Skocz do zawartości
Patricko

Trofea

Rekomendowane odpowiedzi

Trofea mają zachęcić do wypełnienia wszystkich misji/zadań, zdobycia wszystkich bonusów, przedmiotów, itp. Słowem, przejścia wszystkiego co się da, ale zbyt wykręcone trofea frustrują i kompletnie zniechęcają do ich zdobywania. Ustaliłem sobie, że platyna to coś do czego mogę przeć w grach typu RPG, piłkarskich, czy też przugodówki w stylu TR/UNCHARTED. Reszta jak wpadnie to dobrze, jeśli nie też ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uncharted jedyna gra która mi się spodobała w kwestii pucharków. Otóż nie dość ze dostajemy trophy to jeszcze w grze odblokowujemy bonusy związane z gra i to mi się podoba. Miejmy nadzieje że we wszystkich grach już tak będzie :) .

Edytowane przez UroborosPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nienawidzę frustrujących trofeów. Np. taki Call of Juarez ma przesadzony totalnie poziom trudności, nie dość, że 2 kulki i leżę to jeszcze już w III misji nie ma żadnych osłon i nie mam szans. Przechodzę już ten moment 2 dni i nie posuwam się w ogóle :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie siopaki nie wiecie czemu jak mam juz ten identyfikator w podpisie to ciagle mam w nim 28pucharkow. A jak wejde na strone playstation i w zakladce Moj Profil tez mam ttak samo z 28pucharkami ale jak dam na zakladke Moje Trofea to tam mam aktualna liczbe 34. Nie wiecie czemu moze sie nie aktualizowac w tym podpisie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie playstation jest napisane w prawym dolnym rogu bodajże "aktualizuj identyfikator". Kliknij. Powinno zadziałać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę swoje do pieca.

System Trophies to również expienie. Podnosimy poziom zaawansowania w grach na PS3. Nasze alter ego w świecie Playstation wygląda dzięki temu poważniej. Widać, że gramy, a nie tylko kupiliśmy konsole bo nie było tańszych blurayów w sklepie. Czym podnoszenie poziomu naszego PSN ID różni się od expienia w Finalu, czy w ogóle czym to się różni od grania w gry? Idąc tokiem rozumowania niektórych osób, powinno się w ogóle nie grać bo jaki to ma sens? Skoro teraz farmuje w jakimś rpgu godzinami, a za miesiąc grę sprzedam na bazarze, to jaki miałem z tego zysk? Stracone godziny? Tak samo jest z Trophies. Teraz zbieramy, chwalimy się co nam się udało osiągnąć a nasza postać zdobywa doświadczenie. I to jest frajda taka sama jak granie w jakąś grę.

Ktoś nie lubi Trophies? - jego sprawa, przecież nikt nie zmusza nas do expienia na 80lvl w WoW. Można sobie stać we wsi i zbijać bąki. Dwa różne style grania. Tylko nie bardzo rozumiem dlaczego ten drugi staje się dziwką, skoro chce mieć 80lvl ?

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chciał, żeby trofea samoczynnie się aktualizowały i żeby było trochę więcej skórek. I jeszcze info w stylu kiedy ostatnio ktoś się logował do PSN. W tej kwestii zdecydowanie wygrywa xbot ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chciał, żeby trofea samoczynnie się aktualizowały i żeby było trochę więcej skórek. I jeszcze info w stylu kiedy ostatnio ktoś się logował do PSN. W tej kwestii zdecydowanie wygrywa xbot ;/

to wszystko masz przecież w XMB, w trophycardzie np. ostatnie logowanie jest imo niepotrzebne, bo on ma informować i ilości trofeów gracza - dla mnie w obecnej formie one są już zbyt duże...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie bardzo rozumiem dlaczego ten drugi staje się dziwką, skoro chce mieć 80lvl ?

czy to lekko nawiązywało sie do wypowiedzi cwira? :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo nie kliknąłeś Aktualizacja w menu Mój przenośny identyfikator?

