Skocz do zawartości
kill

Ostatnio obejrzany film.

Rekomendowane odpowiedzi

Un Plan parfait - słaba komedia, ani razu się nie zaśmiałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100 lat po ziemi 5/10 - Średniak, spodziewałem się czegoś więcej. Film o przemianie, ale jakoś słabo im to wyszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wybierając filmy kieruje się najczęściej tym tematem i waszymi rekomendacjami.

 

Do niedawna byłem bardzo sceptyczny wobec sci-fi, kosmosów i tego typu klimatów. Gatunek dla mnie nie istniał, z wyłączeniem Star Warsów. W temacie pojawił się Star Trek. z 2009.

Obejrzałem i efekt jest taki, że następnego dnia poleciał sequel Into the Darkness. Oba filmy bardzo dobre, kawał fajnego kina.

 

Ode mnie Star Trek i Start Trek Into the Darkness dostają 4/5.

 

Z filmów, które ostatnio zrobiły na mnie jakieś większe wrażenie, poleciłbym Gran Torino Eastwooda. Fenomenalna historia i równie dobra gra Clinta. To z kolei pociągnęło za sobą szersze zapoznanie się z jego twórczością. Dirty Harry, Unforgiven (fajny western, kolejny zaniedbany gatunek filmowy przeze mnie), Million Dolar Baby. Wszystkie oceniam na 4/5.

 

Dorzucę jeszcze C.R.A.Z.Y. - francuskojęzyczny film z Kanady przedstawiający dzieciństwo i młodość pedałkowatego chłopaka i jego stosunki z dość konserwatywnym ojcem. Fenomenalna muzyka (m.in. Bowie, Floydzi), która zeżarła większość budżetu. Mimo to film genialny pod każdym względem. 5/5

 

Z lżejszego kina wspomniane wcześniej We're the Millers - amerykańska komedia, fajnie wykreowani bohaterowie, wszystko co prawda zrobione dość sztampowo, ale swój cel spełnia - rozśmiesza. 4/5

 

I na koniec Super - komedia o zwykłym człowieku, który zostaje superbohaterem bez interwencji zmutowanych pająków i innych cudów. Wystarczy obcisły kostium i klucz francuski. Sporo elementów zamierzonego kiczu i przede wszystkim, wg mnie, jeden z najśmieszniejszych aktorów z głównej roli - Rainn Wilson, znany przede wszystkim z serialu the Office. W sukurs przychodzi mu kid sidekick, grany przez Ellen Page. Postać wykreowana fenomenalnie. Zdaję sobie sprawę, że to taki rodzaj filmu, który może się nie spodobać każdemu, a dobra ocena wynika z mojego absolutnego uwielbienia, jakim darzę Rainna. 4/5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam ELYSIUM. Jeśli ktoś lubi klimaty sci-fi to pozycja obowiązkowa. Film twórcy Dystryktu 9. Świetne efekty specjalne. Naprawdę gorąco polecam. 8/10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Legendy sowiego królestwa - pod względem technicznym najlepsza bajka, jaką widziałem. Muzyka i voice acting również na plus. Historia mimo iż oklepana, i mocno już przemielona przez popkulturę, to jednak jak na animację nie ocieka wielce lukrem. Ot, taki Tolkien dla ptasiarzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - może z nieco innej beczki. W internecie można często nabyć filmy blu ray import z Czech z pełną polską wersją językową (np. "Pitch Black", "Godzilla" i kilka innych). Może wiecie dlaczego tych filmów nie wydaje się w Polsce na blu rayu skoro de facto jest polska wersja? Patrząc na półki sklepowe sporo jest strasznych gniotów zatem domyślam się, że chyba nie chodzi tu o potencjalną ilość nabywców?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elysium 6/10

 

Ale się nasłuchałem o tym filmie. A jaka to doskonała postać Krugera, a jaki to brutalny, a jaki to ciekawy itd. Prawdę mówiąc to żadna z tych rzeczy się nie sprawdziła. Film jest przewidywalny, postać Krugera śmieszna, brutalności jest 3 sekundy, a film nudzi. Jedyne co jest świetne, to faktycznie niesamowite efekty specjalne.

Nie wiem, może za dużo filmów obejrzałem w życiu, ale to jest zwyczajny średniak. Po kilku pierwszych scenach dokładnie wiedziałem jak się skończy i czego można się spodziewać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to co dobrego z sci-fi byście polecili? Miałem sięgnąć właśnie po Elysium, ale Kill psioczy na niego ;)

Zawsze omijałem szerokim łukiem, ale po bardzo fajnych obu nowych Star Trekach przyszła ochota na więcej. Czym się nie zrażę? Mam już w kolejce Fifth Element i 12 Monkeys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dead silence - 8+/10, horror niszowy w lekko Kingowych klimatach polane genialną muzyką = mniam :biggrin:

 

nie straszy gore jak 90% dzisiejszych horrorów tylko czuje się ten oldschool felling niczym za dzieciaka i koszmarem ulicy wiązów ... Design/ruchy lalek - małe mistrzostwo i film straszy tam gdzie ma a nie leci na tania oblechę...

