Skocz do zawartości
cwir

Battlefield: Bad Company 2

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka zdań ode mnie.

Na początku zaznaczę iż błędy napotykane przeze mnie osobiście w BC2 są znikome w porównaniu do tych w MW2, i to po trzech miesiącach gry i 9 pachtach wydanych do MW2. I własnie dlatego pożegnałem MW2 i gram w BC2.

I co zauważyłem - w porównaniu do wersji PC u kumpla - kilka błędów spowodowane jest przeniesieniem gry z PC na konsole.

Pierwszy błąd o którym wspomniał Żywy:

menu na ekranie gdy podniesie nas Medyk a chcielismy akurat zmienic kit

, podobnie w przypadku wyjścia z gry, gdy musimy czekać na wrzucenie nas na nowa planszę. W PieCu doskonale sprawdza się klawisz ESC :D Wchodzimy do menu i voila.

Tak, zaraz pewnie rozlegną się głosy że BC2 to nie PCtowy port! Więc dlaczego na PieCa można a na konsole nie? I mógłbym zrozumiec gdyby to był pierwszy Batelfield na konsole. Ale nie jest.

Dalej.

Czy wydawanie kilkunastu pachy po kilka kB jest lepsze od jednego dużego? Nie wiem. Do 4 marca IW wydało 9 pachty do MW2, a gra dalej się wysypywała, lagowała itp.

Co więcej po becie wprowadzono szereg "usprawnień" - vide osłabienie pojazdów pancernych - a nie zajęto się poważnymi problemami, jak te o których wspomniał Żywy - no może z wyjątkiem M60, bo osobiście uważam iz płotek na Isla Innocens jest ważniejszy niż przegięty KM. A ja od siebie dodam cuda z zakładaniem prywatnego meczu i zaproszeniami, kto grał w nasze sobotnie ustawki ten wie.

Podsumowując.

Poczekam zobaczę. MW2 nie mam, zamieniłem. KZ2 mam i nie mam zamiaru się pozbywać. W BC2 gra sie przyjemnie i te kilka błędów tak naprawdę nie psuja mi zabawy, acz mam wrażenie iż po raz kolejny traktowany jestem jak beta tester, który musi dopłacać do swojej pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wiemy że nasi przyjaciele Xboxplayerzy dostaną patcha jutro z SPECACT, a my jedynie jesteśmy razem z Pecetowcami zapewnieni że później (JAK PÓŹNIEJ?) dostaniemy patch. Wkońcu jakiś konkret do banana wacława :D. Powinni naprawić bug na Laguna Presa conquest (na A) gdzie można wskoczyć w helikopter i zabijać ludzi a jednocześnie, żyć cały czas. Wkurzające jest to ale dzisiaj jak to zobaczyłem to się załamałem, rzuciłem granat w ten wrak. Medyk wyszedł, dostał a tu patrzę jeszcze dwóch! To ich z AT4 pocisnąłem lol.

PS. Po wyplatynowaniu M60, zrezygnowałem z tej broni. Niewiem czym będe grać medykiem ale assaultem gram AN-94 Abakan (M16A2 platyna) a inżynierem AKS-74U + M2CG na mapy z helikopterami bądź AT4 na mapy bez helikopterów.

Edytowane przez Kohtaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mori czy ty jesteś polonistą z wykształcenia/zawodu ?

Ani jedno, ani drugie. Po prostu uważam, iż skoro mieszkam w Polsce, skoro pisze na polskim forum i skoro moja przeglądarka ma wbudowany polski edytor tekstu to poprawne pisanie postów nie jest żadną sztuką.

A pisanie na odp...l świadczy też o braku szacunku dla czytających, bo sama edycja błędów to kilku sekund. A czytanie postów w stylu:

6ść jezdm graszemod piencilad i pargdso misie podoba batelfid. barso lupię graś snajperem pozdro

uważam za katorgę i jaskrawy podpis - jezdem trollem

Edytowane przez Mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale felietony masz niezłe :tongue:

Wystarczy się postarać, a myślę, że i Ty byś odnalazł w sobie talent. :rolleyes:

A co do błędów. Powinniście się wszyscy cieszyć, że jest ich tak mało.

