Skocz do zawartości
ONE

Guitar Hero 5

Rekomendowane odpowiedzi

ok moje spostrzeżenia na temat przejścia na hard. Moim zdaniem (skromnym, bo daleko mi to wielu speców z forum), przejście z medium na hard, jest trudniejsze niż z hard na expert. Głównie dlatego, że z z medium na hard, musisz się nauczyć grac w zupełnie nowy spsób, natomiast expert, to tylko gra szybciej i dokładniej.

cóż jeśli chodzi o technikę, mi pomagał na początku fakt, ze na żółtym klawiszu jest pionowa kreska, którą łatwo wyczuć pod palcem. Dzięki temu wiesz, reka ustawiona jest w położeniu z zielonym, czy z pomarańczowym.

Oczywiście podstawa to ćwiczenie ćwiczenie ćwiczenie ;).

P.S.

Ja właśnie kupiłem na amerykańskim ebay perkusję dla siebie, i muszę przyznać że niepokoję się, że nie dam sobie z nią rady (wydaje mi się że musi to być najtrudniejszy instrument do zagrania), ale cena 19$ skłoniła mnie do zaryzykowania ;).

Ktoś ma jakieś rady dla początkującego? Na co mam zwrócić uwagę żeby się zbyt szybko nie zniechęcić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, perkusja to najtrudniejszy instrument (i najbardziej bolesny;). Staraj się uderzać możliwie lekko na początek i krótką amplitudą, tzn. nie podnoś zbytnio pałeczek do góry. Później dzięki temu nabierzesz odpowiedniej szybkości. Staraj się od razu grać ze stopą, która jest najtrudnieszym elementem do skoordynowania z całością (tutaj praktyka nie wystarczy, trzeba mieć duże wyczucie rytmu. Ja osobiście chyba zbyt utalentowany muzycznie nie jestem, także zawsze muszę stopę ćwiczyć 2x tyle co uderzenia ręką. Pozatym stopa boli, trzeba sobie wyrobić niezłą kondycję;).

I jak wszędzie , praktyka czyni mistrza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź. Ja powinienem mieć perkusje za mniej więcej tydzień u siebie, to z całą pewnością opiszę wrażenia ;).

(mam nadzieje, że lata gry na pianinie ułatwią koordynację rąk i nóg lol)

=======================================================================================

ok obiecałem opisać wrażenia w tym temacie no to opisuje ;) Po pierwsze zdziwiłem się że perkusja jest taka mała ;) nie wiem czemu ale po filmach i zdjęciach wydawało mi się,że będzie miała więsze rozmiary. Po drugie to zdecydowanie najlepiej wydane 20$ od dłuższego czasu. Perka używana ale w b.dobrym stanie wiec cena mało wygórowana (z transportem do NY 100 zeta) Co do samej gry .... JEST FULL WYPAS!!. Na szczęście moje obawy ze gra na perce bedzie duzo trudniejsza niz na gitarze, na szczescie sie nie potwierdzily. Oczywiscie nie grałem duzo (miałem zaledwie 2h dzisaj na przetestowanie zabawki) zaczalem od easy, potem medium, az skonczylem na hardzie i to jest poziom trudnposci na ktorym bede chyba przechodzil kariere, w razie czego zawsze moge troche zejsc w dol. zagrałem z bratem kilka ulubionych kawałków na hardzie dzisaj i nie było najgorzej. Wymagająco, ale fajnie.

Podsumowując, jeżeli ktoś ma mozliwośc a nadal się wacha to opcja jet tylko jedna. GH bez perkusji traci 30% zawartości ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok obiecałem opisać wrażenia w tym temacie no to opisuje ;) Po pierwsze zdziwiłem się że perkusja jest taka mała ;) nie wiem czemu ale po filmach i zdjęciach wydawało mi się,że będzie miała więsze rozmiary. Po drugie to zdecydowanie najlepiej wydane 20$ od dłuższego czasu. Perka używana ale w b.dobrym stanie wiec cena mało wygórowana (z transportem do NY 100 zeta) Co do samej gry .... JEST FULL WYPAS!!. Na szczęście moje obawy ze gra na perce bedzie duzo trudniejsza niz na gitarze, na szczescie sie nie potwierdzily. Oczywiscie nie grałem duzo (miałem zaledwie 2h dzisaj na przetestowanie zabawki) zaczalem od easy, potem medium, az skonczylem na hardzie i to jest poziom trudnposci na ktorym bede chyba przechodzil kariere, w razie czego zawsze moge troche zejsc w dol. zagrałem z bratem kilka ulubionych kawałków na hardzie dzisaj i nie było najgorzej. Wymagająco, ale fajnie.

Podsumowując, jeżeli ktoś ma mozliwośc a nadal się wacha to opcja jet tylko jedna. GH bez perkusji traci 30% zawartości ;)

Perkusja jest wypasiona, nie jest to jakiś dj hero turntable;). Powodzenia w dalszej grze, mam nadzieję, że spotkamy się kiedyś na ekspercie (chociaż ja też mam duże braki i wszystkich kawałków nie umiem jeszcze grać). Skiera gra wszystko z tego co pamiętam;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to prawda że gitarka Les Paul na PS3 nie działa z Rock Bandami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to prawda że gitarka Les Paul na PS3 nie działa z Rock Bandami?

