Skocz do zawartości
kill

Ostatnio obejrzany film.

Rekomendowane odpowiedzi

Znaczie gorsza była nowa Królewna Śnieżka i Łowca, która była tak słabo fabułowo, że strach pomyśleć o czym będzie kolejna część..

 

No i takie wierutne kłamstwo (albo żart :D), że K. Stewart jest ładniejsza od Charlize :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trollujesz ?

 

Obawiam się, że nie. Zresztą, sam sobie chwilę wcześniej Waszmość odpowiedziałeś.

 

Target filmu: starsze dzieci, czyli 15/16.

 

 

Hensel i Gretel nie było aż takie złe.

 

Znaczie gorsza była nowa Królewna Śnieżka i Łowca, która była tak słabo fabułowo, że strach pomyśleć o czym będzie kolejna część..

 

Żeby nie offtopować zbytnio, to podejmę rękawicę i Śnieżce i Łowcy dam 7/10. Klimat fantasy naprawdę mi się podobał. Trzon fabuły, na którym film bazuje chyba wszyscy znamy, więc nie wiem, jakie były oczekiwania (twisty fabularne może...). No i Charlize, która "ożywiła" tę dotychczas beznamiętną i niemal wypraną z emocji baśniową postać. Skradła przedstawienie tytułowej protagonistce i tyle.

Jest to o niebo lepsza produkcja od Nieustraszonych Braci Grim, T. Gilliama, któremu po pierwszej godzinie wystawiłbym 8/10, głównie za świetny klimat, jednak im dalej w las (sic!), tym gorzej i za całość, której nie ratuje nic, ani aktorstwo Ledgera i Damona, ani śliczna buzia Bellucci, dam 5/10.  Koniec końców, zmarnowany potencjał i jeden ze słabszych filmów Gilliama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do diaska! Nie wiedziałem, że Bracia Grimm są Gilliama. Siedzi mi film na Netflixie i ociągam się z obejrzeniem. Teraz obejrzę.

Lubię filmy tego gościa, a Brazil to jeden z najlepszych filmów, jakie kiedykolwiek nakręcono.

Edytowane przez Alpaczino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hansel i Gretel, łowcy czarownic 4/10

 

Słaby film, przekonał mnie tylko klimatem i nawet niezłą obsadą aktorską. Ogólnie trzy razy przysypiałem bo naprawdę wiało nudą. Charakteryzacja czarownic to jakaś parodia, jakby to robił człowiek bez wyobraźni, do tego ten cały śmieszny troll nie wiadomo po co w tym filmie grał. Ogólnie film z potencjałem ale jakoś nikt nie ogarnął tego porządnie w jedną całość i dostaliśmy papkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hansel i Gretel, łowcy czarownic 4/10

 

Słaby film, przekonał mnie tylko klimatem i nawet niezłą obsadą aktorską. Ogólnie trzy razy przysypiałem bo naprawdę wiało nudą. Charakteryzacja czarownic to jakaś parodia, jakby to robił człowiek bez wyobraźni, do tego ten cały śmieszny troll nie wiadomo po co w tym filmie grał. Ogólnie film z potencjałem ale jakoś nikt nie ogarnął tego porządnie w jedną całość i dostaliśmy papkę.

Zaiste jesteś bardzo wyrozumiały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że albo jesteście bardzo młodzi i nie znacie się na gatunkach filmowych albo/i kompletnie nie zrozumieliście tego filmu i jego przesłania :)

Tak w ogóle to prowadzicie jakąś krucjatę przeciwko niemu? Dzieci wam się powiesiły po obejrzeniu, czy matka skoczyła z okna? No błagam. To tylko film.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pacific Rim - 6/10

Właśnie zakończyłem seans, istne połączenie Godzilli z Transformersami, kupa akcji i jeszcze więcej efektów specjalnych. Za szczeniaka byłbym zachwycony ale teraz jako "stary koń", bawiłem się jeszcze lepiej. Nie doszukujcie się głębszych idei, przekazów czy sensu w tym filmie, to po prostu kawał solidnej cyfrowej papki. Polecam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja też się dołączę. Pod koniec lipca o filmie napisałem:

 

Hansel & Gretel: Witch Hunters: 4/5

Super pomysł na historię, do tego bardzo fajne wykonanie. Ze śmiechu nie pękałem, ale pod nosem można się uśmiechnąć nie raz. Jedyne co mnie irytowało to ciamajdowatość głównych bohaterów.

 

Nie uważam żebym był emocjonalnym 15-latkiem, a film mi się podobał. Filmów oglądam sporawo i widziałem naprawdę złe filmy, temu moim zdaniem nic nie brakuje. Jak ktoś oczekiwał intelektualnych fajerwerków, to mógł się mocno zawieść.

Porównując go do kina podobnego kalibru (pierwszy na myśl przychodzi mi Lincoln Vampire Hunter), wypada mocno. Wszystko zależy od tego czego się po filmie oczekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle rzeczy jest złych w twoim poście Sushi ale nie mogę ich skontrować, bo admin zaczął usuwać mi posty.

