Skocz do zawartości
PatrykJP19

FAT vs SLIM

Rekomendowane odpowiedzi

Kobietom zostawcie bawienie sie w jakieś firaneczki, ozdobniczki i inne duperele.

To Twoja kobieta gdzie mieszka/bedzie mieszkac jak u Ciebie nie da sie firanek powiesic bo sa niepraktyczne i trzeba co jakis czas prac? U sasiada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Twoja kobieta gdzie mieszka/bedzie mieszkac jak u Ciebie nie da sie firanek powiesic bo sa niepraktyczne i trzeba co jakis czas prac? U sasiada?

Ja nie moge, ale wy wszystko potraficie naciągnąć na własną stronę... Czy ja napisałem, że u mnie nie da sie firanek powiesić? NIE! Jeśli kogoś to interesuje to póki co mieszkam sam i nie potrzebuje takich "dodatków". Jak będzie mieszkać ze mną moja kobieta i zechce sobie jakieś fikuśne firanki to prosze bardzo, mnie nic do tego. Chciałem tylko zwrócić uwagę, że to gdybanie o wyglądzie jednej bądź drugiej konsoli jest w moim osobistym mniemaniu bez sensu. Co innego o wszelkich związanych z nimi sprawach technicznych. To mnie najbardziej interesuje, a nie to czy pasuje mi do telewizora czy meblościanki. A zrobiła sie z tego jakaś lawina...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pies mi obudowę obsiusiał i teraz są takie brzydkie plamy :/

Ps. nie chcecie wiedzieć co się z psem stało ;)

Co sie stalo z psem?

A co do tematu, z ktorego panowie koledzy zdaja sie mocno zbaczac-dla mnie oczywiscie najwazniejsza jest specyfikacja techniczna, ale nie pogardze efektownym(eleganckim) designem. Mnie sie wersja "Slim" podoba, wyglada "hi-endowo". [Jestem posiadaczem konsoli "Phat" (80 GB), chetnie wymienilbym na model z dyskiem 250 GB]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam już trzecią PS3 60GB i nie zamienił by ją na obskurną Slimke :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybka odpowiedz. ps2 laser kosztuje 220pln a do ps2 slim 40pln. w wypadku ps3 bedzie bodobnie. wiec jesli cos to lepiej teraz kupic nowego slima niz isc w fata uzywanego po gwarancji:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajniej chyba wyglądą FAT, ale wygląd się nie liczy :-) Zresztą ta SLIM mniejsza :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fat mi się zdecydowanie bardziej podoba, ale stanowczo bardziej pasują mi wymiary Slim'a. Ideałem byłby Fat w wymiarach Slim. Ale z braku takiego modelu wybieram wersje SLIM!!

"fat o wymiarach slima" hrrrrrrrhrrrrrhrhrhrhrhhrhhrhhrhrhr tak samo jak idealny bylby dom o wymiarach mieszkania (ze wzgledu na powierzchnie do sprzatania czy mercedes E klasa wielkosci malucha zeby mniej mycia bylo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"fat o wymiarach slima" hrrrrrrrhrrrrrhrhrhrhrhhrhhrhhrhrhr tak samo jak idealny bylby dom o wymiarach mieszkania (ze wzgledu na powierzchnie do sprzatania czy mercedes E klasa wielkosci malucha zeby mniej mycia bylo)

Fat o wymiarach Slim'a to wcale nie byłby taki głupi pomysł ;) A jeszcze lepiej Slim o wyglądzie Fat'a ;)

Ja teraz mam Slim, wymieniony ze względów technicznych - większy dysk, mniejsze zapotrzebowanie na energię itd., a przede wszystkim zajmuje mniej miejsca.

Jeśli chodzi o szczegóły wizualne to Fat imo jest ładniejszy, no i pasował mi do reszty sprzętu, szczególnie do TV ;)

Ogólnie każda z tych wersji ma w sobie coś co czyni ją wyjątkową, a ranking to wegług mnie 1:1. Tyle, że jedni stawiają na wygląd (i tu też byłaby dyskusja co się komu podoba ;) ), a inni na lepsze możliwości techniczne.

Tak, Slim o wyglądzie Fat'a to byłoby coś ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fat o wymiarach Slim'a to wcale nie byłby taki głupi pomysł ;) A jeszcze lepiej Slim o wyglądzie Fat'a ;)

Ja teraz mam Slim, wymieniony ze względów technicznych - większy dysk, mniejsze zapotrzebowanie na energię itd., a przede wszystkim zajmuje mniej miejsca.

