Skocz do zawartości
Terminator

Głosniki, Słuchawki I Audio

Rekomendowane odpowiedzi

chodzi o to że głośniki nie działają jak się podepnie tylko zielony jack:/ nie ma czegoś takiego jak 3 jack->optyk lub 3 jack->1 jack??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widywałem konwertery optical>coaxial i odwrotnie ale przejściówek z jacka na optyczny nie ma. Zapewne może znalazłbyś jakieś ustrojstwo jednak cena byłaby pewnie zaporowa.

Nie wiem jednak czemu nie grają Ci głośniki, powinny grać - nie wszystkie urządzenia i karty dźwiękowej mają 3 wyjścia audio do podłączenia w/w głośników.

Nie znam jednak specyfiki sprzętu (Logitech x-530) więc nie będę tutaj teoretyzował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Schemat

Tak rozłożyłem zestaw, nie będą sofy blokować tylnych głośników?

Edytowane przez Winter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak stoją na podłodze tuż za sofą , to będą . A jak sobie stoją lub leżą nieco wyżej i kawałek za sofami , to nie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Posiadam głośniki Logitech X-530 i telewizor LCD Samsung LE32c530 . Czy istnieje możliwość podłączenia zarówno tv jak i ps3 w taki sposób żeby można bez przepinania korzystać z głośników ? Oczywiście przy zachowaniu dźwięku 5.1 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też posiadam te głośniki,próbowałem różnych sposobów ale nie dało rady.

Dźwięk w systemie 5.1 płynie przez nie tylko z konsoli PS3.

Tv i konsoli równocześnie nie dałem rady podłączyć pod te głośniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Posiadam głośniki Logitech X-530 i telewizor LCD Samsung LE32c530 . Czy istnieje możliwość podłączenia zarówno tv jak i ps3 w taki sposób żeby można bez przepinania korzystać z głośników ? Oczywiście przy zachowaniu dźwięku 5.1 ?

W jakim sensie chcesz podłączyć TV ? masz dekoder do TV cyfrowej czy chcesz je wpiąć prosto do TV a sygnał ciągniesz z anteny "klasycznej dachowej" ?:) jeśli do TV masz podłączony sygnał ze zwykłej anteny to zapomnij o 5.1...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje coś takiego jak 3 jack -> 1 jack?? jeżeli nie to czy znacie jakieś urządzenia do których podłącza się np głośniki z 3 jackami a od tego urżadzenia wychodzą kable do np telewizorów, konsol itp??

Słyszałem o zewnętrznej karcie dźwiękowej ale nie wiem jak to działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,otóż chciałbym podłączyć PS3 pod mój monitor, LCD 24" (niestety monitor nie posiada złącza HDMI) Zamierzam kupić kabel HDMI>DVI ( czy jakoś tak) czytałem na necie,że powinno zadziałać. Teraz pozostaje kwestia dźwięku,mój monitor nie posiada głośników,i nie mam pojęcia,do czego mógłbym podpiąć(oraz w jaki sposóB) wejście Audio. Miałem pomysł aby puścić dźwięk przez kabel chinche (NIe wiem jak się piszę dokładnie) przez taki oto adapter http://images36.fotosik.pl/142/5b21f0350c24bc10med.jpg oraz http://www.nokaut.pl/oferta/2-adaptery-cinch-jack-cinch-jack.html i podłączyć do słuchawek.Czy takie coś zadziałało by ? Proszę o pomoc oraz o inne pomysły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego rozwiąże Twój problem

http://allegro.pl/adapter-chinch-mini-jack-zenski-ps3-glosnki-i1256873690.html

Co do ustawień w XMB PS3 wypuszczasz obraz na HDMI a dźwięki na MULTI AV - podłącz te dwa kable (MULTI AV jest dołączony do PS3), z MULTI AV podpinasz do tej przejściówki 2 chinche odpowiedzialne za dźwięk (kanała L i R) i to tyle, powinno śmigać ale uzyskasz w ten sposób tylko stereo.

