Skocz do zawartości
Patricko

Trofea

Rekomendowane odpowiedzi

Miło jest popatrzeć na 100% i platynę, zadowolenie z siebie?

Prawda, tylko wiesz... Zależy jeszcze w czym jest ta platyna... Bo jak np. widzę u kogoś platynę w Terminatorze to to nie robi na mnie zbytniego wrażenia ;P

Ale jak już widzę platynę za Mirror's Edge czy coś podobnego, to znaczy że ten ktoś jednak jakiegoś skill'a ma ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie co dają wam trophy? Mnie one strasznie dowartościowują mam kilku znajomych którzy nie mogą po prostu tego pojąć. Jak sądzicie to dobrze, że zostały one wprowadzone do elektronicznej rozrywki? Jeden z moich kumpli uważa, że to sztuczne przedłużenie gry, a według mnie to dzięki graczom mamy te trophy, a nie wydawcom gier. Dla mnie gra traci dużo na wartości bez trophy. Jak skończę grę to przynajmniej mogę porobić trophy i pokazać kumplom jakie zrobiłem super duper trudne trophy al'a zabij 100 rzołnieży pod rząd bez zginięcia lub bądź w 1% najlepszych graczy w tygodniu. I jeszcze fajne jest to, że trophy się tak jakby "sumują" zmieniają się w lvl w twoją wizytówkę "gracza". Czekam na wasze opinie (mam nadzieję, że sie rozpiszecie). wink.gif

Jeśli grasz dla samych trofeów to jest to przykre. Jeśli daje Ci to dodatkową radochę, to coś zupełnie innego. Gra przerobiona na wszystkie strony daje nowe bonusowe stroje/poziomy i to jest motywacja do gry. Nie zamierzam katować jakichś wydumanych trofików w grach, które są fajne, ale zdobycie w nich platyny wykracza poza ramy rozsądku. Nie widze sensu w obrzydzaniu sobie świetnego tytułu katowaniem się durnymi trofikami. Jeśli są rozsądne, lub dotyczą gier, w których jestem w stanie zdobyć platynę, to je zrobię.

W MGS'a albo w Heavenly Sword też nie zagrasz tylko dlatego że nie mają wsparcia Trophies? rolleyes.gif

Słuszne pytanie.

Wszystko było by dobrze gdyby trofea były dodatkiem do gry, a nie grą. 3/4 graczy uważna ze trofea są najważniejsze i nie kupi świetnej gry jeśli ich nie ma, a za to kupi największy gniot żeby mieć te dodatkowe pixele. Dla mnie to jest chore.

Gdyby trofea można było wymieniać na punkty za które moglibyśmy kupić coś w PSS to wtedy miało by to sens.

Prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W MGS'a albo w Heavenly Sword też nie zagrasz tylko dlatego że nie mają wsparcia Trophies? :rolleyes:

zagram, ale raz i odstawię. Z trofeami przeszedłbym na easy, pozbierał co trzeba, odblokował wszystko co gra ma do zaoferowania. Później na hardzie. W tym jest różnica - jest motywacja do "wgryzienia" się w grę. Bez trofeów przechodziłem je głównie dla fabuły, a po jej poznaniu gra lądowała od razu na półce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przejścia gry na 100% nie odblokujesz wszystkich bonusów, a są ciekawe. Uważam, ze to dużo lepsza motywacja do przechodzenia gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda, tylko wiesz... Zależy jeszcze w czym jest ta platyna... Bo jak np. widzę u kogoś platynę w Terminatorze to to nie robi na mnie zbytniego wrażenia ;P

Ale jak już widzę platynę za Mirror's Edge czy coś podobnego, to znaczy że ten ktoś jednak jakiegoś skill'a ma ;)

platyna w mirror's edge jest latwa, uwierz mi. W tydzien to na luzie zrobisz. A jak już ściągniesz dodatek to jeszcze szybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Speedrun`y mnie odstraszają. :P Ale postaram sie grę wymaksować, bo bardzo mi się podoba. BTW, jak zrobić bieg po jednej ścianie, a następnie drugi po przeciwległej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Speedrun`y mnie odstraszają. :P Ale postaram sie grę wymaksować, bo bardzo mi się podoba. BTW, jak zrobić bieg po jednej ścianie, a następnie drugi po przeciwległej?

