Skocz do zawartości
kill

Jak to jest z Gwarancją?

Rekomendowane odpowiedzi

 jak normalnie wlaczales przez  wtyczke av a chcesz przez hdmi i nie ma obrazu ani dzwieku to  wylacz system i wlacz go jeszcze raz ale naciskajac przycisk zasilania przez najmniej 5 sekund (aż uslyszysz dwukrotny sygnal dzwiekowy 

a nawiasem mowiac  przewod AV jest w telewizorah HD na scart1 lub 2 a hdmi na hdmi1 lub 2 wiec na to tez zwroc uwage

Edytowane przez astronom333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zakupiłem konsole w sieci marketów Media Expert. Zabrałem fakturkę żeby sobie odliczyć VAT. I tu moje pytanie sprzedawczyni (mało ogarnięta) powiedziała, że skraca to okres gwarancji do jednego roku.. Ale przecież konsole nie jest wykorzystywana do celów gospodarczych itp. I stąd moje pytanie.

Czy gwarancja nadal jest 2letnia czy tak jak powiedziała pani ,,sklepowa,, gwarancja jest skrócona do roku. Z góry dziękuje za pomoc.. :tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsola i tak ma 1 rok gwarancji, więc nie można go skrócić do... 1 roku :)

Nie, Pani pomyliła gwarancję z Twoim prawem do zwrotu towaru w przypadku niezgodności towaru z umową, a to co innego. Rzeczywiście- sklep może Ci robić problemy, gdybyś chciał na tej podstawie oddać im uszkodzoną konsolę- pewnie jest gdzieś zapis, że konsola jest przeznaczona do użytku domowego, więc sklep może odmówić naprawy/wymiany konsoli, gdybyś chciał skorzystać z niezgodności towaru z umową... nie wiem natomiast czy w ogóle przysługuje takie prawo jeśli wziąłeś f-rę na firmę- wtedy już chyba trzeba mówić o rękojmi... ale niestety nie znam przepisów...

Jeśli natomiast w karcie gwarancyjnej coś pisze o skróceniu gwarancji, to też musisz na to uważać, w przypadku, jeśli konsola by Ci się zepsuła (odpukać) i chciałbyś ją oddać do reklmacji na gwarancję... wiele firm stosuje tą praktykę, że jak bierzesz fakturę na firmę, to drastycznie skracają okres gwarancji... Nie ma niestety tłumaczenia, że nie stosujesz jej do celów komercyjnych- wziąłeś fakturę NA FIRMĘ, to gdzie będziesz używał konsoli? W domu? To oddaj Urzędowi Skarbowemu VAT... :)

Jeśli będziesz używał w firmie, to już niestety są cele komercyjne i nikt się nie będzie pytał, czy na konsoli będą grali pracownicy, czy klienci, czy tylko Ty sam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie- Mam pewien problem.

Otóż siadło mi ps3- najprawdopodobniej mechanizm wciągania płyty, zresztą nieważne.

jako, że kupiłem konsolę w Saturnie dobre 2 lata temu, poszedłem i oddałem ją na gwarancję dzień przed terminem jej wygaśnięciem.

Według nich na naprawę i oddanie mają 21 dni roboczych, z czego już idzie 23 dzień.

Według prawa teoretycznie mogę od nich ściągnąć nową konsolę- za niedotrzymanie warunków umowy- tylko jak to wygląda w praktyce? Wydrukowanie paragrafów i pokazanie ich umowy wystarczy, czy zaczną mówić że ich to nie interesuje, i będzie trzeba albo odpuścić, albo do sądu iść, co już całkowicie odpada przez wzgląd materialny? Kto z was miał już coś takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupiłeś konsolę 2 lata temu, to jak mogłeś oddać na gwarancję, jeśli gwarancja jest 1 rok?

