Skocz do zawartości
PatrykJP19

FAT vs SLIM

Rekomendowane odpowiedzi

Jutro w tesco ma być promocja obniżka 20 % :) slimki 120 gb są tam po 1200 zł więc jutro cena będzie ciekawa.

Taaak... I pewnie będzie 5-10 egzemplarzy :ninja: A te i tak obsługa zgarnie.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawda jest tak ze kazdy bedzie chwalil swoje. nie ma jednoznacznej odpowiedzi. ja osobiscie ma mFAT 80GB i jakbym mial kupowac teraz, to szukalbym wlasnie FATa. Powodoem jest linux i moja choroba zwana Amiga - musze po prostu raz na jakis czs odpalic ydl, e-uae i stare amigowe demowki na duzym tv i kolumach. Ale to takie moje zboczenie. poza tym duzo bardziej podoba mi sie wizualnie (estetyka - kwestia gustu). jest cicha, nie przegrzewa sie.

Ktos moze zlewac linuxa a bardziej interesuje go Bravia sync czy mozliwosc wysylania po hdmi sygnalu bit stream (nieodkodowanego). nie oceniam awaryjnosci, bo dla slima jest nieznana, a dla 80GB jest mala (najczesciej pada laser). wiec podsumowujac:

FAT:

+ linux

+ cena

+/- wyglad

SLIM:

+ bravia sync

+ bit stream po hdmi

- cena

+/- wyglad

Decyduj, ale obojetnie co wybierzesz i tak zrobisz dobrze - to swietny sprzet z rewelacyjnymi grami.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawda jest tak ze kazdy bedzie chwalil swoje. nie ma jednoznacznej odpowiedzi. ja osobiscie ma mFAT 80GB i jakbym mial kupowac teraz, to szukalbym wlasnie FATa. Powodoem jest linux i moja choroba zwana Amiga - musze po prostu raz na jakis czs odpalic ydl, e-uae i stare amigowe demowki na duzym tv i kolumach. Ale to takie moje zboczenie. poza tym duzo bardziej podoba mi sie wizualnie (estetyka - kwestia gustu). jest cicha, nie przegrzewa sie.

Ktos moze zlewac linuxa a bardziej interesuje go Bravia sync czy mozliwosc wysylania po hdmi sygnalu bit stream (nieodkodowanego). nie oceniam awaryjnosci, bo dla slima jest nieznana, a dla 80GB jest mala (najczesciej pada laser). wiec podsumowujac:

FAT:

+ linux

+ cena

+/- wyglad

SLIM:

+ bravia sync

+ bit stream po hdmi

- cena

+/- wyglad

Decyduj, ale obojetnie co wybierzesz i tak zrobisz dobrze - to swietny sprzet z rewelacyjnymi grami.

Dzięki wielkie za pomoc,ten post jest bardzo pomocny.Najprawdopodobniej kupie FATa (chyba dziś).Różnice są tak jak mówisz kosmetyczne(wygląd+bravia sync),a ten sprzęt i tak będzie stał obok telewizora cały czas i żadnych podróży z nim nie planuje więc wymiary konsoli nie będą miały znaczenia.

Dziękuje jeszcze raz i pozdrawiam wszystkich forumowiczów:thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sobie teraz mysle, jakby sony wypuscilo nowy model miksujacy najlepsze rzeczy obecnych + jeden nowy ficzer:

- linux

- bitstream hdmi

- bravia sync

- zmniejszony pobor pradu

- obudowa FATa

- jedno (badz wiecej) gniazda usb Z TYLU konsoli

to bym wymienil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mefju1989 - przeciez to oczywista oczywistość że slim powinien się mniej grzać. Ponieważ jest wykonany w nowszej technologi i pobiera mniej prądu, a co za tym idzie mniej ciepła wydala. Ale w PS3 nie ma takiego problemu jak w X360. W Soniakach jak pada to pada Laser ale i tak duuużo żadziej niż w X360 występuje RROD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc,ten post jest bardzo pomocny.Najprawdopodobniej kupie FATa (chyba dziś).Różnice są tak jak mówisz kosmetyczne(wygląd+bravia sync),a ten sprzęt i tak będzie stał obok telewizora cały czas i żadnych podróży z nim nie planuje więc wymiary konsoli nie będą miały znaczenia.