Też miałem z tym problem. Po prostu galka od kamery lekko skrec na przeciwlegla sciane, a druga galka zrob znacznie mocniejszy ruch. Wyobraź sobie nogi Faith. Drugą gałką nimi sterujesz, kamerę tylko lekko naprowadz.

Edytowane przez SDRaid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. Sprawdzę to. Dzięki za poradę. wink.gif Szlag... Nie wychodzi mi to diabelstwo. Nie zrobię tego zakichanego U-turn... Wychodzi mi czasem bieg po obu ścianach, ale niestety nie jestem w stanie odbić się i złapać poprzeczki znajdującej się po drugiej stronie...

Edytowane przez KopaczK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie!

Edytowane przez keil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POMOCY!!! Mam problem z moim PS3 Trophy Card. Nie moge jej z aktualizowac czy tez macie takie problemy?:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale niestety nie jestem w stanie odbić się i złapać poprzeczki znajdującej się po drugiej stronie...

A używasz szybkiego obrotu na R1 (albo innym przycisku, nie pamiętam)? Stała sekwencja: skok i lewą gałką na ścianę --> lekko w prawo prawą gałką i mocno w prawo lewą gałką --> przytrzymanie lewej gałki w lewo --> obrót i odbicie, ale wcisniete niemal w jednym momencie. Może już masz, ale jak nie to sprobuj, bo aż szkoda nie mięc ''trofika w 30 sek'' :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poradę. Spróbuję. Wiem, ze należy wykonać natychmiastowy obrót, ale nie jestem w stanie przeskoczyć z jednej ściany na drugą w taki sposób, zeby mieć odpowiednia wysokość i pęd do skoku na poprzeczkę.

Dorwę się do ME, to popróbuję. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda mi wydać pieniędzy na motorstorma1 czy raczety bo nie mają trofi :P. Nie wiem poprostu wiem że jeżeli gra ma trofi to dłużej będę w nią grał i bardziej się opłaci.

To co piszesz naprawdę woła o pomstę do nieba :) jak można rezygnować z fajnej gierki, która na dodatek na rynku wtórnym śmiga po 30-40zł ? wszystkie tytuły o których piszesz skutecznie wymęczyłem więc wiem że naprawdę warto się im poświęcić.

Złote słowa PLAY 4 FUN, TROFEA Super sprawa ale nie dajmy się zniewolić pucharkom ...

Ja osobiście raz popadłem w manie walki o PLATYNĘ w INFAMOUS, w sumie była systematycznie wypracowywana na przełomie 4 miesięcy. Zdobycie ostatnich trzech zajęło mi jednak tyle czasu że skutecznie obrzydziło mi ulubioną grę (zebranie 100% odłamków, zabicie 100 przeciwników zrzucając ich z dachu, wyssanie energii ze 100 przeciwników) dla osób które w infaomus nie grały dodam że po odkryciu miast na 100% zdobycie tych 2 ostatnich pucharków jest prawie niemożliwe - trzeba zagrać w grę trzeci raz lub szukać miejscówek gdzie odnawiają się przeciwnicy i do znudzenia ponawiać te samą czynność.

Wracam więc do starych przyzwyczajeń: gram dla FUN'u, ZABICIA CZASU, ROZKRĘCENIA POSIADÓWKI ZE ZNAJOMYMI (BUZZ) i zaprzestaje liczyć puchary. Oczywiście każdy nowy daje mi dużą satysfakcję jednak nie chciałbym powtórzyć sytuacji jaka zdarzyła mi się z Infamous

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie to samo podejście z tą różnicą, że ja dopiero zaczynam robic platyne z Infamous. Jak na razie nie mam na koncie żadnej i postanowiłem, że spróbuje wymaksować kilka gier. Kiedyś próbowałem zrobić platyne w RE5, ale zanim zdobyłem pieniądze na ulepszenie wszystkich broni to mi się znudziła. Gra leży na półce i czeka aż postanowie ją skończyć, po czym ją sprzedam i nigdy do niej nie wrócę - mam jej przez trofea dość.

Ale ostatnio naszły mnie takie przemyślenia w związku z trofeami, mianowicie normalny gracz który nie patrzy co trzeba zrobić nigdy nie dojdzie do platyny, ale to akkurat normalne i zrozumiałe. Gorsze jest to, że niektóre gry wymagają od nas wymyślania sposobów oszukania gry aby łatwo i przyjemnie wpadł pucharek. Tak jak w Uncharted kiedy trzeba było zabić 5 osób pod rząd to dużo graczy zabijało jednego, dawało się zabić i tak pięć razy. W Infamous ludzie chodza z wydrukowanymi mapami i szukają odłamków. W RE5 (co zresztą sam robiłem) dla zdobycia pieniędzy trzeba było 30 razy ten sam etap powtarzać. I nie mówcie, że tak nie robicie tylko przechodzicie grę 10 razy, żeby wszystko uzbierać.