A zauważyliście, że jak wjedzie w Was przyjacielski czołg/pojazdy opancerzone, to wpadacie tak jakby w nie i nie można tak łatwo z niego wyjść?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak i przenosi mnie gdzieś, nagle się cofa bo do niego strzelająi mnie zabijają mellow.gif trochęto męczy ale staram się unikać czołgów   ninja.gif.

Problematyczne stało się też to, że jak ktoś stoi przy działkuto ciężko go zdjąć strzelając do niego gdy jest bokiem, frontowoto się nie da  ściągnąć. Ale i tak gra niczego sobie kilka godzin świetnej zabawy mi dostarczyła :pardon:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi szczerze mowiac malo rzeczy przeszkadza w BC2. Albo poprostu ich nie zauwazam. Fakt, plotek w obronie byl wkurzajacy. Ale np moc M60 kompletnie mi nie przeszkadza. Lubie tego gnata, i chcialbym zeby taki pozostal. Za to zmienilbym moc NS2000, to jest dopiero dramat. Reszta jakos specjalnie mnie nie boli.

Mam za to pytanko, bo wyczytalem ze wraz z kolejnym DLC, dojda 4 trofea. Czy jesli nie zrobilem jeszcze platyny, to jak one wyjda to bede musial je zrobic? Czy na platyne wystarcza obecne trofea, czyli te z podstawowej wersji gry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak i przenosi mnie gdzieś, nagle się cofa bo do niego strzelająi mnie zabijają mellow.gif trochęto męczy ale staram się unikać czołgów   ninja.gif.

Problematyczne stało się też to, że jak ktoś stoi przy działkuto ciężko go zdjąć strzelając do niego gdy jest bokiem, frontowoto się nie da  ściągnąć. Ale i tak gra niczego sobie kilka godzin świetnej zabawy mi dostarczyła :pardon:

tylko kilka godzin?? :D

Fajnie że wychodzi DLC, ale prosze, nie z KAMUFLAŻEM! i 4 trophy... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to głownie te kilka co grałem z ludzmi z listy/ustawka. Ja mam lekko ponad 4dni grania dopiero :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z tym wnikaniem w pojazdy jest denerwujaca sprawa ale raczej gorsza jest ta że niemożesz zrespałnować się gdy twoj kompan jest w wodzie po pas :P albo ja mam tylko takiego pecha.

BTW. Patrzą sobie na leaderboard na stronie http://bfbcs.com/BFBC2_leaderboard/ps3 zauważyłem że się tam znajduje :P Troszke byłem zaskoczony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co do błędów. Powinniście się wszyscy cieszyć, że jest ich tak mało.

Sorry ale mam się cieszyć, że są błędy? Mam się cieszyć, bo w MW2 ich jest więcej? Za niedługo będziemy się cieszyć z tego, że w ogóle łaskawie ktoś wypuści grę w wersji alpha na rynek. Gra ma bugi to logiczne jest wydanie patcha jak najszybciej. Gówno mnie obchodzi konkurencja jeśli nie mam ochoty w nią grać. No ale skoro mamy lepszy produkt to po co go wspierać jak i tak jest zajebisty, bo ludzie kupili.

Następnym razem dłużej się zastanowię przed zakupem kolejnej gry od DICE, bo jawne olewanie gry na rzecz kolejnych projektów jest co najmniej irytujące. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zauważyłem że się tam znajduje :P Troszke byłem zaskoczony.

bo nie wszyscy sa zarejestrowani :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie 'bugi' mozna i wykorzystac w 2 strone. Gral ktos z was w CoD4? Tam "bugi" to tak na prawde czesc gry. Fast reload, skakanie na palety z 20 metrow bez utraty zycia i bez zadnego odglosu, odbijanie od murkow, glitch spoty ktorych jest masa... Taki CoD4 bez tych bugow nie istnieje :)