Dziękuje jeszcze raz i pozdrawiam wszystkich forumowiczów:thumbsup:

Dlaczego kupujesz FaTa sokro na rynku dominuje Slim? Jednego nie rozumiem slim jest wykonany w lepszej technologii a ludzie nadal biora tego fata tylko i wylacznie ze wzgledu na wyglad... Niedlugo na polkach juz nie bedzie fatow poniewaz sa one wycofane juz z produkcji i co wtedy zrobicie? ^^ Slim jest swiezy i nowy nie bierz starszaka :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego kupujesz FaTa sokro na rynku dominuje Slim? Jednego nie rozumiem slim jest wykonany w lepszej technologii a ludzie nadal biora tego fata tylko i wylacznie ze wzgledu na wyglad... Niedlugo na polkach juz nie bedzie fatow poniewaz sa one wycofane juz z produkcji i co wtedy zrobicie? ^^ Slim jest swiezy i nowy nie bierz starszaka :P

Bo nowi kupujący poddawani są wielkiemu wpływowi użytkowników, którzy zakupili 2 lata lub rok temu konsolę. Zakupili model "fat" i w ich podświadomości głęboko została utarta wizja właśnie tak wyglądającej konsoli jako PS3 - to jest ich wzór. Gdyby było na odwrót tzn. SLIM wydany jako no 1, później FAT - pewnie byłoby boże co za monstrum i cegła, jaki brzydal ... itp itd. Większość użytkowników nie potrafi spojrzeć obiektywnie na te dwie wersje PSa3 - jak ktoś wcześniej napisał - każdy chwali swoje, a więcej chwalących jest FATY bo takich użytkowników konsol PS3 jest najwięcej.

Faktem jest to, że SLIM jest wykonany w nowszej technologii, pobiera dzięki temu mniej prądu, co za tym idzie mniej się grzeje i wydziela ciepła do otoczenia.

Miałem okazję obejrzeć jedną i drugą konsolę - jakość wykonania w FACIE jest SUPER jednak jej rozmiar jako konsoli dla mnie jest ogromy i przez to wygląda nie zgrabnie. Wykonanie slima jest solidne - mi się on podoba wizualnie bardziej od FATA. Fata kupiłbym jedynie ze względu na okazyjną cenę w przeciwnym razie szkoda wydawać kasy na starszą technologię.

pozdrawiam Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja moglem kupic Fat lub slim zdecydowalem sie na Fat. W Facie bardziej podoba mi sie design. Czemu zaraz cegla jak stoi pionowo PS3 to bardzo elegancko wyglada.

Dodam ze nie kierowalem sie tym ze koledzy mieli PS3 fat, bo mieli x360 i namawiali na to jednakze mialem juz PSX i stwierdzilem ze wole produkt Sony^^.

Moje odczucia na pierwszy rzut oka ze slimem to jakby z taniego plastiku byl zrobiony. Nie chce tutaj urazac innych ani prowokowac sprzeczek zwolennikow tego badz tego, ale takie odnioslem wrazenie jak mialem zamiar kupic PS3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

jako ze jestem nowy posiadaczem ps3 slim moge cos tam od siebie dorzucic 

1. fajne bo male ( mialem kiedys pozyczonego fata od kumpla to kawal klocka jest nie powiem )

2. ciuchutkie owszem 

3. latwo utrzymac ja w czystosci ( pamietam te paluchy na tym jego facie srednio to wygladalo )

4. i tak wogole to jestem ogromnie zadowolony ( zadnego trzaskania i pykania podczas pracy )

5. i cena za ktora kupilem 1160 za 250 to nie jest duzo ( warszawa saturn targowek 10-12-2009 nie wiem czy jeszcze sa )

pozdrawiam

dawid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wybrałem swojego grubasa z 80 GB dyskiem, ktorego mam od około miesiąca i nie narzekam. Istotne jest ze moge mieć linucha,którym lubie się bawić a na grubasku sprawia mi to sporą frajdę. Poza tym lubie duże rzeczy :D slim mi się nie podoba, FAT wygląda konkretnie natomiast SLIM jakoś tak niemrawo. Każda wersja ma swoje wady i zalety, jednak ja swojego wyboru nie żałuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z cyklu : noob wchodzi na forum PS 3

Czy faktycznie SLIM jest gorszy od FATA? Słyszałem że głośniejszy jest i szybciej się psuje, true?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slim je mniej prądu to czy się bardziej psuje nie wiadomo jeszcze.

A o głośność to nie wiem.

W ciągu kilku dni będę miał slima 250 gb to będę mógł napisać czy głośny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zakupiłem drugiego PS3 do swojego domu, i mam teraz Fata (40GB) jak i Slima (120GB).

