.

Zabrałem się za cykl o Mordimerze Madderdinie.

 

Płomień i Krzyż przeczytana :). Druga książka z cyklu o Mordimerze w prawidłowej kolejności to Ja, inkwizytor. Wieże do nieba. I aktualnie tą książke rozpocząłem :biggrin:.

Edytowane przez Velans

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przeczytałem zaSYPAny.Świetna książka o karierze i życiu Igora Sypniewskiego.Polecam każdemu.

 

Również polecam - czyta się bardzo fajnie, dobrze, że polski rynek książek piłkarskich powoli wzbogaca się o ciekawe pozycje.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz czytam "Herr Guardiola".Polecam kazdemu sympatykowi/kibicowi,Barcy ,Bayernu i nie tylko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Stalingrad" Antony Beevor. Jeśli jest tu ktoś kto interesuje się 2WŚ to jest to książka, która musi przeczytać.

Edytowane przez whiteHussar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przeczytałem Wayne Rooney Moja dekada w PremierLeague, pierwsze kilka rozdziałów niestety niezbyt ciekawe, ale tak mniej więcej w połowie już naprawde Roo super zaczal opisywac i dobrze sie czytało, wiec moge smialo polecic ksiazke, chociaz autobiogafia Fergusona ostatnia o wiele lepsza jak dla mnie.

 

Obecnie czytam "FIFA Mafia", wiele ciekawych faktów, ale niektore rzeczy zagmatwanie opisane, mozna dowiedziec sie wielu ciekawych rzeczy, chociaz to ze Blatter to skorumpowana świnia jest tajemnicą poliszynela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Monument 14" Emmy Laybourne.

 

Tomy tej książki są trzy i uważam, że jeżeli ktoś lubi postapokaliptyczne opowieści, to powinien sięgnąć po tę pozycję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stephen King - Pan Mercedes

 

Ciężko ocenić jednoznacznie tą książkę. Niby mi się podobała, ale z drugiej strony mam świadomość, że jest zwykłą sztampową opowieścią kryminalną o emerytowanym detektywie. Czyta się dość lekko i szybko mimo pokaźnych rozmiarów.

Dla czytających dużo - nie polecam.

Dla tych co zmuszają się do tej formy kultury 2, 3 razy do roku jak najbardziej polecam :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i? Jakieś wnioski, odczucia, refleksje?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam Joyland Kinga. Książka niezbyt gruba (jakieś 350stron) i dodatkowo czcionka w środku dosyć duża. Szybko pęknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Musiałam odejść" spisane wyznania Nadżwy i Omara Bin Laden, pierwszej żony i czwartego syna Osamy. Ciekawa książka, szczególnie gdy wypowiada się Omar, który opowiada o szkoleniach al-kaidy, na częściach Nadżwy męczyłem się jak przy opisach przyrody w Nad Niemnem, choć.sam początek był obiecujący. Ogólnie to wiedziałem, że ciapate są pier.... i to zdrowo a ta książka mnie tylko w tym utwierdzila.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem czytać najnowszą autobiografię o Wójciku, po 150 stronach czyta się bardzo szybko i ciekawie. Oczywiście w niektóre historie aż trudno uwierzyć ale to przecież Wójcik ;) jak skończę to napisze coś więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem czytać najnowszą autobiografię o Wójciku, po 150 stronach czyta się bardzo szybko i ciekawie. Oczywiście w niektóre historie aż trudno uwierzyć ale to przecież Wójcik ;) jak skończę to napisze coś więcej.

Ja właśnie zacząłem czytać i co chwilę wyje.. Jeśli chociaż mały % z tego jest prawdą to było srogo:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po Sezonie Burz Sapkowskiego, który wywołał mieszane uczucia zabieram się do 2 części Upadku Gubernatora żywych trupów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malazańska Księga Poległych, Steven Erikson - Niesamowity klimat i podejście do tematu szeroko rozumianej fantastyki. Jeżeli lubicie rzeczowe podejście do magii, brutalne i odrzucające sceny to polecam.

Jeżeli nie jesteście pewni, czy wam się spodoba to zalecam "próbkę" w postaci "Krawawego Tropu". Krótkie opowiadanie ze świata Księgi Poległych. Doskonale ukazuje klimat powieści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może czytał ostatnią książkę Kinga - Revival (u nas chyba jako Przebudzenie) ?

przymierzam się do kupna bo w bibliotece śląskiej jeszcze jej nie bedzie. Opinie w necie są różne, ale podobno książka ma ciężki klimat i na to sie ciesze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czytam. Jestem w połowie i spokojnie mogę napisać, że to najlepsza lektura jaką miałem w rękach od kilku miesięcy. Po bardzo słabej Ręce Mistrza, przeciętnym Panu Mercedesie, Przebudzenie wessało mnie na dzień dobry na 5 godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×