Skocz do zawartości
ONE

Guitar Hero 5

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie gitary tej najnowszej, czy posiada ona jakieś dodatkowe funkcje w porównaniu do starszej, bo właśnie taka posiadam a planuje zakup 5ki. Obecnie gram w GH Metallica i World Tour, zdążyłem się już przyzwyczaić do starszej gitarki dlatego zastanawiam się przesiadka na nową będzie konieczna.

Rock Banda sprzedałem bo tracklista mi nie spasowała, ale starszy model gitary też dobrze się spisywał.

A tak poza ww tematem musze powiedzieć że gra się świetnie i bardzo mnie to wciągnęło, aczkolwiek jak na razie na medium ale mam nadzieje że to kwestia czasu. Chcę spróbować pograć w sieci niedługo, oby tylko znalazł się ktoś na mniej więcej moim poziomie bo na hardzie raczej nie pogram jeszcze.

Zaczynam myśleć by w przyszłości zacząć uczyć się grać w realu najlepiej na elektrycznej, ale nie wiem czy to dobry pomysł by właśnie od takiej gitary zaczynać naukę, no ale to na razie tylko plany :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

starsze gitary nie mają paska do "slidowania" obok przycisków. Jednak moim zdaniem jest on zbędny. Co do nauki to gitary z gh mają mało wspólnego z prawdziwymi więc nie nauczysz się zbyt wiele :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Co do nauki to gitary z gh mają mało wspólnego z prawdziwymi więc nie nauczysz się zbyt wiele :D

Może i tak, ale ćwiczenie paluchów, koordynacji i refleksu na pewno pomoże przy ewentualnej nauce gry na gitarze. Potwierdza to zresztą działanie w drugą stronę; moi znajomi którzy grają na gitarze i przymierzyli się do GH wiele szybciej załapali co i jak, nawet na wyższym poziomie ... :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście o tym nie pomyślałem :D gh na 100% poprawia refleks i pod tym względem można sie czegoś a może nawet wiele nauczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisząc o chęci gry na prawdziwej gitarze wiedziałem że GH nie uczyni mnie grajkiem w realu, ale może przyczyni się do rozwinięcia refleksu, poczucia rytmu, i wyrobienia palców ( tzn po kilku dniach grania już nie muszę zastanawiać się którym palcem nacisnąć odpowiedni guzik). Nigdy nie grałem na gitarze, więc mogę się mylić, ale na pewno coś w tym jest. Co do grania w realu, nadal rozmyślam czy elektryczna na początek to dobry wybór, ale przejrzę może najpierw fora o takiej tematyce.

Wczoraj chciałem pograć online w HG Metallica i WT i o dziwo znalazły się tylko dwie osoby i to w różnych typach rozgrywek :/ - chyba muszę przyśpieszyć kupno 5tki, może tam znajdzie się więcej chętnych do grania, no chyba że wszyscy na hardzie i expercie grają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głowy nie dam, ale chyba nie. Musisz mieć perkę, do której podłączasz kablem MIDI twój zestaw, dzięki której wykrywany jest jako kontroler...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Accoun , a może orientujesz jak podłączyczć tą perkę z PS3 , czy są jekieś moduły na Allegro lub eBayu???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam troszkę głupie pytanko

czy w guitar hero 5 jest potrzebna gitara czy można grać padem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam troszkę głupie pytanko

czy w guitar hero 5 jest potrzebna gitara czy można grać padem??

Padem nie pograsz. Potrzebna jest gitara, perkusja lub mikrofon :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! zastanawiam się nad kupnem guitar hero i mam odnośnie tego pare pytań

1) Jaką część gry kupic?? Z tego co patrzyłem to każda ma jakieś fajne kawałki ale większości piosenek nieznam... więc która ma najleprze

2) Czy da pobrać się zadarmo jakieś dodatkowe piosenki

3) Lepiej kupować w zestawach nowe czy jednak oddzielnie gitare i gre

4) Czy oprócz gitary i płyty jest coś jeszcze potrzebne i czy 1 gitara działa we wszystkich częściach gh?? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! zastanawiam się nad kupnem guitar hero i mam odnośnie tego pare pytań

1) Jaką część gry kupic?? Z tego co patrzyłem to każda ma jakieś fajne kawałki ale większości piosenek nieznam... więc która ma najleprze

2) Czy da pobrać się zadarmo jakieś dodatkowe piosenki

3) Lepiej kupować w zestawach nowe czy jednak oddzielnie gitare i gre

4) Czy oprócz gitary i płyty jest coś jeszcze potrzebne i czy 1 gitara działa we wszystkich częściach gh??

1. Listę piosenek dla poszczególnych części znajdziesz w google. Myślę, że w GH5 każdy znajdzie coś dla siebie.

2. Większość jest płatna, ale zdarzają się jakieś darmowe. W każdym razie kilka jest :biggrin:

3. Ja bym proponował zestaw. Można trafić na dość fajną ofertę. Ostatnio była w sklepie VOBIS.

4. Gitara i płyta wystarczy. Działa

:thumbsup:

Edytowane przez BPik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a polecicie jakiś najlepszy zestaw?? czy najlepiej żeby poprostu kupić gh 5 z gitara?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co Ci się przyda xP Nie ma po co kupować całego zestawu dwóch gitar + perkusja + mikrofon, jak grasz sam.

Btw. ostatnio na iBoodzie wyłapałem nowy zestaw z gwarancją: GH World Tour + gitara za 165 zł ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padem nie pograsz. Potrzebna jest gitara, perkusja lub mikrofon :biggrin:

fuCk !! to trzeba odkładać na zestaw z gitarką :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja zestaw z jedną góra dwoma gitarami. Tylko że w media albo empiku strasznie drogie to wszystko jest, a na allegro pełne zestawy... jakieś pomysły gdzie można znaleść taniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam problem z perkusja - mianowicie pekl mi talerz od perkusji (ten chip przelamal sie na pol) - jest jakas mozliwosc odlaczenia jednego talerza i grania na 4 kolorach - albo jeszcze lepiej - gdzie moglbym kupic SAM talerz. Prosilbym o linki albo odpowiedzi na PM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol... nie moge xD Dzieki wielkie... szkoda tylko ze obecnie allegro nie dziala...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanko. Mam obecnie Guitar Hero World Tour i chciałbym kupić Guitar Hero 5. Gdzieś czytałem, że w Guitar Hero 5 można importować piosenki. Na czym to polega? Może tak, że jak kupie sobie Guitar Hero 5 to zaimportuje sobie piosenki z Guitar Hero World Tour i będę mógł sprzedać Guitar Hero World Tour? Proszę o odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

import piosenek wygląda w ten sposób, że w PSStore wpisujesz kod z ostatniej strony instrukcji, albo robisz to bezpośrednio w grze. Pobierasz wówczas plik z piosenkami, który się instaluje na dysku. Taki import kosztuje 22 zł. Po zainstalowaniu piosenki są dostepne w grze. Kod jest jednorazowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę dni temu przyszła do mnie gierka z Allegro. Na razie popykałem w parę piosenek na instrumentach z Band Hero. Jest moc :thumbsup:. Kilkanaście fajnych rockowych hitów, jednak większość repertuaru to niestety anonimowe dla mnie kompozycje. W najbliższym czasie zamierzam się wziąć z kampanie, to się sprawdzi co gierka na prawdę jest warta. :whistling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem chetny do grania online w GH5 mam tylko gitare i gram dla fanu jesli ktos by chciał pograc to piszcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×