Skocz do zawartości
kill

Jak to jest z Gwarancją?

Rekomendowane odpowiedzi

A ja już 2 miesiące czekam na konsole od Sony Centre, bo złodzieje nawet nie raczą odpowiedzieć na pismo rzecznika :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja już 2 miesiące czekam na konsole od Sony Centre, bo złodzieje nawet nie raczą odpowiedzieć na pismo rzecznika :/

odpowiedz od rzecznika maja czas rozpatrzenia 14dni to zadzwon na infolinie moze cos tam sie dowiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracuje na serwisie w dużym sklepie, więc w razie problemów z konsolą, serwisem gwarancyjnym, pogwarancyjnym lub rękojmią czy niezgodnością towaru z umową proponuje pisać do mnie - pomogę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kupilem wczoraj konsole w Niemczech, Slim, 160GB, Cech 2504-A (w koncu:)

Czy gwarancja obejmuje cala EU czy tylko Niemcy? Posiadam tylko paragon, w pudelku nie bylo zadnej karty gwarancyjnej.

Dzieki wielkie za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pocztaku chcialbym sie przywitac, bo jest to moj pierwszy post na tym forum:)

Jestem szczesliwym wlascicielem PS3 fat, zakupilem ja w grudniu 2008 w sklepie auchan w rzeszowie.

Od jakiegos czasu (6 miesiecy) mam problem z odtwarzaniem gier, tez konsola ich nie czyta od razu, musi pochodzic okolo 1h-2h zeby wogole zobaczyc plyte w napedzie, i wtedy juz dziala. No ale jest to troche upierdliwe, bo jak chcialbym zagrac to w danym momencie, a tak musze kminic to zawsze 2h wczensiej:)

Dlatego moje pytanie jest: Czy moze jest to jakas pierdolka, i szkoda tego oddawac do naprawy (z tytulu ustawy opczywsicie)

jesli jednak jest sens, to bardzo chicalbym sie dowiedziec jak to praktycznie wyglada, bo mieszkam w Krakowie, a do rzeszowa mam kawalek, i na darmo nie chcialbym jechac, tzn jak mam sie przygotowac do tego. Chodzi mi o pismo, jakie powininem zaniesc razem z konsola i paragonem,. Jesli ktos juz skladal cos podobnego, to moglby wrzucic tutaj?

z gory dizeki za wszelkie rady jak to zrobic czy zalatwic to raz, i co jesli powiedza ze potrzebna jest ekspertyza, kto sie ma tym zajac, i ile to moze kosztowac?;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie jeżeli kupię używaną konsole która ma załóżmy 8 miesięcy gwarancji to w jaki sposób ta gwarancja przechodzi na mnie czy to się gdzieś rejestruje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś o tym czytałem na forum,ale teraz nie umiem się do tego dogrzebać.

Jak właściwie wygląda karta gwarancyjna Sony PlayStation 3 ?

Oprócz czterech grubych książeczek i kolorowej,składanej wkładki nic innego nie widzę.

W jednej z tych książeczek: "Bezpieczeństwo i informacje techniczne",str.13 nosi tytuł "Gwarancja" i opisane są jej warunki.

Czy to właśnie jest wspomniana karta gwarancyjna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, kupiłem slimke 2 miesiące temu. FV mam, ale cholender, nie kojarze zebym miał jakąkolwiek gwarancje w sensie papier. Ps3 kupile mw sklepie internetowym.

1) czy możliwe jest to że nie otrzymalem karty gwarancyjnej ?

2) nie mam pudełka (ta kzapakowali ze musialem rozpiernicizyc) oraz na pierwszej stronie instrukcji mam mały bazgroł - przyjmą mi ?

3) no i gdzie mam zgłaszac mając tylko paragon, Sony czy sklep ?

4) mam zglaszac na gwarancje producenta czy sklepu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się również do setek głupich i niektórych mądrych pytań.

Dzisiaj mi padła konsola (olaboga, moja pierwsza konsola (ever) jaka mi padła) i mam z tym kilka pytań:

Konsole kupiłem z allegro, używaną (FAT 80GB + 3 gry) (jednak tych gier nie dostałem, ale spoko, tak się z kolesiem na allegro ugadaliśmy, ze sprzeda mi taniej ale bez gier)(na czymś co wygląda jak gwarancja napisane jest, że produkt został kupiony 6.09.09 (czyli rok od gwarancji sony minął).

I dnia dzisiejszego stała się apokalipsa: PS3 umarło.