Jeśli chodzi o szczegóły wizualne to Fat imo jest ładniejszy, no i pasował mi do reszty sprzętu, szczególnie do TV ;)

Ogólnie każda z tych wersji ma w sobie coś co czyni ją wyjątkową, a ranking to wegług mnie 1:1. Tyle, że jedni stawiają na wygląd (i tu też byłaby dyskusja co się komu podoba ;) ), a inni na lepsze możliwości techniczne.

Tak, Slim o wyglądzie Fat'a to byłoby coś ;)

jan nie wiem gdzie sony ma oczy ;/ jak można się cofać z wyglądem heh nie umie tego pojąć jak z mercedesa można przejść na malucha ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

jan nie wiem gdzie sony ma oczy ;/ jak można się cofać z wyglądem heh nie umie tego pojąć jak z mercedesa można przejść na malucha ;p

Z tym porównaniem to już trochę przesadziłeścool.gif

Mi tak jak powiedziałam bardziej podoba się wygląd Fat (pomijając oczywiście jej rozmiary), a jest to spowodowane głównie tym, że matowa powierzchnia Slim nie pasuje mi do reszty sprzętu, o! ;)

I tak każdy mógłby sobie wymieniać, a przecież o gustach się nie dyskutuje ;)

Edytowane przez Leilong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem tego samego zdania co Xellos_Arch. rzuciliście się na niego, więc okażę trochę wsparcia:)

praktycznie, tanio i solidnie. wydawało mi się, że jest to typowe myślenie faceta, a to właśnie kobiety są od 'upiększania' i innych bibelotów (co często zakrawa o kicz), z tego co piszecie to niekoniecznie.

sam jestem minimalistą, podoba mi się mój gust, jeśli podkoszulek jest np czarny/biały, dobrej jakości, dobrze się nosi, nie jest drogi to dlaczego nie kupić ich np 10? praktycznie, tanio i solidnie.

nie idę na ustępstwa - mam w telefonie jacka 3.5mm, ale do jakości dobrego odtwarzacza mu brakuje, więc odtwarzacz musi być osobno.

nawet dywanu w pokoju nie mam, tylko kurz zbierał, a tapetę na tel/pc ustawiłem jaka mi się podobała (bo była praktyczna, dobrze się komponowała itd) i siedzi czasami kilka lat.

co do konsoli:

- fat się błyszczy, jest duży, większe zapotrzebowanie na energię = wydziela więcej ciepła przez co jest głośniejsza (cooler - przynajmniej te starsze), mniejszy dysk, starszy.

- slim matowy, mniejszy, mały pobór mocy, większy dysk, nowsza technologia.

gdyby dawać +/- to slim wygrywa 4:0 (biorąc pod uwagę wygląd, dla mnie 5:0)

kwestię linuxa pomijam, bo to jest konsola, komputer każdy w domu ma. (i tak ten linux nie jest w pełni funkcjonalny, ot tylko ciekawostka).

jedyny sensowny argument za kupnem wersji fat to support gier z ps2 (i to tylko wersja 60gb) no i aktualnie cena (jak ktoś nie ma kasy na slima to może ryzykować i kupić używke po gwarancji czasem nawet za 1/2 ceny slima).

jeśli nie zależy Ci na linuxie i nie masz gier z ps2 to wybór jest prosty.

wygląd i co do czego pasuje nie jest najważniejsze.

mi bardziej podoba się slim, jest mniejsza, nie błyszczy się, nie rysuje, estetyczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście, że Fat. W poniedziałek najprawdopodobniej zamówię to czarne cudo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większy dysk w slimce? dysk zdaje się że można wymienić na taki o dowolnej pojemności więc słaby argument, poza tym co do głośności pracy to też bym nie był taki zgodny sporo osób przecież narzeka tutaj że coś im strzela w slimkach i że wogóle dziwne dźwięki wydają a ja swojego fata niemal nie słyszę poza tym mi gabaryty konsoli nie przeszkadzają także jak dla mnie jedyne co może przemawiać za slimką to mniejszy pobór prądu a wyglądem to i fat i slimka są ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za slimem. Może i facik jest ładny, ale nie lubię połysku czy to na konsoli czy tv. Jest mniejszy ale większy placek.

Teraz aż do wakacji jestem poza domem, więc może sprzedam fata, a na lato kupie sobie slimke :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że Fat, coś pięknego. 