Mysle, ze i do BC2 sie przyzwyczaicie - nie ma co narzekac, swietna gra i tyle. Rozumiem, ze do MW2 mozna sie doczepic - kupilem oryginal w dniu premiery wraz z kubkiem, przegralem raptem na multi 30 godzin i dalem sobie spokoj bo nie warto sie meczyc. Co 3 osoba ma haxy, co 4 gra jest cala shaxowana (brak grawitacji, napierdzielanie z granatnika jak z p90...) - ta gra powinna dostac sie do ksiegi rekordow guinnessa w kategorii "ilosc bledow". Uwierzcie mi, ze no smoke przez rozbita szybe czy samonaprawadzajaca sie rakieta automatycznie wystrzeliwana w momencie smierci (sam tego uzywalem chwile - za kazdym razem padalo po 3-4 kolesi...) to przy "overpowered" M60 w BC2 jest... sami sobie dokonczcie, zeby nie bylo, ze narzucam Wam moje zdanie :)

Koniec narzekania, KONIEC IMPREZY ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seba080PL - ty skurwysynu... wysadził specjalnie swojego M-COMa, gdy zostało nam 5 gości do końca. Uszczegajcie się tego zjeba jak ognia.

A po co te nerwy, jak gram w obronie np arica harbor i widze ze atakujacy nie ogarniaja padaja jak muchy i nie zdobywaja nawet 1 bazy, to sam czasami wywalam m coma. Po to zeby dluzej sie pobawic na danej [ulubionej] planszy, a przeciwnik niech sie cieszy ze im sie niby udalo, moze zacznie grac bardziej aktywnie ;) Co innego jezeli to byl ostatni mcom na ostatniej bazie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grając chciałem sobie zeskanować teren i niechcący nacisnąłem start. W którymś z górnych rogów (chyba prawym) pojawił się napis "Screenshot taken". Sprawdziłem potem w photosach- nic. Sprawdziłem instrukcję (po łebkach) - też niewiele mi pomogła. Wchodziłem na stronę EA ale nie umiem się po niej poruszać . Macie jakieś pomysły ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale mam się cieszyć, że są błędy? Mam się cieszyć, bo w MW2 ich jest więcej? Za niedługo będziemy się cieszyć z tego, że w ogóle łaskawie ktoś wypuści grę w wersji alpha na rynek. Gra ma bugi to logiczne jest wydanie patcha jak najszybciej. Gówno mnie obchodzi konkurencja jeśli nie mam ochoty w nią grać. No ale skoro mamy lepszy produkt to po co go wspierać jak i tak jest zajebisty, bo ludzie kupili.

Następnym razem dłużej się zastanowię przed zakupem kolejnej gry od DICE, bo jawne olewanie gry na rzecz kolejnych projektów jest co najmniej irytujące.

Biorąc pod uwagę, że są TYLKO takie, to i owszem, powinieneś się cieszyć. :)

Edytowane przez ZiateK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co te nerwy, jak gram w obronie np arica harbor i widze ze atakujacy nie ogarniaja padaja jak muchy i nie zdobywaja nawet 1 bazy, to sam czasami wywalam m coma. Po to zeby dluzej sie pobawic na danej [ulubionej] planszy, a przeciwnik niech sie cieszy ze im sie niby udalo, moze zacznie grac bardziej aktywnie ;) Co innego jezeli to byl ostatni mcom na ostatniej bazie.

IMHO niefajnie tak trochę...mnie z kolei wpojono, że ZAWSZE trzeba walczyć "na maxa"-bo jest to swojego rodzaju oznaka szacunku dla przciwnika (jaki by nie był !!).

Dlatego ze swoimi synami wygrywałem w tenisa 6-0 6-0 6-0 (do czasu oczywiście!!!)...dlatego,jeśli którykolwiek z moich rozlicznych przeciwników w różnych sportowych "potyczkach" zaczynał grać ze mną tzw."lewą ręką z palcem w nosie" to przerywałem i mówiłem:" albo zmasakrujesz mnie bezlitośnie albo przerywamy..."

