Skocz do zawartości
kill

Jak to jest z Gwarancją?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie, gdzieś kiedyś czytałem, że kupując konsole w sieci Saturn otrzymuję się gwarancje na 2 lata - rok od sony, rok od sklepu. Mógłby ktoś potwierdzić tą informację? smile.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele sklepów kusi klientów takimi przedłużonymi gwarancjami. Pytanie po co? Zgodnie z polskim prawem sprzedawca i tak ma odpowiedzialność za sprzedany towar przez 24 miesiące. Jeżeli konsola padnie Ci w drugim roku korzystania to na forum i w sieci masz gotowe pisma jakie należy sporządzić i wraz z konsolą oddać do sklepu powołując się na niezgodność towaru z umową.

Wielu z tego skorzystało i wiele na tym zyskali, no bo jeśli ktoś miał Fat'a za którego wywalił 1700zł a sklep nie miał na stanie takiej samej konsoli to kupujący otrzymywał zwrot gotówki. Starczało na nową Slimkę i jeszcze kilka stówek na gry zostaje ;)

Trwa to czasem sporo czasu i wymaga niejednokrotnie interweniowania w biurze ochrony praw konsumenta, gra jest jednak warta zachodu i praktycznie mamy zagwarantowane że na swoje się wyjdzie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupilem ps3 od kolesia ktory bral konsole w PLAY . Wyslał mi ksero faktury . Czy to wystarczy zeby miec wazna gwarancje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupilem ps3 od kolesia ktory bral konsole w PLAY . Wyslał mi ksero faktury . Czy to wystarczy zeby miec wazna gwarancje?

Wystarczy w zupełności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem dzisiaj denerwujaca sytuacje w Media-Markcie. Od jakiegos czasu moj pad wariuje ale nie mialem czasu wczesniej i dzisiaj calkiem przypadkowo przejezdzalem to w koncu wstapilem i zapytalem o moja sprawe. Kobieta z punktu obslugi klienta odpowiedziala mi twierdzaco na pytanie czy moge przyniesc samego uszkodzonego pada skoro konsolka dziala. Tak wiec godzine pozniej jestem z padem w rece, babka patrzy na rachunek i mowi ze minal rok wiec nie ma gwarancji. Pytam co w takim razie z dwuletnia odpowiedzialnoscia sprzedawcy i dostalem odpowiedz ze w takim wypadku musze przyniesc cala konsole razem z padem. Nie bylo nikogo z kierownictwa dzisiaj akurat wiec nic wiecej nie zdzialem na chwile obecna. Ale to moze dobrze bo moze ktos tutaj bedzie mial jakie zdanie i napisze mi czy mam szanse wywalczyc zeby zostawiac samego pada. Bo nie widzi mi sie zostawiac konsolki, wiadomo pelno save'ow, pare gierek ze skladek no i przede wszystkim czas ktory bedzie tam lezec a pewnie nie bedzie to mniej niz ponad tydzien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie już pewnie padło, ale smażą mi się pierogi, więc nie mam czasu przeszukać całego tematu :*.

Biorąc konsolę w salonie Play'a też mamy 2 lata gwarancji, czy tylko rok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

2 tygodnie temu oddalem moje nowe Ps3 na gwarancje bo nagle przestala czytac plyt ... Przez to cale zamieszanie zapomnialem wyciagnac z napedu gry Just Cause 2 .

Ps3 wraz z plytka oddalem na gwarancje ( niewiedzac ze jest plytka ). Dopiero dzis zauwazylem ze brakuje jednej plytki :(

Jak myslicie : Oddadza mi ta plytke czy zostala stracona na zawsze ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy gdzie z nią poszedłeś. Jak oddałeś do poważnego serwisu to nie powinno być problemu. No chyba, że poszedłeś z konsolą na bazar :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem dzisiaj denerwujaca sytuacje w Media-Markcie. Od jakiegos czasu moj pad wariuje ale nie mialem czasu wczesniej i dzisiaj calkiem przypadkowo przejezdzalem to w koncu wstapilem i zapytalem o moja sprawe. Kobieta z punktu obslugi klienta odpowiedziala mi twierdzaco na pytanie czy moge przyniesc samego uszkodzonego pada skoro konsolka dziala. Tak wiec godzine pozniej jestem z padem w rece, babka patrzy na rachunek i mowi ze minal rok wiec nie ma gwarancji. Pytam co w takim razie z dwuletnia odpowiedzialnoscia sprzedawcy i dostalem odpowiedz ze w takim wypadku musze przyniesc cala konsole razem z padem. Nie bylo nikogo z kierownictwa dzisiaj akurat wiec nic wiecej nie zdzialem na chwile obecna. Ale to moze dobrze bo moze ktos tutaj bedzie mial jakie zdanie i napisze mi czy mam szanse wywalczyc zeby zostawiac samego pada. Bo nie widzi mi sie zostawiac konsolki, wiadomo pelno save'ow, pare gierek ze skladek no i przede wszystkim czas ktory bedzie tam lezec a pewnie nie bedzie to mniej niz ponad tydzien.

Podbijam, wciaz jestem w tym samym momencie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak konsola była w naprawię to konsola na nowo ma 2lata gwaranację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak konsola była w naprawię to konsola na nowo ma 2lata gwaranację?