 

Zakończę wątek mówiąc :

 

Hansel i Gretel 10/10 - zajebisty film, gorąco polecam!

Edytowane przez Alpaczino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nordvest (2013)  produkcja Dania, dramat, kryminała. Na prawdę bardzo dobry film  ukazujący "przygody" młodego złodzieja, nie będę się rozpisywał żeby nie psuć klimatu. Tak czy siak bardzo polecam  7/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie offtopować zbytnio, to podejmę rękawicę i Śnieżce i Łowcy dam 7/10. Klimat fantasy naprawdę mi się podobał. Trzon fabuły, na którym film bazuje chyba wszyscy znamy, więc nie wiem, jakie były oczekiwania (twisty fabularne może...). No i Charlize, która "ożywiła" tę dotychczas beznamiętną i niemal wypraną z emocji baśniową postać. Skradła przedstawienie tytułowej protagonistce i tyle.

Ja niestety tutaj się nie zgodzę, fabułowo było na prawdę kiepsko jak i z akcją. Nie wspomnę już o zabraniu żywcem wielu rzeczy z innych filmów np. potwór wyglądający jak dementor z HP, biały jeleń lesie, któego motyw został zabrany z jednej mang/anime czy wędrówka ich przez góry/polany co wygladało identycznie jak w WP. Było jeszcze parę takich scen jednak nie pamiętam już dokładnie bo to było jakiś czas temu ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle rzeczy jest złych w twoim poście Sushi ale nie mogę ich skontrować, bo admin zaczął usuwać mi posty.

 

Zakończę wątek mówiąc :

 

Hansel i Gretel 10/10 - zajebisty film, gorąco polecam!

Przepraszam najmocniej, jednak masz rację.

 

Hansel i Gretel -10000/10 - zabójstwo na kinematografii!

 

 

Poważnie, ogarnij się trochę, bo zachowujesz się jakby Ci ten film krzywdę zrobił.

Jak każde dzieło (zaraz powiesz, że to nie dzieło, tylko gniot?) podlega subiektywnej opinii. Wiem, że czasem jest się ciężko z czymś pogodzić, ale bywa i tak, że różne osoby zupełnie inaczej odbiorą jakiś film/książkę/grę. Można na przykład podyskutować o filmie, a nie jechać tekstami, że jak komuś podobało się coś, co Tobie się nie podobało to trolluje.

To chyba już o H&G tyle, bo za dalszą dyskusję na jego temat muszę podziękować.

 

 

 

Wracając do tematu, zabrałem się w końcu za Aliena i strasznie się zawiodłem. Suspens w moim odczuciu nieobecny, zachowania bohaterów mocno irracjonalne i przez to denerwujące. Ode mnie 3/5.

 

Na kolejny ogień poszedł Superman - ale niestety przysnęło mi się na 20 minut, więc seans będę musiał powtórzyć ;)

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu, zabrałem się w końcu za Aliena i strasznie się zawiodłem. Suspens w moim odczuciu nieobecny, zachowania bohaterów mocno irracjonalne i przez to denerwujące. Ode mnie 3/5.

Czyli Hansela i Gretela oceniłeś wyżej od Alien.

Zawijam się stąd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli Hansela i Gretela oceniłeś wyżej od Alien.

Zawijam się stąd...

Oglądając H&G przy piwku ze znajomymi bawiłem się 100 razy lepiej niż oglądając Aliena.

Tak, oceniłem go tak samo jak American Beauty, Godfathera, Million Dollar Baby, Unforgiven, Gladiatora i pewnie jeszcze kilkadziesiąt Oscarowych blockbusterów.

A, i oceniłem go wyżej niż Blues Brothers i kolejne kilkadziesiąt filmów.

 

I co w związku z tym?:)

 

Zachowujesz się gorzej niż ja, gdybym usłyszał, że Pulp Fiction jest kiepski ;). To są tylko filmy. Przypuszczam, że żadne zwierzęta/trolle/wiedźmy nie ucierpiały przy kręceniu tego filmu, więc nie ma się co stresować.

 

A skoro się zwijasz, to bon voyage i arrivederci :)

 

 

trolololololo! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi polemizować w sytuacji gdzie admin usuwa mi post, twierdzi że HiR to film z przesłaniem (zarzuca mi tępotę - bo ja tego przesłania nie rozumiem) i trzyma stronę kolesia, który gnoi Obcego (jeden z najlepszy horrorów sf na świecie) i zaciekle broni szitu jakim jest HiR.

 

 

Pulp Fiction to jeden z najlepszych filmów w historii kina. W top 10 jest jak nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi polemizować w sytuacji gdzie admin usuwa mi post,

 

 

 

CZEGOOOOO ?????

 

To jest ten twój usunięty post. Bardzo odkrywczo polemizujący, doprawdy. To nie jest post, tylko ŚMIEĆ! I to nie pierwszy raz coś takiego płodzisz. Właśnie wyprowadziłeś mnie z równowagi o jeden raz za dużo.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[1] Ciężko mi polemizować w sytuacji gdzie admin usuwa mi post, twierdzi że HiR to film z przesłaniem (zarzuca mi tępotę - bo ja tego przesłania nie rozumiem) i trzyma stronę kolesia, który [2] gnoi Obcego (jeden z najlepszy horrorów sf na świecie) i [3] zaciekle broni szitu jakim jest HiR.