Faktycznie, przepraszam. Myslalem ze dziala to na zasadzie samoaktualizacji te indentyfikatory i ze ja mam cos skopane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś nie lubi Trophies? - jego sprawa, przecież nikt nie zmusza nas do expienia na 80lvl w WoW. Można sobie stać we wsi i zbijać bąki. Dwa różne style grania. Tylko nie bardzo rozumiem dlaczego ten drugi staje się dziwką, skoro chce mieć 80lvl ?

Nie posunąłbym się do określenia "dziwka", ale jeżeli ktoś męczy się z grą, która mu się nie podoba, bo tam są "łatwe złotka", to uważam to za wszelakie znamiona naiwności i czyjejś podatności na tani marketing. Jeżeli nabijam lvl 80 w WoWie, to robię bo:

a) expienie samo w sobie jest przyjemne

B) potrzebuję poziomu żeby odblokować jakąś konkretną zawartość - móc poprowadzić silniejszą drużynę - ergo, dochodzę do jakiegoś wyższego poziomu frajdy

Nie znam osoby, dla której poziom w WoWie to tylko numerek, ten numerek daje realne profiy - mocniejszą postać, odblokowuje więcej instancji itp.

Na konsoli jedyny profit to zapalona lampka (ikonka trophy) i wyższy numerek. Numerek, który nie przekłada się na żadne profity. Dlatego zdobywanie trophies jest deprecjonowane.

Osobiście do trophy huntingu nic nie mam. Sam męczę kupione gry, tylko po to żeby zapalić pucharek. Ale nigdy nie kupiłbym czegoś, o czym wiem, że mi się nie będzie podobać tylko po to żeby zapalić światełko. Jeżeli to kogoś rajcuje, to też nie wiem po co się do niego dowalać, jego kasa.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Marchew bardzo dobrze ujął istotę trofeów, a ich realne przełożenie na jakiekolwiek bonusy płynące z coraz to wyższego poziomu. Chociaż cieszy mnie każdy zdobyty puchar i przechodziłbym gry na maxa jak to miało miejsce na długo przed ukazaniem się jakichkolwiek oznak Trophy/ Achivement - to jednak skoro już się SONY zdecydowało zaimplementować te wirtualne trofea to mogło iść za tym coś więcej. Coś na wzór Achivementów, gdzie każde osiągnięcie jest wycenione, a które po nazbieraniu odpowiedniej ilości punktów daje możliwość 'darmowego' zakupu gry z LIVE byłoby tutaj jak najbardziej na miejscu. Może ten nadchodzący wielkimi krokami FirmWare 3.0 przyniesie pod tym względem jakieś nowe rozwiązania (w co szczerze powątpiewam).

Edytowane przez SouL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Marchew bardzo dobrze ujął istotę trofeów, a ich realne przełożenie na jakiekolwiek bonusy płynące z coraz to wyższego poziomu. Chociaż cieszy mnie każdy zdobyty puchar i przechodziłbym gry na maxa jak to miało miejsce na długo przed ukazaniem się jakichkolwiek oznak Trophy/ Achivement - to jednak skoro już się SONY zdecydowało zaimplementować te wirtualne trofea to mogło iść za tym coś więcej. Coś na wzór Achivementów, gdzie każde osiągnięcie jest wycenione, a które po nazbieraniu odpowiedniej ilości punktów daje możliwość 'darmowego' zakupu gry z LIVE byłoby tutaj jak najbardziej na miejscu. Może ten nadchodzący wielkimi krokami FirmWare 3.0 przyniesie pod tym względem jakieś nowe rozwiązania (w co szczerze powątpiewam).

