Skocz do zawartości
ONE

Guitar Hero 5

Rekomendowane odpowiedzi

Super się zapowiada ,jak tylko będą wolne pieniążki to kupuje ;)

Wiadomo jaka jest cena za band pack? (tj. drumset ,gitara ,mikrofon)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super się zapowiada ,jak tylko będą wolne pieniążki to kupuje ;)

Wiadomo jaka jest cena za band pack? (tj. drumset ,gitara ,mikrofon)

Podobno nie będzie takich paków. Ma być nowa perkusja, ale będzie dostępna osobno. Podsumowując, będzie można kupić grę wraz z gitarą lub samą grę.

Niestety ma smutne wieści dla was. Otóż ludki z ameryki robiąc teraz preordera gh5 dostaną w ciągu 6 tygodni za DARMO gh van halen. Niestety ta promocja nie jest dostępna dla ludzi z Europy, próbowałem znaleźć sklep oferujący promocję, który przesłałby mi GH5 do polski, a później mógłbym walczyć o darmowe van halen. Niestety ze sklepów objętych promocją tylko gamestop wysyła do polski, ale koszt wysyłki to 59$. Więc jeżeli nie macie rodziny w stanach, to nici z darmowego gh van halen (swoją drogą super promocja). Generalnie activision daje dupy na całej linii jeżeli chodzi o retail na Europę.

Ja osobiście zamawiam gh5 z videogameplus.ca (koszt z przesyłką ok. 200zł.). Problem jest w tym, że do GH5 będzie można importować niektóre kawałki z GHWT, które mam PAL, a więc importu nie zrobię. Ale szczerze powiedziawszy mam już dosyć wersji europejskich, które zawsze są w jakiś sposób poszkodowane, także kawałków importować nie mam zamiaru, będę po prostu żonglował płytami i kontami. Ale z tego co się orientuję to trochę taniej dlc mi wyjdzie do wersji amerykańskiej;). Nie wspominając o samej grze.

Jeśli ktoś ma ciocię w Stanach, która mogłaby zamowić dla więcej niż jednej osoby, to czekam na propozycje;)

Tak swoją drogą logitech zrobił nową perkusję do GH, ale jej koszt jest spory (ok. 1000 zł.). Szkoda, bo wygląda naprawdę solidnie:(

Jeszcze jedno pytanie, być może najważniejsze - czy wersja gry gh5 ntsc będzie działała bez problemu na konsoli pal? Słyszałem dziwne opinie na ten temat.

Edytowane przez mrtwister

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie, być może najważniejsze - czy wersja gry gh5 ntsc będzie działała bez problemu na konsoli pal? Słyszałem dziwne opinie na ten temat.

Metallica mi dzialala bez zarzutów ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Metallica mi dzialala bez zarzutów ;]

Fakt, metallica działa i mi bez zarzutów (widać okazjonalne spowolnienia, ale nie wpływa to na rozgrywkę). Jakieś łosie na forum guitar hero pisały, że może nie działać, ale to totalna bzdura. Mam jednak pytanie, czy można bez problemów kupować na amerykańskim ps store płacąc polską kartą. Wydaje mi się, że tak, ale muszę mieć absolutną pewność. Czy ktoś może kupuje na amerykańskim sklepie? Ja założyłem drugie konto na US ps store i sciągam czasem demka, ale nigdy nie płaciłem;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś juz ten tytuł ?

gdzie mozna go kupic najtaniej ?

niech ktos napisze kilka słów kto juz grał :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś juz ten tytuł ?

gdzie mozna go kupic najtaniej ?

niech ktos napisze kilka słów kto juz grał :-)

Ja kupiłem z www.amazon.co.uk wyszło ok. 380 złotych za guitar hero 5, gitarę i darmowo dostałem guitar hero world tour, które już puściłem na allegro. Dzisiaj powinien zestaw być u mnie, jak tylko odpalę, to napiszę mini-recenzję.