Jak przyjęli konsolkę, to musiałeś na miejscu coś wypełniać o niezgodności z umową... jeśli nie, to przyjmujący się pomylił i uznał gwarancję... ale czy to zrobi serwis? Wątpię... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Mój problem wygląda następująco. 28 lipca 2010r. kupiłem konsole ps3 w RTV EURO AGD po tygodniu użytkowania zacząłem mieć wątpliwości co do właściwej pracy mojej konsoli, więc 4 sierpnia zaniosłem ją do reklamacji. Następnego dnia RTV EURO AGD wysłało mój sprzęt do serwisu PRAM w Warszawie jak się okazało miałem rację sprzęt był wadliwy. 23 sierpnia serwis PRAM odesłał konsole do sklepu z postanowieniem o wymianie mojego sprzętu. Ucieszony postanowiłem wybrać się do sklepu po odbiór nowego sprzętu. W środku zostałem poinformowany, że niestety sprzęt jest dalej w servisie PRAM pomimo tego, że servis wysłał mi potwierdzenie odbioru mojego sprzętu przez pracownika RTV EURO. Postanowiłem zadzwonić do servisu, co się okazało sprzęt z niewiadomych mi przyczyn został ponownie wysłany przez RTV EURO AGD do servisu. Dlatego moje pytanie jest proste, bo nie wiem już co mam robić i jakich argumentów użyć, żeby dowiedzieć się czegoś więcej.... Co byście mi poradzili ?

Edytowane przez grubson91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wymieniłem ostatnio grę na giełdzie na mgs4 w 'swiecie gier'. Po odpaleniu płytki ps nie chciał mi czytać gry. Tzn znajdowało mi 'ikonke' ale gdy ja włączałem obraz robił się ciemny tak jak by chciała się gra załączyć lecz po chwili wracało mi do ekrany głównego. Raczej to nie wina lasera bo za chwile włożyłem inna grę i czytał idealnie. Na płycie są pewne rysy których niestety nie zauważyłem podczas wymiany. I mam teraz takie pytanie czy jak tam wrócę to wymienią mi na inną, czy uznają że to moja wina i takie tam? I jeszcze ewentualnie czy regeneracja płyty by coś dała? Dziękuje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli korzystasz z GWARANCJI, to bez sensu zanosisz sprzęt do RTV AGD- tylko tracisz czas, żeby konsola przeszła KOLEJNY ETAP, bo oni nic nie zrobią, tylko wysyłają dalej... Równie dobrze możesz dzwonić na infolinię, tam Ci powiedzą jak i gdzie zamówić kuriera, który odbierze od Ciebie konsolę i ją zawiezie prosto do PRAM'u - masz gwarancję dostarczenia następnego dnia roboczego, a jak zanosisz do sklepu, to jesteś na łasce i niełasce sprzedawcy, który wyśle konsolę do PRAMU albo dziś, albo za tydzień a Tobie wciśnie kit, że dawno wysłana i czeka na naprawę...

Konsolę zanosisz tam, gdzie kupiłeś TYLKO kiedy chcesz skorzystać z prawa o niezgodności towaru z umową i tak powinieneś zrobić, jeśli konsola od samego początku działała nieprawidłowo... Wtedy żądasz wymiany na nówkę i powinni Ci to uznać, a tak, to PRAM Ci wyśle konsolę odnowioną (czytaj: NIE TWOJĄ), a Twoja pójdzie do Słowacji na naprawę... i potem trafi do kogoś innego :)

No, ale jak zaniosłeś i nie zaznaczyłeś, że niezgodność z umową, to wysłali do serwisu na gwarancję, więc teraz pozostaje Ci codziennie dzwonić do RTV AGD i żądać oddania konsoli... a końcu im się znudzi i zajmą się tym na poważnie...

Ja kilka dni temu wysłałem do PRAMU, wysłałem w czwartek, na piątek była u nich, a we wtorek już miałem konsolę ODNOWIONĄ (drugą, inny numer seryjny, nowa obudowa, ale z tego, co mi powiedzieli to miała wymieniany tylko napęd BD, więc nie chciałem czekać 4 tyg. na moją aż wróci z naprawy) i cieszę się konsolką, której naprawa trwała... 2 dni robocze... nie wiem jaki problem ma RTV AGD z PRAMem z Twoją konsolą... powinieneś max. po tygodniu mieć ją z powrotem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca powinien uznac reklamacje na podstawie paragonu badz rachunku uproszczonego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej nie miałem żadnych problemów z PS3 fat, więc nie jestem obeznany w tych reklamacjach, gdybym wiedział wcześniej to zrobił bym tak jak napisałeś i zamówił kuriera, ale już po fakcie. Tak oczywiście skorzystałem z prawa o niezgodności towaru z umową i zaznaczyłem na zgłoszeniu, że chcę tylko i wyłącznie nową konsolę. Lecz problem polega na tym, że czekam na wymianę już od 4 sierpnia a z tego co się dowiedziałem to powinni mi od razu ją wymienić ze względu na to, że nie minął miesiąc od daty zakupu. A teraz jestem tylko zbywany standardową informacją, że sprzęt nadal znajduje się w serwisie i ma zostać wysłany do Francji co jest dla mnie nieporozumieniem bo będę musiał czekać kolejny miesiąc co mi się nie uśmiecha. Nie wiem do kogo mam się zgłosić, żeby w końcu mi tą konsole wymienili...

