Skocz do zawartości
kill

Ostatnio obejrzany film.

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie widziałeś ale polecam Wall-e 

Edytowane przez robotyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hansel & Gretel - 7/10

Film który zdecydowanie powinni obejrzeć wszyscy którzy lubią klimaty fantasy horror i w dzieciństwie mieli czytane bajki na dobranoc. Zrobienie z Jasia i Małgosi takiej rzeźni to jak dla mnie coś tak pojechanego że aż szkoda odpuścić, widać że autorzy podeszli z dużym humorem do zagadnienia i to akurat dla mnie jest dużym o ile nie największym plusem tego filmu. Z niecierpliwością będę czekał na podobne projekty, sam nie wiem jakie, może Dziewczynka z zapałkami jako odratowana seryjna podpalaczka, albo Plastusiowy pamiętnik w stylu laleczki Chucky, ch00j wie, obejrzałbym każdy, a najchętniej to jakąś przeróbkę baśni H.Ch.Andersena; Królowa loda, ekhm znaczy śniegu ;). W filmie widać wiele inspiracji, dopakowanie tytułowej dwójki w różne gadżety i wybuchowe zabawki przypomniało mi niewiedzieć czemu bardzo lubianego VanHelsinga, to na spory plus. Bohaterowie, fabuła, zakończenie są spójne i z pewnością mogę odpowiedzieć że film choć nie jest dla wszystkich to nie zasługuje na miano gniota dla 15latków. Tak! Jestem targetem, możecie pojechać następny tytuł bo nie wiem co zassać na dzisiaj.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haunter - lipa+

Monsters University -  niezły- (za niedopracowane zakończenie)

Mud - lipa

Penthouse North - lipa+

Phantom - lipa

Prisoners - niezły+

The Colony - niezły

The Lone Ranger - świetny+

The Place Beyond The Pines - lipa+

The Wolverine - lipa+

Hard Candy - niezły+ (Ellen Page)

 

 

:P

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obserwowałem dyskusje na temat Hansel & Gretel i postanowiłem z lubą oglądnąć to "dzieło" nudny, przewidujący film oglądaliśmy go z zarzenowaniem. Nie chcę nikogo obrażać ale ten film jest gorszy niż Jeździec z nikąd. Za film dam 2/10 i nie mogę zrozumieć zachwytów nad tym filmem. Sorry ale nie dam rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomo: zobacz sobie Squid and the whale - dremat z czarnym humorem. Film mnie zachwycil niesamowicie, a jestem ciekaw opini innych osob.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem po co takie kłótnie z powodu filmu xD TO tylko film a każdy ma swoje gusta i guściki, podoba sie ok, nie podoba sie ok. Szanuj zdanie innych to i ty bedziesz szanowany, tyle w temacie :)

 

Padło pytanie odnośnie kreskówek. Zacząłem ostatnio oglądać filmy animowane od DC ponieważ usłyszałem, że cieszą się dużąpopularnością. Jeżeli ich nie oglądałeś to koniecznie obejrzyj, myślę, że mogą się spodobać. Oczywiście nie wszystkie ale nie które na pewno tak :)

 

Ostatnio obejrzałem film Wolverine. Powiem, że był całkiem całkiem. Spokojnie mogę dać temu filmowi 7/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też oglądałem Wolverina i dośc fajny. Ale moim zdaniem lepszy Człowiek ze Stali. A z komedi Jeszcze większe dzieci ludzie strasznie na niego nażekają ale dla mnie naprawdę świetna komedia, aż dałem jej 9/10

Edytowane przez marcindzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za mną trylogia o Tonym Starku i jego blasze :D Naprawdę może się film podobać. Super efekty, świetne komiczne dialogi no i ta cała otoczka złych bohaterów i jednego słusznego wyzwoliciela świata, czyli Iron Mana. Chyba najlepszy wykonanie ze stajni Marvela. 8/10 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Red 2  4/5

Wg mnie 2 jest o niebo lepsza od 1. Przynajmniej sie nie wynudzilem jak przy jedynce no i pare razy zagoscil u mnie usmiech na twarzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolverine - 2013 5/10

Wg mnie najsłabsza odsłona X-men`ów.

 

Elysium - 2013 5/10

Słaba fabuła, słabe efekty, przewidywalny koniec. Typowa amerykańska papka.

 

Paranoia - 2013 6/10

Można obejrzeć; choćby ze względu na G.Oldmana i H.Forda. Jak zobaczyłem w filmie Forda (dawno go nie widziałem na ekranie) to wiem, że Indiego już nic nie "wskrzesi". Trochę szkoda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio sięgam do rodzimego kina.