Nienawidzę takiej postawy jaką opisał Kunio....bo odbiera przyjemność z gry i przyjemność z ewentualnego zwycięstwa!!!!

Edytowane przez Marqus_Pirx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seba080PL - ty skurwysynu... wysadził specjalnie swojego M-COMa, gdy zostało nam 5 gości do końca. Uszczegajcie się tego zjeba jak ognia.

popieram, gralem w tym meczu.

Kunio, co za roznica czy bedziesz dalej ciagnal ten mecz, czy zaczniesz nowy? Nie rozumiem takiego podejscia, kompletnie. Pomysl moze kiedys ze oprocz Ciebie w teamie jest jeszze 11 osob ktore np chca szybko wygrac. A nie nabijac punkty.

Z gory ostrzegam ze nie bede gral z ludzmi ktorzy takie cos praktykuja. Az sie prosi o opcje glosowania o wyrzucenie takiego gracza z meczu w trakcie gry.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee, to jeszcze nic (5 do końca).

Ja dziś grałem grę, w której został JEDEN do końca, a stacja M-COM była w opłakanym stanie - może z 2 % życia miała i nagle jakiś niebieski gość podleciał pod skrzynkę, szybko rzucił C4 i nawet nie zdążył uciec, szybko wysadził ładunek razem ze skrzynką samemu przy tym umierając. Pierdzielony terrorysta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 100% wystarczą podstawowe.

na 100% to właśnie trzeba mieć wszystkie, a do platyny wystarczą te z calaka, te z dlc są zbędne, ale nie będziesz miał 100%biggrin.gif

ps. no chyba że to 100% w twoim poście to jakoby potwierdzenie twojej opiniiwink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grając chciałem sobie zeskanować teren i niechcący nacisnąłem start. W którymś z górnych rogów (chyba prawym) pojawił się napis "Screenshot taken". Sprawdziłem potem w photosach- nic. Sprawdziłem instrukcję (po łebkach) - też niewiele mi pomogła. Wchodziłem na stronę EA ale nie umiem się po niej poruszać . Macie jakieś pomysły ?

Czytalem gdzies (chyba instrukcja do BC2), ze w ten sposob mozna robic screenshoty, ktore pozniej zapisywane sa gdzies na Twoim koncie na http://www.battlefieldbadcompany2.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co te nerwy, jak gram w obronie np arica harbor i widze ze atakujacy nie ogarniaja padaja jak muchy i nie zdobywaja nawet 1 bazy, to sam czasami wywalam m coma. Po to zeby dluzej sie pobawic na danej [ulubionej] planszy, a przeciwnik niech sie cieszy ze im sie niby udalo, moze zacznie grac bardziej aktywnie ;) Co innego jezeli to byl ostatni mcom na ostatniej bazie.

Powiedz mi Kunio co ja ci mam teraz odpisać? Takie pierdoły napisałeś że szkoda gadać. Powód dla którego rozwalasz swojego m-coma? Bo chcę dłużej pograć na ulubionej mapie. Jak dobrze wiem to jak wygrasz runde i mapa się zmieni to możesz bezproblemu wyjść ze servera i kliknąć play now i wybrać mape na której chcesz grać a nie psuć innym zabawe i rozwalać własne m-com'y.

Popieram snoscha wypowiedzi w 95%. Z tymi 5% nie zgadzam się jeśli chodzi o wyrzucanie graczy jakoś podejrzewam że często bym został kickowany z servera za nic :P

BTW. Snosch jeszcze jedna uwaga gdy jestem w heli i brakuje mi gunnera to przydałoby się żebyś mi pomógł w helikopterze. Bo helikopter bez gunnera jest auto bez opon.

Edytowane przez DizzY-WolF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat Kunio tego się nie spodziewałem po tobie. A ja zawsze zastanawiałem się kto mi rozwala te M-COM'y. Ja osobiście czegoś takiego nienawidzę, ponieważ psuje to kompletnie radość płynącą z gry. To po co mam wyciskać z siebie 100%, skoro i tak znajdzie się koleś, który rozwali swoje skrzynki i po zabawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×