Skocz do zawartości
ONE

Red Dead Redemption

Rekomendowane odpowiedzi

Black Jack to raczej popularne u nas oczko jeśli się nie mylę dobierasz karty do 21pkt albo pas, wygrywa ten kóry jest najbliżej 21 jeżeli przekroczysz 21 to wtopa przegrywasz

  • Dobrać kartę (hit).
  • Nie dobierać kart (stand).
  • Podwoić stawkę (double down), możliwe tylko przy pierwszych dwóch kartach, gracz wtedy dostanie tylko jedną kartę.
  • Rozdwoić karty (split), gdy dwie pierwsze karty gracza są tej samej wartości np. dwie ósemki. Gracz wtedy dokłada drugą stawkę (równą wartości pierwszej stawki) i może dobierać karty po rozdwojeniu.
  • Ubezpieczenie (insurance) jest dodatkową stawką możliwą tylko, gdy odkrytą kartą krupiera jest as. Gracz może postawić dodatkową stawkę, że drugą (zakrytą) kartą krupiera jest 10 lub figura (krupier ma Blackjacka). Gdy krupier ma blackjacka, gracz przegrywa stawkę podstawową, a za ubezpieczenie wygrywa 2 do 1. Ponieważ stawką ubezpieczenia jest połowa stawki podstawowej, więc za wygraną gracz otrzymuje sumę pieniędzy przegranych w stawce podstawowej (stąd nazwa ubezpieczenie).
  • Jeżeli gracz po dobraniu kart ma więcej niż 21 punktów, przegrywa zakład i krupier zabiera jego żetony. Jeżeli natomiast gracz ma 21 punktów lub mniej, krupier odkrywa swoją zakrytą kartę i w zależności od liczby jego punktów może dobrać więcej kart. Krupier musi grać według następujących przepisów: wziąć kartę, jeżeli ma 16 punktów lub mniej i nie brać więcej kart, gdy ma 17 punktów lub więcej (niezależnie, ile punktów ma gracz). Wygrywa ten, który ma sumę punktów bliższą lub równą 21.
  • POZWOLIŁEM SOBIE SKOPIOWAĆ Z GOOGLE MAM NADZIEJĘ ŻE POMOGŁEM RESZTA NALEŻY DO WAS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z pokerem. Czy mógłby ktoś mi po ludzku wytłumaczyć, jak można wygrać te 2000żetonów? Mam mnóstwo kasy, mogę próbować do woli, a nie znam teksańskiej odmiany pokera i się gubię. czytanie pomocy w grze nic mi nie dało, dalej nie ogarniam zasad :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z pokerem. Czy mógłby ktoś mi po ludzku wytłumaczyć, jak można wygrać te 2000żetonów? Mam mnóstwo kasy, mogę próbować do woli, a nie znam teksańskiej odmiany pokera i się gubię. czytanie pomocy w grze nic mi nie dało, dalej nie ogarniam zasad :biggrin:

W tej grze odmiana pokera to texas holdem reszta w google cierpliwośći i wpadnie puchar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim skromnym zdaniem...genialna gra! pójście w stronę zmiany realiów sandbox'a było absolutnym strzałem w dziesiątkę :) jedna z najlepszych gier obecnej generacji :]

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mam problem, powoli przechodzę sobie singla i jak dziś wlączyłem sobie RDR to za nic nie mogłem celować i strzelać, wygląda to na jakiś błąd. Wciskam L1 i R1 na wszelkie sposoby i nic! Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego błędu...

Edytowane przez Rafi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, powoli przechodzę sobie singla i jak dziś wlączyłem sobie RDR to za nic nie mogłem celować i strzelać, wygląda to na jakiś błąd. Wciskam L1 i R1 na wszelkie sposoby i nic! Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego błędu...

Celuję się L2 a strzela R2 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celuję się L2 a strzela R2 :)

Masz rację ale po aktualizacji numer 1.07 można zmienić na L1 i R1, właśnie ja tak miałem ustawione ale teraz coś się popsuło i mam lipe. Odinstalowałem ten plik który instaluje sie przy pierwszym uruchomieniu i zainstalowałem od nowa i jest w porządku tylko teraz gdy wczytuję poprzednie sejwy to rozpoczyna mi sie gra od nowa... Właśnie ściąga mi się aktualizacja i może będzie już dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ile tak naprawdę wynosi waga dodatku Undead Nightmare? Właśnie ściągam go z PSS i wyskoczyło mi 9 GB i tyle pobiera. Dziwne bo wcześniej gdzieś wyczytałem, że sam dodatek zajmuje coś koło 1,5 GB. Co jest grane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na PSS są trzy opcje: RDR+UN (bundle pack) / Samo RDR / i UNDEAD NIGHTMARE

wybrałem trzecią opcję i zajmuje to 9 GB. Możliwe więc, że to zawiera również pozostałe dodatki ;( Zależy mi tylko na singlu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, UN miało zawierać wszystkie dodatki, ale chyba nie powiesz mi że one zajmują ponad 7GB, a samo UN 1,5 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

mozna to okreslic ze UN sciagasz jak samodzielna gra, zajmuje ona wtedy wiecej miejsca niz RDR. Wtedy ma okolo 9GB