 

Sztos - 4/5

Dobry film, w sumie nic nadzwyczajnego, ale oglądało się bardzo dobrze, można się czasem uśmiechnąć pod nosem. Z tego co czytałem, to kontynuacja zgwałciła markę. Dodatkowym plusem jest muzyka, ale pewnie większość osób nie zwróci na nią specjalnej uwagi ;)

 

Dług - 4/5

Mocna historia i dobra gra. Film powoduje mocny niepokój u widza, tak chyba miało być. Szkoda tylko, że w rzeczywistości jest ponoć bardzo luźno oparty na faktach, bo chciałoby się wiedzieć jak historia w rzeczywistości wyglądała.

 

 

Na kolejny ogień polecą chyba kolory Kieślowskiego i potem pewnie Misie, Rejsy i takie inne.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio wziąłem się za blockbustery. Jak się później okazało, nie takie najgorsze:

 

World War Z - miłe zaskoczenie. Film złożony z kilku segmentów, co zaliczam na plus, bo z góry nie jesteśmy skazania na nudę .Obraz przedstawia szalejącą pandemie na całym świecie. W środku całego zamieszania znajduje się główny bohater (Pitt) i jego żona wraz z dziećmi. Film jak na blockbuster przystało, mocno daje kopa w kwestii efektów specjalnych. Co ciekawe z całkiem  innej strony przedstawiona jest wizja zagłady świata przez zombie, co czynu film nieco oryginalny na tle innych zombie movies. Na początku mamy dość surealistycznie ukazany chaos, potem akcja przyspiesza  i  mamy  pełne napięcia kino przygodowe. Na koniec twórcy pokusili się nawet na dozę horroru. Film jest przesadzonym do granic możliwości blockbusterem. World  War Z to taka przejażdżka kolejką górską i chyba najlepszy miastreamowy film jaki ostatnio widziałem. 9/10

 

Pacyfik Rim - ten film zjada na śniadanie wszystkie transformersy  Michaela Bay'a. Del Torro (reżyser) chyba wyszedł z założenia, że też chce mieć swoje "Transformersy", ale 2 razy większe, silniejsze i lepsze. Sprawia to, że całkiem ciekawie ogląda się tego szpila, nawet wtedy kiedy w oko kuje masa absurdu. Ale to w końcu kino rozrywkowe, spektakl efektów specjalnych i epickich wodotrysków, i w tej kategorii Pacyfik Rim spełnia swoja role z nawiązką. Ponadto określiłbym ten film jako anime, z tą różnicą że sfilmowany z żywymi aktorami. 7/10

Edytowane przez Kentucky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio postanowiłem że w końcu wezmę się za serię Paranormal Activity , obejrzałem część pierwszą wieczorkiem będąc sam w domu i powiem że klimat jest  8/10 , nie wiem jak następne części ale mam nadzieję że podtrzymują klimat jedynki. No i jakiś miesiąc temu leciał bardzo fajny film bodajże na tvp 2 "Maska" z Cher w roli głównej z 1985r, warto obejrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz trochę francuskojęzycznie:

 

Persepolis 5/5

Animacja na podstawie komiksu, przedstawia historię dorastania dziewczynki urodzonej w latach 70 w Iranie. Animacja zrobiona bezbłędnie, momentami wyglądało jak dzieło sztuki, wszystko w czerni i bieli. Sporo dobrego humoru, bardzo fajna narracja i dobra historia. Nie wgłębiałem się w historię Iranu, więc nie wiem jak historycznie dokładny jest film. Zakładając, że jest w miarę, to daje do myślenia i pokazuje, że w latach 70 Iran to nie wszystkie kobiety w burkach.

 

Monsieur Lazhar 3/5

Kanadyjski dramat opowiadający o historii Algierczyka, który po samobójstwie nauczycielki dostaje posadę w szkole, mimo że u siebie w kraju był urzędnikiem. Film raczej bez rewelacji, trochę pogaduszek, pokazane jak śmierć nauczycielki wpłynęła na dzieciaki i to tyle. Była okazja do wsadzenia subtelnego humoru, ale twórcy nie skorzystali. Szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

One Flew Over the Cuckoo's Nest - świetny film i genialny Jack Nicholson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Now You See Me - 9/10 - bardzo dobry i oryginalny film z masą ciekawych pomysłów.