Teraz rodzi się pytanie, czy tak powinny wyglądać trofea? Bo z jednej strony aż się proszą o wymyślanie sposobów, bo inaczej nie da się ich zdobyć a z drugiej strony zrobi się je łatwiejsze to ludzie będą je zdobywać 2 razy krócej i przestanie to być takie "elytarne".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. W UNCHARTED, jak i w ME trofiki są dość sensowne. Przejście gry załatwie sporą ich część, a reszta wymaga wykazania sie umiejętnościami i znajomością gry. Takie time trial`e w ME to idealny przykład pomysłowego, ale jednocześnie rozsądnego pucharka. Jeśli przejdziesz x plansz na x gwiazdek dostajesz trofeum, jeśli dany rozdział zakończysz w określonym czasie także nagrodzony zostaniesz trofeum. Dlaczego jest to normalne? Z 2 powodó. Po pierwsze, dostaojesz nagrodę za wyczyn "sportowy". Po drugie, wymaga to znajomości plansz, skrótów itp., bo bez tego nie ma się na nie szans.

Trofea pokroju FIFA09 są strasznie wnerwiające. Musisz wyrobić ileśtam meczy w sieci, co często nie udaje sie, bo przeciwnicy uciekają,a gra nie traktuje takiego walkowera jako wygraną gracza i nie dolicza tego do ogólnej puli, że o zebraniu 20 chłopa do zagrania jednego meczu nie wspomnę. Masakra. podobnie irytujące są trofiki w styli SW: TFU. trzeba grę ukończyć na debilnie zawyżonym poziomie trudności, co prowadzi do frustracji i zniechęca do gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są jednak "światełka w tunelu"

Od paru dni gram w MAGIC BALL'a (geirka z PSN) w stylu ARKANOID'a

Całą grę przejdzie się w spokojonie 4 godzinki ... w trypie CO-OP (2 graczy) może nawet w trzy ...

Do zdobucia jest około 12-15 pucharków (dokładnie nie pamiętam) i serio wszystkie SUPER ciekawe, obecnie do ZŁOTA brakuje mi 2, jednak przedłużyły mi znacznie żywotność tytułu, normalnie po 4 godzinach byłoby po gierce ... co moim zdaniem nawet w przypadku gry za 35zł dałoby za mało rozrywki :)

POzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam GTA 4 ale wcale niemam trophies np. trzeba przelecieć pod wszystkimi mostami, ok przeleciałem i nic , dowieź 30 aut dla stevie'go dobra już ma 30 i nic przejść główne misje i nic

A wogóle to jak w menu PS3 wejde Trophies to mam kilka gier ale nie ma gta 4 wydaje mi sie że to błąd gry a kupiłem nową orginalną ze sklepu : 3kropki. niewiem co robić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam GTA 4 ale wcale niemam trophies np. trzeba przelecieć pod wszystkimi mostami, ok przeleciałem i nic , dowieź 30 aut dla stevie'go dobra już ma 30 i nic przejść główne misje i nic

A wogóle to jak w menu PS3 wejde Trophies to mam kilka gier ale nie ma gta 4 wydaje mi sie że to błąd gry a kupiłem nową orginalną ze sklepu : 3kropki. niewiem co robić

A masz konsolę podpiętą do netu?

Trofea w GTAIV są dostępne dopiero po zassaniu patcha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak i skąd ściągnąć tego patcha

Edytowane przez kacper740

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak i skąd ściągnąć tego patcha

jak uruchamiasz grę będąc podłączonym do sieci automatycznie powinna się pojawić plansza informująca o obecności łatki do pobrania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak uruchamiasz grę będąc podłączonym do sieci automatycznie powinna się pojawić plansza informująca o obecności łatki do pobrania...

no ale koleś pisze ze nie ma neta w konsoli więc lipa.

Bez neta nie da sie pobrać latki.

Edytowane przez rOgalZory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juą mam neta ale jak podłączyłem konsole do routera to nic sie nie pokazało ale mogłem wejść na na ps store czli internet był ale żadnej łatki nie było może trzeba usunąć save i grać od nowa ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×