Na zdjęciach w opisach aukcji masz to nawet pokazane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy jak kupie dobra kartę muzyczną zewnętrzną lub wewnętrzną z wejściem optycznym toslink np. creative X-FI XTREME i podłącze ps3 do niej to uzyskam dźwięk przestrzenny na głośnikach creative 5.1? chce kupić ps3 podłączyć ją kablem HDMI do monitora i kablem optycznym do karty muzycznej? czy ktoś sprawdzał podobny patent?

Dzięki za Odp.

Edytowane przez lipaaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy jak kupie dobra kartę muzyczną zewnętrzną lub wewnętrzną z wejściem optycznym toslink np. creative X-FI XTREME i podłącze ps3 do niej to uzyskam dźwięk przestrzenny na głośnikach creative 5.1? chce kupić ps3 podłączyć ją kablem HDMI do monitora i kablem optycznym do karty muzycznej? czy ktoś sprawdzał podobny patent?

Dzięki za Odp.

Ja mam taki patent i działa bardzo dobrze. Mam podłączone PS3 optykiem do Sound Blaster Audigy 2 NX i do tego głośniki Logitech X-540. Dźwięk przestrzenny jest, jedynie w opcjach XMB w PS3 należy zaznaczyć, że dźwięk ma iść po optyku z możliwością 5.1. Bardzo sobie chwalę ten zestaw, w ten sposób mam dobry dźwięk i z kompa i z konsoli. Jedyny minus tej konfiguracji jest taki, że muszę mieć włączonego laptopa aby Audigy chodziło, gdyż potrzebuje sterowników z systemu do działania.

Owocnego szukania dobrej karty z wejściem optycznym - obecna generacja kart dźwiękowych jakoś tego nie posiada (albo za słabo szukałem, albo mnie na taką nie stać) :P

Pozdrawiam :ninja:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki patent i działa bardzo dobrze. Mam podłączone PS3 optykiem do Sound Blaster Audigy 2 NX i do tego głośniki Logitech X-540. Dźwięk przestrzenny jest, jedynie w opcjach XMB w PS3 należy zaznaczyć, że dźwięk ma iść po optyku z możliwością 5.1. Bardzo sobie chwalę ten zestaw, w ten sposób mam dobry dźwięk i z kompa i z konsoli. Jedyny minus tej konfiguracji jest taki, że muszę mieć włączonego laptopa aby Audigy chodziło, gdyż potrzebuje sterowników z systemu do działania.

Owocnego szukania dobrej karty z wejściem optycznym - obecna generacja kart dźwiękowych jakoś tego nie posiada (albo za słabo szukałem, albo mnie na taką nie stać) :P

Pozdrawiam :ninja:

dzięki za odpowiedź, co do szukania karty to pierwsze lepsze co znalazłem to http://allegro.pl/ka...1273405494.html ale po tym co napisałeś to może łatwo znalazłem ale nie będzie działać, poza tym znalazłem jeszcze takie g**** na usb http://allegro.pl/ka...1265834409.html kosztuje grosze a niby też ma wejście S/PDIF ale jak to będzie wszystko działać i czy nie będzie problemów pod win 7 64bit to nie wiem

poza tym to co tym masz podłączone też można okazyjnie wyrwać za ok 150zł na allegro wiec chyba nie jest tak najgorzej

Edytowane przez lipaaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź, co do szukania karty to pierwsze lepsze co znalazłem to http://allegro.pl/ka...1273405494.html ale po tym co napisałeś to może łatwo znalazłem ale nie będzie działać, poza tym znalazłem jeszcze takie g**** na usb http://allegro.pl/ka...1265834409.html kosztuje grosze a niby też ma wejście S/PDIF ale jak to będzie wszystko działać i czy nie będzie problemów pod win 7 64bit to nie wiem

Proszę :)

Karta muzyczna od Sweex? E... bym raczej omijał z daleka.

Co do tego X-Fi Xtrem to masz rację, będzie to działać i jest niedrogie. Zapomniałem dodać wcześniej, że szukałem czegoś na USB, gdyż do dyspozycji mam tylko lapka :) Poza tym, od kart dźwiękowych jakoś od zawsze oczekiwałem porządnego wykonania i parametrów, dlatego patrzyłem na dźwiękówki z wyższej półki :)

Można też myśleć o jakimś ampli, lecz to już inna sprawa, a jak chce się puszczać dźwięk z kompa to też przydałoby się to robić przy pomocy lepszej karty na ampli, dlatego też takie rozwiązanie jakie chcesz zastosować jest wcale niegłupie.

