Skocz do zawartości
Terminator

Głosniki, Słuchawki I Audio

Rekomendowane odpowiedzi

kino domowe lg ht303pd.

sytuacja jest taka jak na obrazku.

dvd do tv przez dekoder dzięki czemu jak oglądam kanały telewizyjne to mam dzwięk z kina. lecz jak podłączyc ps3 jak dvd nie ma ani wejścia hdmi ani do kabla optycznego? a może jakoś inaczej spróbować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, już jasne ...

Kino domowe lg ht303pd.

Wejście/wyjście optyczne: brak

Wejście/wyjście koaksjalne: brak

Wejście/wyjście audio: Tak/Tak

Na tylnym panelu DVD masz 2 gniazda RCA (chinch) zapewne białe i czerwone oznaczone jako AUDIO IN ewentualnie AUX. Do konsoli dostałeś kabel zakończony trzema chinchami białym, czerwonym i żółtym. Wystarczy ten dwa (nie żółte) wpiąć do gniazda aux w twoim kinie domowym i dźwięk pójdzie przez głośniki. Sygnał będzie w rozbiciu na kanał lewy i kanał prawy. Możesz pobawić się w ustawieniach kina być może ma możliwość zastosowania jakiegoś "polepszacza" nie spodziewaj się jednak jakiejś rewelacji, możliwe że właściwie nic więcej nie usłyszysz, warto jednak to zrobić bo dźwięk będzie szedł przez 4 kolumny a nie dwie - np: tył będzie powielał sygnał z przednich kolumn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Po uruchomieniu jakiejkolwiek gry, tracę dzwięk. W menu głos jest. Zna ktoś przyczynę dlaczego tak jest, proszę o pomoc.

Piszę tutaj, ponieważ nie chcę zakładac nowego tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli, ktoś już opisał podobny problem to przepraszam ale niestety nie potrafiłem odnaleźć teamatu

Problem mam następujący, PS3 podłączone poprzez HDMI do ampli Onkyo TXSR-508, wszystko jest niby ok ale nie do końca a nawet bardzo nie do końca... problem dotyczy rozdzielczości 1080p kiedy takowa jest włączona co jakiś czas przerywa dzwięk - dodam, że kabel HDMI napewno jest ok, TV obsługuje 1080p, przy 1080i problem nie występuje, przy podłączeniu HDMI bezpośrednio do TV wszystko jest ok przy 1080p, nie ma znaczenia jaki dekoder jest wykorzystywany w danej chwili i czy PS3 przekazuje dzwięk jako Bitstream czy LPCM, w amplitunerze HDMI Control jest wyłączone, wszelkie skalowania również chyba, że któregoś z nich nie potrafię zlokalizować, nie jest to wina amplitunera - po podłączeniu stacjonarnego odtwarzacza blu-ray obraz jest wypuszczany w 1080p i wszystko z dżwiękiem jest ok...nie wiem co jest i już zaczynam wątpić, że dowiem się kiedy kolwiek...W Was ostatnia nadzieja :P

Edytowane przez Lamkers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie piszą że HDMI to głównie kabel do przesyłania obrazu 1080p., a nie kabel do zastosowań audio. Ale przynam Ci rację z tym 7.1, tylko ile % osób posiada system 7.1 ? I z tego powodu używa się kabla OPTICAL..

co do jakości, nie wiem czy usłyszysz różnicę między 5.1, na OPTICALU a na HDMI ??? ;/ Porównywanie jakości ma jedynie sens przy chinch i bardziej rozbudowywanym systemie 7.1 bo OPTICAL chyba tego nie obsługuje.

Tu nie chodzi tyle o jakość co o rodzaj dźwięku, po optycznym nie wypuścisz z konsoli DTS HD ani DD HD przy odtwarzaniu Blu Ray, więc 7.1 nie jest jedynym argumentem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli, ktoś już opisał podobny problem to przepraszam ale niestety nie potrafiłem odnaleźć teamatu

Problem mam następujący, PS3 podłączone poprzez HDMI do ampli Onkyo TXSR-508, wszystko jest niby ok ale nie do końca a nawet bardzo nie do końca... problem dotyczy rozdzielczości 1080p kiedy takowa jest włączona co jakiś czas przerywa dzwięk - dodam, że kabel HDMI napewno jest ok, TV obsługuje 1080p, przy 1080i problem nie występuje, przy podłączeniu HDMI bezpośrednio do TV wszystko jest ok przy 1080p, nie ma znaczenia jaki dekoder jest wykorzystywany w danej chwili i czy PS3 przekazuje dzwięk jako Bitstream czy LPCM, w amplitunerze HDMI Control jest wyłączone, wszelkie skalowania również chyba, że któregoś z nich nie potrafię zlokalizować, nie jest to wina amplitunera - po podłączeniu stacjonarnego odtwarzacza blu-ray obraz jest wypuszczany w 1080p i wszystko z dżwiękiem jest ok...nie wiem co jest i już zaczynam wątpić, że dowiem się kiedy kolwiek...W Was ostatnia nadzieja :P

Jedyne co mi przychodzi na myśl to kabel hdmi, może jest walniety. Mam tez onkyo tyle ze 607 i kontrole hdmi mam włączona ale raczej nie ma to znaczenia. W każdym bądź razie nie mam problemów z dźwiękiem przy 1080p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS3 podłączone poprzez HDMI do ampli Onkyo TXSR-508, wszystko jest niby ok ale nie do końca a nawet bardzo nie do końca... problem dotyczy rozdzielczości 1080p kiedy takowa jest włączona co jakiś czas przerywa dzwięk - dodam, że kabel HDMI napewno jest ok, TV obsługuje 1080p...