Edytowane przez grubson91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, przestudiuj ten temat dokładnie- zobacz ile masz podanych adresów stron i nawet numer infolinii do RZECZNIKÓW PRAW KONSUMENTA... jeśli nie minął miesiąc od sprzedaży, to powinni Ci bez łaski, na poczekaniu dać nową konsolę...

Moja rada- najpierw spróbuj iść do sklepu i zrobić awanturę- poproś kierownika, pójdź z nim gdzieś, gdzie są klienci i zacznij z nim poważnie i głośno rozmawiać o tej całej śmiesznej sytuacji... Powiedz, że ŻĄDASZ w tej chwili nowej konsoli, bo inaczej ze sklepu nie wyjdziesz... nie minął miesiąc od sprzedaży, więc gów...o Cię obchodzi gdzie oni konsolę wyślą... mogą nawet do Afryki wysyłać, a Tobie należy się nowy sprzęt- według prawa jeśli wada została ujawniona wcześniej, niż 6 miesięcy PO zakupie, to przyjmuje się, że wada ISTNIAŁA już w momencie zakupu, więc według prawa (a z tego, co piszesz, to i faktycznie) SPRZEDALI CI JUŻ WADLIWĄ KONSOLĘ! Niech nie robią łaski, bo to ich zasrany OBOWIĄZEK a Twoje prawo. Jeśli to nic nie da, to postrasz rzecznikiem i drogą sądową, jak się nie przestraszą, to idź naprawdę do rzecznika.... WALCZ o swoje, sprawa 100% wygrana i jeśli zrobisz tak, jak Ci poradziłem, to wychodzisz ze sklepu z nową PS3 pod pachą :)

Powodzonka!

Edytowane przez Bojar
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ze pytam ale juz mi sie w glowie miesza:) tyle opinii. Czy gwarancje moge zrealizowac mając tylko paragon lub FV? Czy do tego jest potrzebna jakas karta gwarancyjna SONY?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie potrzebujesz karty gwarancyjnej. musiesz miec dowod zakupu (paragon, faktura)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie potrzebujesz karty gwarancyjnej. musiesz miec dowod zakupu (paragon, faktura)

Dzięki:) właśnie o taką jednoznaczną odpowiedź mi chodziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko teoretycznie- jak się zaopatrzysz w termos i kanapki, to i ze zwykłym świadkiem możesz uznać gwarancję.

poza tym,

jeżeli chodzi o mój problem, zresztą zapomniany strone wcześniej- w saturnie jest 2 lata, nie było problemu z oddaniem, ale moje pytanie jest- Czy jest sens kłócić się z nimi o nowa konsolę, jeżeli jeszcze mi jej nie oddali, kiedy według umowy już dawno powinni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bober

W prawie każdym mieście masz biuro ochrony konsumentów, porady są darmowe więc sugeruję tam właśnie spytać. Wiem że na forum wygodniej, szybciej, ale tam przynajmniej pewnie i bezpiecznie :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz- bardziej mi chodziło o opinie, czy ktoś już w ten sposób reklamował, ubiegał się etc, i jak wy sądzicie, czy warto, osobiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co powinno ciebie interesować jest zapisane w ustawie na którą się powołałeś (Art 8 ust 1 i 4), natomiast przy czasie naprawy jest tylko napisane "Przy określaniu odpowiedniego czasu naprawy lub wymiany uwzględnia się rodzaj towaru i cel jego nabycia".

Żadnych liczb nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

ale jest za to w umowie podczas oddawania sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie serwis ma 21 dni na naprawę sprzętu liczone od daty DOSTARCZENIA do serwisu, czas ten może się też wydłużyć gdy muszą sprowadzić jakieś części.