Widziałem gdzieś info o czymś co nazywa się (o ile mnie pamięć nie myli) psnt (playstationnetwortthanks ?) czy jakoś tak(podkreślam, że mogę przekręcać nazwę) ma to być system premiujący graczy ps3 - może właśnie pójdą w tym kierunku: iw wyższy poziom tym większe rabaty na psstore?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też o tym czytałem, ale nie jest to nic sprecyzowanego i powątpiewam w darmowe ściągnięcia. Spodziewałbym się raczej jakichś idiotycznych prezencików w postaci tapetek, czy innych bzdetów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Marchew bardzo dobrze ujął istotę trofeów, a ich realne przełożenie na jakiekolwiek bonusy płynące z coraz to wyższego poziomu. Chociaż cieszy mnie każdy zdobyty puchar i przechodziłbym gry na maxa jak to miało miejsce na długo przed ukazaniem się jakichkolwiek oznak Trophy/ Achivement - to jednak skoro już się SONY zdecydowało zaimplementować te wirtualne trofea to mogło iść za tym coś więcej. Coś na wzór Achivementów, gdzie każde osiągnięcie jest wycenione, a które po nazbieraniu odpowiedniej ilości punktów daje możliwość 'darmowego' zakupu gry z LIVE byłoby tutaj jak najbardziej na miejscu. Może ten nadchodzący wielkimi krokami FirmWare 3.0 przyniesie pod tym względem jakieś nowe rozwiązania (w co szczerze powątpiewam).

No sorry ,ale na xboxie za achievmenty ( gamer pointss) nie kupisz gry z live ani nic takiego....Kupuje sie to przez MICROSOFT POINTS , ktore mozna nabyc na allegro lub kupic przez karte kredytowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No sorry ,ale na xboxie za achievmenty ( gamer pointss) nie kupisz gry z live ani nic takiego....Kupuje sie to przez MICROSOFT POINTS , ktore mozna nabyc na allegro lub kupic przez karte kredytowa.

No właśnie. M$ dałby coś za darmo... :down:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No sorry ,ale na xboxie za achievmenty ( gamer pointss) nie kupisz gry z live ani nic takiego....Kupuje sie to przez MICROSOFT POINTS , ktore mozna nabyc na allegro lub kupic przez karte kredytowa.

To co niby dają te punkty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również popieram Marchewe. Bardzo dobrze napisane.

Rozumiem jak ktoś robi te trofea w grze, w które naprawdę lubi grać i mu się podoba.

Ja np. robiłem wszystkie w Mirrors Edge, ponieważ zakochałem się w tej grze i grałem długo jeszcze po tym jak zrobiłem platynkę.

Takie coś jest dla mnie jak najbardziej zrozumiałe, w pewnym stopniu mobilizują człowieka do wyciśnięcia z gry wszystkich soków.

No i byłoby miło jakby w końcu na coś te punkty by się przydawały, choćby jakieś małe pierdołki. Zawsze to lepsze niż nic.

Np. za ileś tam pucharków w danej grze, dostajesz niedostępne themy czy tapety, czy może utwory ze ścieżki dźwiękowej.

Byłoby to nawet fajne, przynajmniej tak mi się wydaje.

Ale jak ktoś specjalnie kupuje gry, czy to z PSN czy już wersje pudełkowe, które są o wiele droższe, żeby tylko dobić sobie numerki...

To nie wiem jak to nazwać inaczej, jak nie czystym debilizmem... Ale ich kasa i ich stracony czas. Mi nic do tego.

Na szczęście ja do tego stopnia nie zwariowałem i raczej nie zwariuje.

Punkty w X'ie? Sam nie wiem, też myślałem właśnie, że można je na coś wymieniać.

Gdzieś słyszałem, że podobno żeby zrobić gamertag to trzeba wydać/wymienić/itd. około 600 punktów.

Nie wiem czy to prawda, ale jeśli tak to trochę głupie. Ale podkreślam, tylko słyszałem, nie wiem czy to prawda.

Sam chętnie bym się dowiedział po co one są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również popieram Marchewe. Bardzo dobrze napisane.

Rozumiem jak ktoś robi te trofea w grze, w które naprawdę lubi grać i mu się podoba.