Czy na gwarancje muszę oddać konsole z całym kompletem (czyli pad, ps3, kable i gry (których notabene nie posiadam)) czy wystarczy sama konsola i pad?

I co powiedzieć (i gdzie z tym iść?) w sklepie (dodam, że był to carrefour w toruniu). Wiem, że teoretycznie pozostał mi jeszcze rok gwarancji od sprzedawcy?

Przepraszam, za głupie pytania, ale to jest mój pierwszy sprzęt jaki muszę oddać na gwarancje. (jeszcze nigdy z niczym nie miałem problemów, serio!), wiec trochę stracha łapie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.10.2010 o 16:38, Masney napisał:

.

 

Edytowane przez ALIEN_ALIEN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak , jak oddajesz konsolę na gwarancję to powinieneś oddać cały komplet czyli Konsola , Pad plus okablowanie (gry nie są potrzebne) .

"na czymś co wygląda jak gwarancja" Jak na czymś co wygląda jak gwarancja ? Karta gwarancyjna jest wyraźna i pisze na niej że to Karta gwarancyjna i powinna być wypełniona przez sprzedawcę, bądź powinien być doczepiony do niej paragon ( raz jak kupowałem konsolę to sprzedawca właśnie wypełnił kartę i powiedział że paragon do tego nie będzie potrzebny bo wszystkie dane , pieczątka sklepu itp. są na karcie, innym razem sprzedawca nic nie wypełniał tylko przypiął paragon i to było podstawą gwarancji) więc jak nie wiesz czy masz gwarancję czy nie to masz problem. No i oczywiście z potrzebnymi "papierami" powinieneś się udać do miejsca zakupu sprzętu , czyli ten Carrefour w Toruniu, chodź znam przypadki gdzie uwzględniono gwarancję w innym mieście miż to gdzie została zakupiona konsola ,oczywiście w tej samej sieci sklepów.

Teraz znalazłem już "właściwą" gwarancje (leżała na samym dnie kartonika ;]). Trudno, w sobotę się wybiorę i co będzie to będzie. Najwyżej, jak nie da się naprawić to sprzedam i skuszę się na niebieskiego slima ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie trzeba oddawać wszystko.

Ja do autoryzowanego serwisu Sony PlayStation,wysłałem tylko samą konsolę,bez kontrolera i okablowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to tylko jak wysyłasz do sony. A jako, że mi się skończyła Sonowska gwarancja i teraz mam tylko carefurowską, wiec nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, kupiłem slimke 2 miesiące temu. FV mam, ale cholender, nie kojarze zebym miał jakąkolwiek gwarancje w sensie papier. Ps3 kupile mw sklepie internetowym.

1) czy możliwe jest to że nie otrzymalem karty gwarancyjnej ?

2) nie mam pudełka (ta kzapakowali ze musialem rozpiernicizyc) oraz na pierwszej stronie instrukcji mam mały bazgroł - przyjmą mi ?

3) no i gdzie mam zgłaszac mając tylko paragon, Sony czy sklep ?

4) mam zglaszac na gwarancje producenta czy sklepu ?

pliska, pomoze ktos ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, kupiłem slimke 2 miesiące temu. FV mam, ale cholender, nie kojarze zebym miał jakąkolwiek gwarancje w sensie papier. Ps3 kupile mw sklepie internetowym.

1) czy możliwe jest to że nie otrzymalem karty gwarancyjnej ?

2) nie mam pudełka (ta kzapakowali ze musialem rozpiernicizyc) oraz na pierwszej stronie instrukcji mam mały bazgroł - przyjmą mi ?

3) no i gdzie mam zgłaszac mając tylko paragon, Sony czy sklep ?

4) mam zglaszac na gwarancje producenta czy sklepu ?

1. Karta Gwarancyjna nie jest do niczego potrzebna. To świstek dla ciebie. Tylko FV jest podstawą do przyjęcia sprzętu do naprawy gwarancyjnej.

2. Przyjmą

3. Sklep

4. Jak chcesz. Lepiej producenta, mniej papierków, poza tym bez obrazy, ale jeśli nie znasz tak podstawowych praw konsumenckich to zapomnij w ogóle o gwarancji sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Karta Gwarancyjna nie jest do niczego potrzebna. To świstek dla ciebie. Tylko FV jest podstawą do przyjęcia sprzętu do naprawy gwarancyjnej.

Tutaj jest właśnie inaczej.

Autoryzowany serwis Sony PlayStation "PRAM" s.c. w Warszawie właśnie dzisiaj odmówił mi przyjęcia wysłanej do nich konsoli.