Bierz zatem tą X-Fi i dziel się wrażeniami. :thumbsup:

Ad. down:

O tej karcie można sporo znaleźć w sieci plus Win 7 64bit np ->> http://windows7forum...any-t-4698.html

Owocnych zakupów życzę w takim razie.

Dźwięk z karty zintegrowanej plus lepsze głośniki to lekka mordęga - zobaczysz jak rozwiną skrzydła jak dasz im dobre źródło dźwięku :ok:

Jak coś to pytaj, tu albo na priva :ninja:

Edytowane przez kremulek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę :)

Karta muzyczna od Sweex? E... bym raczej omijał z daleka.

Co do tego X-Fi Xtrem to masz rację, będzie to działać i jest niedrogie. Zapomniałem dodać wcześniej, że szukałem czegoś na USB, gdyż do dyspozycji mam tylko lapka :) Poza tym, od kart dźwiękowych jakoś od zawsze oczekiwałem porządnego wykonania i parametrów, dlatego patrzyłem na dźwiękówki z wyższej półki :)

Można też myśleć o jakimś ampli, lecz to już inna sprawa, a jak chce się puszczać dźwięk z kompa to też przydałoby się to robić przy pomocy lepszej karty na ampli, dlatego też takie rozwiązanie jakie chcesz zastosować jest wcale niegłupie.

Bierz zatem tą X-Fi i dziel się wrażeniami. :thumbsup:

Ok, trochę mnie uspokoiłeś bo drugi dzień czytam o tym dźwięku z ps3 i już miałem mętlik w głowie, mam nadzieje że dla tego X-Fi win 7 64bit nie będzie problemem

O ampli też czytałem, są nawet takie do 300zł które ktoś tu na forum polecał ale puki co staram się szacować koszty aby nie było za drogo,

wszystko kupuję dopiero w listopadzie a lista już pokaźna: ps3 ~1000zł, karta muzyczna ~150zł, kabel hdmi i kabel optyczny ~50zł i coś na początek do zabawy ~150zł więc będę starał się kupić albo to co Ty masz albo kupie tego X-Fi tylko poczytam jeszcze czy nie gryzie się z win7, a lepsza karta muzyczna przyda się bo mam nawet dobre 5.1 t6060 ale puszczam je z płyty głównej więc dźwięk bez rewelacji

Dzięki za Odp. gdybym coś jeszcze potrzebował to zapytam :)

Dzieki kremulek

Edytowane przez lipaaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może polecić jakiś konkretny model,który sam używa i dobrze sprawdza się w grach.Teraz debiutuje model od Sony DR-GA500 dostępny najtaniej tu http://www.pixmania....l/pl/r/dr-ga500,ale nigdzie nie znalazłem testu tych słuchawek i ich ewentualnej współpracy z Ps3.Zależy mi na modelu z własnym dekoderem.Dzięki za wszelkie sugestie.

Edytowane przez tokman77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/sluchawki-creative-fatal1ty-hs-1000-usb-24h-i1278731303.html

oto mam takie fajne słuchaweczki, z wejściem usb - czy to wystarczy żeby podłączyć do ps3? czy mikrofon będzie działał sprawnie? jeśli nie to możecie mi podać linka do słuchawek do 120 zł, które są funkcjonanalne i na pc i na ps3(najlepiej z mikrofonem)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam problem kupilem sobie ps3 slim podlaczylem je pod monitor przez kabel hdmi (obraz jest git),ale nie mam dzwieku.Wiec moje pytanie jak podlaczyc glosniki komputerowe do ps3?Glosniki to tracery 2.1 nie maja optyka tylko kabelek z  mini jack.Wiem ze bylo duzo takich tematow ale niemoglem znalezc zadnego konkretnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam problem kupilem sobie ps3 slim podlaczylem je pod monitor przez kabel hdmi (obraz jest git),ale nie mam dzwieku.Wiec moje pytanie jak podlaczyc glosniki komputerowe do ps3?Glosniki to tracery 2.1 nie maja optyka tylko kabelek z mini jack.Wiem ze bylo duzo takich tematow ale niemoglem znalezc zadnego konkretnego.