Musiałem zamówić z gitarą, bo stara szwankuje. Najtaniej kupisz samą grę na videogameplus.ca, ale będzie to wersja ntsc. Jeśli chodzi o amazon.co.uk, to sama gra z przesyłką wyjdzie ci o ok.15 złotych taniej jak w Polsce, z tego co sobie liczyłem, ale musisz sam sprawdzić. Ja zrobiłem dobrego deala, bo sprzedałem darmowe ghwt, także dodatkowa gitara wyszła mi za pół ceny.

Największym chamstwem jest to, że w ameryce kupując gh5 dostajesz za ok. miesiąc darmowo gh van halen. U nas ta promocja nie działa i jedynym sposobem jest rodzina w USA, której nie mam:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem w Europie GH5 sprzedawane jest ze starą gitarą World Tour. Czy to prawda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy w gh5 jest jakas opcja w rozlozeniu przycisków dla osób leworęcznych?Myśle nad zakupem tej gry tylko z tego co słyszałem to niema gitary dla leworęcznych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zamowiłem w ULTIMIE .

troche napaliłem sie na ta gre mam nadzieje ze spełni moje oczekiwania.

zaznaczam ze bedzie to moja pierwsza stycznosc z tym tytułem.

wracajac do zamowienia to wczoraj jeszcze na ich stronie pisało ze wysyłka w dniu premiery a dzisiaj ze juz niby jest dostepna , dziwna sprawa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy w gh5 jest jakas opcja w rozlozeniu przycisków dla osób leworęcznych?Myśle nad zakupem tej gry tylko z tego co słyszałem to niema gitary dla leworęcznych...

W ghwt byla opcja dla "lefty". Po prostu chwytales gitare po swojemu, a na highwayu kolorki byly odwrocone. Mysle ze w gh5 nie porzucili tego pomyslu, ale nie mam gh5 wiec nie gwarantuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem w Europie GH5 sprzedawane jest ze starą gitarą World Tour. Czy to prawda ?

NIe, są serwisy, które sprzedają z nową gitarą. Jak będziesz zaiteresowany, to dam ci namiary na taki serwis z Anglii, ale nie wiem czy wysyłają do Polski i jaki jest koszt takiej wysyłki.

WCZORAJ dostałem już swoje gh5. Muszę przyznać, że pierwsze wrażenia są bardzo NEGATYWNE. Do tej pory każda pozycja (GHA, GHWT, GHM) wywoływała u mnie wielką radość. GHM w wersji NTSC działała pięknie. W przypadku GH5 po odpaleniu nie byłem w stanie prostego kawałka zagrać na perskuji na ekspercie, obraz bowiem rozmywał się strasznie i powstawał swojego rodzaju lag w wyświetlaniu obrazu. Mam dobrego Sharpa i do tej pory nie miałem z żadną grą problemów. NIestety dla testu odpaliłem wokal i nie dało się w ogóle śpiewać, tekst się rozmazywał do granic widoczności. NIe rozumiem tego w ogóle, nie jest to przecież gra wymagająca pod względem sprzętowym, wszystkie poprzednie części działały świetnie, więc jest to jakaś totalna porażka activision. NIe chodzi tutaj o kalibrację lagu, oraz był wyświetlany w dobrym w momencie, dzwięki się zgadzały i nutki dobrze trafiałem. Chodzi o skaczący obraz i dziwne rozmycia. Deklarowany czas reakcji mojego LCD to 4ms.

Wkur.... wszedłem na oficjalne forum GH5 i oczywiście był założony temat lag issues. Przejrzałem wszystko i jedyną celną uwagą była zmiana automatycznych ustawień telewizora na ustawienia 'gra'. Zrobiłem to i faktycznie pomogło, tekst już widać wyraźnie, na gitarze gra się zupełnie przyzwoicie. Niestety jeszcze coś mi nie podchodzi w perkusji, wizualnie jakoś gry na tym instrumencie nie czuję. Przy wcześniejszych częściach po prostu grałem i było miodnie. Przy innych grach też ani razu nie miałem efektu lagowania.

