Skocz do zawartości
kill

Ostatnio obejrzany film.

Rekomendowane odpowiedzi

KICK ASS 2  7/10 - jak dla mnie bardzo dobry film :laugh: ksywy bohaterów  rozbrajają :thumbsup:

Polecam fanom kina mniej ambitnego :biggrin:

Edytowane przez Lightbringer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Millerowie fajna komedyjka. A wczoraj oglądałem Family z De Niro i mi się podobał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Film pt. ILUZJA ... polecam 8/10

SAMOLOTY ... super obraz w HD bajka ogólnie spoko godna polecenia na nudne popołudnie... 7/10

Edytowane przez skapol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hobbit: The Desolation of Smaug - 9/10 (w 3D) - Smaug wymiata :biggrin:

 

edit: polecam nie wybiegać z kina i odsłuchać piosenki "na creditsach" 

Edytowane przez m0rph
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Lone Ranger - już dawno się tak nie bawiłem na filmie przygodowym. Dobry humor, wartka akcja, która nie pozwala nawet na chwilę odpoczynku. Film twórcy Piratów z Karaibów. Tacy piraci na dzikim zachodzie. 7/10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bogowie ulicy 7/10 - Dobre sensacyjne kino mimo że samej akcji nie jest tu za wiele. Całkiem realistyczny obraz bez wybijania dziesiątek uzbrojonych bandziorów przez jednoosobową armię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu prowadzę listę obejrzanych filmów. Staram się sięgać po różnorodne kino - amerykańskie klasyki, amerykańskie świeże superprodukcje, kino europejskie, polskie, latynoamerykańskie. Przyszedł czas na sięgnięcie po produkcję prosto z kraju świętych krów. Akurat trafiło się, że był to film nr 100. Bez wahania muszę powiedzieć, że był to najlepszy z tych 100 filmów, ale po kolei...

 

Sięgając po Bollywood nie wiedziałem czego się spodziewać. Jedyne czego oczekiwałem to tańce i śpiewy wplatane w film. Sięgnąłem po film, który przez jakiś czas był najlepiej zarabiającym filmem w Indiach i jednocześnie nadal jest na pierwszym miejscu hinduskich filmów na świecie:

 

3 IDIOTS

3-idiots-e1261935748116%2B%25281%2529.jp

Film w 90% to retrospekcje tytułowych 2 idiotów, którzy 10 lat po skończeniu studiów szukają swojego przyjaciela -  trzeciego idioty. Jedyne nazwisko z obsady jakie ktoś może znać to Aamir Khan - aktor, który dla Bollywoodu jest tym, czym dla polskich Cyganów Don Wasyl ;) 3 Idiots to głównie komedia, ale nie brakuje też momentów troszkę dramatycznych, romantycznych. Po obejrzeniu stwierdziłem, że w tym filmie jest wszystko i można by zrobić z niego spokojnie serial (prawie 3 godziny - fenomenalne 3 godziny). W filmie pojawia się sporo twistów fabularnych i mimo swojego czasu trwania nie nudzi. Będąc po 2 godzinach zastanawiałem się, co będzie przez kolejne 50 minut. Wystarczył dobry twist i końcówka mnie wciągnęła. Historia jest fenomenalna, śmieszy, wzrusza i wsysa.

 

Co jest innego dla widzów przyzwyczajonych do zachodniego kina? Wspomniane piosenki - nie ma ich dużo, raptem 3 czy 4 - ale niesamowicie wpadają w ucho. Do tej pory sobie nucę ;) Przezabawna angielszczyzna (niektórzy mówią jak Apu z Simpsonów) i ciągłe mieszanie hindi i angielskiego (w jednym zdaniu potrafią 3 razy zmienić język). Baaaaaardzo bogata mimika Aamira. Wszechobecne dżingle i melodie - co chwilę jakaś muzyczka, czy melodyjka - początkowo irytowało, potem dodawało już tylko uroku. Ciągle płaczący ze wzruszenia bohaterowie, w "naszym" kinie się tego aż tak nie spotyka.