Z tego co pamietam na ps3 nie działa. Ale nie mam, więc nie mogę sprawdzić:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.rockband.com/compatibility

To z oficjalnej strony Rockband. Więc powinno działać.

Ja zaś znalazłem coś takiego:

http://www.wired.com/gamelife/2008/11/official-guitar/

Ale ty to masz chyba bardziej oficjalne. Najlepiej by było jakby ktoś to poprostu sprawdził(mając tą gitarę i rock banda).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaś znalazłem coś takiego:

http://www.wired.com/gamelife/2008/11/official-guitar/

Ale ty to masz chyba bardziej oficjalne. Najlepiej by było jakby ktoś to poprostu sprawdził(mając tą gitarę i rock banda).

Pamiętam, że na forum gh było oburzenie odnośnie braku kompatybilności, więc pewnie ta kompatybilność została dodana. Jeśli chcesz mieć na 100% sprawdzone informacje, zapytaj na oficjalnym forum guitar hero. Ewentualnie w chwili wolnej mogę się dopytać (tylko który les paul z gh3?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.rockband.com/compatibility

To z oficjalnej strony Rockband. Więc powinno działać.

"Jak ty mnie zaimponowałeś w tej chwili" (Killerów 2-ch) :D

dzięki za info, dzisiaj kupiłem w sklepie GHIII za 20 funtów (używka stan idealny :D) i właśnie miałem dylemat nad rockbandem :D a tu niespodzianka, że gitarkę mogę użyć też do niego. super :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótkie pytanie do użytkowników GH: Metallica. Czy w tym secie tez jest jakiś tutorial, poziomy easy etc?

Z uwagi na dobór utworów to jedyna część jaką mógłbym kupić a nigdy wcześniej nie miałem kontaktu z GH.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótkie pytanie do użytkowników GH: Metallica. Czy w tym secie tez jest jakiś tutorial, poziomy easy etc?

Z uwagi na dobór utworów to jedyna część jaką mógłbym kupić a nigdy wcześniej nie miałem kontaktu z GH.

W GH:M jest tutorial i wybór poziomów trudności, easy jest naprawde łatwy wystarczy 20 min, i juz mozna brzdąkać, chcoiaż fun (i ból) zaczyna sie od hard/expert ;).

Podziwiam forumowych wymiataczy ktorzy jadą wszystko na expercie. respect

P.S.

Też uważałem , że z powodu tematyki kupię tylko i wyłącznie GH:M ale gra mi się tak spodobała, że niebawem kupiłem WT, a teraz poluje na RB2(nie mogę się doczekać jak zacznę grać iron maiden) i RB:TB (na imprezy głównie od kiedy mam pełen zestaw 2 gitary mic (z singstara) i perkusja, imprezy bez GH się praktycznie nie odbywają ;) )

:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kerm: dziękuję, ta informacja oznacza, że po nowym roku zamiast Saboteura pewnie odłoże na GH:M.

Inne tytuły odrzucają mnie tym pop-rockowym ładunkiem. Gdyby wydali jakiś dodatek z hardcorem/metalcorem to co innego:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kerm: dziękuję, ta informacja oznacza, że po nowym roku zamiast Saboteura pewnie odłoże na GH:M.

Inne tytuły odrzucają mnie tym pop-rockowym ładunkiem. Gdyby wydali jakiś dodatek z hardcorem/metalcorem to co innego:)

Muszę przyznać, że ze znajomymi gra się tak fajnie i przyjemnie, że nawet Tokyo hotel mnie nie odrzuca(LOL) chociaż sam z własnej woli nigdy tego kawałka nie odpaliłem ;) , mimo, że sam słucham znacznie cięższej muzyki (niż metallica) to najważniejsza w graniu jest przecież zabawa ;)

Edytowane przez Kerm_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że ze znajomymi gra się tak fajnie i przyjemnie, że nawet Tokyo hotel mnie nie odrzuca(LOL) chociaż sam z własnej woli nigdy tego kawałka nie odpaliłem ;) , mimo, że sam słucham znacznie cięższej muzyki (niż metallica) to najważniejsza w graniu jest przecież zabawa ;)

Guitar hero metallica to najlepsza część ze wszystkich odsłon guitar hero i rock banda. Szczerze polecam, szczególnie na perkusję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Guitar hero metallica to najlepsza część ze wszystkich odsłon guitar hero i rock banda. Szczerze polecam, szczególnie na perkusję.

ćwiczę ją ostro od jakiegoś czasu na perce, dla mnie masakra niektóre kawałki, do eksperta jeszcze nawet się nie zbliżam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema. Przymierzam się do kupna GH5 wraz z gitarą. Tylko nie wiem o co chodzi z tymi gitarami bo w GH5 są 2 - pomarańczowa (taka sama jak w GHWT) i biało brązowa (ta nowa). Przykładowo kupując komplet w empiku czy media-markt jaką dostane ? Tą nową czy starą.