Gdyby nie automatyczne ustawienia telewizora, to nie dałoby się w ogole grać w GH5. Dlatego ostrzegam osoby, które mają starsze modele LCD - warto zastanowić się poważnie przed zakupem tej pozycji, ażeby uniknąć późniejszych rozczarowań lub poczytać na forum gh odnośnie rozwiązywania problemów.

Wracając do samej rozgrywki, z pominięciem wskazanych problemów, wprowadzono wiele ciekawych zmian, które mają na celu poprawienie gry, w szczególności wieloosobowej np. party play - puszczamy piosenkę, podczas której można się swobodnie dołączać do gry dowolnym instrumentem. Rozgrywka wieloosobowa w multi też wydaję się być lepsza, świetnie odpala się star power i jest dużo dodatkowych efektów wizuwalnych. Sciągnąłem też patcha, który przeniósł moje dokupione kawałki z ghwt (sprawdziłem na dwóch, gra się identycznie). Niedługo wyjdzie patch do przeniesienia ok. 30 kawałków z podstawowej gry ghwt, jednak będzie to opcja odpłatna (kilkanaście złotych).

Jeżeli chodzi o samą track listę, to już kwestia indywidualna, moim zdaniem zdecydowanie lepsza była w ghwt, chociaż i ta mi odpowiada.

Mam nadzieję, iż wniosłem coś do tematu i pomogę w podjęciu wam właściwej decyzji. Mam nadzieję, że niedługo wypuszczą patcha naprawiajacego lagowanie.

Edytowane przez mrtwister

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, trochę ot. Zawsze interesowała mnie a gra :) czy kupując jakiś zestaw z gitarą mogę później dokupować tylko samą grę i wykorzystywać tą samą gitarę? Wydaję mi się to logiczne ale wolę się upewnić :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, trochę ot. Zawsze interesowała mnie a gra :) czy kupując jakiś zestaw z gitarą mogę później dokupować tylko samą grę i wykorzystywać tą samą gitarę? Wydaję mi się to logiczne ale wolę się upewnić :).

Pozwól, że dołączę do pytania i zapytam o coś jeszcze. Czy jest możliwość jak w Singstarze, korzystania z innych piosenek z innych płyt? Czy jest Sklepik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwól, że dołączę do pytania i zapytam o coś jeszcze. Czy jest możliwość jak w Singstarze, korzystania z innych piosenek z innych płyt? Czy jest Sklepik?

Oczywiście jak już kupisz gitarę będziesz mógł ją w następnych grach wykorzystywać. Tak do tej pory było, ja mam gitarę z ghwt i gram na niej zarówno na wcześniejszym gha, jak i późniejszym ghm i gh5. Kompatybilne są również gitary z wcześniejszych odsłon i z rock banda (jest coś takiego jak compatibility chart, można wklepać w gogole i zobaczyć).

Co do drugiego pytania to odpowiedź brzmi tak i nie (z przewagą nie). Mam gha, ale pisoenek z tej gry nie mogę wrzucić do późniejszych gier np. gh5. Jeżeli chodzi o guitar hero 5 to możesz grać w tej grze we wszystkie piosenki, które sciągnąłeś ze sklepiku guitar hero. Wystarczy sciagnąć darmowego patcha. Oczywiscie sklepik jest i działa już od guitar hero world tour, tak samo jak działa dla gh5 (zawartość ta sama). Jeżeli chodzi o piosenki z płyty z grą ghwt, to będzie można z nich korzystać w gh5 (ok 40% wszystkich) pod warunkiem, iż wykupisz za kilkanaście złotych możliwość przeniesienia do nowej gry. Podobnie zresztą ma być w przypadku guitar hero greatest hits. Niestety kawałków z guitar hero metallica, ani z gha i gh3 nie można przenieść. Nie wiem jak będzie z guitar hero van halen, myślę jednak, że przenoszenie nie będzie możliwe.