No to może wyeliminować amplituner i podłącz bezpośrednio do TV

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie problem jest w tym, że sprawdzałem już 2 kable i jest to samo, poza tym na tym samym kablu testowałem pożyczony odtwarzacz blu-ray i było ok, amplituner jest już w standardzie HDMI 1.4 spróbuje to sprawdzić jeszcze na kablu 1.4 no ale byłoby to co najmniej dziwne, tym bardziej, że PS3 obsługuje tylko 1.3 na chwilę obecną...

No to może wyeliminować amplituner i podłącz bezpośrednio do TV

Pozdrawiam

Hmmm wiesz co, nie po to ludzie kupują amplituner aby mieć dźwięk z TV ;)

Edytowane przez Lamkers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym poście napisałem, że przy bezpośrednim podłączeniu do TV jest ok ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym poście napisałem, że przy bezpośrednim podłączeniu do TV jest ok ;)

OK ale posiadasz 2 kable HDMI - oba testowałeś bezpośrednio, ponadto przy wyższej jakości wyłączyć multi out czyli dźwięk tylko przez HDMI wyłączyć multi AV i optic

PS3 <----1 kabel ----> ONKYO <---- 2 kabel ----> TV

chwilowo nic więcej nie przychodzi mi na myśl ponieważ kable o ile są sprawne to są zgodne z DTHD i DTSHD (MA)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za pomoc, sprawa się powiedzmy wyjaśniła dostałem odpowiedź od Onkyo, że problem jest im znany i pracują nad rozwiązaniem : / problem dotyczy tylko konfiguracji TX SR 508 + PS3 ehhhh jak zwykle dokonałem dobrego zakupu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za pomoc, sprawa się powiedzmy wyjaśniła dostałem odpowiedź od Onkyo, że problem jest im znany i pracują nad rozwiązaniem : / problem dotyczy tylko konfiguracji TX SR 508 + PS3 ehhhh jak zwykle dokonałem dobrego zakupu :P

Nie ma co narzekać jak widziałeś w moim pleyrroom'ie mam onkyo trochę starsze HT-R518 ale wszystko OK może wypuszczą poprawki lub coś podobnego.

W tym wypadku możesz reklamować i niech Ci zaproponują lepszy model :biggrin: bez tego problemu - lub niech napiszą konkretnie kiedy wprowadzą poprawki.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze się nie załamuje w 1080i działa ok ;) problem z serwisem onkyo jest taki, że mają "customer care" najbliższe w Germanii, więc kontakt jest nieco utrudniony, nasz dystrybutor EIC zbiera tylko sprzęt do serwisu...jak dowiem się czegoś nowego dam znać, może się komuś przyda w przyszłości ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz 1080i to nie 1080p :)

Na wszystkich wejsciach hdmi ampa jest to samo? Jaki model ps3 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FAT i wiem, że to nie to samo ale chwilowo ( mam nadzieję ) nie mam jakby wyboru ;) na wszystkich HDMI jest to samo i problem występuje tylko przy PS3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada mi to na problem z konsola. Bierz czarnule pod pache i sprawdź w jakimś sklepie. Skoro na odtwarzaczy jest ok to raczej nie wina ampa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej to wina ampa ale tylko w połączeniu z PS3, czekam na odpowiedź z ONKYO - podobno ma pojawić się nowy firmware

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma pytanie odnośnie zestawu Bluetooth Jabra CLIPPER a dokładniej jednej z jej cech - multipoint (możliwość podłączenia 2 urządzeń jednocześnie) W tv mam już bluetooth i gram używając słuchawek stereo bluetooth + HS sony .

Czy Jabra CLIPPER uwolni mnie od używania tych dwóch zestawów i będą mógł pozostać przy jednym ,uniwersalnym. Jak w rzeczywistości jest z tym multipoint'em ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co ps3 jakiś szpeszial sygnał wysyła? Dziwne

Myślałem, że mam jakąś wiedzę o sprzęcie wszelakim ale to co mnie wczoraj spotkało w związku ze sprawą, która opisywałem uczyniło mnie głupim :) trafiłem na pewien wątek na jakimś amerykańskim forum, który opisuje podobne przypadki do mojego + plus zakłócenia obrazu

http://www.fixya.com/support/t1097233-playstation_3_flickers_when_set_1080p

Streszczając, ludzie mają takie problemy przy różnych ampli ale problem jest w samym TV...rada, która jest tam zawarta to podpięcie HDMI z ampli/PS3 do TV ale w port HDMI, który nie znajduje się z tyłu TV tylko z boku...i kur**** to działa, nie pytajcie dlaczego ale problem ustał, nikt nie wie dlaczego, SONY też nie wie dlaczego a ja nie wiem już kompletnie nic...fakt jest taki, że problem ustał a ja czuje się kompletnie zagubiony :P

P.S

Żeby było jasne, wszystkie HDMI w moim TV są sprawne testowałem je na różnym sprzęcie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że mam jakąś wiedzę o sprzęcie wszelakim ale to co mnie wczoraj spotkało w związku ze sprawą, która opisywałem uczyniło mnie głupim :) trafiłem na pewien wątek na jakimś amerykańskim forum, który opisuje podobne przypadki do mojego + plus zakłócenia obrazu

http://www.fixya.com..._when_set_1080p

.....

A tak już z czystej ciekawości podaj dokładny model swojego telewizora

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się - czy nie spróbować podłączyć do HDMI3 - tak jakoś dziwnie opisany na wspólnie z 4

Nie wiem czy coś stanowi ale czy do tego HDMI1 coś nie przedobrzyli

Chyba, że nie przeszkadza kabel wychodzący z boku - ale jak już się tyle namęczyłeś to może sprobować

Pozdrawiam

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×