Muszę przyznać, że nawet ładnie wygląda ten Slimek, ale jednak Fat to Fat.

Co do głośności to Slim ogólnie jest cichszy, ale mechanizm wsuwania/wysuwania płyty jest dużo głośniejszy.

Również te dwa przyciski nie są dotykowe, tylko po prostu normalne przyciski, ale za to po włączeniu konsoli ładnie świecą się na biało.

Jedyne co mi nie pasuje w Slimie to to, że z tyłu wywiew jest prosto na kable, po około godzince grania strasznie były nagrzane, w Facie jest chyba jeszcze z boku wywiew, to nie idzie wszystko na tył.

No i ta "półka" jest nieco dłuższa i dostęp do USB jest troszkę trudniejszy, ale tylko troszkę, i to dla kogoś kto ma duże ręce, a dokładnie palce.

Jeszcze sprawa z tym prądem... Zużycie prądu jest podobno około 30% mniejsze, co w ciągu całego roku przy kilkugodzinnym graniu dziennie da Ci "aż" około 20zł - 30zł.

Także nie sądzę, żeby to były jakieś specjalnie ogromne różnice...

Mimo wszystko konsolka sprawia bardzo ładne wrażenie, i jakbym teraz był na kupnie PS3 to Slim w zupełności sprostałby moim oczekiwaniom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się wypowiem. Mam fat'a(80gb) od prawie pół roku i nie narzekam. Bardzo rzadko go "czyszczę", czasami otwory wentylacyjne odkurzaczem przejadę i to tyle, nie ma jak na razie żadnych rysek, plamek. Fat jest rzeczywiście dość gruby, ale stoi przy telewizorku w pozycji pionowej więc nie dostrzegam jego "grubości" :D Slim wygląda dość fajnie, ale nie przypadł mi do gustu. Podsumowując: nie wymienił bym fat'a na slima :) A i cena konsoli dość mocno spadła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na początku też mnie lekko denerwowało strzelanie plastiku w mojej slimce 250gb, ale teraz jakoś ucichł, i chodzi cicho bez żadnych zbędnych denerwujących dźwięków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj zakupiłem PS3 Slim 250 GB i sprawuje sie zajebiście. Wcześniej grałem na Facie kuzyna. Z wyglądu bardziej podoba mi się slim, zajmuje troszke mniej miejsca od fat, ale w moim przypadku to dużo znaczy, bo Fat mi nie wchodził na półke obok 46 calowego Sharpa a slim sie mieści pod nim :D Cicho pracuje i w ogóle mniej prądu żre. Dla mnie rewelacyjnie się sprawuje :)

Edytowane przez Layer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja ostatnio zakupiłem drugiego PS3 do swojego domu, i mam teraz Fata (40GB) jak i Slima (120GB).

Muszę przyznać, że nawet ładnie wygląda ten Slimek, ale jednak Fat to Fat.

Prawdziwy konsolowiec:ok: zamierzam zrobić to samo mam FAT'a 60GB kompatybilny wstecz(moja dziewczyna krzyczy mi ciągle nad głowa że jak gierki z PS2 chodzą mi na PS3 to po co mi ona, ale ja nie sprzedam mojej czarnulki, za dużo razem "przeszliśmy" heheh) w której ostatnio padł mi laser:(, ale wymienię go i dalej będę na niej śmigał a SLIM będzie do sypialni :biggrin: żeby nie budził mojej laski hałas wiatraczka jak będę ciskał w GUITAR HERO:laugh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slim! Chociaż fat był nieco ładniejszy ;-) Ja mam zdanie o konsoli takie, że jest ona aby grać a nie żeby ją oglądać. Oczywiście jak "złapiesz" YLOD-a to ps3 ładnie wygląda na półce ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak w wypadku PS2, bardziej podoba mi sie pierwsza wersja konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak moj slim tez sie sprawowal dobrze ale przez 15 dni teraz stoi i czeka do poniedzialku potem serwis chyba padl naped bo po paru minutach nie uruchamia niczego z plyt :(

i to w swieta musialo sie stac eh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slim mi się bardziej podoba.Chociaż jakbym miał wybrać fata to tylko srebrnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłem PS3 Slim 250GB z U2 i pilotem za 1449zł. I muszę stwierdzić, że Slim jest ładniejszy, przynajmniej dla mnie :D Takie ładne pudełko, świecące przyciski na biało wyglądają lepiej niż zielone światełko i niebieskie ( tu też są, zielone nad on/off i niebieskie nad eject) :pardon:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×