Hehe Jasne :) Gwarancja ci się przedłuża o czas naprawy czyli np 2 tyg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam pytanie do was czy istnieje coś takiego jak gwarancja ogólnoeuropejska na Playstation 3. Załóżmy że PS3 kupiłem w anglii po czym przywiozłem do polski czy po okazaniu wszystkich papierów, potwierdzenia zakupu polski serwis (np. Sony Center) przyjmie konsolę na gwarancję ? Czy waszym zdaniem jest sens kupować PS3 za granicą? Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest coś takiego. To chyba nawet Unijne Prawo nakazuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A czy do ewentualnej reklamacji wystarczy paragon? Mam kartę gwarancyjną ale nie podbitą, i oczywiście paragon, szukałem w google ale nie jestem do końca pewien bo zdania były różne.

Edytowane przez kakaroto-songo
: nie pisz caly czas pogrubiona czcionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem, co prawda konsola mi sie jeszcze ( odpukąć) nie zepsuła, ale kupowałem ps3 z mix rtv agd i dostałem paragon pan powiedział że uwzględnią mi gwarancje na podstawie paragonu. A moja karta gwarancyjna jest niepodbita w instrukcji. W takim razie mam gwarancje na rok czy na 2 lata ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupię konsolę w sklepie internetowym i nie będę miał podbitej gwarancji tylko sam paragon to czy w serwisie będzie problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupię konsolę w sklepie internetowym i nie będę miał podbitej gwarancji tylko sam paragon to czy w serwisie będzie problem?

nie, nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... zreszta kupujesz konsole z mysla ze sie zepsuje?

Dotychczas nigdy nie przypuszczałem,że Świat może dojść do takiej paranoi....!!!Nikt normalny nie kupuje sprzętu zakładając,że ten się popsuje za dwa lata mimo użytkowania go w zalecany przez producenta sposób!!! Chyba że chodzi o długopis jednorazowy...albo zapalniczkę!

Kupując sprzęt klasy konsola SONY nawet przez głowę mi nie przeszło,że może być to zakup obciążony takim immanentnym ryzykiem,że wyrzucam niebagatelne pieniądze "w błoto"!!!Że awaria jest wpisana konstrukcyjnie w ten przedmiot!

Ciekaw jestem,jak kształtowałaby się sprzedaż PS3,gdyby producent informował: "Kliencie! Twoja konsola popsuje się po 2 latach na 95%,a po 2 i pół na 100%-choćbyś ją czyścił,odkurzał,wentylował i co tam jeszcze chcesz!Nasze zakłady produkują nowe konsole i nie możemy sprzedać Ci sprzętu na długie lata zabawy,bo nasi pracownicy muszą produkować nowe i nowe egzemplarze,które ktoś musi kupować...więc pogódz się z tym że te 1700zł,które wydałeś...wystarczy Ci na 2 lata,potem zapraszamy do naszych sklepów po nową konsolę!"

Oczywiście,zawsze można zwalić winę na użytkownika...zle używał,za długo grał,co roku nie wymieniał pasty pod procesorami,palił papierosa w pokoju....

Ech...gorycz przeze mnie przemawia,bo moja "czarna" umarła...mimo ze grałem średnio 4/5 godzin tygodniowo,stała jak królowa w przewiewnym miejscu,była regularnie odkurzana! I miała dopiero 25 miesięcy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, może pytanie głupie, ale chcę być pewny, czy jeśli sprzedam grę, która była w zestawie z ps3, to mogę mieć problem z gwarancją? whistling.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, może pytanie głupie, ale chcę być pewny, czy jeśli sprzedam grę, która była w zestawie z ps3, to mogę mieć problem z gwarancją? whistling.gif

Siemka,

Raczej nie powinno być problemu.

Edytowane przez Screen-PL
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam ps3 slim 120gb która od jakiegoś czasu zaczeła mi sie zacinać przy grze w fife 11 z tego co sie dowiedziałem to piewrwsze objawy usterki

Narazie na innych grach mi sie nie przycina wiec czy to wina płyt czy konsoli?

Myśle zeby oddać konsole na gwarancje dopóki jest jeszcze ona ważna

Problem polega na tym iż zakupiłem ją przez neta na www.ultima.pl

i nie wiem gdzie ją mam teraz oddac na gwarancje (mieszkam w Poznaniu)

Zna ktoś punkty serwisu Sony w Poznaniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mama taką sprawę

W konsoli padł mi dysk twardy (próbowałem sobie z tym poradzić przez recovery menu- nic z tego).

Oddałem konsole do sklepu ( saturn) dnia 12 lutego. Poinformowano mnie ze gwarancja wyniesie max 1 miesiąc i że ps3 zostanie wysłana do PRAM w Warszawie. Za 3 dni kończy im się czas na naprawę/wymianę.

Od 12 lutego do dziś nie miałem żadnego kontaktu ani ze strony PRAM ani z SATURNA. Postanowiłem zadzwonić w końcu do saturna.

Dostałem informacje ze wczoraj przyszedł mail z PRAM ze wysyłają konsole dalej za granice i czas powrotu konsoli to 2 tygodnie.

I tu kilka pytań:

Czy SATURN nie miał obowiązku poinformować mnie o tym?

Jeżeli okres usługi gwarancyjnej przekroczy zakładane 30 dni mogę żądać nowej konsoli?

Dziwne jest też to że na stronie PRAM gdy chciałem sprawdzić status naprawy ( wpisując nr seryjny) uzyskałem odpowiedz że nie ma takiego numeru seryjnego.

Dzięki z góry za odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym zapytać szanownych forumowiczów czy konieczne jest posiadanie pudełka w celu zgłoszenia reklamacji PS3.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×