 

 

[4] Pulp Fiction to jeden z najlepszych filmów w historii kina. W top 10 jest jak nic.

 

1. Nie pochwalam, a nawet potępiam.

2. Film nie porwał mnie, oceny 3/5, inaczej 6/10 też nie nazwałbym gnojeniem. Może w takim razie horrory sf nie są dla mnie? Przypuszczam, że jedna z lepszych komedii romantycznych też by mnie nie porwała. Jest sporo filmów, które są naj, a mnie nie ruszają - np. Chinatown, któremu wystawiłbym 2/5 w porywach do 1.

3. Nie bronię zaciekle tego filmu, stwierdziłem, że mi się podobał. Rozumiem, że może komuś się nie podobać, ale to nie powód żeby się aż tak frustrować, bo (po raz kolejny) to tylko film i tylko nasze subiektywne oceny tego filmu.

4. Dobrze, że chociaż tutaj się zgadzamy, no prawie. Najlepszy, nie jeden z najlepszych ;)

 

 

Edit:

1. Lol, jeśli rzeczywiście to jest powód, dla którego w kółko mówisz, że nie możesz dyskutować to jednak pochwalam i popieram.

Z mojej strony koniec tematu H&G, możemy dyskutować o innych filmach. Chętnie wysłuchałbym skąd się bierze fenomen Aliena.

Edytowane przez Sushi
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Morał z tej Waszej polemiki jest taki że wykazując tyle skrajnych emocji na temat H&G zachęciliście mnie i pewnie nie tylko mnie do obejrzenia tego filmu. O ile jedna strona może uznać to za swojego rodzaju zwycięstwo tak druga już niekoniecznie. Dzisiaj chętnie wyrobię sobie więc swoje własne zdanie i będę mógł dla siebie dowiedzieć się kto miał rację a kto ma "wyPaczony" gust ;)

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co polecicie z kreskówek? Niekoniecznie Pixar/Disney/Dreamworks, a nawet lepiej jakby to było coś innego.

 

Chodzi mi o coś pokroju - Fantastic Mr. Fox, Max and Mary, Frankenweenie.

Może być kreskówka dla dorosłego widza. Kupę lat temu oglądałem Persepolis - z tego co pamiętam było fenomenalne. To z pewnością odświeżę. Co jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co polecicie z kreskówek? Niekoniecznie Pixar/Disney/Dreamworks, a nawet lepiej jakby to było coś innego.

 

Chodzi mi o coś pokroju - Fantastic Mr. Fox, Max and Mary, Frankenweenie.

Może być kreskówka dla dorosłego widza. Kupę lat temu oglądałem Persepolis - z tego co pamiętam było fenomenalne. To z pewnością odświeżę. Co jeszcze?

 

Sklep dla samobójców, Gnijąca Panna Młoda, Miasteczko Halloween, czy nawet fajny ParaNorman. Aha, no i Hotel Transylwania, choć lojalnie ostrzegam przed rapującym Draculą <^..^>

 

Z klimatów zwierzęcych ostatnio oglądałem Legendy Sowiego Królestwa - dla starszego widza, pod względem fabuły bez polotu (choć nie jest to pusta bajka, porusza kilka ważnych tematów) ale gałki oczne cieszy.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklep dla samobójców, Gnijąca Panna Młoda, Miasteczko Halloween, czy nawet fajny ParaNorman. Aha, no i Hotel Transylwania, choć lojalnie ostrzegam przed rapującym Draculą <^..^>

 

Z klimatów zwierzęcych ostatnio oglądałem Legendy Sowiego Królestwa - dla starszego widza, pod względem fabuły bez polotu (choć nie jest to pusta bajka, porusza kilka ważnych tematów) ale gałki oczne cieszy.

ParaNormana oglądałem dość dawno, z tego co pamiętam był dość dobry. Hotel T. natomiast już mi w ogóle nie podszedł, porównując do Frankenweenie wypada blado.

Resztę sprawdzę, że też sam nie wpadlem żeby po coś jeszcze od Burtona sięgnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sushi obejrzyj koniecznie film Coralina. Klimat Burtona aż się wylewa z tej bajki. Poza tym niezłe było 9, oraz mistrz czyli Nightmare Before Christmas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prisoners - 8.5/10 (z czego zaznaczam ze na dziesiatke wyliczylbym filmy na palcach jednej no moze dwoch rak) historia o porwaniu dwojki dzieci dwoch roznych rodzin. Moze bylo pare/nascie filmow ale ten jest moim zdaniem wyjatkowy thriller na najwyzszym poziomie mozna powiedziec ze dziala psychike. Dwie rozne rodziny dwa rozne podejscia do sprawy. Ciekawe lecz dajacy sie przewidziec koniec. Swietna gra aktorska. Polecam w 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×