Ja np. robiłem wszystkie w Mirrors Edge, ponieważ zakochałem się w tej grze i grałem długo jeszcze po tym jak zrobiłem platynkę.

Takie coś jest dla mnie jak najbardziej zrozumiałe, w pewnym stopniu mobilizują człowieka do wyciśnięcia z gry wszystkich soków.

No i byłoby miło jakby w końcu na coś te punkty by się przydawały, choćby jakieś małe pierdołki. Zawsze to lepsze niż nic.

Np. za ileś tam pucharków w danej grze, dostajesz niedostępne themy czy tapety, czy może utwory ze ścieżki dźwiękowej.

Byłoby to nawet fajne, przynajmniej tak mi się wydaje.

Ale jak ktoś specjalnie kupuje gry, czy to z PSN czy już wersje pudełkowe, które są o wiele droższe, żeby tylko dobić sobie numerki...

To nie wiem jak to nazwać inaczej, jak nie czystym debilizmem... Ale ich kasa i ich stracony czas. Mi nic do tego.

Na szczęście ja do tego stopnia nie zwariowałem i raczej nie zwariuje.

Punkty w X'ie? Sam nie wiem, też myślałem właśnie, że można je na coś wymieniać.

Gdzieś słyszałem, że podobno żeby zrobić gamertag to trzeba wydać/wymienić/itd. około 600 punktów.

Nie wiem czy to prawda, ale jeśli tak to trochę głupie. Ale podkreślam, tylko słyszałem, nie wiem czy to prawda.

Sam chętnie bym się dowiedział po co one są.

po nic. po prostu miernik epeen'a. teraz niby za odblokowanie niektorych osiagniec mozna dostac nagrody w postaci ciuszkow dla awatarow czy tym podobnych.

wracajac do tematu trofeow. gry kupuje dla gier. trofea sa kwestia drugoplanowa do momentu az przejde dana gre. wtedy staram sie wycisnac z niej co sie da :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co chyba żadna gra na X`ie nie obsługuje nagród dla avatarów. Punktów nie można na nic wymienić, po prostu są. W każdej grze można zdobyć (najczęściej) 1000pkt, co jest chyba lepszym rozwiązaniem, bo przy zakupie każdej gry możesz zdobyć tyle samo punktów co w innej. Na PS3 są takie kwiatki jak 12 złot w Terminatorze. W sumie fajną sprawą są nagrody dla naszych ludków, myślę, że do Home mogłoby to być spokojnie zaimplementowane, chociażby przez zczytywanie z internetu naszych trofeów (nie koniecznie nadpisując plik Home).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja gram dla grania a nie dla "pucharków"

Skończyłem już kilka gier z trofeami a w niektórych mam zdobyte ledwie 35-45% nagród, i co ? grać jeszcze raz męczyć się dla trophy ... to nie dla mnie ... osobiście wolę poświęcić ten czas na granie w nowe tytuły ....

Oczywiście nie mam nic do osób które o trofea walczą, niektóre SYGNATURY są naprawdę imponujące 9 PLATYN to robi wrażenie na każdym PS3-graczu

DOdam jeszcze tylko że może i o trofea bym powalczył jednak dziwi mnie zasadność niektórych z nich np w BUZZ QUIZ jeden z pucharków zdobywa się po rozegraniu 50 gier w trybie SINGLEPLAYER ... pytam po cho**rę ...

Gra sama w sobie jest pomysłem spędzania czasu dla rodzin/znajomych, jeżeli odpalam BUZZA to albo gramy w więcej ludzi, lub gram on-line SOFA vs SOFA. SinglePlayer 50 razy ? Braknie życia na to ... męczarnia :)

Oczywiście to tylko moje zdanie i nikogo nie przymuszam do tego by się z nim zgadzał, podkreślę jeszcze raz że imponują mi osoby które trofea zdobywają na 100% wielki SZACUN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×