Także jak widać wszystkie opłacone kawałki ze sklepu przenoszą się darmowo do gh5 (już wczoraj testowałem, działa ok.). NIestety tylko część z kawałków z ghwt i ghgh da się przenieść odpłatnie do gh5. Co do pozostałej reszty należy żonglować płytami, szkoda bo gh5 daje kilka ciekawych trybów gry i dużo naprawdę ciekawych piosenek z poprzednich części jest nieprzenoszalna. Być może z czasem activision umożliwi płatne przeniesienie większej ilości kawałków z poprzednich części, ale póki co to tylko spekulacja.

JEśli ktoś się chce wkręcić w tą grę, to nie polecam kupowania wyłącznie gh5. Lepiej kupić zestaw gier (np. tak jak ja ghwt, gh5 i gitara - wyjdzie taniej i lepiej). Niestety stwierdzam, iż gh5 jest bardzo niedopracowane w porównaniu do poprzednich części (pisałem wcześniej o problemach technicznych, jest to zmora znacznej części graczy). Bezpieczniej więc zacząc od ghwt, które zresztą lepiej oceniam w ogólności.

Edytowane przez kill
Dzieki za rzetelną odpowiedź! Pozdro.
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro otrzymam swoja wersje gry wraz z gitara :biggrin: :biggrin:

zobacze czy bede miał te same problemy na moim Sharpie co pisałes :scare:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro otrzymam swoja wersje gry wraz z gitara :biggrin: :biggrin:

zobacze czy bede miał te same problemy na moim Sharpie co pisałes :scare:

Ja mam sharpa 42x20e. Jak już napisałem w żadnej innej grze nawet trybu gra nie musiałem odpalać, wszystko chodzi po prostu pięknie. Niestety gh5 jest dalekie od ideału. Spróbuję zmienić 1080p na 1080i lub 720p. Powinno pomóc tylko dokładnie nie wiem, gdzie takie ustawienia się zmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam Sharp LC 32D65E. mam nadzieje ze jakos to bedzie i nie bedzie duzego dyskonfordu w grze .

niedługo powinien przyjechać kurier i po kilku godzinach gry bede mogł napisac wiecej :smile: :smile:

Zobaczymy czy wogole podejdzie mi ta seria . z tego co czytałem na poczatku wystarczy mi poziom easy :smile:

Edytowane przez trol2008

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam Sharp LC 32D65E. mam nadzieje ze jakos to bedzie i nie bedzie duzego dyskonfordu w grze .

niedługo powinien przyjechać kurier i po kilku godzinach gry bede mogł napisac wiecej :smile: :smile:

Zobaczymy czy wogole podejdzie mi ta seria . z tego co czytałem na poczatku wystarczy mi poziom easy :smile:

Moim zdaniem gh5 jest proste, więc poniżej medium nie schodź, trzeba się szanować;)

Gha, ghm i ghwt są dużo trudniejsze na gitarze i perce, ale łatwiejsze w wokalu (gh5 śpiewa się trudno, chyba kwestia związana z doborem utowrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję zmienić 1080p na 1080i lub 720p. Powinno pomóc tylko dokładnie nie wiem, gdzie takie ustawienia się zmienia.

Poszukaj w Display albo video settings , tam gdzie określasz jakim kablem prowadzisz obraz to tv, pokaze sie na koncu taka tabelka z ptaszkami przy rozdzielczościach, bedziesz musial zostawic tylko ptaszek przy 720

Edytowane przez Skiera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem zielony , nawet nie wiem jak to uruchomić :-P biore Quick play i ciagle wyskakuje mi Not all vocalists have a valid mic. Would you like to go to Mic check ? i nie moge rozpoczac gry :(

chyba chodzi o to ze gra ustawiła sie na spiewanie na mikrofonie , jak to ominac ?