Nie przekonuje mnie ten mały, blady placek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS 3 60GB "FAT" -piękny wygląd, niezawodność, odpalanie gier z poprzedniczek,4 sloty USB

Mam PS3 60GB od prawie 3-ech lat i nic sie z nia nie dzieje jak do tej pory( faktem jest ,że dwa raz mi się zawiesiła)

i dziwią mnie głosy że Fat-y się sypia i dopada je Ylod!! Ja moją konsolkę uważam za "mercedesa" wśród PS3, nie mam problemów z odpalaniem gier z PS2 co prawda dbam o konsolę i nie gram dłużej jak ok 10-12h po włączeniu. Czyszczę ja raz na 1-2 miesiące.

Jak się dba to się gra:)

Pozdrawiam wszystkich posiadaczy PS3 60GB 'FAT"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mówię slim. Dlaczego? A no dlatego że Fat może i jest ładny, ale kurz zbiera niemiłosiernie. Mój brat cioteczny zakupił fata tydzień przed premierą slima (XD) i pierwsze co zauważyłem, że kurz po 5 minutach grania już się znajduje na konsoli. Byłem ciekaw czemu tak szybko. A no dlatego że pole magnetyczne znajduje się jeszcze poza konsolą i przyciąga kurz. Slim szybko kurzu nie łapie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Co wy, macie 6 lat i bedziecie klocic sie przez nastepne 12 stron, ktora konsola jest ladniejsza? Kazdy ma to co, chce (albo jest w stanie miec) i jest git - i tak odpalamy te same gierki.

Ja od tygodnia mam Slima 120GB - przez 2 lata ponad, tluklem Phata 40, i wg mnie obydwie maja swoje plusy i minusy:

Ladniejszy jest mimo wszystko chyba FAT, ale FAT jest tez glosniejszy (choc w Slimie glosniej pracuje pozeracz plytek. W Slimie brzmi troche tandetnie), Fat nie ma dual shocka. Fat nie nie ma tak duzego dysku. Fat zzera wiecej energi i jest strasznie klocowaty (doceni kazdy, kto choc raz transportowal konsole). Fat sie rysuje nawet przy potarciach szmatka do kurzu. Fat ma mega dresiarkie wlaczniki na palec, ktore sie wlaczaja czyszczac konosle.

Ale jak pisalem wczesniej - jako, ze sa walentynki, to serdecznie klade na to lache, kto jaka ma konsole, komu jaka sie podoba i jaka mi pasuje to TV, mebli czy anusa bo konsola i tak jest we wnece. Jak komus nie pasi, to niech kupi sobie rozowe Wii i tez bedzie git.

A, i jeszcze do Przemo - widze zes niemaly fanboy tlustego PSa - nic w tym zlego, ale to, ze nie slyszales ze sie sypia, to nie zanczy ze tak jest. Zobacz na ebayu wszystkie PS3 a potem te uszkodzone. Jedna czwarta to walniete konsole. Albo najlepiej zapytaj sie kogos z serwisu.

Ale to tez nie jest tak, ze "Faty sie sypia". Po prostu - pech, albo zlosliwosc rzeczy martwych. Mi tez padl laser po roku w Facie - bywa.

Edytowane przez MichuV12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Fat nie ma dual shocka.

najpierw sie doinformuj a potem pleć tylko nie głupoty ;/ Ma Dual Shocka a że twoja wcześniejsza tandeta nie miała no to miałeś pecha

Fat nie nie ma tak duzego dysku.

oj boże gdzie się te myśliciele rodzą? PS3 160GB coś ci to mówi ? więcej niż ty teraz posiadasz w slimie a po drugie jaki problem wymienić?

Fat sie rysuje nawet przy potarciach szmatka do kurzu.

szczotka druciana też rysuje

Fat ma mega dresiarkie wlaczniki na palec, ktore sie wlaczaja czyszczac konosle.

zwie się off power i nie kopie prądem

Edytowane przez mysta_net
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slunzok - i wszystko jasne. Ale jedziemy:

najpierw sie doinformuj a potem pleć tylko nie głupoty ;/ Ma Dual Shocka a że twoja wcześniejsza tandeta nie miała no to miałeś pecha

Tandeta bo nie mialem dualshocka? I ten dualshock czyni z twojej konsoli mega wypas, a jego brak - tandete? I nie mialem pecha, tylko predzej kupilem konsole od ciebie. Z reszta, jak ja grywalem na konsolach to ty zapewne mowiles na ksiedza batman.

oj boże gdzie się te myśliciele rodzą? PS3 160GB coś ci to mówi ? więcej niż ty teraz posiadasz w slimie a po drugie jaki problem wymienić?