Edytowane przez zdun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to co dobrego z sci-fi byście polecili? Miałem sięgnąć właśnie po Elysium, ale Kill psioczy na niego ;)

Zawsze omijałem szerokim łukiem, ale po bardzo fajnych obu nowych Star Trekach przyszła ochota na więcej. Czym się nie zrażę? Mam już w kolejce Fifth Element i 12 Monkeys.

Mi się Elysium podobał. Oczywiście fabuła jest kiepska, ale jako całość nie jest taki słaby :P Polecam ci do sprawdzenia Alieny (ale to pewnie już oglądałeś), Ja robot,  z nowszych Prometeusza, Oblivion i  Dystrykt 9. Podobno Gravity jest świetny. Jak coś sobie przypomnę to napiszę:)

PS. No i jeszcze adaptacje komiksów: Iron Many, Avengersów, Thory, Xmany :P

 

Od siebie polecam wszystkim LABIRYNT. Moim subiektywnym zdaniem jest to najlepszy thriller od czasów Siedem. 9/10.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się Elysium podobał. Oczywiście fabuła jest kiepska, ale jako całość nie jest taki słaby :P Polecam ci do sprawdzenia Alieny (ale to pewnie już oglądałeś), Ja robot,  z nowszych Prometeusza, Oblivion i  Dystrykt 9. Podobno Gravity jest świetny. Jak coś sobie przypomnę to napiszę :)

PS. No i jeszcze adaptacje komiksów: Iron Many, Avengersów, Thory, Xmany :P

 

Od siebie polecam wszystkim LABIRYNT. Moim subiektywnym zdaniem jest to najlepszy thriller od czasów Siedem. 9/10.

O widzisz, zapomniałem o Dystrict 9 - oglądałem i też mi się zajebiście podobał.

 

Do komiksowych adaptacji też byłem mocno odrzucony, Avengersów nawet zacząłem ale po pół godziny wyłączyłem. Za drugim podejściem już mi się bardzo podobało.

 

Pójdzie chyba Alien, jak ktoś ma jeszcze jakieś pomysły to śmiało strzelać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio oglądałem film Iluzja. Sam tytuł odkrywa o czym jest film jednak jest on dosyć ciekawy polecam. Dla fanów kina akcji polecam Agenci ( 2 guns ). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to co dobrego z sci-fi byście polecili?

 

Mi się podobał Europa Report, hard sci-fi i nietypowa realizacja, dobrze oddający tą ciągłą potrzebę wiedzy, odkrywania i badania otaczającego nas świata zakodowaną w ludzkiej naturze. Końcówka jedynie troche jakby z innej bajki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hansel i Gretel, łowcy czarownic.

 

Daję mocne 0 / 10 pkt

W filmie gra koleś z  Hurt Locker i aktorka, która podoba się mojemu kumplowi, który mieszka w majtkach i każe mi oglądać każdy film z panną Gemmą, na który na trafię. Niestety.

Po 20 min zdecydowłem się wcisnąć przewijanie na podglądzie i wciskanie play jak coś nowego się działo. Każde wciśnięcie play powodowało facepalma i odruch 'press fast forward'. Końcowe napisy pogłębiły we mnie uczucie bezdennego zażenowania.

 

Kto stanowi target takiego filmu?

Edytowane przez Alpaczino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hansel i Gretel, łowcy czarownic.

 

Daję mocne 0 / 10 pkt

W filmie gra koleś z  Hurt Locker i aktorka, która podoba się mojemu kumplowi, który mieszka w majtkach i każe mi oglądać każdy film z panną Gemmą, na który na trafię. Niestety.

Po 20 min zdecydowłem się wcisnąć przewijanie na podglądzie i wciskanie play jak coś nowego się działo. Każde wciśnięcie play powodowało facepalma i odruch 'press fast forward'. Końcowe napisy pogłębiły we mnie uczucie bezdennego zażenowania.

 

Kto stanowi target takiego filmu?

No dla mnie średniak. Taka baśń sci-fi :biggrin: dla trochę starszych dzieci.

 

 

Kto stanowi target takiego filmu?

 

Edytowane przez zuba1899

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Target filmu: starsze dzieci, czyli 15/16.

Baśń sci-fi? Średniowiecze, ciemne chłopstwo, wiedźmy, trolle, miniguny, tasery, fucki w dialogach, matrixowskie zwolnienia akcji, Jaś i Małgosia. Co to wogóle jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kobieta - Kot  7/10

Może nie ambitne kino ale całkiem fajny film na rozluźnienie się po całym tygodniu pracy. Polecam kto jeszcze nie oglądał.

 

A dzisiaj obejrzę sobie to ''dzieło'' Hansel i Gretel, łowcy czarownic, zobaczymy co to za wypociny bo dosyć fajna dyskusja się zrobiła na temat tego filmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontrabanda 5,5/10 -  Średni film sensacyjny, mała rola Kate Backinsale.

Na tropie Marsupilani 7/10 - Dobra Francuska komedia i dobry polski dubbing.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hensel i Gretel nie było aż takie złe.

 

Znaczie gorsza była nowa Królewna Śnieżka i Łowca, która była tak słabo fabułowo, że strach pomyśleć o czym będzie kolejna część..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×