Dziwne, że nie masz dźwięku przez HDMI. Sprawdź najpierw w opcjach czy masz dobrze ustawione. Przejdź w konsoli Ustawienia->Ustawienia dźwięku->Ustawienia wyjścia audio i wybierz HDMI i automatycznie i zatwierdź. Jeśli to nie pomoże to może TV masz coś zmienione? Albo sprawdź kabel, lub inne wejście HDMI w TV?

Ale jeśli to już robiłeś i nie zadziałało, to musisz skorzystać z kabla AV dołączonego do konsoli plus taka przejściówka ->> http://allegro.pl/ad...1265177311.html a w opcjach ustawienia wyjścia audio wybrać kabel AV.

Powodzenia :ninja:

Edit: Racja Tomo, nie doczytałem, że to monitor i nie wpadło mi na myśl, że może nie mieć głośników. późno było po męczącym weekendzie :D

Edytowane przez kremulek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam problem kupilem sobie ps3 slim podlaczylem je pod monitor przez kabel hdmi (obraz jest git),ale nie mam dzwieku...

Czy twój monitor jest wyposażony w głośniki? Jeśli nie to pozostaje jedynie podłączenie tracerów przez przejściówkę wskazaną powyżej przez Kremulka :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z fonią. Problem polega na tym, że wogóle jest jej brak w ps3. Sprawdzałem w ustawieniach czy są dobre wyjścia wybrane, wszystko jest tak jak powinno być. Sprawdzałem głośniki, robiłem test - Wszystko ok. Sprawdzałem optyk pod który PS3 jest podłączona do tunera - Ok. Więc co jest grane? Czy mogło coś się zwalić w "wewnątrz" PS3? Czy może w systemie? Proszę o pomoc...

Może ktoś ma ten sam sprzęt i spotkał się z tym problemem. . Głośniki Logitech Z-5500, PS3 Fat 60 GB(Przerobiona na 250). Co może być nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z fonią. Problem polega na tym, że wogóle jest jej brak w ps3. Sprawdzałem w ustawieniach czy są dobre wyjścia wybrane, wszystko jest tak jak powinno być. Sprawdzałem głośniki, robiłem test - Wszystko ok. Sprawdzałem optyk pod który PS3 jest podłączona do tunera - Ok. Więc co jest grane? Czy mogło coś się zwalić w "wewnątrz" PS3? Czy może w systemie? Proszę o pomoc...

Może ktoś ma ten sam sprzęt i spotkał się z tym problemem. . Głośniki Logitech Z-5500, PS3 Fat 60 GB(Przerobiona na 250). Co może być nie tak?

Też ostatnio walczyłem z optykiem z PS3. Miałem dźwięk w menu, a jak odpalałem jakieś demo to milkło wszystko. Przyczyną było to, że miałem ustawiony optyk na Bitstream, po przestawieniu na Linear PCM wszystko wróciło do normy - dema z PSN są w stereo... Wspominasz o tunerze - masz go podłączonego przed głośnikami, czy optyk z konsoli idzie bezpośrednio do Z-5500? Jeśli wszystko jest sprawne fizycznie, to gdzieś masz problem z kodowaniem - spróbuj się z tym pobawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie słuchawki do 300zł głównie pod COD'a :) Nie wiem co tam muszą mieć dobre słuchawki, żeby dzwięk był czysty, żebym wroga słyszał. Do bezprzewodowych mogę trochę dołożyć, ale nie wiem czy coś takiego się znajdzie pod gry. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie słuchawki do 300zł głównie pod COD'a :) Nie wiem co tam muszą mieć dobre słuchawki, żeby dzwięk był czysty, żebym wroga słyszał. Do bezprzewodowych mogę trochę dołożyć, ale nie wiem czy coś takiego się znajdzie pod gry. Pozdrawiam

Do 300 lepszych niż SENNHEISER HD 555 ->> http://allegro.pl/sennheiser-hd-555-hd555-kurier-0zl-gratis-wys-24h-i1273165994.html nie znajdziesz, naprawdę. Wertowałem temat słuchawek jakiś czas temu i praktycznie miałem je nabyć, ale wyszły mi inne wydatki i wciąż wiszą mi na liście zakupów :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×