A jeżeli chodzi o ustawę konsumencką to po 6 miesiącach od daty zakupu sprzętu w razie wystąpienia jakiejś usterki to klient musi udowodnić, że usterka występowała już w momencie zakupu, co oczywiście prostym nie jest. Mówimy oczywiście o sytuacji gdy chcemy powołać się na niezgodność towaru z opisem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bober- oddałeś konsole już po minięciu roku gwarancji Sony? Też zakupiłem w Saturnie dobrze wiedzieć że nie robią większych problemów przy zgłoszeniu niezgodności z umową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok- ale powtarzam- w umowie jest napisane 21 dni roboczych, nie ma nic o przedłużeniu przez ściąganie części. albo się mylę?

w saturnie masz 2 lata gwarancji, i jak masz paragon, lub wyciąg z banku jak placiles kartą, lub od bidy świadka i, tak jak pisałem- termos i zapas kanapek, to i tak się uda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
<br />ok- ale powtarzam-  w umowie jest napisane 21 dni roboczych, nie ma nic o przedłużeniu przez ściąganie części. albo się mylę?<br />w saturnie masz 2 lata gwarancji, i jak masz paragon, lub wyciąg z banku jak placiles kartą, lub od bidy świadka i, tak jak pisałem- termos i zapas kanapek, to i tak się uda.<br />
<br /><br /><br />

Z tego co zostałem poinformowany w MM sony wprowadziło od tego roku 2 lata gwarancji na PS3. Taką informacje dostałem w biurze obsługi.

Jeszcze jedno jak macie możliwość to bierzcie Fakturę VAT ponieważ paragony płowieją po 1-2 latach (zależy od tuszu) możecie mieć biały paragon i mogą wam robić problemy przy reklamacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<br /><br /><br />

Z tego co zostałem poinformowany w MM sony wprowadziło od tego roku 2 lata gwarancji na PS3. Taką informacje dostałem w biurze obsługi.

Jeszcze jedno jak macie możliwość to bierzcie Fakturę VAT ponieważ paragony płowieją po 1-2 latach (zależy od tuszu) możecie mieć biały paragon i mogą wam robić problemy przy reklamacji.

Dobra rada :) Do tego dodam iż jeśli nie chcecie Faktury VAT zawsze podczas kupna w puncie obsługi Klienta ( ja kupowałem w MM) można poprosić o zrobienie ksera paragonu. Jest to za darmo i nikt nie będzie robił problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czytając zamieszczone przez Was posty (doczytalem tylko do 4tej strony..)włos mi się na głowie jeżył,strach obleciał gdy czytałem jak to serwis Sony i punkty sprzedaży konsol robią w bambuko uczciwych ludzi.Jeszcze większy strach mialem,gdy kilka dni temu zepsuła mi sie PS3 (80GB) Fat.Nie wysuwala sie plyta normalnie,tylko trzeba bylo naciskac z 15 sekund i sie dopiero wysuwala.Do końca gwarancji zostalo mi raptem 10 dni,wiec myslalem,ze wszystko zamiecione i nie naprawioną czarnulki.Konsole zanioslem (do sklepu "nie dla idiotow")w poniedzialek,a w piatek dostalem smsa,ze konsola do odebrania.Z wielka trwogą poszedlem po odbior i okazalo sie,ze...jest naprawiona i nic nie jest popekane,porysowane <wow>.Konsola w raptem 4 dni zrobila ponad 700 km i udalo sie jeszcze w Warszawie naprawic.I tak sie zastanawiam czy naprawiono,bo moze byla to jakas pierdulka,czy polepszylo sie w temacie serwisu. Mam nadzieje,ze konsola mi juz wiecej nie zrobi numerow,a od babki dostalem tez w serwisie w razie czego,jakby sie zepsulo coś, formularz "niezgodnosci towaru",a wiec teraz mam 1 rok teoretycznie bezstresowego uzytkowania czarnulki.Pozdrawiam i mam nadzieje,ze juz sie polepszylo z gwarancjami,rękojmiami,naprawami,a ja jestem tylko kolejnym potwierdzonym przypadkiem,ze tak faktycznie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×