 

Jeśli ktoś nie miał styczności z Bollywoodem, tak jak ja, to ten film będzie idealny na początek. Po rzeczach, które początkowo rzucają się w oczy przychodzi zaakceptowanie odmienności sztuki kręcenia filmów w Indiach. Obiecuję, że się nie zawiedziecie. Jak to mówią "internety nie kłamio" - imdb: 8.3, metacritic user score: 8.3. Jeden z najlepszych filmów jakie widziałem w życiu i nie rzucam słów na wiatr. Z pewnością zachęcił mnie do pogrzebania w Bollywoodach, bo pewnie znajdzie się tam niejedna jeszcze perełka.

 

Ocena nie może być inna niż 5/5 - chociaż to też nie najlepiej oddaje kunszt - 3 Idiots bije na głowę wszystkie inne filmy, które tak samo oceniłem.

 

Gorąco zachęcam do zapoznania się z filmem. Jeśli stwierdzicie, że hinduski klimat wam nie odpowiada, to i tak uważam, że warto go dokończyć, ze względu na genialną fabułę.

 

Film dostępny na yt z angielskimi napisami, można też ściągnąć i oglądać z polskimi, bo są.

http://www.youtube.com/watch?v=kZ69S8risSc

 

 

Na koniec powiem jedno:

Aal iz well!

 

PS. Jeśli kogoś uda mi się zachęcić do obejrzenia, proszę się podzielić wrażeniami. Jeśli ktoś już widział - tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Famili. To już drugi w ostatnim czasie, po Everybody's Fine, film z de Niro, który mnie pozytywnie zaskoczył. Świetne nawiązanie do swoich wcześniejszych ról, no i zaskoczenie na napisach końcowych, że kręcił to Besson, który ostatnimi czasy z lekka zawodził, a w produkcji na dodatek maczał swe paluchy stary znajomy Scorsese.

 

W me łapska wpadł też Uniwersytet Potworny - i o dziwo polski dubbing mi podszedł - głównie dzięki akcentowi tępego osiłka z Białegostoku, czy innych Suwałk ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś dobre świąteczne filmy polecicie?

Kevin odpada, szklana pułapka też ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodziło mi o coś typowo świątecznego do obejrzenia z dziewczyną, Sztos akurat niedawno oglądaliśmy i obecności magii świąt nie stwierdzono ;)

Ogarniętego już mam Grincha, Nightmare Before Christmas i Elfa. Co jeszcze?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś dobre świąteczne filmy polecicie?

Kevin odpada, szklana pułapka też ;)

 

Mój ulubiony świąteczny film "Family man". To jedyny film w którym trawie Nicholasa Cage :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekspres polarny i Opowieść Wigilijna ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może "Miasteczko Haloween" o ile nie oglądałeś.

 

To właśnie Nightmare Before Christmas, które Sushi wymienił ;)

 

Mój ulubiony świąteczny film "Family man". To jedyny film w którym trawie Nicholasa Cage :)

 

Cage miał jeszcze "parę" dobrych ról, ale rzeczywiście, w ostatnich latach to jedna z lepszych, a i film również dobry.

 

Z oklepanych:

Ja Cię kocham, a Ty śpisz;

Jack Frost (dla dzieciaków, ale lubię Keatona);

To właśnie miłość (za B. Nighy'ego i portugalski Firth'a);

 

Z mniej oklepanych:

Kiss Kiss Bang Bang (Kilmer & Downey Jr.), choć ducha świąt tam raczej nie uświadczysz;

Batman Returns <^..^> (jest śnieg) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asterix i Obelix: W służbie Jej Królewskiej Mości.  7/10

 

Dawno się tak dobrze nie bawiłem, nie przepadam za komediami bo rzadko mnie śmieszą, ale są wyjątki i ciesze się, że trafiłem wczoraj na ten film przełączając z kanału na kanał. W mój gust trafił idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Babcia Gandzia,mozna się posmiać i nowy fim z De Niro wymiata:) Jutro idę na nowego Hobbita.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uniwersytet Potworny - 8/10. 

Ogólnie to podobało mi się lepiej niż pierwsza część, jak widać da się zrobić dobrego prequel'a jak się chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słaby ten nowy Hobbit, nie tego spodziewałem się po nowej części, nudy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×