 

http://www.youtube.com/watch?v=KzJNYYkkhzc

 

Red 2 - 9/10 - bardzo fajny film na podstawie komiksu, wśród natłoku kiepskich filmów akcji w których efekty specjalne grają główną rolę...ten film jest królem. Wszystko idealnie wyważone i fabularnie b.dobre :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=HcVkavITnAI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ted - 6/10 - Nie przepadam za komediami zwłaszcza tymi współczesnymi jednak z uwagi na premierę w TV skusiłem się na Teda. Przewidywalny i sztampowy do bólu jednak kilka scen całkiem śmiesznych i faktycznie czuć że za film są odpowiedzialni ludzie którzy pracowali przy Family Guy. No i Mila Kunis i Laura Vandervoort w jednym filmie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróg Numer Jeden - lubię panią reżyser K.Bigelow - robi fajne, dobre kino (Strange Days) do tej pory miło wspominam. Wróg Numer Jeden, to opowieść o dziewczynie pracującej w CIA. Rozpracowuje Bin Ladena, tzn tropi go. Ostatnie 30 minut filmu to rekonstrukcja? akcji "zatrzymania" Bin Ladena z maja 2011 roku. Bez fajerwerków, bez zadymy - jeśli tak wyglądała rzeczywiście akcja no to szacun. Ciekawe jak to było naprawdę z tym jednym heli, który został rozwalony? czy rzeczywiście były jakieś problemy i spadł z przyczyn technicznych. Film polecam bo nie ma tego nachalnego amerykańskiego patosu i tym podobnych pierdół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Now You See Me - 9/10 - bardzo dobry i oryginalny film z masą ciekawych pomysłów.

 

http://www.youtube.com/watch?v=KzJNYYkkhzc

 

 

 

Racja, film dobry, ale według mnie takie naciągane 7/10. Fajnie, że wszystkie sztuczki były wyjaśnione, lecz lekko przewidywalne. Obejrzyj koniecznie Prestiż, który według mnie jest o wiele lepszy od tego filmu, mimo lekkiej domieszki fikcji.

 

Prisoners/Labirynt(pl) - Na prawdę świetny film i genialna gra aktorska Hugh Jackman'a(czekać tylko, aż dostanie jakąś nominację za tę role). Film ma klimat i trzyma w napięciu, chociaż wydaje mi się, że jest trochę za długi, trwa ok. 2,5h. Mocne 8/10.

Edytowane przez Kisiel-PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do filmu Now You See Me - zgodzę się z przedmówcą, film dobry, ale właśnie czegoś mu brakło. Prestiż oglądałem już jakiś czas temu i zrobił dobre wrażenie, zdecydowanie lepszy niż NYSM.

 

Bernie - 4/5

Jack Black w roli pedałkowatego i cipowatego 30-paro latka, który pracuje w domu pogrzebowym. Spodziewałem się typowej amerykańskiej głupiej komedii i podszedłem do filmu z nastawieniem, że jak pierwszy kwadrans nie pyknie, to wyłączam. Dostałem komedię, ale bardziej czarną, niż głupią ;) Humor subtelny i raczej bez zrywania boków. Dobry film, momentami zrobiony jako mockumentary, a co mnie najbardziej zdziwiło pod koniec... oparty na faktach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prisoners/Labirynt(pl) - Na prawdę świetny film i genialna gra aktorska Hugh Jackman'a(czekać tylko, aż dostanie jakąś nominację za tę role). Film ma klimat i trzyma w napięciu, chociaż wydaje mi się, że jest trochę za długi, trwa ok. 2,5h. Mocne 8/10.

 

Film faktycznie bardzo dobry, a jeśli chodzi o aktorów to wg mnie najlepiej wypadł Gyllenhaal, który już zdążył zgarnąć jakąś nagrodę za swoją rolę.

 
Edytowane przez Kraven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, film dobry, ale według mnie takie naciągane 7/10. Fajnie, że wszystkie sztuczki były wyjaśnione, lecz lekko przewidywalne. Obejrzyj koniecznie Prestiż, który według mnie jest o wiele lepszy od tego filmu, mimo lekkiej domieszki fikcji.

 

Prisoners/Labirynt(pl) - Na prawdę świetny film i genialna gra aktorska Hugh Jackman'a(czekać tylko, aż dostanie jakąś nominację za tę role). Film ma klimat i trzyma w napięciu, chociaż wydaje mi się, że jest trochę za długi, trwa ok. 2,5h. Mocne 8/10.

 

Widziałem i Prestiż i Iluzioniste i oba filmy równie zacne ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×