Jako podstawę gwarancji wysłałem im dowód zakupu,którym była faktura lecz nie wysłałem karty gwarancyjnej,ponieważ jej nie otrzymałem od sprzedającego.

Dlatego trzeba zwracać szczególną uwagę na tą małą karteczkę,która zwie się Gwarancją Sony.

Jeśli jej nie mamy to jest problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że tak powiedzieli, jeszcze nie znaczy, że tak jest ;) Firma PRAM zrobi wszystko by mieć jak najmniej napraw. Nie wiem skąd wynika taka polityka, nieważne...

Podstawą gwarancji jest dokument gwarancyjny określający jej zasady. W naszym przypadku jest to :

http://pl.playstatio...20Guarantee.pdf

Po dojechaniu do polskiej wersji (strona 13/20), i rozdziału Ważne, możemy przeczytać co następuje:

Tam, gdzie firma SCEE wprowadziła ten produkt na rynek w

Europejskim Obszarze Gospodarczym lub w Szwajcarii, ta

gwarancja jest ważna we wszystkich krajach członkowskich UE

oraz w Szwajcarii, Norwegii, Islandii i Liechtensteinie,

pod następującymi warunkami:

i. przedstawiony zostanie oryginalny paragon, faktura lub inny

dowód zakupu (wskazujący datę zakupu i nazwę sprzedawcy) wraz z wadliwym produktem (który nie został w żaden sposób zmodyfikowany ani otwarty od daty pierwotnego zakupu); oraz

ii. plomba gwarancyjna oraz numer seryjny na produkcie nie zostały

uszkodzone, zmodyfikowane ani usunięte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim wypadku co byś Kill mógł mi doradzić,jeśli serwis PRAM s.c. odesłał mi konsolę z powrotem ?

W tekście który przedstawiłeś nie ma wzmianki aby dostarczyć kartę gwarancyjną Sony.

Sam już nie wiem teraz co z tą konsolą mam zrobić i gdzie się zwrócić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw tam gdzie była kupowana. Jeśli ta opcja nie wchodzi w grę to trzeba zadzwonić na polską infolinię Playstation (0801 230 000), po konkretne wskazówki gdzie masz oddać konsolę do naprawy. Prawdopodobnie będzie to najbliższy salon Sony Center.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kontaktowałem się ze sprzedawcą mojej konsoli.

Dowiedziałem się,że karta gwarancyjna Sony nie jest obecnie wymagana.

Pan polecił mi skontaktować się z Sony dzwoniąc właśnie pod infolinię i tam mogę się o tym przekonać.

Dowiedziałem się też,że po ustaleniu szczegółów Sony wysyła po sprzęt swojego kuriera gdyż gwarancja świadczona jest na zasadach "door-to-door".

Będę więc dzwonił na wspomnianą infolinię po więcej konkretnych informacji.

Ciekawe zatem,dlaczego serwis PRAM s.c. odmówił mi naprawy właśnie ze względu braku karty gwarancyjnej ?

Edytowane przez Asasyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich obeznanych w serwisowaniu sprzetu mam nastepujący problem, a zarazem pytanie.... Najzwyklej w świecie uszkodził mi się pad konkretnie "X" sie blokuje nie odbija itp. (konsola nie byla mocno eksploatowana - niestety jakosc padów z ps1, ps2 odeszła do lamusa) konsola jest na gwarancji sony (ma 7 miesięcy) pytanie jest następujące czy po oddaniu konsoli/pada na gwarancje jesli oddam ja na serwis sony będę mógł skorzystać jeszcze w przyszłości (nie daj boże) z gwarancji sklepowej 2 letniej - Odpowiedzialności Sprzedawcy za towar ??czy muszę się określić teraz jaką drogą chce iść :)

Pozdrawiam serdecznie waleczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie jest następujące czy po oddaniu konsoli/pada na gwarancje jesli oddam ja na serwis sony będę mógł skorzystać jeszcze w przyszłości (nie daj boże) z gwarancji sklepowej 2 letniej - Odpowiedzialności Sprzedawcy za towar ??czy muszę się określić teraz jaką drogą chce iść :)

Pozdrawiam serdecznie waleczek

Mówi o tym ustawa, a dokładnie Art 13.4.

"...Gwarancja na sprzedany towar konsumpcyjny NIE WYŁĄCZA, NIE OGRANICZA ani NIE ZAWIESZA uprawnień kupującego wynikających z niezgodności towaru z umową".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×