I jeszcze jedno pytanie - czy w GH5 są trofea ??

Edytowane przez skrzacik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym przedstawić mój problem. Otóż, mam włożony pierwszy komplet baterii i gdy gram to po jakiś 20-30 minutach gitara zacina się albo sama "naciska" przyciski przez co nie mogę dobrze zaliczyć piosenki. Czy to problem baterii czy gitary? I jeszcze jedno pytanie. Czy gitara z GH5 jest kompatybilna z Guitar Hero: Metallica?

Dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym przedstawić mój problem. Otóż, mam włożony pierwszy komplet baterii i gdy gram to po jakiś 20-30 minutach gitara zacina się albo sama "naciska" przyciski przez co nie mogę dobrze zaliczyć piosenki. Czy to problem baterii czy gitary? I jeszcze jedno pytanie. Czy gitara z GH5 jest kompatybilna z Guitar Hero: Metallica?

Dziękuję za odpowiedzi.

co do gitary, możesz mieć nadzieję, że to faktycznie baterie, spróbuj wymienić i zobacz, czy pomogło, jak nie to wyłącz touchstrip u mnie na maksa overstrumuje, Co do kompatybilności na 99,99% jest kompatybilna (daje 0.01% bo nie mam gitary z GH5 wiec sam nie sprawdzałem, ale z tego co słyszałem to w pakach GH5 sprzedają albo nową gitare, albo gitare zWT, która z GH:M kompatybilna jest na 100%)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym przedstawić mój problem. Otóż, mam włożony pierwszy komplet baterii i gdy gram to po jakiś 20-30 minutach gitara zacina się albo sama "naciska" przyciski przez co nie mogę dobrze zaliczyć piosenki. Czy to problem baterii czy gitary? I jeszcze jedno pytanie. Czy gitara z GH5 jest kompatybilna z Guitar Hero: Metallica?

Dziękuję za odpowiedzi.

Na 100% jest kompatybilna. Co do twojego problemu, to czy zacina ci się strumbar, czy kolorowe przyciski?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 100% jest kompatybilna. Co do twojego problemu, to czy zacina ci się strumbar, czy kolorowe przyciski?

Zacina się stumbar.

Ale rano załączyłem i wszystko na razie smiga. Kupię dziś baterie to zobaczę czy problem będzie się powtarzał.

Edytowane przez Chiro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacina się stumbar.

Ale rano załączyłem i wszystko na razie smiga. Kupię dziś baterie to zobaczę czy problem będzie się powtarzał.

Raczej to nie kwestia baterii. Jak dalej się będzie zacinał, to najprawdopodobniej będziesz musiał wymienić mikroprzełącznik w środku. Do tego potrzebne są: śrubokręt, lutownica i 2 nowe mikroprzełączniki, ja swoje kupiłem za 1 złoty sztuka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie tu Hiszpan sie klania.

Mam prosbe do zorientowanych by pomogli mi podjac decyzje. Na swieta pomysl kupna Guitar hero. Mniej wiecej wiem juz ktora gre kupic ale wiadomo jak w zyciu diabel siedzi w szczegolach i o nie wlasnie sie chce zapytac. A wiec wybor dla mnie jasny najnowsza odslona czyli guitar hero 5 (utwory sie dokupi z innych wersji) Mam na celowniku ta oto gre podaje linka.

http://allegro.pl/item856803114_guitar_hero_5_gh_world_tour_mikrofon_sklep.html

Teraz sie wlasnie zastanawiam czy jest jakas duza roznica miedzy tymi gitarami. Dobrze widze jak zle to mnie poprawcie ze to jest niby starsza gitara. Co jest niby takiego w tej nowej czyli czerwono bialej. W tym zestawie mam 2 gry i mikrofon. Chyb ze naprawde powiecie nowa gitara podstawa reszte sobie skompletujesz. Aha mam jeszce smaka na perkusje ale nie ta plastkowa tylko jakas z Rolanda TD 4 najprawdopodobniej. TO co ludzie wyprawiaja na perce rolanda podlaczonego do guitar hero miod malina. Gosc od aukjci mowil mi ze te nowe gitary to na obrazku tylko ze ich niby nie ma a ja mu na to ze nie znam sie na tym ale z tego co wyczytalem to sa inne nowe jakies.

Aha za bradzo nie siedzie w tematyce metalu wiec to mnie najmniej interesuje wiec co polecacie z kawalkami starszymi ale w spokojniejszych rytmach

Nowa jedna gra z nowa gitara bez mikrofonu

Czy zestawik 2 gier plus starsza gitarka

Edytowane przez Hiszpan_77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GRA MIAŻDZY WSZYSTKO! Coś wspaniałego, gdyby nie moja siostra to grałbym cały czas w to. Dobór piosenek świetny, wygodne guziki i kapele oraz publiczność. Miód Cud i Malina :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem żonie pod choinkę GH5 i mam pytanie czy w GH5 można grać na padzie czy trzeba mieć gitarę lub perkę??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×