"te mysliciele"? Po pierwsze naucz mowic sie po polsku, bo jak 90% slazakow, nie umiecie mowic prawidlowo ani po polsku ani po niemiecku - "ci mysliciele" - zebys wiedzial na przyszlosc. Wymienic dysk? Pewnie - kup Skode i wymien silnik od BMW M5 - co to za problem przeciez? Nie kupuje konsoli, zeby bawic sie w przerobki, dorobki i inne dziadostwa.

szczotka druciana też rysuje

Typowy argument zakutego ignoranta.

zwie się off power i nie kopie prądem

Akurat jak wycieram kurze, to nie planuje wylaczania urzedzen glownymi wylacznikami.

Jak chcesz mi odpisywac, to podawaj argumenty i rob to w grzeczniejszym tonie bo mozesz sie troche przejechac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kazdy ma to co, chce (albo jest w stanie miec) i jest git - i tak odpalamy te same gierki.

Zgadzam się.

Fat nie ma dual shocka.

Owszem nie MIAŁ, ale od baaaaardzo dłuższego czasu ma, więc nie widzę sensu wymieniać tego jako wady. Poza tym dwa lata temu kiedy ponoć kupowałeś konsole Dual Schock powinien być, jak go nie było, to źle trafiłeś.

Fat nie nie ma tak duzego dysku.

Bullshit. Na prawdę nie wiem skąd to wywnioskowałeś.

Fat sie rysuje nawet przy potarciach szmatka do kurzu.

Kolejny bullshit. Codziennie od roku czyszczę konsole (tak mam) i ani jednej rysy, więc nie wiem czym Ty czyściłeś...

Fat ma mega dresiarkie wlaczniki na palec, ktore sie wlaczaja czyszczac konosle.

I znów poniosła Cię fantazja, albo nie umiesz obchodzić się ze sprzętem.

konsola i tak jest we wnece.

Nie dziwię się że Ci laser padł... konsoli nie powinno się trzymać we wnęce z powodu jej nagrzewania się. Nieważne czy to Slim czy Fat.

Posidam Fata i bardzo mi z tym dobrze, nie widzę sensu inwestowania kasy w Slima (teoretycznie mniej prądożernego, a z tym też można by polemizować), bo jakość grania pozostaje ta sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się.

Owszem nie MIAŁ, ale od baaaaardzo dłuższego czasu ma, więc nie widzę sensu wymieniać tego jako wady. Poza tym dwa lata temu kiedy ponoć kupowałeś konsole Dual Schock powinien być, jak go nie było, to źle trafiłeś.

Bullshit. Na prawdę nie wiem skąd to wywnioskowałeś.

Kolejny bullshit. Codziennie od roku czyszczę konsole (tak mam) i ani jednej rysy, więc nie wiem czym Ty czyściłeś...

I znów poniosła Cię fantazja, albo nie umiesz obchodzić się ze sprzętem.

Nie dziwię się że Ci laser padł... konsoli nie powinno się trzymać we wnęce z powodu jej nagrzewania się. Nieważne czy to Slim czy Fat.

Posidam Fata i bardzo mi z tym dobrze, nie widzę sensu inwestowania kasy w Slima (teoretycznie mniej prądożernego, a z tym też można by polemizować), bo jakość grania pozostaje ta sama.

Czas pokaże która konsola jest lepsza tak jak z PS2. PS2 Fat była fajna miała wiele dodatkowych urządzeń do podłączenia ale siadały w niej lasery. PS2 slim też była fajna małą zgrabna ale często płyta główna się przegrzewała.

I tak samo jest z PS3 fat i slim. PS3 Fat łapie Ylod po około 3 latach a PS3 slim jeszcze poważniejszych usterek nie zanotował więc czas pokaże

Sony chciało obniżyć koszty produkcji i wypuścili slim dla biednych :] hehehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak swoją drogą to nie wiem kto nazwał to małe cudeńko "Slim", Sony nie nadało jej takiej nazwy. PS2 natomiast oficjalnie została ochrzczona przez Sony "Slim".