Juz doszedłem do tego :-)

ogolnie gra jest ciezka jak dla mnie , to nie amplitude :-P

jak mam nawalac w klawisze ? ciagle uzuwa sie tylko 2 palców ? i sie je przeklała na kolejne ? bo nie wyobrazam sobie ze trzeba wszystkimi cykac , niektóre sa zbyt mało sprawne .

Edytowane przez trol2008

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem zielony

jak mam nawalac w klawisze ? ciagle uzuwa sie tylko 2 palców ? i sie je przeklała na kolejne ? bo nie wyobrazam sobie ze trzeba wszystkimi cykac , niektóre sa zbyt mało sprawne .

Hehe. to nie prawdziwa gitara. Grasz używając wszystkich palców. Układasz od wskazującego kładąc go na zielonym przycisku. Mały palec powinien być wtedy na niebieskim. W ten sposób będziesz grał na poziomie easy-medium. Na hardzie będziesz musiał przesuwać wszystkie palce, ale to później. Te słabo wyćwiczone palce się jeszcze wyrobią;). Póki co naucz się grać na medium, jak już dasz radę, to pisz a więcej wskazówek dostaniesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gram od dzisiaj tak na serio i jestem na poziomie easy :-P i najpier opanowuje ten poziom , moje palce sa mało jeszcze wycwiczone .

Mam pytanie , tzn. czy mozna naciskac kilka klawiszy na raz ? czy moze kazdy musi byc wciskany samodzielnie ? bo jak wszystkie naciskam to sie blokuje . ale jak naciskam zielony i go trzymam to tak jakbym mogł naciskac pozostałe . ale to jakos dziwnie wychodzi .

naprawde ta gra wymaga duzej praktyki :]

a Ty mrtwister długo już pocinasz w ten tytuł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również służe pomocą co do technik grania ;), co prawda ostatnio praktycznie wogole nie gram, ale 2 lata na expercie troche dały ;D

Z naciskaniem kilku klawiszy naraz jest różnie, jezeli masz pojedyńcze nutki do zaliczenia to mozesz trzymać wszystkie "progi" na lewo od tego który masz uderzyć (jak na prawdziwej gitarze, dzwiek struny jest taki jak najwyższy próg który naciskasz), z kolei jeżeli masz do uderzenia podwójne lub potrójne nutki to wtedy musisz trzymac tylko je. Polecam tutoriale przejsc, troche dają :P.

Edytowane przez Skiera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram poczynając od ghwt, którego premiera była na początku 2009. Skiera jest dużo lepszy ode mnie;), szczególnie jeżeli chodzi o gitarkę. Ale jestem na dobrej drodze;). Ważną sprawą jest, abyś zrozumiał samo działanie kontrolera guitar hero. Tak jak Skiera pisał, jeżeli grasz pojedyńczą nutkę, np. żółtą, to możesz trzymać wciśnięte wszystkie bliższe końca gitary, czyli w tym przypadku niebieską, czerwoną i rzecz jasna żółtą. Możesz też trzymać tylko żółtą. W drugą stronę to nie działa. Pozatym ta zasada nie działa kiedy grasz akord, tzn. gdy co najmniej dwa przyciski musisz naraz zagrać. Naucz się też alternative strummingu, w którym chodzi o to, że przy powtarzalnym tym samym akordzie lub nutce, np. partia gdzie tylko zielony grasz w dużej amplitudzie, trzymasz cały czas zielony (nie puszczasz co nutkę) i grasz prawą ręką (struną), raz w góre, raz w dół. W ten sposób nie męczysz się tak i lepiej trafiasz. Przejź też tutorial i z tymi wskazówkami przejdź wszystkie pisoenki na medium na gitarze i wróć po więcej wskazówek.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×