Ja kupilem RDR i UN jakos w grudniu bo bylo jakas promocja za 99zl oba w store i co mnie zdziwilo to to ze kazde sciagalo sie osobno jedno cos kolo 8GB i drugo kolo 9GB

Edytowane przez dmarcin88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Daray

Wiem, ale to jedyne co przyszło mi do głowy. Tak w ogóle to pozostałe DLC też złe nie są, ale dla multiplayera, tylko trzeba go lubić.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema,

Mam takie pytanie bo nadal sie zastanawiam nad nabyciem rdr.

Mam kilka pytań:

1.Czy tekstury często się doczytują? I czy to mocno przeszkadza w grze?

2.Czy gra ogólnie wygląda ładnie ? Bo jak czytam na forach to "lol rdr ps3 versions sucks,xbox only lol its 720p and ps3 is just 640p trolololo!!!!!111" i to jednak troche "zniesmacza"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja mam rdr i nie zauważyłam, żeby były jakieś wielkie doczytywania tekstury. Gra jest bardzo ładna, duża ilość detali i w ogóle miodzio. Nie zastanawiaj się - bierz. Jest to najładniejszy sandbox na ps3.

A takie komentarze, jak czytałeś, piszą fanboy'e xboxa, którzy nigdy na oczy ps3 nie widzieli. Pozdrawiam wszystkich posiadaczy 'lepszej' konsoli :rofl: .

Edytowane przez josephineola
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - gra wygląda BARDZO dobrze, a większość tego co czytałeś to zdecydowanie fanboyowskie pier****nie. Choć trzeba zaznaczyć że różnice są - niewielkie bo niewielkie, ale na korzyść wersji X360 - najbardziej widoczny jest większy draw distance. Niemniej jednak dla gracza który tych różnic nie szuka są one zwyczajnie niedostrzegalne.

Bierz i graj krótkimi słowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

A w multi rdr ktoś jeszcze gra?

A z resztą,i tak singiel dostarcza wystarczająca dużo funu.

W tym tygodniu prawdopodobnie grę zamawiam,mam nadzieje,że to będzie moja pierwsza platyna,bo tak się na tą grę "najarałem",że głowa mała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Multi jest pełne :D Ja ostatnio próbowałam znaleźć room, żeby spokojnie sobie pojeździć i pozbierać XP. Nie udało mi się :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, co do platyny to widzę że masz łątwiejsze gry w kolekcji bo jednak ta w RDR taka łatwa nie jest - a przynajmniej nie szybka.

A na oprawę i tak nie zwrócisz uwagi galopując w kurzu w stronę zachodzącego słońca... ;)

Dla mnie RDR miało tylko jednego WIELKIEGO minusa...brak indian!!! Reszta jest jak najbardziej w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie RDR miało tylko jednego WIELKIEGO minusa...brak indian!!! Reszta jest jak najbardziej w porządku.

To w sumie było przesądzone rokiem w którym rozgrywała się akcja - 1911 to symboliczny koniec dzikiego zachodu właśnie. Natomiast trzymam kciuki za 2jkę - niech ona nas zabierze na prawdziwe pogranicze jakieś 60-70 lat wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dobra zamówienie poszło,kurier powinien przynieść wersje goty ( tak skusiłem się,bo różnica ceny nie była zbyt duża między wersją podstawową,a 10/10 za undead nightmare z recki IGN mnie przekonało :P ) w tym tygodniu.

Brak indian przeboleję.Miło,że multi prawie 2 letniej gry jest nadal tłoczne,odrazu po skończeniu głównego wątku rzucam się na free roam.

Dzięki wszystkim za szybką odpowiedź na moje pytania :)

Edytowane przez b3nio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

b3nio na pewno nie pożałujesz - gra jest świetna. A zakończenie na długo wryje Ci się w pamięć.

Indianie byli ale już ucywilizowani ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w sumie było przesądzone rokiem w którym rozgrywała się akcja - 1911 to symboliczny koniec dzikiego zachodu właśnie. Natomiast trzymam kciuki za 2jkę - niech ona nas zabierze na prawdziwe pogranicze jakieś 60-70 lat wcześniej.

Wiem, ale jednak brakowało mi zagrożenia ze strony indian gdy galopowałem po prerii w prażącym słońcu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Co do muti to uważam że RDR ma jedno z najciekawszych ;) Można coś podziałac więcej (Chalenges) i to się ceni.

Sam klimat gry niepowtarzalny (muzyka, dźwięki, lokacje, postacie).

Jak dla mnie tak genialnej gry jeszcze nie było.

Edytowane przez lennox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×