BTW o jakim my tu "Slim" mówimy skoro "Konsola jest 32% mniejsza, 36% lżejsza, i wg Sony 34% mnie prądożerna", teraz wystarczy porównać wielkość PS2 Fat i PS2 Slim i tu dopiero możemy mówić o prawdziwym "odsysaniu tłuszczu".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Owszem nie MIAŁ, ale od baaaaardzo dłuższego czasu ma, więc nie widzę sensu wymieniać tego jako wady. Poza tym dwa lata temu kiedy ponoć kupowałeś konsole Dual Schock powinien być, jak go nie było, to źle trafiłeś.

3 lata temu.Moj blad. I nie bylo dual shockow bo dopiero jakis czas pozniej widzialem w newsach ich wprowadzenie.

Fat nie nie ma tak duzego dysku.

Bullshit. Na prawdę nie wiem skąd to wywnioskowałeś.

Teraz ma. Ja porownalem Ps3 "slim" to fata ktorego ja mialem. W zasadzie 40GB wystarczalo mi na wszyskie gry i dema, ale lubie miec zapas. Z reszta chyba kazdy i w kazdej dziedzinie.

Kolejny bullshit. Codziennie od roku czyszczę konsole (tak mam) i ani jednej rysy, więc nie wiem czym Ty czyściłeś...

Poczytaj na forach. Kazdy ma mikroryski na konsoli. Moze Ty ich nie widzisz albo nie chcesz widziec, albo masz cudowny sposob an ich unikniecie. Ja stosowalem miekka szmatke viledy i pronto do hifi i wlasnie takie mikro ryski mam. Tak samo jak na obwodce TV czy meblach z czarnym polyskiem. Teraz jedynie odkrylem sposob na niemal bezdotykowe usuwanie kurzu za pomoca takiej - nie wiem jak to nazwac - szczotki z bardzo delikatnymi piorkami, ktore przyciagaja kurz (tez od Viledy), ale na PS3 slim juz to nie jest konieczne, bo obudowa sie nie palcuje i nie rysuje bo jest z innego materialu.

Fat ma mega dresiarkie wlaczniki na palec, ktore sie wlaczaja czyszczac konosle.

I znów poniosła Cię fantazja, albo nie umiesz obchodzić się ze sprzętem

Nie poniosla mnie fantazja. To jest fakt. Pewnie - moglem wyczyscic konsole nie dotykajac przyciskow, ale tak jak pisalem wczesniej - nie mam czasu (czy moja zona) na obchodzenie sie z konsola jak z jajkiem - w kazdym badz razie, wole rozwiazanie w nowej czarnuli.

Nie dziwię się że Ci laser padł... konsoli nie powinno się trzymać we wnęce z powodu jej nagrzewania się. Nieważne czy to Slim czy Fat.

Mylisz sie. Konsola musi miec zapewniona wentylacje, i moja ja miala, bo po bokach i z tylu miala wystarczajaco duzo miejsca, zeby sie schlodzic. Z reszta w PS3 grywalem w sumie nie za wiele, a obok niej staly 2 tunery, wlaczone non stop przez ponad rok i jakos tam nic nie padlo. DObra, moze tam nie ma takeigo poboru mocy itd, ale mim o to - ps3 malo uzywany padl, a inne urzadzenia (wcale nie tak prymitywne pod wzgledem technologii) i zyja i maja sie dobrze.

Posidam Fata i bardzo mi z tym dobrze, nie widzę sensu inwestowania kasy w Slima (teoretycznie mniej prądożernego, a z tym też można by polemizować), bo jakość grania pozostaje ta sama.

No i wracamy do tego co napisalem na poczatku. Masz to co Ci sie podoba i szafa gra. Ja wymienilem ps3 na slima bo nie musialem nic doplacac a dodatkowo dostawalem wiekszy dysk, dualshocka i mniej pradozerna konsole. Gdybym jednak mial dopalcac to bym go nie wymienial. I tak, ps3 wyglada lepiej, choc jest klocowaty, ale wierz mi - mam to w dupie - ona ma zapewnic frajde z gier, a nie elegancko wtopic sie w mebel, nie kolidujac z filozofia Feng shui (czy jak to tam sie pisze).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) Masz to co Ci sie podoba i szafa gra.(...) Ona [konsola] ma zapewnic frajde z gier, a nie elegancko wtopic sie w mebel, nie kolidujac z filozofia Feng shui (czy jak to tam sie pisze).

Tym oto zdaniem można byłby zakończyć polemizowanie FAT vs SLIM. Bardzo ładnie powiedziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×